iste-shop
iste-shop
Şirket Ünvanı: TURIZMPARK TURIZM A.S.
İşletme Adı: Turizmpark Turizm A.Ş
Tescilli Marka: TP Shop
KEP Adresi: turizmpark@hs02.kep.tr
Vergi No: 8710521028
Mersis No: 0871052102800015
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
%88

Mağazalar son 3 ay içindeki gönderim süresi, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Detaylı bilgi için tıklayın

  • Hızlı Gönderim
    Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 347 16
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 318 45
Mağazanın iletişiminden memnunum 307 22
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(193)
(7)
Nike (2)
Başka bir kelime deneyin

Kullanıcı

Kadın (6)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(4)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)
ve üzeri (5)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Spor Ayakkabı

için 203 sonuç bulundu.

Spor Ayakkabı

Vücudunuzun her bölümünün olduğu gibi ayakların da bakımı büyük önem taşır. Ayak, bir insanın vücut ağırlığını, bazı durumlarda vücut ağırlığının birkaç mislini taşıyan bir organdır. Ayak sağlığına dikkat etmek dolaylı olarak vücudunuzu da pozitif yönde etkileyecektir. Ayak fonksiyonlarında oluşan en ufak bir bozukluk, bacak tendonlarından başlayarak diz, kasık ve bel bölgesine kadar vücudun her bölgesini aynı şekilde etkiler. Bu sebeple ayak sağlığına değer vermek, vücudunuzun her parçasına değer vermek anlamına gelir. Ayak sağlığını korumak için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri ise ayağınıza uygun bir ayakkabı seçimi yapmaktır. Doğru bir seçim yapılmadığı takdirde ayakta oluşan ağrılar ve kramplar, gün içinde performans düşüklüğü yaşamanıza sebep olabilir. Eskiden spor ayakkabı denince akla tek çeşit modeller gelmekteydi. Günümüz teknolojisi ve yeni trendlerin etkisiyle şirketler ayakkabılarını yeni tasarım, üretim teknolojileri ve tıptan aldığı yardım ile kolayca üretebiliyor. Bu marka ve model çeşitliliğinin artması ile birlikte piyasada bulunan farklı model ve materyallerle üretilmiş, birden fazla farklı amaca hizmet eden spor ayakkabıları arasında seçim yapmak giderek zorlaşmıştır. Sadece dış görünüme bakarak alınan ayakkabılar, büyük ihtimalle yanlış seçim yapmış olduğunuzu garantilerken, ayak sağlığınızı ciddi anlamda bozabilir. Bu tür durumları yaşamamak için ayakkabı seçiminde görüntü ile birlikte konforuna, ayağınızı tam olarak kavrayıp kavramadığına ve uzun yıllar giyilebilirliğine dikkat etmek gerekir.

Vücut Sağlığı İçin Doğru Ayakkabı Seçimi

Vücut Sağlığı İçin Doğru Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı alırken her zaman dikkat edilmesi gereken belirli kurallar vardır. Özellikle spor ayakkabısı tercih ederken daha da seçici davranmak gerekir. Bunun sebebi yanlış spor ayakkabısı tercih ettiğinizde nasır, tırnak batması, baş parmak kemiğinin dışa doğru çıkması gibi ayak yapısını bozan ve size ciddi anlamda rahatsızlık verebilecek olan problemler ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak amacıyla doğru spor ayakkabısına sahip olmak için dikkat etmeniz gereken özelliklerden ilki ayak yapınızı bilmektir. Her insanın ayak tipi ve yapısı farklıdır. Bu sebeple aynı ayak numarasına sahip olsalar da bir kişiye rahatça uyan bir ayakkabı diğer kişiye o kadar da rahat olmayabilir. Öncelikle ayağınızda bir sorun olduğunu hissediyorsanız, bu zamana kadar tercih ettiğiniz hiçbir ayakkabıda tam rahatlığı yakalayamadıysanız, spor ayakkabı seçiminizi doktor eşliğinde gerçekleştirmeniz en sağlıklı yöntemlerden bir tanesi olacaktır. Spor ayakkabılar gündelik yaşantının her anında rahatlıkla kullanılması sebebiyle ayağınızda ne dar ne de bol durmalı. Özellikle spor yaparken seçtiğiniz ayakkabı yerle vücut arasındaki dengeyi oluşturmayı sağlayan önemli bir faktör olmaktadır. Doğru ayakkabı tercihiniz ayak bileği, kas, tendonlar, bağlar, bel ve sırta kadar uygulanan kuvvetin eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. Bu sebeple seçilen spor ayakkabısı ayağınızı iyi sarmalıdır, ne sizi rahatsız edecek ve ayağınızı vuracak kadar dar, ne de ayağınızdan çıkacak kadar bol almalıdır. Bağcıklarının mümkün olduğunca uzun olması, ayakkabınızı istediğiniz sıklığa göre rahatça bağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde ayak bileğinizi istediğiniz oranda saracaktır. Ayakkabının burun kısmının rahat olması, ayak sağlığı için bir diğer önemli konu olmaktadır. Ayakkabınız parmak hareketine yeteri kadar izin vermiyorsa ve ayakkabının uç kısmına baskı yapıyorsa, uzun süreli kullanımda ortaya çıkabilecek tırnak batması gibi operasyona kadar gidebilecek derecede önemli problemlerin başlangıcı olabilir. Bu sebeple ayak baş parmağı ile ayakkabının uç kısmı arasında yaklaşık 1 cm kadar boşluk olması daha sağlıklı olacaktır. Özellikle günlük spor ayakkabı hemen hemen her gün giyilmesi sebebiyle ilerde oluşabilecek ayak problemlerinin önüne geçmesi amacıyla dikkatli seçilmesi gerekir.

Spor Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir spor ayakkabı basıncı absorbe edebilme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde bütün yükü eşit bir şekilde dağıtır ve yorgunluk hissini kolay kolay hissetmezsiniz. Ayakkabının tabanı ayağınızı kolayca kavramalı, topuk kısmı olabildiğince yumuşak ve kalın olmalı. Sert tabana sahip ayakkabılar özellikle ayağında topuk dikeni rahatsızlığı olan kişiler için pek uygun bir seçim olmayacaktır. Topuk kısmına gelen basıncı, tabanın orta kısmında oluşturulan direnci düşük malzeme ile dağıtması önemlidir. Günümüzde özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği dolgu topuk spor ayakkabı modelleri, klasik spor ayakkabılarına göre yüksek bir topuğa sahip olması sebebiyle sık sık burkulma gibi problemler yaşatabilir. topuklu spor ayakkabı çeşitlerinde sıklıkla tercih edilen tabanlar işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Ayakkabı ve tabanın, ayağınızı yanlardan iyi bir şekilde sarması, burkulma, denge kaybı gibi olası kazaların minimuma inmesine yardımcı olur. Düz tabana sahip bireylerin de sıklıkla tercih ettiği tabanlıklar, ayağın kavisli şekilde ayakkabıya oturmasına yardımcı olur. Spor ayakkabı seçimini günün son saatlerine bırakmak, doğru tercih yapmanıza yardımcı olacaktır. Gün içinde yapacağınız spor, yürüyüş gibi aktiviteler kan basıncınızın artmasını destekleyerek ayaklarınızın bir miktar şişmesine sebep olacaktır. Bu gibi durumlarda ayağınız şişken uygun bir çorapla ayakkabı denemek daha faydalı olacaktır. Ayağınız şiştiğinde rahat edebileceğiniz bir ayakkabı ile şişlik indiğinde de rahat edersiniz. Ayakkabı denediğinizde ilk olarak topuğun oturmasını sağlarken, ayağın geri kalan kısmının rahat edebileceği bir boşluk olduğundan emin olun. Bu boşluk, ayakkabınızın esnemesine de yardımcı olacaktır. Spor ayakkabınızı çorap ile denediğinizde ayağınızın tam olarak oturmasını sağlamış olacaksınız. Sadece tekini değil, diğer çiftini de deneyerek bir miktar yürümek, ayakkabının ayağınıza göre şekil almasını sağlamış olursunuz. Sadece spor ayakkabı için değil, tercih edeceğiniz her ayakkabı için nefes alabilen doğal malzemelerden üretilmiş modeller seçmelisiniz. Hava almayan ayakkabılar, koku yaratarak mantar oluşumuna da yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında giyilen siyah spor ayakkabı modelleri, güneşi üzerine çekebilmesi sebebiyle ayağı sık sık terletir. Bu sebeple diğer modellerden daha çok siyah ayakkabıların hava alabilir özelliğe sahip olması çok büyük önem taşır.

Her Aktiviteye Uygun Spor Ayakkabısı Tercihi

Her Aktiviteye Uygun Spor Ayakkabısı Tercihi

Her spor ayakkabısının sahip olduğu farklı bir şekil ve fonksiyonları bulunur. Bu sebeple spor ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter hangi alanda kullanılacağı olmalıdır. Örnek olarak tenis oynayacak bir kişinin koşu ayakkabısı tercih etmesi çok yanlış bir düşünce olacaktır. Yürüyüş için tercih edilen bir spor ayakkabısı ile futbol oynamak ayağa ciddi anlamda zararlar verebilir. Amaca uygun olan spor ayakkabısını tercih etmek hem yapacağınız aktivitenin verimli olmasına, hem de uzun süre konforlu bir şekilde gününüze devam etmenizi sağlar. Bu sebeple gündelik ayakkabı yerine belirli bir spor dalına uygun bir ayakkabı düşünüyorsanız karar vermeniz büyük ölçüde kolaylaşacaktır. Çünkü tercih edeceğiniz ayakkabı hangi spor dalına aitse, o spora uygun teknik özelliklere ve performansı en üst seviyeye çıkaracak teknoloji ve malzemelere sahiptir. Özellikle erkeklerin futbol, basketbol gibi spor dallarında sıklıkla tercih ettiği erkek spor ayakkabı modelleri, branşlarına göre de değişiklik gösterir. Futbol ayakkabıları krampon olarak da bilinmektedir. Bu ayakkabılar tabanı sert olup, yerden biraz daha yüksekte olan ayakkabı türleridir. Çivili taban yapısı ise güçlü bir zemin tutuşu sağlar, çimen üstünde hareket kabiliyetini arttırır. Bu ayakkabılar, sporcunun ayağının sahaya gömülmesini engellerken olası burkulma, kırılma, dönme, çarpma gibi problemlerin de önüne geçilmesini amaçlar. Futbol ayakkabılarında kullanılan deri ayağı rahatsız etmemeli ve olabildiğince esnek olmalıdır. Bu ayakkabılar genellikle hafif, ince yapıda ve dayanıklı olarak üretilmiştir. Sürekli hareket halinde olunması gereken bu sporda ağır ayakkabı kullanımı, sizin dolayısıyla da oyunun dengesini bozacaktır. Futbol oynayacağınız saha çim ise tabanda bulunan yaklaşık 15 adet kauçuk çivi, çim sahanın kontrolünü ele almanızı sağlar. Halı saha olarak bilinen suni çim sahada kullanılan ayakkabılar, krampon ile günlük spor ayakkabının arasında bir modele sahiptir. Kısa dişlere sahip bu model, çim sahada olduğu gibi ciddi bir zemin tutuşuna ihtiyaç duymaz. Normal spor ayakkabı görüntüsüyle de günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz modellerdir. Kapalı futbol sahaları ve pürüzsüz çim sahalarda tercih edilen modeller daha hafif, yumuşak ve dış tabanında açık renk kauçuk bulunan rahat modellerdir.

Doğru Spor Ayakkabısı ile Verimli Aktiviteler

Doğru Spor Ayakkabısı ile Verimli Aktiviteler

Özellikle basketbol gibi sıçrama sporlarında kullanılacak ayakkabıların seçimini yaparken esnekliğe önem verilmesi gerekir. Spor yapan kişinin bir hareketi, ayakkabıda kullanılan malzemelerle doğru orantılıdır. Daha seri oyuncularda ayakkabının esnek ve yumuşak olması, oyuncunun hareketliliğini arttırır. Ancak yumuşak ya da sert malzemelerden yapılmış spor ayakkabılarında asıl önemli olan durum, ayak bileğini iyice sararak zemin tutuşu sağlamasıdır. Oyuncuların yere düşmesi ile birlikte zeminde bir takım damla, ter gibi zemin yapısını kayganlaştırıcı durumlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda yaşanan en küçük bir kayma, oyunun ilerleyişini aksatırken, oyuncu için daha büyük yaralanmalara sebep olabilir. Bu gibi durumların yaşanmasını minimuma indirmek için tam tutuşa sahip ayakkabılar tercih edilmelidir. Darbe önleyici özellikteki ayakkabılar sıçrama gibi hareketlerde maksimum performans sağlamanıza yardımcı olur. Hava sirkülasyonunu sağlayarak ayağın hava almasını sağlayan kumaş ve kaplamalardan üretilmiş bu modeller, yorgunluğu azaltıp tam anlamıyla oyuna hakim olmanızı sağlamaktadır. Önceki yıllarda nefes alabilen deri spor ayakkabı modelleri revaçta olsa da, günümüzde hafif ve pratik kullanım sağlayan sentetik modeller tercih edilmektedir. Açık alandaki beton yerlerde farklı, kapalı alanlarda tamamen farklı modelde ayakkabı kullanılır. Beton bölgelerde daha sert ve aşınmaya karşı korumalı modeller seçimesi mantıklı bir karar olacaktır. Parke ve kapalı alanlarda kullanılacak spor ayakkabının ise daha yumuşak, hafif fakat kaydırmayan tabanlara sahip olması daha verimli bir şekilde spor yapmanıza yardımcı olacaktır. İki zemin türünde de sıklıkla kullanılan bu ayakkabıların tabanlarının kesinlikle tırtıklı bir yüzeye sahip olması gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan ayakkabıları tercih ettiğinizde, bacak, sırt, kasık ağrısı gibi birden fazla şikayetle karşı karşıya kalabilirsiniz. Tenis gibi parmak ucunu etkileyebilen sporlar için tercih edeceğiniz spor ayakkabılarının tabanının kesinlikle sert olması önerilir. Ani hareketlerin, ileriye ve geriye doğru koşmanın fazla olacağı bu spor dalında ayağı tam anlamıyla saran sert taban, hızlı hareket esnasında oluşabilecek burkulma gibi durumların büyük oranda önüne geçecektir. Koşu ayakkabılarında ise yumuşak taban tercih edilmeli, ayak yapısını destekleyen özel yastıkların bulunduğu modellere göz gezdirilmelidir.

Spor Ayakkabı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Spor Ayakkabı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Havaların ısınması ile birlikte doğa sporlarına olan ilgi aynı oranda artmaktadır. Yürüyüş, bir spor biçimi olarak oldukça etkili olmaktadır. Sağlık için de birçok faydası olduğu yapılan araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır Dağlık arazinin ve engebenin bol olduğu bu yürüyüşlerde önceliğiniz, sizi güvende tutacak bir ayakkabıya sahip olmaktır. Darbe emici taban yapısı ile engebeli yerlerde tırmanış yapmak daha da kolaylaşacaktır. Esneklik, yastıklı bir sisteme sahip topuk, zemin kavrayışının maksimum seviyede olması ve hafiflik dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biridir. Özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği yoga sporunda kullanılan bayan spor ayakkabı modellerinin, yüksek esneklik ve rahatlığa sahip malzemeden üretilmiş olması gerekir. Kadınlar için önemli olan konulardan biri spor ayakkabısının rahatlığının yanı sıra rengidir. Günlük hayatta da sıklıkla kullanılan spor ayakkabılar, her kombini tamamlayan parçalardan biri haline gelmiştir. Özellikle beyaz spor ayakkabı modelleri, hem kadınlar hem de erkekler için şık bir tercih sebebi haline gelmiş, günlük kullanımda, özel bir davette, akşam yemeğinde hatta nişanda damatların ayağında sıklıkla görebileceğiniz bir model olmuştur. Her kıyafetin altına rahatça uyduğu için kombin yapmak istemediğiniz zamanlarda bir kot ve bir tişörtün altına giyerek dışarı çıkabilirsiniz. beyaz spor ayakkabı bayan modelleri bu özellikleriyle göz dolduran ayakkabılardır. Bir dezavantajı ise beyaz renkli olması nedeniyle çabuk kirlenmesidir. Dışardayken yanınızda bulunduracağınız ıslak mendil ile o anda kolayca temizliğini yapabilirsiniz. Uzun süreli kullanımda yerleşen kirleri temizlemek için kullanmadığınız bir yastık kılıfının içerisine ayakkabınızı koyarak çamaşır makinesinde tek başına yıkayabilirsiniz. Çamaşır makinesi yerine elde temizlemek isterseniz kir sökücü bir deterjanı üzerine sıkarak bir bez ya da sünger yardımıyla üst kısımlarını çitileyebilirsiniz. Bağcıklar da aynı şekilde makinede ya da elde yıkanabilir, kolay kolay çekme yapmaz. Spor ayakkabılar cinsiyete, kullanıldığı materyallere, rengine, biçimine, kalitesine ve spor aktivitelerine göre fiyat çeşitliliği gösterir. Size, tarzınıza ve kullanacağınız yere en uygun modellere sayfamız üzerinden ulaşabilir, geniş ürün ve renk skalasından zevkinize ve isteklerinize yakışan spor ayakkabı modellerini kullanıcı yorumlarını dikkate alarak inceleyebilirsiniz.

