İNCİ KOLYE

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sirius Kalbimdeki Pırlanta İnci Kolye 0802P0004

  1.302,00 TL

  781,20 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sirius Pırlanta Taşlı Drop Gümüş Renkli İnci Kolye 0802P0002

  1.654,00 TL

  992,40 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sirius Pırlanta Taşlı İnci Kolye 0801P0058

  3.309,00 TL

  1.985,40 TL

  SEPETTE %11 İNDİRİM

  1.767,01 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sirius Pırlanta Taşlı İnci Kolye 0810P0010

  (2)

  1.822,00 TL

  1.093,20 TL

  SEPETTE %11 İNDİRİM

  972,95 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sirius Pırlantalı Drop İnci Kolye 0815P0022

  (3)

  1.555,00 TL

  933,00 TL

İnci Pırlanta Kolye

Kabuklu deniz canlılarından elde edilen inciler, süs eşyası olarak pırlanta gibi değerli taşlarla bir araya getirilerek süs eşyaları üretilmektedir. Tasarımlardaki ince detaylar inci pırlanta kolyelerin parlak veya mat görünümlere sahip olmasını sağlamaktadır. Özel gün ve davetlerde hediye olarak sunabileceğiniz, kız arkadaşınıza veya eşinize yıl dönümü veya doğum günlerinde hediye edebileceğiniz inci pırlanta kolye modelleri, ince el işçiliği ile elde edilmektedir. Doğal taşların el işçiliği ile süs eşyası haline getirilmesi, üzerinizde daima taşıyabilmenizi sağlar. Uyumlu diğer pırlanta yüzük, inci küpe, inci bileklik modelleri de kullanarak kombininizi tamamlayabilirsiniz. Farklı kesim teknikleri kullanılarak işlenen pırlantalar, genelde kubbe görünümüne sahiptir. Usta kesimler kullanılarak elde edilmiş pırlantalar, kullanılan teknolojiye bağlı olarak farklı görünümler sunar. Kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığı pırlanta incili kolye tercihi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken detaylardandır. İdeal bir kullanım için geniş bir inceleme yapmak, kullanıcı yorumlarını incelemek ve fiyat bilgisi almak için ürün sayfamıza göz atabilirsiniz.


İnci Pırlanta Kolye Model ve Özellikleri

İstiridye gibi kabuklu deniz canlılarından elde edilen inciler, ince el işçiliği ile işlenerek takı ve süs eşyası haline getirilmektedir. Beyaz, krem, siyah gibi farklı renklerde inci kolyeler kıyafetlerle uyum içerisinde kullanılarak kombin seçenekleri oluşturulabilir. İncili pırlanta kolye doğal görünümlü imitasyonlardan ve gerçek incilerden oluşmak üzere iki çeşittir. İmitasyon inciler de doğal görünümlü olduğu için hem hediyelik hem de günlük kullanımlarınız için tercih edebileceğiniz bir model çeşididir. Eğer hassas bir cildiniz varsa veya sağlık açısından zararsız ürünleri tercih etmek istiyorsanız gerçek incili kolyeleri tercih edebilirsiniz. Gerçek inciden elde edilmiş kolyeler içerisinde kalsiyum bulundurduğu için sağlığınıza olumlu etkiler sağlar. Ayrıca devamlı olarak teninize değen kolyelerin ciltte tahrişe sebep olmaması için doğal inciden oluşturulmuş kolyeleri tercih edebilirsiniz. Farklı madenlerle kaplanmış olan bu değerli inciler, farklı boyutlarda pırlantaların eklenmesi ile takı ürünleri oluşturulmaktadır. Pırlantalar parlak taşlara sahip olduğu için akşam karanlığında ışık altında parlayarak sade kıyafetlerinizin bile daha gösterişli gözükmesine yardımcı olur. Sade kıyafet kombinlerini oval veya damla kesim pırlanta incili kolyelerle tamamlayabilirsiniz. Gösterişli kıyafetler giydiyseniz kalp kesimli veya zümrüt kesimli bir kolye tercihi yapabilirsiniz. Farklı kesim tarzlarına ve farklı şekillere sahip pırlantalar, uyumlu renk seçenekleri ile kullanıcılara özel günlerde eşlik edebilir. Değerli bir taş olan pırlantaya bu değeri veren berraklık derecesidir. Berraklığının fazla olduğu pırlantalar, dışarıdan daha lekesiz ve net gözükür. İnci pırlanta kolye modelleri kullanılan inci ve pırlanta modeline, değerli madenlerin kullanılmasına ve karat seviyesine göre farklı fiyat seçenekleri sunar. Dilerseniz set halinde pırlanta incili takıları edinerek, özel günlerde uyumlu takılar kullanabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu kolye yüzük ve bileklik tercihi yaparak aynı modelden inci pırlanta kolye çeşitleri pratik şekilde kullanabilirsiniz.

İnci Pırlanta Kolye Modelleri

İnci Pırlanta Kolye Modelleri

Dünya üzerinde nadir olarak bulunan inciler pırlantalarla birleştirilerek kolye haline getirilmekte, altın gümüş gibi değerli madenlerle kaplanarak farklı tasarımlar elde edilmektedir. Altın inci pırlanta kolye ve gümüş inci pırlanta kolye farklı ayarlara sahip tasarım ürünleridir. Modellerin 925 ayar, 8 ayar, 14 ayar, 18 ayar gibi çeşitler sunmaktadır. İçerisinde kullanılan altın veya gümüş oranına göre ayar sayısı da değişiklik göstermektedir. Çift renkli pırlanta inci kolye maden, sarı, beyaz, krem ve daha pek çok renge sahip pırlanta incili kolye modelleri bulunur. Kolye modelleri inci ve pırlantanın birbirini tamamladığı yuvarlak, oval gibi şekillerin yanında çiçek, kalp gibi farklı desen ve motiflerden de tasarlanmaktadır. Farklı motifler ile farklı ortamlara göre kıyafet kombinlerini yapabilir; ten renginize, yüzünüze ve kişisel zevklerinize uyan bir kolyeyi özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Kültür incisi, Tahiti incisi gibi farklı inci çeşitlerinden el işçiliği ile süs eşyası elde edilmektedir. İnci pırlanta kolye seçiminde dikkat edilmesi gereken bir nokta da pırlantanın özelliğidir. Pırlantalar farklı renkte, karatta ve berraklıkta olmaktadır. Pırlanta rengi seçimi yaparken D’den Z’ye kadar giden bir renk skalası karşınıza çıkacaktır. Renk yelpazesi içerisinden kişisel tercihinize uygun bir pırlanta rengi tercih edebilir; daha sonra VS1 - VS2, SI1 – SI2 gibi farklı berraklık seviyeleri içerisinden ideal bir seçim ile tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sadece bir kolye ucu tercih edebilir ve farklı renklerde kolye zincirleri ile tamamlayabilir; dilerseniz pırlantalı inci kolye tercihinizi zincirli modellerden yana yapabilirsiniz. Farklı kesim teknikleri kullanılarak ince el işçiliği ile pırlantalara kubbe, yuvarlak, kare gibi şekiller verilmektedir. Verilen şekillerin yanında kullanılan kesim ve renk tercihi de pırlantayı seçmeden önce dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Oval kesim, damla kesim, kalp ve zümrüt kesim gibi farklı kesimlere sahip pırlantalar inci kolyeler üzerinde kullanılmaktadır. Beyaz, krem renkleri pırlantada en çok tercih edilen renklerdendir.

 Değerli Pırlanta İncili Kolye Seçenekleri

Değerli Pırlanta İncili Kolye Seçenekleri

Zarafetin sembolü olan inciler, pırlanta taşları ile birleşerek kıyafetlerin şık hale getirilmesine yardımcı olur. Sade veya gösterişli pek çok kıyafet bu kolye modelleri ile tamamlanarak kombin çeşitleri oluşturulabilmektedir. İster gösterişi seven, ister sadelikten yana olun kendi kişisel kullanımınıza uygun bir inci pırlanta kolyesi bulabilirsiniz. Sade modellere sahip kolyelerin yanında fazla taştan oluşan parlak kolyeler de bulunur. Tek bir taştan oluşan yuvarlak modeldeki kolyeler sade görünmek isteyenler için önerilirken; farklı motiflerden ve desenlerden elde edilen parlak kolyeler gösteriş sevenler için kullanım alanı bulmaktadır. Berraklığın pırlantadaki etkisi pırlantanın değerini belirleyici etki göstermekte ve doğallık seviyesini belirlemektedir. Ne kadar doğalsa, berraklığı da o kadar fazladır. Berraklık düzeyi arttıkça, pırlanta üzerindeki leke görünümleri ve netlik düzeyi de artar. Zincir özelliği kolye modellerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer detaydır. Uzun kolyelerin yanında, kısa zincir uzunluğundaki kolyeler de bulunur. Modeller içerisinden ilginizi çeken ve özelliklerinin sizin için ideal olduğunu düşündüğünüz bir ürünü tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinize doğum günlerinde veya özel bir günde şans getirmesi için pırlantalı inci şans kolyesi hediye edebilirsiniz. Ayrıca kendinize şans getirmesini istediğiniz kolyeyi de satın alarak devamlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Değerli mücevherlerinizi saklama kutularında odanızda saklayabilir, özel günlerinizde kullanabilirsiniz. İncili pırlanta kolyelerin bakım ve temizliği konusunda dikkatli olmanız daha uzun süre renginde bozulmaya, sararmaya sebep olmadan kullanabilmenizi sağlar. Terleme sırasında, makyaj uygulaması yaparken, duşa girerken kolyenizi çıkarmalı ve sudan, kimyasal etkenlerden uzak tutmalısınız. Bu durum doğal incili kolyenizin korunması için önemli ve gereklidir. Düzenli bakım sağlanarak uzun ömürlü bir şekilde inci pırlanta kolyeler kullanılabilir. Hemen şimdi siz de ürün sayfamızı inceleyebilir inci pırlanta kolye fiyatları ve modellerin özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.