Üst Giyim

Dini üst giyim kıyafetlerine bakıldığında karşınıza cübbe, ihram, imam cübbesi, takke karşınıza çıkar. Bu ürünlerin birçok modelini kategorimizden inceleyebilirsiniz. Tercihlerinize göre seçtiğiniz kıyafetleri rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Cübbe Modelleri

Cübbe Modelleri

Namaz kılarken cübbe giymek Müslümanlar için sünnettir. Zorunluluğu olmasa da kıyafetin önemini kaldırır, herkesin eşit olduğunu belirtir. Fakat Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından din görevlileri için resmi kıyafet olarak belirlenmiştir. Yine bunların yanı sıra özel Kur’an kurslarında görevli hocalar ve Kur’an kursu talebeleri için de sıklıkla giyilen kıyafetlerdendir. Sıklıkla kullanılan cübbelerin birçok modeli bulunur. Cübbe modellerinden bazıları imamların giydiği daha çok işlemeli olanlar, bazıları da düz model olup sadece sünnet görevini yerine getirmek amacı ile üretilenlerdir. İşlemeler genelde yaka kısımlarında yer alır ve cübbelerin krem, beyaz gibi farklı renkte olanları da bulunur. Cübbe seçimlerinizde ise dikkat etmeniz gereken giyeceğiniz mevsime göre kumaş seçimi ve kırışma, katlama gibi problem çıkarmayacak modellerdir. Ayrıca nano şantuk kumaştan üretilen cübbeler su geçirmez yapıya sahiptir. Cübbelerde bulunan astar ve iç cepler kullanımlarda ekstra konfor sağlar.

İhram Modelleri

İhram Modelleri

İhramlar genelde yünlü çarşaftan yapılır ve eskiden Romalılar, Yunanlılar tarafından kullanılırdı. Bugün ise hacca gidenlerin Kabe’ye girerken örtündükleri kıyafettir. Dikişsiz ve ak renkli olan bu kıyafetler erkekler tarafından kullanılır. Ek bilgi olarak kadınların kendi giysileri ihram olarak kabul edilir. İhram modelleri arasında ise farklı pamuklu ve desenli kumaştan üretilenler bulunur. Erkekler hacca gideceklerse ihrama havaalanlarında girerler. İhram giyenlerin birçok konuda dikkatli davranması gerekir. Bunlardan bazıları kötü ve incitici söz söylememek, insanları kırmamak, eşi ile yakınlaşmamak, bitki koparmamak, saç, sakal, tırnak kesmemek ve koku sürünmemektir. Bunlara uyulmadığı takdirde ise sadaka vermek, oruç tutmak, kurban kesmek gibi bazı yükümlülükler doğar. Yasak olmayan maddeler arasında, balık ve su ürünlerini avlamak, kümes hayvanlarını kesmek, kokusuz sabun kullanmak, sürme çekmek, sünnet olmak, şemsiye kullanmak, bele kemer ve para çantası bağlamak, yüzük ve kol saati takmak, dişleri fırçalamak, kırılan tırnağı kesip atmak gibi konular yer alır.

Cübbe ve İhram Fiyatları

Cübbe ve İhram Fiyatları

Cübbe fiyatları da ihram fiyatları da bu giysilerin üretiminde kullanılan kumaş cinsine göre farklılık gösterir. Konfor sağlaması açısından pamuk oranı yüksek modeller tercih edilecekse fiyat da ona göre artacaktır. Ayıca pamuklu modeller seçmeniz görevlerinizi yerine getirirken hava akışı sağlar ve terlemenizi önler. Pamuklu olmasının yanında düz, çizgili, ekoseli, desenli, baskılı modellerden hangisini seçeceğiniz de fiyata etki edecektir. Daha fazla çeşit ve model için kategorimizi inceleyebilirsiniz. Cübbe ve ihram dışındaki dini kıyafet ihtiyaçlarınıza da Dini Kıyafetler kategorimizden ulaşabilir, modelleri ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Üst Giyim

için 213 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Sezon

(5)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Buhara (42)
Cazador (1)
Dukkan (3)
Koton (1)
MCR (2)
Xint (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Desen / Figür

Düz (51)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(21)
ve üzeri (24)
ve üzeri (27)
ve üzeri (29)
ve üzeri (29)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL