YazarYayınları
YazarYayınları
Şirket Ünvanı: Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı YazarBasınYayınTanıtımveOrganizasyonİktisadi İşletmesi
İşletme Adı: Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Yazar BasınYayınTanıtımveOrganizasyonİktisadi İşletmesi
Tescilli Marka: Yazar Yayınları
KEP Adresi: -
Vergi No: 8790615181
Mersis No: -
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
%100

Mağazalar son 3 ay içindeki gönderim süresi, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Detaylı bilgi için tıklayın

  • Hızlı Gönderim
    Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.
  • Başarılı Mağaza
    1 iş günü içinde gönderiyor.
    Yüksek Mağaza Puanı var.
    Düzenli satış yapıyor.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 19
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 19
Mağazanın iletişiminden memnunum 17 1
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yayınevi

(1)
Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

(8)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Yazar

(4)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Sayfa Sayısı

(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kitap Türü

(8)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

ISBN

(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

Edebiyat

için 9 sonuç bulundu.

Edebiyat

Edebiyat olayları, duyguları, düşünceleri estetik biçimde sizlere aktarır. Yapı Kredi Yayınları, Can Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Everest Yayınları, İthaki Yayınları, Kırmızı Kedi Yayınevi, Metis Yayınları, İletişim Yayınevi, Sel Yayıncılık, Ayrıntı Yayınevi ve daha birçok yayınevi tarafından basılan, değerli yazarların kaleme aldığı veya değerli çevirmenlerin dilimize kazandırdığı edebiyat kitapları burada bulabilirsiniz.

Roman

Roman

Roman, karakterleri, mekanları ve olayları derinlikli olarak işleyen, düzyazı formatında uzun bir edebi türdür. Roman kategorisinde, yabancılardan Çavdar Tarlasında Çocuklar, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, Sineklerin Tanrısı, Anna Karenina, Yabancı, Cesur Yeni Dünya; yerlilerden de Kürk Mantolu Madonna, Puslu Kıtalar Atlası, Tutunamayanlar, Gölgesizler, Aylak Adam, dahil en iyi ve en popüler olan yerli ve yabancı roman örnekleri bulunuyor.

Öykü

Öykü, tek seferde okunabilen, bağımsız bir konuya veya birbirine bağlı olgulara odaklanan, tek bir etkiyi veya ruh halini uyandırmayı amaçlayan edebi türdür. Öykü kategorisinde bulabileceğiniz kitaplar size kısa ve keyifli okuma imkanları sunar. Yabancılardan Çehov, Alice Munro, Stefan Zweig, James Joyce, Virginia Woolf, Edgar Allan Poe; yerlilerden Firüzan, Leylâ Erbil, Bilge Karasu ve Ömer Seyfettin en iyi isimlerden bazıları.

Şiir

Şiir, belirli bir stil ve ritim kullanılarak duygu yoğunluğu sağlamayı amaçlayan bir edebi türdür. Şiirlerde, şair düşüncelerinden, hayallerinden, gözlemlerinden süzülen kelimeleri deneyimleriyle harmanlar, onlara çeşitli anlamlar ve imgeler yükler. Şiir kategorisinde Cemal Süreya, Turgut Uyar, Edip Cansever, Orhan Veli, Baudlaire, Goethe, Novalis ve Rilke dahil sayısız şairin aranan kitaplarını bulmanız mümkün.

Çizgi Roman

Çizgi Roman

Çizgi roman, süreli yayın veya kitap formatında okurlara sunulan, içinde grafikler ve illüstrasyonlar bulunan, karakterlerin konuşma balonları ile konuşturulduğu bir edebiyat ve sanat türüdür. Çizgi Roman kategorisinde Spider-Man (Örümcek Adam), Avengers, X-Men serisi dahil Marvel ve DC Comics başta olmak üzere birçok çizgi roman, grafik roman ve manga yer almakta.

Çağdaş Türk & Dünya Edebiyatı

Çağdaş Türk edebiyatı veya modern Türk edebiyatı, 19. yüzyıldan, çağdaş Dünya edebiyatı ise 1789 Fransız ihtilalinden itibaren görülmeye başlar. Çağdaş Türk & Dünya Edebiyatı kategorisinde 20 ve 21. yüzyılda yazılmış eserlere daha sık rastlanır. En iyi yerli örneklerden bazıları Kürk Mantolu Madonna, Tutunamayanlar, Puslu Kıtalar Atlası; en iyi yabancı örneklerden bazıları da Satranç, Dönüşüm, Bulantı, Yabancı, Parfümün Dansı, Gülün Adı.

Türk & Dünya Klasikleri

Klasikler, zaman içinde türünün üstün kaliteli, öne çıkan bir örneği olarak değerlendirilen eserlerdir. Türk klasikleri ve dünya klasikleri edebiyatla ilgilenen herkese hitap eder. Araba Sevdası, Aşk-ı Memnu, Kiralık Konak, Ayaşlı ile Kiracıları, Üç İstanbul, Eylül, Sinekli Bakkal, Çalıkuşu, Oblomov, Babalar ve Oğullar, Madame Bovary, Yaşlı Adam ve Deniz, Vadideki Zambak Türk & Dünya Klasikleri kategorisinde yer alan eserlerden sadece birkaçı.

Anı, Mektup, Günlük

Anı, Mektup, Günlük

Tarihte adı geçen etkili kişilerin, bilhassa yazarların ve sanatçıların iç dünyasına en dolaysız biçimde tanık olabileceğimiz edebiyat eserleri anı, mektup ve günlük türünde yazılmış eserlerdir. Anne Franke’ın Hatıra Defteri, Mina Urgan’ın Bir Dinozorun Anıları, Kafka’nın Milena’ya Mektuplar ve Babaya Mektup ile Virginia Woolf’un Bir Yazarın Güncesi dahil en ünlü örnekler Anı, Mektup, Günlük kategorisinde.

Biyografi, Otobiyografi, Monografi

Biyografi edebiyat, sanat, siyaset, bilim ve diğer alanlardaki etkili isimlerin hayatlarının başkaları tarafından yazıldığı, otobiyografi ise bu kişilerin hayatlarını bizzat kaleme altığı eserdir. Monografi de böyle bir kişinin hayatını tek bir konu üzerinden ele alarak inceler. Biyografi, Otobiyografi, Monografi kategorisinin en bilinen örnekleri Şevket Süreyya Aydemir’den Tek Adam, Maksim Gorki’den Çocukluğum ve Ekmeğimi Kazanırken’dir.

Diğer Edebi Kitap Türleri

Akademik okumalar sunan Deneme, Makale, Derleme; bilimsel bilgi edinmek içi ideal olan Eleştiri & Kuram; televizyonun ve tiyatronun yazın tarafından Senaryo & Oyun; merak edilen isimlerin doğrudan sözlerini içeren Söyleşi & Röportaj; kuşaktan kuşağa aktarılan Halk Edebiyatı; en iyi edebi eserleri bir araya getiren Antoloji; kültüre ışık tutan Efsaneler & Destanlar kategorilerinde de gerek kurmaca gerekse kurgu dışı okumayı seven okurların beğenisini toplayabilecek birçok kitap keşfedilmeyi bekliyor.