Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

4-7 Yaş Çocuk Bisikleti

için 339 sonuç bulundu.

4 – 7 Yaş Çocuk Bisikleti

İnsanların fiziksel ve bedensel gelişimi çocukluk evresi olarak da bilinen gelişim çağında başlamakta ve ömür boyu devam etmektedir. Bu nedenle çocukluk döneminde kişinin fiziksel aktivasyonunu arttırarak kas ve kemik gelişimini olumlu yönde etkileyecek hareketler, aktiviteler gerçekleştirmiş olması bir ömür çok daha sağlıklı, güçlü ve dayanıklı bir bedene sahip olmasını sağlayacaktır. Kas ve kemik gelişimini olumlu yönde etkileyerek büyüme ve gelişim sürecini hızlandıran aktivitelerden biri de elbette bisiklet sporu olarak bilinmektedir. Çocuk bisikleti ve scooter kullanımı profesyonel bir spor ve fiziksel bir aktivite olmasının yanı sıra hem yetişkinlerde hem de çocuk bireylerde mental sağlığı da olumu yönde etkileyen açık alan aktivitelerinden biri olarak adlandırılmaktadır. Her yaş grubuna uygun belirlenmiş donanıma ve görünüme sahip bisiklet modeliyle kullanıcılar spor yaparken aynı zamanda keyifli bir aktivite de yaşama şansı yakalamaktadır. Bisikletler; her yaş grubundan, ekonomik sınıf ve durumdan kullanıcının güvenle tercih ettiği motorsuz araçlardan biri olarak bilinmektedir. Bisiklet kullanımı tüm Dünya’da gerek spor ve fiziksel aktivite olarak gerekse bir taşınma aracı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım esnası boyunca beyinsel fonksiyonları ve denge mekanizmalarını aktif olarak çalıştıran bisikletler aynı zamanda insan vücudunda bulunan birçok kas sistemini de aynı anda çalıştırmaktadır. 4 – 7 yaş çocuk bisikleti modelleri tamamen belirlenmiş bu yaş aralığındaki çocuk bireylerin fiziksel görünümüne, el becerisine ve gücüne dayanarak titizlikle üretilmiş olan ve ebeveynler tarafından kullanımı güvenle tercih edilen ürün seçeneklerinden biri olarak bilinmektedir.

4 – 7 Yaş Çocuk Bisikleti Nedir?

4 – 7 Yaş Çocuk Bisikleti Nedir?

4 – 7 yaş çocuk bisikleti özellikle gelişim ve büyüme çağında olan çocuk kullanıcılara hitap eden bir ürün seçeneği olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. 4 – 7 yaş aralığında bulunan çocukların aktif olarak düzenli aralıklarla bisiklet kullanımı gerçekleştirmesi; boy uzaması, kas gelişimi, kemik gelişimi, zihin fonksiyonlarının aktif kullanımı gibi birçok fayda ve avantajı kullanıcılara sunmaktadır. Hem fiziksel bir aktivite olması hem de çocuklarda günlük enerji ihtiyacının dışa vurulmasına olanak sağlayan bir araç olması sebebiyle çocuk kullanıcılara yönelik tasarlanmış olan bisiklet modelleri ilgiyle takip edilmektedir. 4 – 7 yaş bisiklet modelleri hem günlük kullanımda hem de fonksiyonel kullanımlara uygun olarak çocuklar için özenle tasarlanan ürün seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle şehir içinde rahat ve konforlu bir şekilde kullanılır olması dışında araziye meyilli yollarda ve özel bisiklet sporlarında da rahatlıkla kullanılabilir donanımlardan oluşmaktadır. Profesyonel bir bisiklet sporcusunun yetiştirilmesi temel olarak çocukluk yaşlarına dayanmaktadır. Özellikle bisiklet kullanımından zevk alan ve bu sporu hayatının vazgeçilmez bir parçası haline getirmiş çocuk kullanıcılar için özenle tasarlanmış, ebeveynlerin güvenle tercih ettiği birçok çocuk bisikleti model seçenekleri bulunmaktadır. 4 –7 yaş çocuk bisiklet modelleri temel olarak sahip olduğu tekerlek sistemi ve tekerlek sayısına göre birçok farklı ürün seçeneğine ayrılmaktadır. Özellikle bisiklet kullanımını yeni öğrenen çocuk kullanıcılar için başlangıç seviyesi olarak da bilinen 4 tekerlekli bisiklet modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Başlangıç seviyesini başarıyla tamamlamış ve bir üst seviye bisiklet kullanımına geçiş yapmak isteyen çocuk kullanıcılara yönelik tasarlanan 3 tekerlekli bisiklet modelleri de aynı oranda konforlu bir sürüş ve deneyim sunmayı hedeflemektedir. Bisiklet kullanımının en üst aşaması ise öğrenme ve gelişim süresini tamamlayan çocukların biran evvel geçiş yapmak istediği 2 tekerlekli bisiklet seçenekleri olarak bilinmektedir. 2 tekerlekli çocuk bisikleti modelleri kullanım şekline ve kullanıcının taleplerine göre birçok farklı ürün seçeneği ile çocuk kullanıcılara eşsiz bir sürüş deneyimi yaşatılmasını hedeflemektedir.

4 – 7 Yaş 4 Tekerlekli Bisiklet Modelleri ve Faydaları

4 – 7 Yaş 4 Tekerlekli Bisiklet Modelleri ve Faydaları

Genel itibariyle bisiklet kullanım becerilerini tam anlamıyla öğrenmiş ve sisteme adapte olmuş çocuk kullanıcılar için 2 tekerlekli bisiklet modelleri önerilse ve kullanılsa da henüz öğrenme aşamasında olan çocuk kullanıcılara 4 tekerlekli çocuk bisiklet modellerinin kullanımı önerilmektedir. 4 yaş 4 tekerlekli bisiklet modelleri temel düzeyde olan kullanıcılar için titizlikle tasarlanmış ürün seçenekleri olarak bilinmektedir. Standart bir bisiklet modelinde bulunduğu konumlarda sabit 2 adet tekerlek her bisiklet modelinde bulunmaktadır. 4 tekerlekli bisiklet modelinde ise arkada bulunan büyük tekere ilave olarak bisikletin her iki yanında birer tane küçük tekerlek sistemleri bulunmaktadır. Standart bir bisiklet sistemine ilave olarak eklenmiş bu 2 küçük tekerlek sistemi sayesinde bisikletin denge ve sürüş prensibi artış göstermektedir. 4 tekerlekli bisiklet kullanımı çocuk kullanıcı öğrenme ve gelişim sürecini tamamladıktan sonra isteğe kullanıcının isteğine bağlı olarak 1 adet tekerlek sökülerek 3 tekerlekli bisiklet sistemine çevrilmektedir. Sağ veya sol arka kısımda bulunan küçük tekerlek sistemlerinden bir tanesinin yerinden sökülmesiyle oluşan 3 tekerlekli bisiklet modelleri başlangıç üstü kullanım için oldukça uygun ürün seçeneklerinden biridir. 3 tekerlekli bisiklet kullanım sürecinin de başarıyla tamamlanması ve kullanıcının tamamen bisiklet sürme öğretilerini kazanması sonrasında kalan diğer küçük tekerlek sistemi de sökülerek mevcut çocuk bisikleti 2 tekerlekli standart çocuk bisikleti modeline dönüştürülmektedir. Dayanıklı tekerlek sistemleri, sorunsuz pedal ve fren mekanizması, uzun ömürlü kullanıma uygun dizaynı ve tasarım incelikleri ile çocuklara şahane bir taşıt olmayı hedeflemektedir. Seviyeli olarak tekerlek sayısının azaltılması ve süreç sonunda öğrenilen bisiklet kullanımı çocuk kullanıcılarda denge sistemlerinin gelişmesinde oldukça etkili rol oynamaktadır. Çocuklarda bisiklet kullanımı esnasında nabız seviyesinin yükselmesi akciğer ve kalp gelişimini arttırarak metabolizmalarının çalışma hızını arttırmaktadır. Pedal sistemine uygulanan kuvvet ve güç sayesinde bacak kaslarının gelişimi de büyük bir artış göstererek gelişim çağlarında gözlemlenen boy uzaması gibi temek gelişimlerin normal seviyelere göre daha hızlı ve fazla gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Dilerseniz 1-4 yaş çocuk bisikleti sayfamızdaki modellere de göz atabilirsiniz.

 Çocuk Bisikleti Nasıl Seçilmelidir?

Çocuk Bisikleti Nasıl Seçilmelidir?

Çocuklara uygun bisiklet seçimi yapılırken en belirleyici etken unsur elbette kullanıcı çocuğun yaşıdır. Çocuk bisiklet modelleri 4 yaş için başlangıç olmak üzere; 5 yaş bisiklet, 6 yaş bisiklet ve 7 yaş bisiklet modelleri olarak isteğe bağlı ayrı başlıklar altında incelenebileceği gibi genel itibariyle bu yaş grubuna yönelik 4-7 yaş aralığı bisiklet modelleri olarak adlandırılmaktadır. Kullanıcı çocuğun yaşı başlangıç olmak üzere sonrasında esas alınacak maddelerden biri de kullanıcının bisiklet bilgisi olarak bilinmektedir. Başlangıç seviyesi olarak da adlandırılan öğrenme süreci için çok daha kontrollü, yüksek hız seviyelerine erişmesi mümkün olmayan ve genellikle 4 tekerlek sistemi ile kullanım sunan bisiklet seçenekleri önerilmekte ve kullanılmaktadır. Öğrenme sürecini tamamlayan çocuk kullanıcılar için 3 veya 2 tekerlek sistemine sahip bisiklet modelleri önerilebileceği gibi hali hazırda tam anlamıyla öğrenme sürecini tamamlamamış ise yine yüksek hız seviyelerine çıkması mümkün olmayan düşük vites sistemli bisiklet modelleri kullanılmaktadır. Tam anlamıyla bisiklet öğrenimini tamamlayan çocuk kullanıcılar vites seviyesi düşük de olsa öğrenme aşamasına göre daha yüksek modeller ile de kullanıcılara çeşitlilik sunmaktadır. Tüm bu kriterlerin yanı sıra bisiklet kullanımı gerçekleştirecek çocuğun renk, model ve desen seçenekleri ile teknik donanımların yanı sıra estetik ve fiziksel beklentilerine uygun bir bisiklet modeli de tercih etmesi oldukça mümkündür. Bahsedilen maddeler sonunda çocuğun gelişimini destekleyecek, sorunsuz bir büyüme gelişim süreci vadederek kemik ve kas gelişimini olumlu yönde etkileyen, estetik ve şık bir görünüm de vadeden en doğru bisiklet seçimini yaparak eşsiz bir kullanıma, sürüş deneyimine başlanılması mümkündür.

 Çocuk Bisiklet Fiyatları Nelerdir?

Çocuk Bisiklet Fiyatları Nelerdir?

Çocuk kullanıcılara yönelik tasarlanmış birçok farklı marka ve model ile çocuk bisikleti seçeneklerine rastlamak mümkündür. Elbette uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım süreci geçirilmesi için doğru bir bisiklet seçimi yapmış olmak büyük bir önem arz etmektedir. Tam da bu noktada ebeveynlerin aklına elbette çocukları için en doğru bisiklet seçimini nasıl yapacakları sorusu gelmektedir. Çocuk bisiklet modelleri öğrenme aşamasına ve başlangıç seviyesine uygun olduğu gibi öğrenme aşaması tamamlandıktan sonrasında da güvenli bir sürüş gerçekleştirmeleri için çocuk kullanıcılara göre özenle tasarlanmaktadır. 4 – 7 yaş bisiklet fiyatları birçok farklı etken unsur sebebiyle oldukça geniş bir fiyat aralığına sahip spor aletlerinden biri olarak bilinmektedir. Çocuk bisikletlerinin fiyatlarının belirlenmesinde marka ve model seçenekleri başta olmak üzere tekerlek sistemlerine göre, vites ölçülerine göre, renk ve desen seçeneklerine göre geniş bir ürün yelpazesi ve bunun neticesinde de çok geniş bir fiyat aralığına sahip ürün seçeneklerinden biridir. Her bütçeye ve her ekonomik sınıfa uygun çocuk bisikleti modelleri başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her aşamadaki çocuk kullanıcılara hitap etmektedir. Çocuk bisikleti modelleriyle günlük kullanımda çocukların gelişimi, enerji atımı ve motivasyonu arttırıldığı gibi fiziksel sağlığı ve kondisyonlarının da arttırılması hedeflenmektedir. 4 – 7 yaş bisiklet modelleri bu yaş aralığında tüm çocuklara güvenli bir sürüş ve aktivite keyfi sunarken 7 yaşın üstünde de profesyonel seviyeye kadar belirli bir yaş noktasında kadar güvenle ve konforla kullanılmaktadır.

4 – 7 Yaş Çocuk Bisikletleri İçin Tasarım Seçenekleri Nelerdir?

4 – 7 Yaş Çocuk Bisikletleri İçin Tasarım Seçenekleri Nelerdir?

Çocuk bisikletleri her ne kadar tek bir başlık altında toplanıyor olsa da içerisinde bulunan birçok ürün seçeneği ile kullanıcılara ve ebeveynlere binlerce ürün seçeneği sunmaktadır. Teknik özellikleri, genel donanımları ve çalışma prensipleri hemen hemen birbirine yakın olan bisiklet modelleri ve 4 yaş bisiklet seçenekleri tüm donanım özelliklerinin haricinde kullanıcılara birçok farklı tasarım inceliği ve görünüm de sunmaktadır. Özellikle çocuk kullanıcıları cezbeden rengarenk tasarımlar, çizgi film karakterlerinden ilham alınarak gerçekleştirilmiş desen ve motifler, tasarım incelikleri ile birçok estetik görünümün ve şıklığın sunulmasını sağlamaktadır. Farklı ve özel tasarımlar ile de değişik bir ürün portföyü sunan çocuk bisiklet modelleri isteğe bağlı olarak bisikletin ön veya arkasında bir sele, taşıma sepeti, ufak bir bagaj alanı gibi minimal alanlar ile de dekore edilebilmekte ve farklı görünümler sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak kullanıcı çocuğun talepleri doğrultusunda çeşitlilik gösterebilen ve eklenebilen birçok farklı mekanizma ve ekipman bulunmaktadır. Bu ekipmanlardan biri de suluk ve su mataralarıdır. Su mataraları bisiklet sistemine eklenebilen ekipmanlardan biri olarak bilinmekte ve özellikle çocuk bisikletlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bisiklet sporunun yoğun efor gerektiren, nabız yükselten bir spor dalı ve aktivite olması sebebiyle kullanım sonrasında çocuk kullanıcılarda su ihtiyacı kaçılmaz bir durumdur. Hayat kolaylaştırmayı hedefleyen tasarımlar arasında bulunan çocuk bisiklet modelleri içerisinde suluk ve suluk mekanizması da bulunmakta ve kullanıcıya güvenli bir sürüş imkanı hazırlanmaktadır. Birbirinden farklı birçok renk seçeneği ile çocukların hayallerini süsleyen çocuk bisiklet modelleri ebeveynler tarafından da güvenle tercih edilmekte ve çocuklar için eşsiz bir aktivite haline dönüşmektedir.

4 Yaş Bisiklet Kaç Jant Olmalı?

Çocuk bisiklet modellerinde yapılan jant seçimi, bisiklet modelinin tercih aşamasında oldukça önemli unsurlardan biri olarak bilinmektedir. Çocuk bisikleti içerisinde bulunan tekerlek sisteminin genişliği çocuk kullanıcının sorunsuz, emniyetli ve güvenli bir sürüş geçirmesi için olmazsa olmaz özelliklerden biridir. Çocuk bisikletlerinin jant ölçüleri yetişkin bisikletlerine göre çok daha küçük ölçüler olarak bilinmektedir. Çocukların bacak boylarının ve fiziki boy uzunluklarının yetişkinlere göre çok daha kısa olmaları sebebiyle boy ve ölçülerine uygun jant seçimi yapılmış olması güvenli bir sürüş gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Çocuğun fiziki özelliklerine uygun jant seçimi ile doğru bisiklet seçimi yapıldığı takdirde sürüş esnasında çocuk kendisini çok daha güvende hisseder ve özgüvenli bir sürüş gerçekleştirme imkanı yakalamaktadır. 4 yaş grubu için tasarlanmış olan çocuk bisiklet modelleri genel olarak 12 jant olarak bilinen oldukça küçük bir jant seviyesinden başlamaktadır. 4 yaşındaki çocuk bünyesi ve mevcut gelişimlerinin titizlikle incelenerek tasarlanan bu bisiklet modellerinde çocuk sürücünün konforu ve güvenliği en temel esas olarak bilinmektedir. Standart gelişimin üzerindeki çocuklarda 4 yaş için 12 jant bisiklet modeli yerine 14 jant veya 15 jant bisiklet modelleri de güvenle tercih edilebilir ve çocuğun ileri yaşlarına yatırım olarak düşünülebilmektedir.

5 Yaş Bisiklet Kaç Jant Olmalı?

Çocuk bisikletleri her ne kadar tek ve temel bir başlık altında toplanıyor olsa da kullanıcı çocuğun yaşı başta olmak üzere birçok etken unsur ile binlerce farklı ürün ve model seçeneği ile hizmet vermektedir. 4 – 7 yaş aralığındaki ortalama olarak bilinen çocuk kullanıcılar da gerek fiziksel ölçü ve gelişimlerine gerekse güç ve kuvvet dayanıklılıklarına göre kullanacakları bisiklet seçimini de bu doğrultular eşliğinde gerçekleştirmektedirler. Özellikle bisiklet tercihin esas konularından biri olan jant seçimi her yaş grubundaki çocukların genel özelliklerine göre değişkenliğe sebep olan unsurlardan biri olarak bilinmektedir 5 yaş grubunda bulunan bir çocuk kullanıcı için 14 jant bir bisiklet yeterli işlevi görebilecekken daha düşük seviyelerde yer alan 12 jant gibi bir bisiklet seçimi yapmak da çocuğun fiziksel özellikleri esas alınarak düşünüldüğünde elbette mümkündür. Bu doğrultuda 5 yaşında bir bisiklet kullanıcısı çocuk için 15 jant ve 16 jant bisikletlerde kullanılabilmekte olup sıklıkla kullanımına rastlanan tür ise 15 jant çocuk bisikletleri olarak bilinmektedir. İsteğe bağlı olarak 16 jant bir bisiklet seçimi yapmış olmak ileri ki yaşlarda ve fiziksel gelişimine rağmen çocuk kullanıcının belirli bir süre daha mevcut bisikletini güvenle ve konforla kullanabilmesine olanak sağlayan unsurlardan biri olarak bilinmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Action (1)
Align (1)
Amigo (3)
Beleduc (1)
Bisan (2)
CARRARO (1)
(51)
Dolu (1)
Falcon (12)
GOMAX (6)
Orbis (1)
Pilsan (4)
Salcano (5)
Tunca (28)
ÜMİT (44)
Ümit (4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Jant

(113)
(16)
(9)
(6)
Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Unisex (65)
Kız (31)
Erkek (19)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Yaş

(53)
(41)
(8)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(38)
ve üzeri (69)
ve üzeri (78)
ve üzeri (81)
ve üzeri (83)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL