TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Dräger, Partikül, Yüz & Toz Maskeleri

için 130 sonuç bulundu.

Dräger Maske

Yüzünüzü dış etkenlerden korumak ya da solunum sırasında sağlığınızı tehdit edici bir durum olduğunda, yüzün belirli bölümlerini kaplayan maske kullanmanız gerekebilir. Uzun süreli, filtreleri değiştirilerek kullanılan maskeler olduğu gibi tek kullanımlık, kullan at maskeler de bulunmaktadır. Maske sektörünün önemli markalarından biri de Draeger ya da bilinen adıyla Dragerdir. Kullanım amacına göre birçok Dreager maske çeşitleri bulunmaktadır. Drager maske fiyatları ve modelleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Dreager Maske Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Dreager Maske Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Filtreli solunum maskeleri kişiyi toz, duman ve aerosol gibi sağlığa zarar verici maddelerden koruyan maske çeşitleridir. Yapılan işin türüne göre bazı işlerde iş güvenliği amacı ile maske takmak zorunlu hale gelmektedir. Örneğin, bir alanın ya da bahçenin ilaçlanması yapılırken Drager ilaçlama maskesi takmak gereklidir. İnşaatta boya yapan bir ustanın, uçuşan sağlığa zarar verici partikülleri solumaması için ya da bir marangozun çalışma sırasında talaş tozlarından etkilenmemesi için Drager toz maskesi takması gerekmektedir. Hastanelerde ve diğer sağlık kurumlarında bulunan sağlık çalışanlarının da virüs ve bakterilerden korunmak amacı ile uygun özellikte maske takmaları gerekmektedir. Maskeler, yüzde kapladığı alana göre tam yüz ya da yarım yüz maske olarak ayrılmaktadır. Alından çeneye kadar yüzün tamamını kaplayan maskelere tam yüz maskesi, sadece ağız ve burun çevresini kaplayanlara yarım yüz maskesi denmektedir. Tam yüz ve bazı yarım yüz maskelerinin filtreleri değiştirilebilir özelliktedir. Partikül ya da gaz için farklı filtreler bulunmaktadır. Maskeye ek olarak Drager maske filtre seçenekleri için sayfamıza bakabilirsiniz.

Drager Yüz Maskesi Sınıflandırması

Drager Yüz Maskesi Sınıflandırması

Ağız ve burun bölgesini kaplayan maske çeşitlerinde kişinin toz, duman ve zararlı parçacıkları solumaması için Drager yüz maskesi çeşitleri özel malzemelerle kaplanmaktadır. Kullanılan filtrelerin özelliklerine göre 3 farklı sınıflandırma yapılmaktadır. Bu sınıflandırma, parçacıkların filtrelenmesine bağlı olarak FFP1, FFP2 ve FFP3 olarak adlandırılmaktadır. Drager maske kendi içinde ventilli ve ventilsiz olarak da ayrılır. Toz maskesinin üzerinde ventil adı verilen küçük plastik bir parça bulunmaktadır. Ventil havayı doğrudan dışarı atmaya yarayan tek taraflı çalışan bir parçadır. Kullanım sırasında nefesinizi verdiğinizde içerdeki havayı daha çabuk dışarı atmayı sağlamaktadır. Sağlık sektöründe, hasta ya da hasta olma ihtimali olan kişilerin bu tip maskeleri kullanmaması gerekmektedir. Bir diğer maske tipide oksijen maskeleridir. Kişinin soluk alıp verme sırasında zorlanacağı durumlarda Drager oksijen maskesi kullanması gerekmektedir. Bazı maskeler ise kullanılan filtresine göre ayrılır. Yoğun gaz ve toz olan yerlerde dreager gaz maskesi kullanmak gereklidir. Virüs ve bakterilere karşı yüksek koruma sağlayan N95 tipi maskeler de mevcuttur. Ağız ve burnu kapatan çok katmanlı bir filtre yapısı vardır. Ameliyat maskelerine göre daha kalın ve kullanımı zor maskelerdir.

Drager Maske Kullanım Şekli ve Önemi

Drager Maske Kullanım Şekli ve Önemi

Maske kullanımında birinci kural maskenin yüze tam anlamıyla oturmasıdır. Yüze oturmayıp boşluk kaldığında zararlı maddeler yüzünüz ile temas edecektir. Bu temas, sağlığa zarar verici durumlar ortaya çıkarabilir. Drager solunum maskesi kullanımını örnek alacak olursak, her şekildeki yüz yapısına uyum sağlaması için ayarlanabilir yapıda sunulmaktadır. Katlanabilir yapıdaki maskeler ile kişiler için kullanım kolaylığı sağlanmaktadır. Yüz maskesi seçerken dikkat etmemiz gereken bir diğer detay ise maske sızdırmazlığını en üst seviyede tutmak için uzun saçların arkada toplanmasıdır. Ek olarak erkeklerde sakal ve bıyık sızdırmazlığı engellediğinden, tıraş olmuş bir yüzde maske kullanımı oldukça önemlidir. Maske takıldıktan sonra burun kısmında bulunan mandalı iki elle kullanarak sıkıştırılıp, burun kısmının şeklini alması sağlanmalıdır. Maskeyi her taktığınızda sızdırmazlığını kontrol etmeyi unutmayın. Ventilsiz maskelerde sert biçimde soluk vererek, ventilli maskelerde ise sert bir biçimde soluk alarak sızıntının varlığı tespit edilebilir. Yüze oturma testini yaptığınızda etkin bir koruma sağlamadığını düşünüyorsanız tehlikeli alanlara girmeyin. Kullanılacak alana göre maske seçimi de oldukça önemlidir. Partiküllerden korunmak için Drager partikül filtreli maskesi, zararlı gazlardan korunmak içinde Drager gaz maskesi tercih edilmelidir. Farklı seçenekler için nalburiye ve hırdavat sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Arama Kriterleriniz

Dräger
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (10)
3KEEGO (8)
3M (521)
3MK (1)
404 (4)
A1 (1)
Acs (2)
Active (4)
Adr (1)
Air Active (19)
ANKER (1)
Astor (6)
Atiker (1)
Awon (2)
Beybi (6)
BLS (9)
Brio (2)
BSN (1)
C (1)
Climax (6)
Cosso (1)
Delta Plus (33)
Derby (1)
Detech (1)
Diheng (1)
Discovery (1)
(406)
(208)
Dräger (130)
Eco (15)
Ege (97)
Eltos (25)
Era (159)
Erka (2)
Essafe (31)
Foldap (14)
Gvs (50)
Honeywell (25)
İkom (9)
Jetco (7)
Junior (11)
Kadmec (1)
KARAM (1)
KASK (2)
KOR (1)
Leo (3)
Lincoln (1)
Lorex (1)
Magmaweld (2)
Master (1)
Maxsafety (10)
May Safe (9)
Medop (2)
MFA (16)
Mobiak (10)
Mp.s (1)
Mpl (39)
Normweld (1)
Novita (1)
Oerlikon (4)
Proter (3)
Rain Pump (1)
Roney (5)
Rtrmax (1)
S&A (3)
Sacit (5)
Sesizi (1)
Sgs (4)
Spasciani (2)
Sperian (1)
Standart (1)
Starline (56)
Stayer (1)
TCI (2)
TEKSAN (1)
Temsan (12)
Tesa (2)
TM (5)
Vento (1)
VETA (3)
Vip (3)
Weini (2)
Weltig (3)
Wormix (1)
Würth (8)
Yama (1)
Yapı (1)
ZYIA (1)
ÖZTÜRK (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(31)
ve üzeri (43)
ve üzeri (45)
ve üzeri (45)
ve üzeri (47)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL