otsicgiyim
otsicgiyim
Şirket Ünvanı: Örnekler Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş
İşletme Adı: Örnekler Tekstil
Tescilli Marka: ÖTS
KEP Adresi: -
Vergi No: 6600447177
Mersis No: 0660044717700024
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
 • Hızlı Gönderim
  Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 76 2
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 78
Mağazanın iletişiminden memnunum 67 4
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Beden

(26)
(26)
(26)
(26)
(22)
(21)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

Çocuk Giyim & Aksesuar

için 26 sonuç bulundu.

Çocuk Giyim & Aksesuar

Seçimleri esnasında yetişkin kıyafetlerinden daha fazla dikkat gerektiren çocuk giyim ve aksesuarları, özellikle çocuklar tarafından dikkat çekecek desenlerde ve renklerde tasarlanmaktadır. Tasarımları itibariyle kız çocuk ve erkek çocuk kıyafetleri arasında küçük farklılıklar görülmektedir. Çocuk giyim ve aksesuarları; elbiselerden pantolonlara, montlardan mayolara, iç giyim ürünlerinden atkı, bere gibi aksesuarlara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Çocuk Kıyafetleri Seçimi

Çocuk Kıyafetleri Seçimi

Çocuk kıyafetleri seçimi, çocukların sağlığı açısından oldukça önemlidir ve dikkat gerektirmektedir. Çocuklara alınacak giysilerde öncelikle materyale dikkat edilmelidir. Yün giysiler, çocuklarda kaşıntıya sebep olmaktadır. Bu nedenle yün içeren giysilerden ziyade %100 pamuk kıyafetler tercih edilmelidir. Çocuk elbiseleri çocuğun cildine direkt olarak temas ettiğinden, yeni alınan kıyafetler giydirilmeden önce yıkanmalıdır. Çocuklar yetişkinlere göre daha kolay ısı kaybettiğinden, vücut ısıları 37 derecenin altına düşmeyecek şekilde giydirilmelidir. Çocuk mont seçiminde de soğuk kış aylarında üşütmeyecek modeller tercih edilmelidir. İç kısmı polar kumaştan tasarlanmış olan çocuk montu modelleri, diğer kumaş türlerine göre daha fazla ısıtmaktadır. Kıyafet içerisinde yer alan dikişler de sert olmamalıdır. Sert olan dikişler çocuk tenine direkt olarak temas ettiğinde can yakabileceğinden, bu tarz kıyafetler tercih edilmemelidir.

Çocuk Giyim Aksesuarları

Çocuk Giyim Aksesuarları

Çocuk elbiseleri kadar, bu elbiselere seçilen aksesuarlar da önemlidir. Erkek çocuğu giyim modelleri içinde en çok tercih edilen aksesuarlar; kravat, papyon, pantolon askısı ve kemerdir. Pantolon askıları sayesinde, pantolonun sabit durması ve düşmemesi sağlanmaktadır. Kravat ve papyonlar, gömleklerle birlikte kullanılmaktadır. Ayrıca düğün gibi organizasyonlarda kız çocuk abiye modelleri tercih edilebilmektedir. Kış aylarında giyilen montlar atkı, eldiven ve berelerle tamamlanmaktadır. Seçilen bu aksesuarların, daha uzun süre dayanacak materyalden üretilmesine ve üşütmeyecek nitelikte olmasına da dikkat edilmelidir. Kız çocuk aksesuarları arasında ise saç bantları, hazır örgü saçlar, taçlar vb. gibi aksesuarlar yer almaktadır. Kız çocukları açısından bu aksesuarların kıyafetlerle uyumlu olmasına da ebeveynler hayli dikkat etmektedir.

Çocuk Giyim Markaları ve Fiyatları

Çocuk Giyim Markaları ve Fiyatları

Soobe, Chicco, U.S. Polo, Wonder Kids, Civil gibi markalar tarafından üretilen çocuk giyim ve aksesuarları, hem erkek çocuk hem de kız çocuklar için yapılmaktadır. Çocuk kıyafetleri sektöründe yer alan markalardan olan Disney, daha çok parti kostümleri ya da çizgi film karakterlerine ait kıyafet üretimi yapmaktadır. Bu kostüm ve kıyafetler, çocuklar tarafından oldukça dikkat çekmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir. Çocuk elbiseleri üretiminde kullanılan materyaller, çocuk giyim fiyatları üzerinde doğrudan etki yaratmaktadır. Normal kıyafet modelleri, tasarım kıyafet modellerine göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Alerjik olmayan ve %100 pamuktan üretilen giysiler, diğer malzemelerden üretilenlere göre daha fazla bütçe ayrılmasını gerektirmektedir.

Renklerin Çocuklar Üzerindeki Etkisi

 • Yapılan araştırmalara göre; kız çocuklarının kırmızı ve pembe renklere, erkek çocuklarının ise mavi ve yeşil renklere yatkınlık gösterdiği görülmüştür.
 • Seçilen kıyafet renkleri, çocukların hem duygusal gelişiminde hem de fiziksel gelişiminde etkili olmaktadır.
 • Kız çocukları, erkek çocuklarına göre kullanılan renklere daha fazla dikkat etmektedir.

Çocuk Giyiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 • Kıyafet yıkama talimatlarına mutlaka uyulmalı.
 • Ense bölümünde yer alan etiketler kesilmeli.
 • Çocuğu sıkmayacak bollukta kıyafetler tercih edilmeli.
 • Sentetik, polyester gibi materyaller tercih edilmemeli.
 • Kaşındıran yün kumaşların içine atlet giydirmeli.