Filtreleri Temizle
Marka
Giant

Kategoriler

Marka

Pro
XLC
CST
Asn
Xlc
Asm
Mtb
PRO
FSA
3T
Cst
OXC
IRC
Knt
19
Tec
Fsa
Rks
Dsi
Bmx
Oem
Ybn
ASN
GRL
Oxc
Kmc
YBN
Aim
DT
Fox
KMC
Koo
Yws
KNT
Umt
CYT
Xcp
Başka bir kelime deneyin

Vites

1
Başka bir kelime deneyin

Jant Çapı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Jant

Başka bir kelime deneyin

Kadro Boyu

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Bisiklet & Scooter

için 107 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Giant Bisiklet

Hiç olmadığınız kadar hızlı, hiç olmadığız kadar stabil bir bisiklet deneyimi yaşamak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse aradığınız Giant bisiklet demektir. Giant bisiklet 1972 yılında çok Giant şirketler grubunun bir parçası olarak kuruldu. Teknoloji, inovasyon ve el işçiliği ile bilinen ve uzmanlığı bulunan Giant şirketler grubu, bu şanını aynı şekilde Giant bisikletlerine de taşımıştır. Ürettiği tüm ürünlerde yüksek kalite, düşük ağırlık ve her şeyden önemlisi harika bir aerodinamik sunan Giant bisikletleri size daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyimi yaşama fırsatı veriyor. Sunduğu olanaklar ve sunduğu tüm bu imkanlarla beraber Giant bisiklet aslında yüksek kalitede ve tadına doyulmaz bisiklet ve scooter sürüş zevki yaşamak isteyenlerin sürmek isteyeceği ve bir kere sürdükten sonra vazgeçemeyeceği bir deneyime sahip. Bu çok özel deneyimi kullanıcılarına sunabilmek için Giant bisiklet neredeyse kurulduğu günden bu yana gerek ağırlık konusunda gerekse aerodinamik konusunda neredeyse tüm rakiplerini alt edecek çalışmalar yapmıştır ve yapmaya da devam ediyordur. Dinamik ve sürekli kendini geliştiren bir yapıya sahip olan şirket düzenli olarak yeni modeller çıkartmakta, tasarımını sürekli geliştirmekte ve her daim daha hızlı, sürüşü daha kolay, aerodinamiği daha iyi bisikletler çıkartmak için var gücüyle çalışmaktadır. Yaptığı tüm bu zorlu çalışmalarının sonucunda ürettiği bisikletleri tüm dünyaya gururla duyuran marka neredeyse her yıl farklı kuruluşlar tarafından verilen ödüllere layık görülmektedir.

Giant Bisiklet ile Hiç Olmadığınız Kadar Hızlı

Giant Bisiklet ile Hiç Olmadığınız Kadar Hızlı

Bisikletlerin büyük bir kısmı Giant yol bisikleti olarak üretilmektedir. Yani daha çok yüksek hızlara çıkabilen, aerodinamiği güçlü ve oldukça sağlam bisikletler olarak. Bu bisikletler genel olarak şehir içi kullanım amacı taşımaktadır. Ancak adı üzerinde olduğu gibi düzgün yolun olduğu her alanda kullanıma müsaittir. Yolların düzgün olması gerek sürüş kalitesi açısında gerekse bisikletin kondisyonu açısından çok önemlidir. Çünkü çok ince şekilde hesaplanmış olan bu bisikletler çok sağlam ve kaliteli malzemeden ödün vermese de sahip oldukları hassas ayarlar arazi sürüşüne uygun olmamaktadır. O sebeple bunların şehir içinde veya düzgün yollarda sürülmesi tavsiye edilmektedir. Bahsettiğimiz bu bisikletler özel olarak tasarlandığı için siz pedala dokunduğunuz anda harekete geçen bir sisteme sahiptir. Sahip olduğu müthiş özelliklerin en başında bu gelmektedir. Siz sürerken neredeyse altınızdan sizi tutar ve sürükler. Bu durum sürücüye her manada zevk verir. Çünkü standart tip bisikletlerde sarf ettiğiniz gücün belki yarısı kadarını sarf etmenize rağmen aynı oranda yol kat edebilirsiniz. Ancak mesele sadece ne kadar yol kat ettiğiniz değildir. Aynı zamanda sürüş zevkidir. Giant bisikletlerinin size verdiği sürüş zevkini neredeyse hiçbir bisiklette bulamazsınız. Sağladığı yumuşak ve yolda akıyormuşçasına gitme hissi yaşadığınız hiçbir sürüş veya araç keyfine benzemez. Giant’ın bu deneyimi sağlayabilmesinin birkaç sırrı vardır. Öncelikle sarf edilen çabanın çok az olması bunda önemli bir faktördür. Yani sürücü pedala bastığında diğer bisikletlerde gittiğinden daha hızlı bir şekilde kalkış yapar ve sarf ettiği güç normalden az olduğu halde daha fazla yol gider. Bunu sağlamak için bisikletin zincir ve vites mekanizmasıyla tekerlerin yapısını tek tek konuşmak gerekir. Bisikletin zincir mekanizması farklı modeller için farklı yöntemlerle bağlanmış olsa da genel konuşmak gerekirse kusursuz düzeydedir. Gerek zincir malzemesinin özel üretim olması, gerek zincirin bağlandığı dişlinin zinciri kavraması ve zincir atmalarını engelleyici şekilde dizayn edilmesi çok önemlidir. Giant bisikletleri için vites mekanizması ise ayrı bir şaheser niteliğindedir. Ürettiği viteslerde geçişleri neredeyse hissetmeyeceğiniz düzeyde olmaktadır. Bu vites geçişlerinin bu kadar yumuşak olmasında yine zincir yapısının ve dişli yapının önemi çok büyüktür. Bu iki faktörden hariç olarak teker faktörü çok uzun şekilde ele alınması gereken bir noktadır. Giant markası bisikletlerini üretirken belki en çok özen gösterdiği ve dikkat ettiği konulardan birisi de teker konusudur. Tekerler hakkında çok detaylı bilgi ve tecrübeye sahip olan firma bir bisikletin en hayati parçası olan bu tekerleri müthiş şekilde aerodinamik harikası, yol tutuşu mükemmel ve hız kesmenize sebep olmayacak şekilde tasarlamaktadır.

Giant Bisiklet ile Doğada da Özgürsünüz

Giant Bisiklet ile Doğada da Özgürsünüz

Giant bisikletlerinin bir diğer çeşidi de arazi için üretilmiş olanlarıdır. Daha bilinen adıyla Giant dağ bisikleti denmektedir. Giant kendi isimlendirmesiyle bunlara “Adventure Bikes” yani “Macera Bisikleti” demektedir. Bu macera bisikletleri yol için olanlardan oldukça farklıdır. Öncelikle tekerlerinin yol tutuş yetenekleri diğerlerinde çok farklıdır. Bunlar tozlu ve toprak zeminlerde yol tutuşunu en üst düzeye çıkartmak için tasarlanmış araçlardır. Bu bisikletlerin yol üstündeki performanslarını değil yol dışındaki performanslarını baz almak tabii ki daha doğru olacaktır. Bu yol dışı performans değerlendirildiğinde ise öncelikle yol tutuşunun çok başarılı olduğunu söylemek gerekir. Çünkü tıpkı hız için tasarlanmış Giant bisikletlerdeki tekerlerin özel tasarım ve üretim olması gibi arazi için de tekerlekler özel olarak tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Bu sebeple sürücüsüne çok net bir sürüş keyfi sunmaktadır. Sunduğu bu sürüş keyfini isterseniz dağlara tırmanmak için, isterseniz de toprak köy veya arazi yollarında ilerlemek için kullanabilirsiniz. Her ne amaçla olursa olsun bu arazi bisikletleri yol tutuşu olarak başarılı olduğu kadar sürüş zevki olarak da başarılı, çünkü sahip olduğu özel süspansiyon sistemi sizin sarsılma oranınızı minimuma indiriyor. Bu da sadece sürüş zevkinizi katlamıyor, aynı zamanda sürüş kabiliyetinizi de katlıyor. Çünkü bu özelliği sayesinde sürekli olarak yola odaklanabiliyor ve yoldaki çeşitli engellerden daha kolay şekilde kaçınabiliyorsunuz. Burada yoldaki engellerden kaçınmak derken tabii ki direksiyondan bahsetmeden olmaz. Direksiyon üzerinde bulunan özel ekipmanlar sayesinde planlı yol değişikliği yaparken de ani manevralarla engellerden kaçınırken de asla teklemiyor ve takılmıyor. Tam olarak sizin istediğiniz yöne ve istediğiniz doğrultuda ilerliyor. Bu hem tekerleğin yapısı ile hem de direksiyonun bisikletin geri kalanı ile bağlantısıyla alakalı bir durum. Ve tabii ki tüm bisikletin bu değişime kolay adapte olabilecek şekilde tasarlanmış olmasıyla da alakalı. Tekerleklerden zaten bahsettik. Ama direksiyonun bisiklet ile bağlantı noktasına değinmek gerekiyor. Bu bağlantı noktasında çok kritik bir dişli ayarı mevcuttur. Bu ayarda dişlilerin birbiri içine tam geçecek şekilde özel tasarlanıp monte edilmesi, zamanla aşınmayacak, yerinden oynamayacak malzemeden yapılması ve ek parçalarla desteklenmesi, ayrıca tüm bunların sürüş zevkine en ufak etkisi olmayacak şekilde yapılması gerekir. Bu gibi ince detaylar işte Giant Bisiklet markasını büyük bir marka yapmakta.

Giant Bisiklet Kullananlar Vazgeçemiyor

Giant Bisiklet Kullananlar Vazgeçemiyor

Giant marka bisiklet satış yapmaya başladığı günden bugüne kadar pek çok kendi hayranını oluşturmuştur. Oluşturduğu bu hayranlar neredeyse bir aşık gibi Giant bisiklet kullanmıştır ve hala da kullanmaya devam etmektedir. Şüphesiz bu tutku kör bir bağnazlık değil. Ancak ve ancak Giant bisiklet tarafından sürücülere sunulan sürüş zevki, kalite ve sağlamlık sebepleriyle açıklanabilecek bir durum. Bu konuda sadece bisikletin gövde yapısından ve yıllar içindeki değişiminden bahsetmek neden bir bisikletin kendi tutkunlarını oluşturduğunu açıklamaya yeterli olur. Öncelikle bir bisikleti analiz ederken aynı dönemdeki diğer basit bisikletlere bakmak gerekir. Çünkü o günün teknolojisi ve bilgisi ile alakalı bilgi almak gerekir. Giant kurulduğu günlerde bisiklet üretim teknikleri ve aerodinamik bilgisi bu kadar gelişkin değildi. Buna rağmen bisikletin kendi Ar-Ge (Araştırma-Geliştirme) ekibi çok özel çalışmalar yürütüyordu ve bu çalışmalarla sürekli aerodinamik ve bisiklet üretim teknikleri hakkında geliştirmeler yapıyordu. Geçmişteki Giant bisiklet gövdelerine bakıldığında belki bundan on veya yirmi yıl önceki modellerdeki özellikleri şimdi piyasadaki diğer modellerde yeni yeni görmeye başlayabiliyorsunuz. Bu da tabii ki bu markanın nasıl çağının belki on yıllarca ilerisinde olduğunu gösteriyor. Arazi bisikletlerindeki yol tutuş yeteneği sadece teker ve süspansiyon marifeti değil, aynı zamanda bisiklet gövdesinin de çok etkili olduğu bir kabiliyetler bütünüdür. Gövdenin ani direksiyon hareketleri için ilgili alanlarının sağlam olması, orta kısmın gerektiği durumlarda gözle görülemeyecek seviyede esneyebilmesi ve bu esnemeye rağmen sağlam kalması örneklerden sadece biridir. Bu esnemeyi sağlamak için özel bir metal çeşidi kullanmak gerekir. Çünkü standart bisikletlerin aksine dümdüz esnemez bir metal çubuk arazi şartları için elverişli değildir. Esneyebilen ancak esnemeye rağmen sağlamlığından hiç taviz vermeyen bir metal ancak arazi şartlarında çok başarılı kabul edilebilir. Bunu sağlayabilen ve sürekli olarak kendini ve kullandığı malzemeleri geliştiren Giant bisikletleri nasıl bugün sektörünün on – yirmi yıl ilerisinde ise, yirmi yıl sonra da ilerde olmaya devam edeceğe benziyor. Ayrıca Giant bisiklet Türkiye içinde kullanımı oldukça mümkün ve yollarda olsun, arazide olsun gayet başarılı performans gösteren bir araç olmaktadır.

Giant Bisiklet ile Güvenliğiniz Sağlam

Giant Bisiklet ile Güvenliğiniz Sağlam

Bisikletlerden bahsederken muhakkak bahsedilmesi gereken bir diğer husus güvenlik meselesidir. Çünkü bisiklet ne kadar hızlı ve ne kadar sağlam olursa olsun güvenlik bunlardan ayrı bir konudur ve tamamen ayrı değerlendirilmesi gerekir. Güvenlik noktasında ilk akla gelen mesele tabii ki kask, kolluk, dizlik ve benzeri ekipmanlardır. Bunlar tabii ki zorunlu olarak takılması gereken ekipmanlardır. Bunlar olmadan bisikletle herhangi bir yola çıkmak akıl işi değildir. Ancak güvenlik bunlardan da ibaret değildir. Bisikletin kendi içinde sizin için sağladığı güvenlik de çok önemlidir. Bu nasıl olacak derseniz en önemli konu bisikletten düşme konusudur. Bisikletten düşme olayları acemi sporcularda daha sık yaşansa da zaman zaman profesyonel sporcularda da yaşanmaktadır. Hatta dünyanın en üst düzey sporcularının yarıştığı olimpiyattaki bisiklet yarışlarında bile düşme olayları yaşanabilmektedir. Bunları engellemek veya engellenemese bile en aza düşürmek için bisiklet tasarımının da üstüne düşen görevler vardır. Giant bisiklet bunları sağlamak da sağlamak için ne gerekiyorsa yerine getirmektedir. En başta bisikletin gönyesi meselesi vardır. Tam bir denge içindeki, hiçbir şekilde bozulmamış bir gönye devrilmemek için gerekli ilk kuraldır. Bundan sonra bisiklet tekerinin yol tutuşu gelir. Bisiklet tekeri hızı kesmeyecek kadar düz, kişiyi yavaşlatmayacak kadar tırtıklı olmalıdır. Bu aradaki dengeyi tutturmak ise ancak en profesyonellerin işidir. Bu ayarı tutturmak için yıllardır deney üstüne deney yapan ve belki tek bir tekeri geliştirebilmek için onlarca farklı teker geliştirip daha sonra aralarından en iyisini seçen Giant bisiklet her ne kadar bu alanda sektördeki en iyilerden biri olsa da bunu yeterli bulmuyor ve sürekli olarak geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Giant Bisikletin Geniş Model Yelpazesi

Giant Bisikletin Geniş Model Yelpazesi

Giant sadece arazi veya sadece yol sürüşü amaçlı bisikletler üretmiyor. Pek çok farklı çeşit ve modelde ürünü mevcut. Bunlardan biri Giant yarış bisikleti olmaktadır. Zaten hız ve yol için bisiklet üreten Giant markası tabii ki ana kullanıcısı yarışçılar olan, profesyonel yarışlarda kullanılmak üzere bisikletler de üretmektedir. Bu bisikletler kimi zaman sporcuya özel olarak talep üzerine üretilebildiği gibi kimi modelde de üretilip herkesin kullanımı için piyasaya sürülebilmektedir. Bu çok özel ve mükemmeliyetçi bir şekilde tasarlanmış bu ürünler çoğunlukla özel şekilde satılmaktadır. Bunun haricinde Giant katlanır bisiklet modelleri özellikle son dönemde çokça talep görmektedir. Günlük kullanım için çok uygun olan ve her zaman, her yerde taşınabilir olması, çok hafif olması gibi özellikleriyle dikkat çeken bu ürünler tercih etmesi ve kullanması çok kolay olmaktadır. Bunun yanında şehir trafiğinde sıkılmış olanlara bir alternatif olarak sunulan Giant elektrikli bisiklet modelleri de mevcuttur. Bunlar hem işinize hiç yorulmadan, terlemeden gidip gelmenizi sağlayan, hem de şehir trafiğinden rahatça kaçmanıza olanak veren ve sizi büyük bir stresten kurtaran taşıma araçlarıdır. Sunduğu zevk olarak yarış amaçlı olanları aratmasa da kullanım olarak neredeyse efor sarf etmeden onlarca kilometre yol gitmenizi sağlayabilirler. Elektrikli olanların bu özellikleri ve günlük kullanım faktörleri hiç göz ardı edilecek gibi değildir. Ancak bu farklı özellikteki bisikletler dışında yol amaçlı olanlar ve arazi amaçlı olanların model kendi içindeki model sayısı da oldukça fazladır. Bunlar kişinin kendi tercihine göre, kendi beğendiği ve kendisi için en uygun hissettiği modeli tercih etmelidir. Burada ağırlık noktasına değinmek gerek çünkü bisikletlerde ağırlık bazen çok dikkat edilen bir husus olmaktadır. Ancak bisikletin amacına göre değişmekle beraber ağırlık haddinden fazla dikkat edilen bir konudur. Çoğu standart tipteki diğer bisiklet markaları için ağırlığa önem vermek doğru olsa da Giant gibi bir markanın ürettiği bisikletler kelimenin tam anlamıyla mühendislik harikası ürünlerdir. Bunların sadece ağırlığa bakarak değerlendirilmesi oldukça yanlıştır. Çünkü tasarlanan mühendislik sebebiyle kimi zaman çok fazla ağırlık koyulabilmektedir. Ancak bu ağırlık bisikletin gidişine olumsuz değil de olumlu etki yapıyorsa bu bisikletin ağırlığı bir avantaja dönüşmüş olur. Bisikleti düzenli olarak kaldırıp bir yerden bir yere taşımayacak kişiler için Giant gibi yarış amaçlı bisikletler üreten bir markanın bisiklet ağırlığına önem vermesi genel manasıyla doğru değildir.

Giant Bisiklet Fiyatları

Giant Bisiklet Fiyatları

Giant aynı isminin anlamı gibi dev bir marka. Bu devliği çok fazla kişiye ürün satıp herkese ürününü erişilebilir yapmaktan gelmiyor. Dev olmasının sebebi ürünün dünya çağında kıyaslanabilir çok az rakibi olması. Yani dünya çapında yarışçılara, dağ sporcularına ve sağlamlıkla kalitenin zirvesini arayanlara hitap eden bir marka. Hitap ettiği bu kesim dolayısıyla da fiyat etiketi buna göre şekilleniyor. Çünkü ürettiği bisikletlerin kalitesi ortada. Bunların dünya çapında sporcular tarafından kullanılmasının bir sebebi var. Bu sebebi de dünyanın en kaliteli ve en mümkün malzemesini alıp bunu dünyanın en iyi beyinleriyle birleştirerek dünyanın en iyi bisikletlerini ortaya çıkartma hedefi. Bu hedefi ortaya çıkarırken de tabii ki çok yüksek maliyetler oluşmaktadır. Oluşan bu yüksek maliyetler de tabii ki Giant bisiklet fiyat etiketinin yüksek seviyede olmasına sebep olmaktadır. Tüm bunlara rağmen bu marka bisiklet kullanan ve bir kere sahip olan kişilerin fiyatı ne olursa olsun bu markadan vazgeçmediklerini ve muhtemelen vazgeçmeyeceklerini söylemek yanlış olmaz. Çünkü bu düzeyde kaliteyi almak için ödenen fiyat aslında alınan hazzın yanında çok düşük kalır. Sahip olunan bu bisiklet gerek sürüş zevki gerek kalitesi gerek sunduğu hız imkanı ve diğer tüm sebeplerden ötürü çok uzun yıllar kullanılmakta. Bu ve bunun gibi pek çok sebebi öğrenmek, detaylı bilgi edinmek, fiyatları incelemek ve satın almak için siz de sayfamızı inceleyebilirsiniz.