Şömine

Ev dekorasyonu denilince akla pek çok fikir gelir ama neredeyse yüzyıllardır hep hayali kurulan ve modası hiç geçmeyen şöminelerin yeri ayrıdır. Şömine sadece belli başlı yerlere özel değildir ama takılıp kullanılması büyük özen ve bakım gerektirir.

Evlerin Havasını Değiştiren Şömine Nedir?

Evlerin Havasını Değiştiren Şömine Nedir?

Şömine denilince akla hemen soğuk kış günleri, sıcak içecekler, konfor, romantizm ve aşk gelir. Tanımlamak gerekirse şömine, tuğla, taş veya metalden yapılmış ve içinde ateş yakmak için tasarlanmış bir yapıdır. Şöminenin ortaya çıkışı ihtiyaca dayansa da günümüzde birçok evde dekoratif amaçlarla kullanılır çünkü şömine verimli bir ısınma aracı değildir ve bolca enerjiye (genelde oduna) rağmen ısı kaybı çoktur. Özellikle dondurucu soğuklarda verdiği enerjiden çok daha fazlasını tüketir. Üstelik, dumanın evin içine dolmaması ve dışarı verilmesi için de sağlam bir baca sistemi kurulmasını gerektirir. O yüzden, genelde sayfiye yerlerinde ve kışlık tatil evlerinde tercih edilir. Evinizde kalorifer sistemi gibi birincil bir ısınma yönteminiz varsa şömine ile dekorasyonunuza katkıda bulunmayı düşünebilirsiniz.

Şömine Yapımı: Kolay mı Zor mu?

Şömine Yapımı: Kolay mı Zor mu?

Gerekli parçalar toplandıktan sonra şömine yapımı konuya aşina olanlar için zor olmayacaktır ama amatör kişilerin kesinlikle yardım alması gerekir. Yoksa yangın veya duman zehirlenmesi riskleri artar. Şömine yapımı için gerekenler şunlar: Ateşe dayanıklı tuğla gibi bir malzemeden yapılmış ve şömineden öteye uzayan bir şömine sobası, şöminenin etrafındaki duvarları korumak ve oralara bir şeyler koyabilmek için mantolama malzemesi, içeride şömine ateşi içeren, şömine odunu atılan ve dumanı toplayan bir ocak, dumanı dışarı veren ve genelde pişmiş kilden olan bir baca deliği, ocağı ve baca deliğini birleştiren bir duman odası ve duman rafı, şömine kullanılmadığında soğuk havanın içeri girmesini önleyen bir sürgü, bir kıvılcım tutucu, kül çöpü ve şömine camı. Bunları edindikten sonra, talimatları uygulayarak istediğiniz şömine modellini yapabilirsiniz.

Şömine Fiyatları, Modelleri ve Aksesuarları

Şömine Fiyatları, Modelleri ve Aksesuarları

Şömine fiyatları nasıl bir şömine istediğinize bağlı olarak değişir. Şömine yapmak için gereken bütün parçaları tek tek alıp kendiniz birleştirebilirsiniz veya hazır şömine ürünlerini evinize monte edebilirsiniz. Temel malzemelerin yanı sıra Korflame, Hürpaş, Kaliflame, Invicta, Kumtel ve diğer markaların odun kovası, maşa takımı, şömine yakıtı ve benzeri şömine aksesuarları da burada sizi bekliyor. Şömine dekorasyon dahilinde zaten harikalar yaratabilir ama siz de dekoratif odunluk gibi ürünlerle bunu daha fazla destekleyebilirsiniz. Şömine fikrini seviyorsanız ama baca, ateş, duman ve montaj size göre değilse dumansız şömine çeşitlerine göz atın. Bunlar genelde elektrikle çalışır ve klasik şöminelere göre çok daha pratiktir. Şöminelerin yanı sıra soba modellerimize de göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Şömine

için 554 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(2)
(3)
(1)
(3)
BOGE (6)
(2)
(216)
(135)
(2)
Flame4 (12)
(1)
Hoşseven (10)
Hürpaş (24)
(1)
Invicta (24)
Kaliflame (11)
(1)
(1)
Korflame (45)
(1)
(4)
(1)
(5)
Theragone (28)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(68)
ve üzeri (90)
ve üzeri (94)
ve üzeri (96)
ve üzeri (98)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL