Vinçler

İnsan gücünün yetmeyeceği ağırlıktaki yükleri taşımak için kullanılan kaldırma ekipmanları işletmelerin yardımına koşar. Ceraskal gibi küçük boyutlu ve bakımı kolay ekipmanlar küçük çalışma alanlarında yük indirip kaldırmak için idealken çalışma alanının ve taşınacak yükün boyutu büyüdüğünde vinçler yardıma koşar.

Vinç Nedir?

Vinç Nedir?

Vinç, kaldırma ipi, halat veya zincirler ve de makara aracılığıyla yükleri dikey olarak kaldırmaya ve indirmeye yardım eden bir tür makinedir. Vinçler genelde ağır yükleri bir yerden bir yere taşımak için kullanılır. Vinçler bir veya daha fazla basit makine kullanarak mekanik avantaj yaratır ve böylece bir insanın taşıyabileceğinin çok ötesindeki yükleri hareket ettirebilir. Vinçler genelde taşıma endüstrisinde malları yüklemek ve boşaltmak için, inşaat sektöründe malzemeleri bir yerden bir yere taşımak için ve imalat endüstrisinde ağır ekipmanlarının parçalarını birleştirmek için kullanılır. Antik Yunan’dan beri kullanımda olan vinçler günümüzde farklı alanların ihtiyaçlarına göre şekillenmiş durumda. En yaygın vinç çeşitleri arasında küçük atölyelerde kullanılan küçük boyutlu pergel vinç veya kollu vinçler ile yüksek yapıların tepelerine ulaşmayı mümkün hale getiren kule vinçler. Mini vinçler de yüksek binalarda dar alanların yapımında kullanılabiliyor. Hidrolik vinçler de tonlarca ağırlığı saniyeler içinde kaldırabiliyor. Belgesellerde ve haberlerde gördüğünüz, balinaları kaldıran vinçler genelde bu vinçler. Yüzen vinçler ise petrol kulesi inşasında ve batan gemilerin çıkarılmasında görev alır.

Vinç Nasıl Kullanılır?

Vinç Nasıl Kullanılır?

Vinçlerin mantığı aynı olsa da nasıl kullanılacakları çeşitlerine göre değişiklik gösterebilir. Pergel vinç ve diğer mini vinç çeşitleri elektrikle çalıştığı için yapmanız gereken taşınacak halatın veya zincirin ucundaki yükü doğru bir şekilde takmak ve aleti çalıştırmak. Uzaktan çalışmayı olanaklı kılacak vinç kumandası varsa taşınan yüke fazla yaklaşmanıza gerek kalmaz. Kule vinç gibi büyük vinçleri kullanabilmek için mini vinçlerin aksine yetkinlik sertifikanızın olması gerekir.

Vinç Fiyatları Ne Kadar?

Vinç Fiyatları Ne Kadar?

Vinçler yükün ağırlığını kaldırabilecek, devrilmeyecek ve kırılmayacak şekilde tasarlanır. Bunun için fizik kanunlarından yararlanılır ve hesaplamalar yapılır. O yüzden talimatlara uyduğunuz ve gerekli güvenlik önlemlerini aldığınız sürece vinçleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vinçler elektrikli aletler oldukları için vinç fiyatları buna göre bir aralıktadır. Küçük işletmelerde kullanılabilecek mini vinçler en uygun fiyatlı vinç çeşididir. Vinç boyutu büyüdüğünde (motor indirme vinci, vb) fiyatlar da yükselir. Ama bu aletler uzun ömürlü aletler oldukları için en kalitelisinden alıp iş yerinize yerleştirmeniz en iyisidir. 3M, Atlas, Astor ve diğer birçok markanın vinçlerini bu kategoride bulabilirsiniz. Daha fazla yapı market ürünü için Yapı Market & Bahçe kategorimizi ziyaret edin.

Vinçler

için 1,210 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(5)
(1)
(2)
(1)
(3)
(1)
(1)
(1)
Astor (17)
Atlas (161)
Best (7)
(5)
(3)
BigLift (32)
BIGRED (9)
Catpower (55)
Cosso (16)
(1)
(337)
(44)
(1)
Einhell (28)
Fivestar (6)
(1)
Jun Kaung (47)
(3)
KL (42)
Kyoto (6)
(1)
Max-extra (111)
(2)
Mytol (36)
Netlift (18)
(1)
(1)
Osaka (51)
(1)
Proter (14)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Rtrmax (33)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
(5)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(49)
ve üzeri (74)
ve üzeri (76)
ve üzeri (77)
ve üzeri (79)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL