TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Trivial Pursuit

için 4 sonuç bulundu.

Trivial Pursuit

Dünyanın dört bir yanındaki oyunseverlerin beğeniyle takip ettikleri genel kültür oyunu Trivial Pursuit oyunu aile boyu eğlenmek için bire birdir. Oyuncunun altı farklı kategoride bulunan genel kültür konulu basitten zora sıralanmış soruları cevaplamasına dayalı oyunda belirli hanelere geçilmesi durumunda o kategori puanı alınır. 16 yaş üzeri tüm oyunseverlerin oynayabileceği Trivial Pursuit oyununda, tüm kategorilerin puanlarını toplayıp bitiş noktasına gelen oyuncu kazanır. İki binin üzerinde sorusu bulunan Trivial Pursuit oyununda soruların kimisi zor kimisi görece kolaydır. Trival Pursuit fiyat açısından ise defalarca oynanabilen bir oyun olması sebebiyle oldukça avantajlıdır.

 Trivial Pursuit: Bir Bilgi Hazinesidir

Trivial Pursuit: Bir Bilgi Hazinesi

Genel kültür temalı kutu oyunlarının en eskilerinden biri olan Trivial Pursuit soru oyunu ilerlemeye dayalı bir oyundur. 1979 yılının sonunda Kanada’da tasarlanan oyun, üreticilerin aslında oynamak istedikleri başka bir oyuna ait piyon ve parçaları bulamamaları sonrasında icat edilmiştir. 1982’de piyasaya sürülen oyun, 1984’te Amerika’ya da açılması ile popülerliğini yakalamıştır. 2008 yılına kadar farklı eğlence ve kutu oyunu şirketlerinde bulunan oyunun hakları, sektörün önde gelen bir markası tarafından büyük bir bedel ödenerek satın alınmıştır. 2004 yılı itibari ile 17 dilde 26 ülkede 90 milyona yakın adette satılmış olan oyun özellikle 1983 ve 1985 yılları arasında en popüler dönemini yaşamış ve 30 milyona yakın adedini bu dönemde satmıştır. 2003 yılında çevrimiçi versiyonunu da satışa çıktığı Trivial Pursuit halen genel kültür temalı kutu oyunlarının en popülerlerindendir.

Güçlü Genel Kültür Bilgisi ile Trivial Pursuit'te Kazanabilirsiniz

Güçlü Genel Kültür Bilgisi ile Trivial Pursuit'te Kazanabilirsiniz

Oyunu, oyun alanın tamamını farklı kategori ve renkleri bulunan 6 puan dilimini toplayıp başlangıç hanesine dönerek final sorusunu doğru cevaplayan ilk oyuncu kazanır. Oyun; yer ve mekanlar, sanat, eğlence, bilim ve teknoloji, olaylar ve spor ve hobi olmak üzere 6 farklı soru kategorisine sahiptir. Mavi, mor, pembe, yeşil, sarı ve turuncu renkleri ile sembolize edilen kategorilerde basitten zora hem Türk kültürü hem de uluslararası bilgiye dayanan genel kültür soruları yer alır. Zar sayesinde dış çeperdeki tekerlek alanda ilerleyerek belirli renklere ve dolayısı ile kategorilere denk gelinir. Her iki yöne de hareket edilebildiği için atılan zar ile iki farklı renk soru seçilebilir. Hangi tarafa gidileceği kararı oyuncu tarafından tamamlanmamış soru rengine göre verilmelidir. Joker puan hanesinde durulduğunda ise diğer oyunculara meydan okuma şansı edinilir. Meydan okunan kişi sorulan soruyu bilirse diğer oyuncular birer hane ilerlerken yanlış cevap gelmesi durumunda soru bilinmiş gibi o kategorinin renk dilimi oyuncu tarafından alınır.

Trival Pursuit Yeni Soruları ile Sürekli Yenilenir

Trival Pursuit Yeni Soruları ile Sürekli Yenilenir

Her ne kadar her bir kutuda üç binin üzerinde sorusu bulunan Trival Pursuit Klasik soru adedi ile yeterli görünse de oyunun müdavimleri için birkaç senede bir yeni bir konseptte ürün üretmekte ve sorularını yenilemektedir. Yakın zamanda piyasaya çıkmış ve halen satışta olan Trivial Pursuit 2000 versiyonuyla 2000’li yılların eğlenceli ve sıra dışı bilgilerini bir araya getiren Trivial Pursuit; 6 kategorisi, 300 konu başlığı ve 18000 sorusu ile göz doldurmaktadır. Meydan okuma özelliği ile daha da eğlenceli hale gelen oyun oldukça fazla tercih edilmektedir. 3 ila 6 oyuncu ile oynanabilen Trivial Pursuit Party versiyonu, oyunun parti konsepti ile birleşmiş biçimidir. Oyun süresinin kısalarak heyecanın dozunun arttığı oyunda 1200 soru bulunur. Trivial Pursuit Mor ise yine 6 kategoride yepyeni 2400 sorusu ile ilgi çekmektedir. Diğer kutu oyunları için Kutu Oyunları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Hasbro (2)
KS Games (1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL