TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

IELTS

için 11 sonuç bulundu.

IELTS

Yurt dışında eğitim görmek ya da oturum izni, çalışma izni veya vatandaşlık almak isteyenlerin ilgili kuruluşlara İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilmeleri için uluslararası kabul edilen bir sınavdan talep edilen aralıktaki sonucu sunmaları gerekir. Bu sınavlardan biri TOEFL, diğeri IELTS’tir.

IELTS Nedir?

IELTS Nedir?

IELTS sınavının açılımı International English Language Testing System, yani Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı’dır. İngilizce kullanılan yerlerde öğrenim görmeyi veya çalışmayı amaçlıyorsanız IELTS sınavına girebilirsiniz. Cambridge Üniversitesi’nin Yabancılar İçin İngilizce Sınav Merkezi, British Council ve IDP Education tarafından 1989 yılından beri düzenlenen sınav, birçok ülkede birçok kuruluş tarafından kabul görür. IELTS İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da bulunan akademik kurumların neredeyse hepsi tarafından kabul edilir, hatta Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda göçmenlik başvurularında zorunlu tutulur. ABD’de de birçok kurum tarafından onaylanır. Sınav sık sık yapıldığı ve puanlar hızlı bir şekilde hesaplandığı için süre konusunda sıkıntı yaşamazsınız ama kur karşılığı TL ücreti yüksek olduğu için mümkün olduğunca az sınavda istediğiniz sonucu elde etmeniz önemli.

IELTS’in Çeşitleri ve Aşamaları Nelerdir?

IELTS’in Çeşitleri ve Aşamaları Nelerdir?

IELTS sınavının iki modülü bulunur. Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız akademik IELTS’e; iş deneyimi, eğitim programları veya göçmenlik için genel eğitim IELTS’ine başvurmanız gerekir. Her iki sınavda da zorluklar ve puanlama farklıdır ama aşamalar aynıdır. IELTS’in dört aşaması şöyle: Dinleme (Listening), Okuma (Reading), Yazma (Writing) ve Konuşma (Speaking). Her bölüm kendi içinde alt bölümlere ayrılır. Dinleme kısmında dört alt bölüm bulunur ve her bölümün dinleme parçaları sadece bir kere dinletilir. Okuma bölümü üç alt bölümden oluşur ve burada farklı okuma parçaları ile beceriniz ölçülür. Yazma iki alt bölümden oluşur; birincisinde gördüklerinizi yazıya dökmeniz, ikincisinde verilen bir konu hakkında kompozisyon yazmanız istenir. Konuşma kısmı ise üç alt bölümden oluşur; birincisinde kendinizi tanıtmanız istenir, ikincisinde bir konu hakkında görüşleriniz sorulur ve üçüncüsünde denetmenle bunları tartışırsınız.

IELTS’e Verimli Çalışma İpuçları

IELTS’e Verimli Çalışma İpuçları

IELTS’in geleceğiniz için önemi ve her bir sınavın TL karşılığı düşünüldüğünde sıkı bir IELTS hazırlık sürecinin önemi anlaşılır. Fiyatlar ve ücretler sizin için yüksekse IELTS kurslarına yazılmadan IELTS kitapları ile sınava hazırlanmanız mümkün. Özellikle Cambridge Yayınları bu konuda oldukça tercih edilir ama ilk sınavlardan sonra sınav tarzı değiştiği için hangi yayınevinin kitabını alırsanız alın mümkün olduğunca yeni baskıları almaya gayret edin. Sınavdan önce bol bol IELTS deneme sınavı çözerek, İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirerek ve okuma, yazma konuşma pratikleri yaparak daha yüksek bir IELTS puanı elde etmeyi garanti altına almanız mümkün. Diğer akademik kitap türleri için Akademik Kitaplar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yayınevi

(5)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Basım Tarihi

(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL