Diğer Sorular İçin Tıklayın

Ürün Listeleme

n11.com üzerinde her mağazanın listeleyebileceği ürün sayısı 3.000 ile sınırlandırılmıştır. 3.000'den fazla ürün sergilemek isteyen iş ortaklarımız, ihtiyaçlarına göre Listeleme Paketi satın alarak daha fazla ürün listeleyebilirler.

Listeleme Paketleriyle ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını sizin için hazırladığımız Sıkça Sorulan Sorularda bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mevcut ürünlerime ne olacak?

3.000'den fazla ürünü olan mağazaların, en az bir kez sipariş görmüş ve en son güncellenen 3.000 ürünü sistemde kalmaya devam edecektir. 3.000'in üzerindeki ürünlerin statüsü "Limit Dışı" olarak güncellenecek ve bu ürünler satışa sunulmayacaktır. Eğer mağaza bu ürünleri yeniden satışa sunmak isterse, Listeleme Paketi alarak satışa açabilecektir. 3.000'den az ürünü olan mağazalar bu kurallardan etkilenmeyecek ve ürünleri herhangi bir değişiklik olmadan sistemde tutulmaya devam edecektir.

Listeleme Paketi nedir?

Listeleme Paketleri, Ürün Yönetimi > Listeleme Paketleri sayfasında yer alacaktır. Her paket, 3.000'in üzerinde, belirtilen adette ürün için listeleme hakkı sağlar. Listeleme ücreti, ürün başına 0,08 TL'dir.* Yeterli miktarda Reklam Puanı olan mağazalar, ihtiyaçlarına göre istedikleri paketi satın alabilirler.

Mevcut Listeleme Paketlerinin içerik ve fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz:

  • 100 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Mini Paket fiyatı: 8 TL
  • 500 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Standart Paket fiyatı: 40 TL
  • 1.000 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Pro Paket fiyatı: 80 TL
  • 3.000 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Mega Paket fiyatı: 400 TL
  • 10.000 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Ultra Paket fiyatı: 800 TL

Listeleme Paketi, satın alındığı tarihten itibaren 1 ay boyunca geçerlidir. 1 ayın sonunda paket yenilenmezse, 3.000'in üzerindeki ürünlerin statüsü "Limit Dışı" olarak güncellenir ve satışa kapatılır. Bu ürünlerinin kapatılmasını istemeyen mağazalar, otomatik ödeme talimatı vererek Listeleme Paketlerini aralıksız olarak kullanmaya devam edebilirler. Listeleme Paketlerinin iptali veya iadesi yoktur.

*Fiyatlar 2019 yılı için geçerlidir.

Nasıl Listeleme Paketi satın alırım?

Yeterli Reklam Puanı olan mağazalar, Ürün Yönetimi > Listeleme Paketleri sayfasından, 3.000'in üzerinde listelemek istedikleri ürün adedine göre paket satın alabilirler. Reklam Puanının yetersiz olması durumunda, Listeleme Paketi almak isteyen mağazanın ilk önce reklam puanı alması gerekir.

Otomatik ödeme talimatı nedir?

Listeleme Paketlerinin kullanım süresi 1 aydır ve bu sürenin sonunda sunduğu avantajlar sona erer. Otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda, paket her ay otomatik olarak yenilenir ve 3.000'in üzerindeki ürünlerin statüsü değişmez. Paketin kullanım süresi bittiğinde, mağazanın yeterli reklam puanı yoksa, paket yenileme işlemi gerçekleşmez; yenileme işleminin yapılabilmesi için sistemde yeterli reklam puanının bulunması gerekir.

Listeleme Paketi aldıktan sonra ürünlerimi nasıl satışa açabilirim?

Listeleme Paketini satın aldıktan sonra, Ürün Yönetimi > Ürün Listesi > Ürün Onayı > Limit Dışı menüsünden istenilen ürünler satışa açılabilir.

"Limit Dışı" statüsündeki ürünleri satışa açmak için, öncelikle ürünleri tek tek veya toplu olarak seçip, "Onay Değiştir" butonuna tıklamak gerekir. Ardından, ürün durumu "Onaylı" olarak seçilir ve kaydedilir.

*Ürünler, Satış Ofisi > Toplu Ürün Yükleme sayfasından, XML veya Excel dosyası ile yüklenebilir.

**Ürünler, API üzerinden yüklenebilir.

Yeni Mağaza Rehberi ile ilgili diğer yazılar

Üyelik İşlemleri Satış Yönetimi