Kulaklık

için 1,145 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kulaklık

İşitmenin korunması yüksek gürültülerin olabildiği sektörlerde hem kulak sağlığı hem de psikolojik sağlık açısından önemli. Bu gürültülerin mühendislik kullanarak yerinde azaltılması en ideal yöntem olsa da her gürültü için bunun gerçekleştirilmesi mümkün değil. 85 desibel üzerindeki seslerin insanlarda işitme kaybına yol açtığı, desibel ne kadar yükselirse işitme kaybının da o kadar kısa sürede arttığı biliniyor. O yüzden kişisel koruyucu donanım malzemelerinden yararlanmak gerekir. İşitmenin korunmasını sağlayan iş güvenliği ürünleri iş kulaklığı ve kulak tıpacıdır.

İş Kulaklığı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İş Kulaklığı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kulaklık çeşitlerinden biri olan iş kulaklığı veya başka bir deyişle koruma kulaklığı gürültü düzeyi yüksek olan çalışma alanlarında çalışanların işitme sağlığını ve dolaylı olarak psikolojik sağlığını korumaya yönelik ürünlerdir. İş kulaklıkları kulak üstü kulaklık modelindedir ve asıl amacı müzik vermek değil kulağı tamamen sararak gürültüyü kesmektir. 90 desibel ve üstündeki gürültüler için kulaklık kullanılması İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetmeliğinde de belirtiliyor.

Kulak Tıkacı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kulak Tıkacı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kulak tıkacı, banyoda kulağa su kaçmasın diye takılan kulak tıkacını andırır ama buradaki ilk amaç tabii ki gürültüyü kesmek. 3M kulak tıkacı ve diğer kulak tıkaçları kulak kanalının hemen ucuna takılabilecek iki küçük parçadan oluşur. Kulak sağlığı açısından bir kulak tıkacını kulağınıza çok fazla itmemenizde fayda var. Kulak tıkacını kulağınızdan daha rahat çıkarmak isterseniz ipli kulak tıkaçlarını tercih edebilirsiniz. Yönetmeliğe göre, kulak tıkacı ses seviyesi 80 ve 90 desibel arasında olan iş yerlerinde kullanılmalıdır. Kulak tıkacında hijyene kulaklıktan biraz daha dikkat edilmesi gerekir. Kulak tıkacı birkaç sefer kullanılmak isteniyorsa mutlaka yıkanılabilir ürünlerden alınmalıdır. Yıkanamayan ürünler tek seferliktir ve atılıp yenisi alınmalıdır.

İş Kulaklığı Çeşitleri ve Fiyatları

İş Kulaklığı Çeşitleri ve Fiyatları

İş kulaklıklarının farklı çeşitleri var. Kafa yastıklı ve baş bantlı kulaklıkları normal bir kulak üstü kulaklık takar gibi kullanabilirsiniz. Bunlar gürültüyü neredeyse tamamen keserek sahada güvenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmayı olanaklı hale getirir. Barete takılabilir kulaklık ise baretin yanlarına takılabilir ve inşaat sektöründe başınızla birlikte kulaklarınızı da korumanızı sağlar. Hijyen için değiştirilebiliyorsa önce içlerindeki pedleri düzenli olarak değiştirmeniz önerilir. Aşınmış ve işlevini yitirmiş kulaklıkları da yenilemeniz gerekir. Kulak tıkacı ve iş kulaklığı fiyatları markalara ve ürün kalitesine göre değişiklik gösterir. Ama fiyattan ziyade kulağı en iyi koruyacak ürünlere yönelmeniz gerekir. 3M kulaklık ve kulak tıkacı başta olmak üzere Starline, Hellberg ve Essafe gibi birçok markanın ürünlerini de web sitemizden satın alabilirsiniz. Ayrıca diğer ürünler için İş Güvenliği Ürünleri kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

1001fidan (1)
3M (438)
3MK (4)
404 (5)
414 (1)
A-Mex (1)
ABC (1)
Avec (3)
BBU (1)
Bdy (2)
BLS (1)
Bosch (1)
C (7)
Cerva (3)
Cosso (1)
DAB (1)
Dekor (1)
Delta Plus (28)
(238)
(61)
Essafe (59)
Faba (3)
Forsage (1)
Hecht (1)
Hellberg (18)
HG (4)
Honeywell (26)
İsonem (1)
Junior (1)
Lorex (1)
Max Safety (19)
Maxsafety (14)
May Safe (5)
Medop (8)
MXS (1)
NT (1)
Oregon (1)
PELTOR (2)
Portwest (1)
Prestij (1)
Ryobi (1)
Secho (1)
Sgs (11)
Silent (17)
Sperian (4)
Standart (1)
Star (1)
Starline (100)
TCI (1)
Tedex (3)
THUNDER (2)
Uvex (15)
Varta (1)
VETA (1)
Zemzem (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(157)
ve üzeri (204)
ve üzeri (215)
ve üzeri (218)
ve üzeri (223)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL