modabien
modabien
Şirket Ünvanı: fatih aytaç
İşletme Adı: -
Tescilli Marka: -
KEP Adresi: -
Vergi No: 16046936982
Mersis No: 1604693698200015
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
%91

Mağazalar son 3 ay içindeki gönderim süresi, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Detaylı bilgi için tıklayın

  • Hızlı Gönderim
    Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 3,484 415
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 3,593 306
Mağazanın iletişiminden memnunum 3,209 296
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

Tesbih

için 1 sonuç bulundu.

Tesbih

Kültürel ve dini bir simge olan tesbihler farklı amaçlarla edinilebiliyor. İbadetleri yerine getirmek için, koleksiyonlara eklemek için, aksesuar olarak kullanmak için edinilebilen tesbih ürünleri, genelde hediyelik olarak fazlasıyla tercih ediliyor. Kişisel bir hediye olabilmesinin yanı sıra mevlitlerde de hediyelik amaçlı kullanıldığı oluyor. Tesbihlerin çeşitliliği yapıldıkları ağaçlar, görüntüleri ve kullanılma amaçlarından kaynaklanıyor ve bunlara göre farklı kategoriler oluşturuluyor. Genelde bireysel hediyelik tesbihlerin değerli olmasına özen gösteriliyor. Bu değer yapılan malzemenin kalitesiyle tesbihe kazandırılıyor. Aynı zamanda özel tasarım olmaları da tesbihin özgünlüğünü arttıran ve değerini yükselten faktörlerden biri oluyor. Hayatın pek çok alanında kullanılan modellerin, elde edildikleri maddelere göre faydaları veya eksileri bulunuyor.

Tesbihler Çok Özel Ağaçlardan Üretilebiliyor

Tesbihler Çok Özel Ağaçlardan Üretilebiliyor

Tesbihler Türkiye’de bulunan veya bulunmayan özel ağaçlardan üretilebiliyor. tesbih malzemeleri olarak kullanılan değerli ağaçlar; Tarçın Ağacı, Kıbrıs Ağacı, Pelesenk Ağacı, Yılan Ağacı, Morgül Ağacı, Öd (Udd) Ağacı, Venge Ağacı, Kral Ağacı, Zeytin Ağacı, Narçıl Ağacı, Abanoz Ağacı, Gül Ağacı, Anjan Ağacı, Kokobolo Ağacı, Tik Ağacı, Servi Ağacı, Sakız Ağacı, Sandal Ağacı, Şimşir Ağacı, Fıstık Ağacı, Assamela Ağacı, Ardıç Ağacı olabildiği gibi Kuka Ağacı’nın meyvesi de tezbih malzemeleri olarak kullanılıyor. Her ağacın kendisine göre farklı bir özelliği bulunuyor. Renkleri kendilerine özgü olan bu ağaçların bazıları kullanıldıkça kararma etkisi gösteriyor. Örneğin Kuka meyvesinden elde edilen tesbihlerin renkleri kullanıldıkça kararıyor ve bu kararma tesbih kullanıcıları tarafından talep edilen bir özellik oluyor. Bazen üreticiler tarafından kararmayı sağlamak adına ceviz eklemeleri yapıldığı da oluyor. Bir tesbih malzeme açısından oldukça çeşitlendirilebilirken genel olarak tesbihlerin ana bölümleri tepelik, düğümlük, imame ve tanelerden oluşuyor. Özellikle tepelik kısmında ustanın hünerlerini sergilediği tesbihler orijinal duruşlarıyla hediyelik olarak tercih ediliyor. Tesbih boncuğu olarak da adlandırılan tanelerin şekilleri de ayrı bir kategori listesi oluşturabilir. Kategorilerin önceliği hangi ağaçtan elde edildiği ardından da tanelerin şekilleri oluyor. Son zamanlarda tesbih püskülü malzemelerinin gümüş gibi gösterişli madenlerde seçildiği oluyor. Genelde hediyelik modellerde tercih edilen bu modellerde gold görünümlü püsküllere de yer veriliyor. Gösterişli modellerin haricinde oldukça sade olarak şıklığnı sadeliğinden alan modeller de tasarlanabiliyor. Genelde 33’lük tesbihlerde üst düzey işlemeler ürünü hediyelik için uygun hale getiriyor. Morgül Ağacı gibi orijinal renklere sahip ağaçlardan elde edilen tesbihlerin genel duruşun gösterişini renginden alması daha sade modeller yapılmasını teşvik edebiliyor. Doğum günlerinde evlilik yıl dönümlerinde, karşıdakini mutlu etmek için herhangi bir günde daima saklanacak kaliteli modeller tercih ediliyor. Mücevher & Saat kategorisi üzerinden farklı seçeneklere erişebilirsiniz.

