Geçerli Tarih Aralığı 01.09.2020 - 31.10.2021
Maden Ayarı
Seçimi Temizle
Tarih
Seçimi Temizle
Toplam Gram
Seçimi Temizle
Tümünü Temizle

Külçe Altın ve Tekli Ziynetlerde Ticari Kartlara Taksit

Altın, günümüzün yatırım araçları arasında güvenilir limanların başında geliyor. Piyasaların yoğun hareketlerine günün sonunda istikrarlı bir şekilde karşılık veren altın, tüketicilerin yüzünü güldürüyor. Cumhuriyet, yarım, çeyrek olarak piyasada bulunmasının yanı sıra gram olarak da üretilen altın her bütçeye hitap eden bir yatırım aracıdır. Yatırım amaçlı satın alınıyor olmasının yanı sıra gram altın, yakınlarınıza özel günlerde hediye edebileceğiniz bir alternatif olarak da ön plana çıkıyor. Eğer siz de yatırımlık ya da hediye etme amacıyla bir altın arayışındaysanız sayfamızda yer alan kampanyalı altın seçeneklerini inceleyebilir, bütçenize uygun bir alternatifi kolayca sipariş edebilirsiniz.

Gram Altın Nedir?

Gram Altın Nedir?

Gram altın; 0,5 gr, 1 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr ve 100 gr ağırlık skalasında, 22 ayar (916) ve 24 ayar (955) olmak üzere üretilen külçe altın çeşididir. Eğer siz de minimal düzeyde birikime başlamak istiyorsanız gram altın seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bunun için en karlı yol fiyatları anlık olarak takip etmekten geçer. Gram altın fiyatı, bir birikimci olarak lehinize değiştiğinde satın alabilir ve fiyat yeniden yükseldiğinde kar elde edebilirsiniz. Bu sayede ileriye dönük birikim yapmış olursunuz. Banka hesabında muhafaza ederek güven altında tutulabilen gram altınlar ayrıca kolaylıkla nakde çevirilerek de değerlendirilebilir. Gram altın, sahip olduğu sertifika sayesinde Türkiye genelindeki kuyumcularda ve döviz bürolarında satılarak nakit paraya çevrilebilir. Dolayısıyla gram altın aldığınızda anlık para gereksinimizi de istediğinizde giderebilirsiniz. Yarım veya çeyrek altına göre daha uygun bir yatırımlık altın arayışındaysanız gram altın sizin için en doğru seçenek olabilir. Kendi içerisindeki çeşitliliği ile her ihtiyaca uygun kullanılıyor oluşu gram altının ilgi çekiciliğini artıran bir etken olarak görülüyor.

Gram Altın Çeşitleri Nelerdir?

Gram Altın Çeşitleri Nelerdir?

Gram altın çeşitleri her bütçeye hitap edebilen bir gramaj aralığında üretilmektedir. Bu gramaj çeşitliliği fiyatları etkileyen bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. İşçilik maliyeti diğer altın türlerine göre daha düşük seviyelerde seyreden gram altınlar her ihtiyaca uygun bir külçe altındır. Yatırım aracı olarak bahsetmiş olduğumuz gram altın aynı zamanda özel günlerde de yakınlarımıza hediye edebileceğimiz seçenekler olarak da ön plana çıkıyor. Gram altın ne kadar nişan, düğün gibi organizasyonlarda yoğunlukla kullanılıyor gibi düşünülse de aileye yeni katılan bir bebeğin gelişini kutlamak için de değerlendirilebilir. Kullanılacağı alana göre 1 gr, 5 gr, 10, gr, 20 gr, 50 gr ve 100 gr üretilen gram altınlar ayrıca yarım gram altın olarak da satışa sunuluyor.

Gram Altın Fiyatları

Gram Altın Fiyatları

Gram altın yatırım aracı olarak en uygun fiyatlı külçe altınlar arasında yer almaktadır. Bununla beraber gram altın fiyatı üretildiği gramaja, aynı zamanda 22 ve 24 ayar olmak üzere ikiye ayrılan saflığına göre kendi içinde de çeşitlilik gösterebiliyor. 22 ayar gram altın fiyatı, 24 ayar gram altın fiyatlarına göre daha avantajlıdır. Günlük piyasa durumunun da fiyat artış ve azalışına yaptığı etki göz önüne alındığında tüm altın çeşitleri ile birlikte gram altın fiyatlarında da değişimler gözlenebiliyor. Altın fiyatlarını takip ederken piyasayı etkileyebilecek dünyadaki gelişmeleri yakından gözlemlemek ve bu gelişmeler hakkında fikir sahibi olmak uygun fiyatlı altın edilebilmenize ve bu altını yüksek değerde değerlendirebilmenize yardımcı olabilir. Tüm bunların yanı sıra altın kampanya fırsatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca gram altın edinirken taksitli satın alma fırsatını da kullanabilirsiniz. Yine bu sayfadan indirimli altın fiyatlarını takip edebilir bütçenize uygun altını kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca gram altın yorumlarını okuyarak, kullanıcı yorumları hakkında fikir edinebilirsiniz. Dilerseniz Külçe Altın kategorimizi ziyaret ederek külçe altın çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.