DİŞ MACUNU

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Colgate Üçlü Etki Diş Macunu 100 ml

  (1)

  28,90 TL

  18,90 TL

 • Splat Special Chili Acı Biber Özlü Diş Macunu 75 ml

  30,00 TL

  17,65 TL

 • Splat Çilek & Kiraz Diş Macunu 50ml

  31,03 TL

  20,39 TL

 • Splat Kids Meyveli Dond. 2-6 Yaş Diş Macunu

  31,03 TL

  20,39 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Colgate Diş Macunu Max White Kalıcı Beyazlık 75ml

  57,50 TL

Kategoride öne çıkanlar i

Diş Macunu

Dişlerinizi korumak yalnızca ağız sağlığı için değil vücuttaki diğer tüm sistemler için önemli bir konudur. Sağlıksız diş ve diş etleri vücutta böbrek dahil birçok organı olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple dişlerinizi günde en az iki defa sabah uyandıktan sonra ve akşam yatmadan önce birkaç dakika boyunca dişleri diş macunu ile doğru hareketle fırçalamak gerekir. Ağız ve diş sağlığı, ekstra özen ve hassasiyet gerektiren bir konudur. Düzenli diş fırçalama rutinleri ve belli periyotlarla diş hekimine görünmek kadar ağız sağlığınızda kullandığınız ürünler de oldukça önemlidir. Diş ve diş etinize uygun yumuşaklıkta fırça seçmenin yanı sıra, mümkünse diş hekiminizin diş macunu önerisini dikkate alarak seçiminizi yapmalısınız.

Diş Macunu Tercihiniz ile Sağlıklı Gülüşlere Sahip Olun

Diş Macunu Tercihiniz ile Sağlıklı Gülüşlere Sahip Olun

Florürlü diş macunu, dişin yapısını koruma konusunda etkili olduğu için isabetli bir tercih olacaktır. Macunların içerisinde bulunan florürü emen diş mineleri eksik kalsiyum ve fosfor gibi gerekli elementlerin takviye edilmesiyle daha güçlü ve onarılmış bir yapı kazanır. Florürden meydana gelen mineraller birikerek diş minesini sertleştirir ve bu sayede diş çürüklerinin oluşumu engellenir. Çürük oluşumunun önüne geçmesinin yanında halihazırda oluşan ve çok ilerlememiş çürüklerin onarılmasına da yardımcı olur. Diş minesinin direncini arttırırken aynı zamanda içeriğindeki yararlı mineraller sayesinde ağız içindeki bakterilerin oluşmasına neden olan enzimlerle savaşır. Düzenli kullanım sonucu dişlerdeki çürüme oranını büyük oranda azaltır ve dişlerinize özenle bakar. İki yaşından büyük çocuklar dahil olmak üzere yetişkinlerin ve çocukların rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Ağız ve diş sağlığının yanında estetik ve güzel bir görünüm için hemen herkes beyaz ve düzgün dişlere sahip olmak ister. Bu sebeple en sık tercih edilen seçeneklerden biri de beyaz diş macunu modelleridir. Diş üzerindeki maddelerle beraber oluşan lekeleri de uzaklaştırma özelliği olan bu ürünler aşındırıcı bir yapıya sahip olduğu için kullanmadan önce diş hekiminize başvurmanız tavsiye edilir. Belli sürelerle kullanıma uygun olan ve sürekli kullanmaktan kaçınılması gereken bu ürünler diş minesine ve doğal yapısına zarar verebilir. Çoğunlukla sigara, çay ve kahve tüketimi fazla olan kişilerin tercih ettiği beyazlatıcı özellikteki bu macunlar arasında aşındırıcı etkileri daha az olan ve mavi ışın teknolojisi ile zenginleştirilmiş daha az zararlı seçenekler de sayfamızda mevcuttur. Diş fırçalama ve bakımı küçük yaşlarda edinilmesi gereken öncelikli alışkanlıklardan biridir. 6 aydan itibaren çıkan dişler için zararlı kimyasal içermeyen ve çocukların yutmasında sakınca olmayan çocuklar için diş macunu kullanmak gerekir. Tatlandırıcı, renklendirici veya şeker gibi sentetik içeriklerin olmaması aynı zamanda dişleri güçlendiren ve destekleyen ürünlerin kullanılması önerilir. Çeşitli tat ve kokularda bulunan bu macunlar çocukları rahatsız etmemek ve alışkanlık edinmelerini daha kolay hale getirmek amacıyla güzel tatlarda ve kokularda sayfamızda sunulmaktadır. Nane tarzı daha keskin ve yakıcı aromalara sahip macunlar çocuklar için daha rahatsız edici ve korkulu bir fırçalama sürecine neden olabilir.

Diş Macunu Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Diş Macunu Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Macun seçimi yaparken içeriğinde bulunan maddeleri göz önünde bulundurmak çok önemli olsa da herkesin kendi ağız yapısına ve diş sağlığına uygun ürünler farklı olabilir. Bu nedenle tercih yaparken diş hekiminize danışmanız şiddetle tavsiye edilir. Daha az kimyasal içeriklere sahip diğer bir deyişle doğal diş macunu kullanmanız sağlığınız açısından önemli bir husustur. Ağız içinde biriken artıkları ve bakterileri temizleyip uzaklaştırmaya yarayan kalsiyum, florür gibi içeriklere sahip bu macunları kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. İstenmeyen durumların oluşmasını önlemek adına bu noktalara dikkat ederek ağız bakımı yapılmalıdır. Öncelikle macun miktarını doğru ayarlamak gerekir. Fazla miktarda kullanım sonucu içeriğindeki granüllerin büyük olması durumunda dişin dış kısmında bulunan mine tabakası çizilerek zarar görebilir veya dişleriniz aşınabilir. Genellikle uzmanların tavsiyesi mercimek büyüklüğünde macunu fırçanıza almanız yönündedir. Sıklıkla yanılgıya düşülen hatalardan biri de diş fırçasını ve macunu kullanım öncesi ıslatmaktır; ancak fırçanın ve macunun özelliğini kaybetmesine yol açtığı için tavsiye edilmez. Ağız içerisindeki sıvı başka bir takviyeye gerek kalmadan macunun köpürmesini sağlayacaktır. Kesin şekilde ortaya koyulmuş tam bir reçete olmamasına karşın genel olarak macunların içeriğinde diş eti hassasiyetlerine karşı etkili, güçlendirici ve dengeleyici olarak kalay klorür; ağız kokusu, tartar ve plak oluşumunu engellemek amacıyla çinko; macunun bütünlüğünü sağlayan ve kurumasını önleyen gliserin; dişlerdeki lekeleri temizlemeye yarayan silis ve kireç taşı; maddelerin kolayca çözülmesini sağlayan su; rahatlatıcı ve ferahlatıcı etkiler bırakan ve güzel kokular yayan aromalar; macunun köpürmesini sağlayan maddeler gibi içerikler bulunur. Ürün yelpazesinin çeşitliliğinden kaynaklı olarak diş macunu fiyatları da birçok etmene ve özelliğe göre çeşitlilik göstermektedir. Normal fonksiyonlu orta segmentteki ürünler daha ekonomik iken özel bakım için üretilmiş örneğin; beyazlatma, iyileştirme, hassas diş etleri ve benzeri durumlarda etkili ürünler daha maliyetli olabilmektedir. Bunun yanında fiyat belirlemede ürün gramajı, marka bandrolleri ve ambalajlama teknikleri de etmen olabilir.

Diş Macunu Alanında Yeni Bir Soluk

Diş Macunu Alanında Yeni Bir Soluk

Fırçalama esnasında ister istemez yutulan macunların içerisindeki kimyasallar bir süre sonra vücuda zarar verebileceği için florürsüz diş macunu seçenekleri gündeme gelmiştir. İçeriğinde dişlerinin çürümesine engel olan maddeler sebebiyle sıkça tercih edilen florürlü seçenekler yerine aynı korumayı sağlayabilecek doğal bileşen ve minerallerle zenginleştirilmiş formülasyona sahip florürsüz alternatifler bulunmaktadır. Düzenli kullanım sonrası diş çürükleri oluşumuna engel oldukları kanıtlanmıştır. Son zamanlarda oldukça gündeme gelen ve orijinal ismi Blackwood olan siyah diş macunu ham maddesi Huş ağacı kömürüdür. İsmi gibi siyah olan bu macun kendi renginin aksine beyazlatıcı etkileriyle adından sıkça söz ettirmektedir. Tam verim alınabilmesi için düzenli kullanım gerekmektedir. Dişleri beyazlatan ve aynı zamanda parlatan formülasyonu yanı sıra diş minesini sertleştirip daha dirençli hale getirmesi ile de tercih sebebi haline gelmiştir. Ağız sağlığı kapsamında dişler ne kadar önemli bir yer tutsa da diş etlerinin sağlıklı olması da bir o kadar gereklidir. Kömürlü diş macunu diye de adlandırabileceğiniz bu ürünler diş eti sağlığının korunmasında da destekleyici rol oynamaktadır. Dişlerin doğal beyazlığını muhafaza ederken, istenmeyen ağız kokularının oluşumunu da engelleme konusunda oldukça büyük etkilere sahiptir. Ağızda biriken bakterilerin birikmesi ve sonucunda plak oluşturması çoğu kişinin muzdarip olduğu bir problemdir. Siyah macunlar plak oluşumunu engellemek için anti bakteriyel yapısı sayesinde bakterilerle savaşır. Son zamanlarda tartışma konusu olan florürün uzun süreli kullanımı konusu ve florürsüz ürünlerin daha revaçta olması nedeni ile formüllerinde genellikle florür bulunmaz. Ağızdaki korunması gereken pH değerini dengede tutar. İçerikleri genellikle doğal ve bitkisel ürünlerden elde edilen maddelerden oluşan bu ürünler diş taşları veya lekelerin oluşumunu da önlemeye yardımcı olur. Çoğu kişi için rahatsız edici bir görüntüye sahip bu macunlar renk ve görünüşü itibari ile insanlarda tadının çok kötü olduğu yanılgısını uyandırır ancak içeriğindeki mentol tadı ile ferahlatıcı bir diş fırçalama deneyimi sunar. Diş macunu çeşitleri arasında hemen hemen tüm fonksiyonlara sahip ve beyazlatma etkisiyle ön plana çıkan bu ürünler hakkında kullanıcıların yorumu diğer macunlara göre daha az ve zor köpürdüğü yönünde olmakla birlikte bu durum çoğu kullanıcı için olumsuz bir durum oluşturmamaktadır. Ağız & Diş Bakımı kategorisi üzerinden farklı seçeneklere erişebilirsiniz.