Tesbih Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tesbih Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ağaçları olduğu gibi modelleri de tesbihlerin kategorize edilmesini sağlıyor. Örneğin kesimleri pek çok farklı şekilde olabiliyor. Bu şekillerden bazıları arpa kesim, kapsül kesim, karpuz yarma kesim, küre kesim, sığırcık kesim olabiliyor. Tesbih modelleri işçiliklerine göre de çeşitleniyor. Kalem işçilikli tesbihlerde ince detaylar, tam organize bir tutumla tesbihin belli bölgelerinde uygulandığında orijinal görünüm arttırılmış oluyor. Birbirini tamamlayan desenler veya ince çiçek işlemeleri tesbihleri güzelleştirebiliyor. Ortadoğu kültürünün bir ürünü olan tesbihlerde Ortadoğu’yu anımsatan otantik desenler temayı da tamamlayıcı bir etken oluyor. Herhangi bir metal veya maden eklemesi yapılmadan tamamen ağaçtan elde edilen tesbihlerin mistik görüntüsü daha kuvvetli oluyor. Bunların dışında tesbih gümüş altın gibi değerli madenlerden de elde edilebiliyor. Tamamen altın veya imamesi gibi belli bölgelerinde altın kullanılan modeller tasarlanabiliyor. Örneğin oltu taşın siyah ve ağır görünümünden faydalanılarak taneleri bu maddeden elde edilen modellerin püskül ve imame bölümlerinde altın eklemeleri yapılıyor ve oldukça gösterişli bir model elde edilebiliyor. Alınan tesbihlerin kullanıcının karakterine göre tercih edilmesi de ayrıca önem arz ediyor. Gümüş modellerde genellikle ay yıldız gibi motifler kullanılarak İslam kültüründen gelen simgeye Türk imgesi de eklenmiş oluyor. Aynı zamanda Osmanlı tuğrası motiflerinin sık sık kullanıldığı modeller de fazlasıyla tercih ediliyor. Tesbih çeşitleri arasında 99’luk tesbih modelleri de bulunuyor. Sabırlı bir ustalığın göstergesi olan bu modeller daha çok ibadet amaçlı kullanılıyor. Tasavvufla iç içe olan herkes için lazım olan bu modeller özellikle bu ihtiyaca sahip insanlar için vazgeçilmez bir tesbih hediye çeşidi oluyor. Tesbihlerin kullanıldıkça değerlenme özellikleri devamlı çeşit çeşit modeller edinmeden en kaliteli seçimlerle minimal düzeyde edinmeyi gerektiriyor. Oldukça kaliteli bir ağaçtan edinilen bir tesbih senelerce kullanıcının ihtiyacını görmüş oluyor. Aynı zamanda yıllanan ürünlerin kazanacağı değeri elde etmek için orijinal modellerden şaşmamak gerekiyor. Gerek hediye gerekse bireysel kullanım söz konusu olduğunda bu etkenleri göz önünde bulundurmak, tesbihin kullanım geleneğine uyum sağlamayı beraberinde getiriyor. Tesbih fiyatları tesbihin malzemeleri ve işçiliğine göre değişkenlik gösteriyor.

Anlamlı Bir Hediyelik Olarak Tesbihler

Anlamlı Bir Hediyelik Olarak Tesbihler

Özel günler veya herhangi bir günde alınmak istenilen hediyelerde seçim yapmak oldukça zor olabiliyor. Ancak tesbihi alışkanlık edinmiş insanlara hediye alırken oldukça anlamlı bir seçenek kurtarıcı olabiliyor. Aksesuar oldun diye üretilen tesbihlerin ve mistik anlamlarla edinilen tesbihlerin motifleri genelde değişkenlik gösteriyor. Tesbih hediyelik olarak tercih edildiğinde alınacak kişinin bu tesbihi ne amaçla kullanacağına dikkat ederek seçimler yapmak gerekiyor. Tesbih malzemesi ne olursa olsun özel tasarım tesbihler üretilebiliyor. Özel tasarım tesbihlere isim eklemeleri yapılabiliyor. Böylece hediye alınacak kişiye tamamen bireysel ve özel bir hediye alınmış oluyor. Aynı zamanda yalnızca tesbih için değil daha kapsamlı bir hediye almak isteyenler için tesbih seti seçeneği bulunuyor. Bu setlerde isteğe göre kemer, cüzdan, kartlık, saat, anahtarlık gibi pek çok aksesuar yer alabiliyor. Bunların hepsi birbiriyle uyum içinde olduğundan oldukça şık bir sunum ile hediye verilmiş oluyor. Bu uyum aynı zamanda kolay kombinlenmeyi de beraberinde getiriyor. Hediyelik olarak mevlitlerde de tesbihlerin kullanıldığı oluyor. Bu ürünlerde çok fazla değer aranmadığından doğrudan malzemeleri elde edip evde hediyelikleri hazırlamak da mümkün oluyor. Tesbih ipi, imamesi, durakları, taneleri söz konusu hediyeliklerin hazırlanması için yeterli oluyor. Gerek bireysel hediyelerde gerekse topluca verilecek hediyeliklerde özel kutu tasarımları sunumları daha etkileyici kılıyor. Özellikle ibadet amaçlı hediye edilen tesbihlerin anlamlı profillerinin de ayrı etkileyici olduğunu söylemek mümkün oluyor. Söz konusu kuruların işlemeli ve özellikle özel kokularla bezenmiş olması özenli bir hediye etkisi oluşturuyor. Kadınlar için hediyelik tesbihlerin tercih edilmesi halinde özellikle Morgül Ağacı gibi malzemelerin sağladığı hoş renklerde seçimler yapılması tercih ediliyor. Tesbihlerin değerli olması fiyatlarını da aynı şekilde etkilediğinden bu işten haksız kar etmek isteyenler olabileceği için güvenli yerlerden kaliteli alışveriş yapmaya ayrıca dikkat etmek ve buna göre tercihler yapmak gerekiyor. Aksesuar kategorisi üzerinden farklı seçeneklere erişebilirsiniz.