TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yaylar (Arşeler)

için 766 sonuç bulundu.

Yaylar (Arşeler)

Yaylar veya müzikteki adıyla arşeler, yaylı bir müzik aletini çalmak için olmazsa olmaz aksesuarların başında gelir. Hem doğru notaları çıkarabilmek hem de teli uzun süre kullanabilmek için yayı doğru biçimde tutmak ve kullanmak önemlidir.

Yaylı Çalgılarda Yaylar (Arşeler)

Yaylı Çalgılarda Yaylar (Arşeler)

Yay, yaylı çalgı ailesinde güzel bir ton almanızı sağlayan iki şeyden biridir. (Diğeri elbette enstrümanın kaliteli olmasıdır.) Bu parça, çalınacağı müzik aletinin türüne göre tasarlanarak özel ağaçlardan yapılır ve iki ucunun arasına tel gerilir. Bu tel at kuyruğunun kılındandır ve reçine ile yumuşatılarak gerilip kopmaması sağlanır. Plastikten yapay kıllar (misina) da yaylara takılabilir. Yaylarda en sık kullanılan ağaç çeşitleri gül ağacı, tik ağacı ve demir ağacıdır. Keman yayı, çello yayı, viyola yayı, kontrbas yayı, kemençe yayı ve elektro yaylı müzik aletlerinin yayları burada yer alan ürün yelpazesinin dahilindedir. Yaylarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz. Yayın tahta kısmını her kullanımdan sonra kuru bir bezle reçinelerden temizlemeyi ve gevşetmeyi unutmayın. Kirlenen ve kararan kıllar kopacağından temizlik yerine değişim yapabilirsiniz.

Keman Yayı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Keman Yayı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her yaylı çalgıda düzgün sesler çıkarmak ve teli korumak için yayı uygun şekilde tutmak gerekir. Örneğin, keman yay tutuşu için tüm bedeninizi ayarlamalısınız. Vücudunuzu dik tutmalısınız ama aynı zamanda rahat da olmalısınız. İster oturun ister ayakta olun, ayaklarınız yere sağlam basmalı. Yayı tutarken başparmağın ve diğer parmakların duracağı yerleri de iyi belirlemelisiniz. Sağ elinizi kullanıyorsanız kemanı solunuza, sol elinizi kullanıyorsanız kemanı sağınıza alın. Vücudunuz tam karşıyı görecek şekilde yayı tutan kolunuzu ayarlayın. Bunun için “Tel Nasıl Çekilir?” sorusunu da kısaca cevaplayalım. Kolunuzu doğru konumda tutarak yayın dip kısmından yayı çekmeye başlayın. Bileğinizin açısından doğru gerginliği anlayabilirsiniz. Diyelim ki yayı doğru tutamadınız veya teli fazla reçinelediniz ve tel koptu. O zaman adresiniz at kılı teli ve yay çekme aparatının yer aldığı Aksesuarlar kategorimiz.

Yay Fiyatları Ne Kadar?

Yay Fiyatları Ne Kadar?

Keman yayı fiyatları ve diğer enstrümanların yay fiyatları üretildiği ağacın türüne, malzemenin işçiliğine (gümüş, sedef veya fildişi süslemeler varsa) ve kullanılan kılın cinsine göre değişiklik gösterebilir. Yayın kendisi, müzik aletiniz gibi uzun ömürlü olacağından ilk bakacağınız şey fiyat değil kalite olmalı. Yukarıda da belirttiğimiz gibi telleri zaten gerektiğinde ekonomik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Alice, Almira, Bergner, Carlovy, Cremonia, Dominguez, Dörfler, Manuel Raymond, Mavis, Picaldi, Pirastro, Swing, Valencia, Vicfirth ve diğer markaların yaylı müzik aletlerine özel ürettiği kaliteli yayları kaçırmayın. Bu markalara ve daha başka ünlü markalara ait enstrümanların kendileri, yani keman, çello, kontrbas, viyola, kemençe ve elektro yaylı modelleri için de Yaylı Çalgılar kategorimizi ziyaret etmeniz yeterli.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Alice (3)
Almira (6)
Bonmusica (2)
Carlovy (114)
Cremonia (21)
Dadi (2)
(50)
Dominguez (3)
Dörfler (27)
Eno (2)
Fishman (1)
Kun (3)
Mavis (10)
Picaldi (13)
Pirastro (27)
Pyramid (1)
Stagg (1)
Swing (10)
Thomastik (4)
Valencia (88)
Vicfirth (1)
Vivaldi (4)
Wittner (30)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (11)
ve üzeri (12)
ve üzeri (12)
ve üzeri (12)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL