n11
n11 Çözüm
 • Ürün İadesi

  Ürün eksik, hatalı veya arızalı geldiyse iade edebilirsiniz.
 • Ürün Değişimi

  Ürünü başka bir renk, beden seçeneğiyle değiştirebilirsiniz.
 • Sipariş İptali

  Siparişinizi daha size gönderilmeden iptal edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün değişimi ile ilgili detaylı bilgiyi soru-cevap listesinden bulabilirsiniz.

 • Ürünü nasıl değiştirebilirim?

  "Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basarak değişim talebinde bulunabilirsiniz."

 • Misafir kullanıcı nasıl ürün değişimi yapar?

  "Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz. Değişim talebinizin durumu hakkında e-postayla bilgilendirilirsiniz."

 • Değişim şekli nedir?

  n11.com’da değişim talebinde bulunduğunuz ürün için 3 değişim tipi vardır.

  • Ürünü henüz kargoya vermedim.

   Değişim talep edip ürünü, anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Ücretsiz gönderim için talep oluşturduktan sonra çıkan kampanya kodunu, ürünle birlikte kargo firmasına teslim etmeniz gerekiyor.

  • Ürünü kapıda değiştirdim.

   Bu seçenekte Değişim Talep Et butonuna basmanız yeterli.

  • Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim.

   Ürünü mağazaya geri gönderdiyseniz talep formunu doldurup kargo firmasından aldığınız takip numarasını girin.

 • Kampanya kodu nedir?

  Mağazalar, gönderim için n11'in anlaşmalı kargo firmalarını kullanabilir veya kargo firmalarıyla kendi anlaşmalarını yapabilir. İade ve değişim için, mağazaların anlaşmalı kargo firmalarıyla ürünü ücretsiz geri gönderebilirsiniz. Bunun için;

  • "Henüz ürünü göndermedim" seçeneğiyle iade talep ettiğinizde çıkan kargo kodunu alın.
  • Ürünü bu kargo koduyla birlikte kargo firmasına teslim edin.

  Eğer iade talep ederken herhangi bir kod çıkmazsa Mağazaya Soru Sor butonuna basıp mağazanın kullandığı kampanya kodunu isteyebilirsiniz.

 • Elime ulaşan ürün siparişimden farklı, nasıl değiştirebilirim?

  Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basarak değişim talebinde bulunabilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünle ilgili bilgi almak için ürün detay sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

 • Mağaza değişim talebimi onaylamıyor, ne yapabilirim?

  "Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Ürünün temini için onay süreci uzamış olabilir. Değişim işlemini iade olarak değiştirebilirsiniz. Hesabım menüsündeki İptal / Değişim / İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp talebinizi geri çekebilirsiniz. Değişim talebini geri alıp iade talebinde bulunabilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz."

 • Değişecek ürünün takip numarası nereye yazmamız gerekiyor?

  "Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. Değişim Şekli başlığından "Ürünü değişim için kargoya verdim" şıkkını seçip takip numarasını ve kargo firmasını girebilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden Ürünü Değiştir butonuna basarak işleminizi yapabilirsiniz."

 • Değişim talebini iade olarak değiştirebilir miyim?

  "Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basın. Değişim talebinizi geri çektikten sonra iade talebinde bulunabilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz."

 • Değişim talep etmiştim ama vazgeçtim. Ne yapmalıyım?

  "Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasına gidin. Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basarak değişim talebinizden vazgeçebilirsiniz. Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz."

 • Değişim talebim için mağazayla nasıl irtibata geçebilirim?

  Ürün sayfasındaki veya Sipariş Detayındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

 • Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

  Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda mağaza en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

 • Değişim için adresi nasıl değiştirebilirim?

  Değişim talebinde bulunurken ürünü teslim almak istediğiniz adresi de belirtebilirsiniz. Hesabım menüsündeki Siparişlerim sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. Değişim Talebi formundaki açıklama alanına değişim sebebi ile birlikte ürünün gönderilmesini istediğiniz adres bilgilerini girebilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden aynı işlemi yapabilirsiniz.
  Önemli Not: Değişim talep ettikten sonra adresinizi güncellemek için mağazayla irtibata geçip adresi değiştirmeniz gerekir. Hesabım > Siparişlerim sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişim kurabilirsiniz.

 • Onaylanan ürünü değiştirebilir miyim?

  Mağazanın onayladığı bir üründe değişiklik yapılamaz. İptal talep edip yeni sipariş verebilirsiniz.