Çocuğunuz İçin En İyi Spor Ayakkabı Çeşitleri

Çocuğunuz İçin En İyi Spor Ayakkabı Çeşitleri

Bebeğiniz ilk adımlarını atmaya başladıkça ayağına uygun bir spor ayakkabı tercih etmek aynı oranda önem taşımaktadır. Sıcak patiklerden gerçek ayakkabılara geçiş döneminde bir hayli zorlansa da bebeğiniz için en konforlu spor ayakkabılarını seçtiğinizde alışma sürecini de kısaltmış olacaksınız. Bebeğiniz ilk defa ayakkabı giyeceği için heyecanlı olabilirsiniz fakat bu heyecan sadece görüntüden oluşmuş ayakkabıları almanız gerektiği anlamına gelmez. Ayakkabının şık olmasından çok, sağlıklı olması çok büyük önem taşır. Bebeğinizin ev içinde çıplak ayakla ya da çorapla yürümesi önerilir fakat dışarı çıktığında minik ayaklarına uyun bir ayakkabı geçirmek önemlidir. bebek spor ayakkabı modelleri öncelikle esnek ve yumuşak tabanlı olmalı. Bebeğiniz sert tabanlı ayakkabılarla dengesini sağlayamayabilir. Topuk kısmı kaymayacak şekilde üretilmiş olmalı, üzerine binen yüke ve hareketli bebeğinizin ayağında eğilip bükülmeye karşı dayanıklı olmalıdır. Bu yaş grubu için yüksek bileklikli spor ayakkabıları önerilmez fakat ihtiyaç halinde kullanılması gerekiyorsa da bileğin hareket imkanını engellemeyen modeller tercih edilmelidir. Bebekler yapı itibari ile hassastır. Bu sebeple ciltlerinde tahrişe ve alerjiye sebebiyet vermeyen ayakkabılara yönelmek gerekir. Ayağı sıkmayan bir ayakkabı tercihi, bebeğinizin hareket imkanını kolaylaştırır. Hava alan kumaştan üretilmiş spor ayakkabıları ise ayağın nefes almasına yardımcı olarak koku oluşmasına engel olur. Bebeğinizin yaşı büyüdükçe, tercih edeceğiniz ayakkabı şekilleri ve modelleri de değişiklik göstermektedir. Günümüzde çocuk spor ayakkabı modelleri kızlar için pembe, erkekler için mavi ayakkabı dönemini ortadan kaldırmış, binlerce canlı renge sahip modeller, çocuklar ve ebeveynleri tarafından ilgiyle takip edilmeye başlanmıştır. Çocuğunuza spor ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken bir kural, çocuğun ayağını az da olsa sıktığında o ayakkabıyı almamak gerekir. Ayakkabı giydikçe genişler düşüncesi çocuklar için pek geçerli değildir. Bunun sebebi çocuklar çok hızlı büyüdüğünden dolayı zaten sıkı olan bir ayakkabı birkaç ay sonra daha da sıkı hale gelecektir. Tek başına karar vermek yerine, çocuğunuzla birlikte ayakkabı tercihi yapmak daha sağlıklı olacaktır. Bu durum çocuğunuzla aranızdaki bağı güçlendirirken, kısa zamanda ayak numarası değişmiş çocuğunuzun deneme yoluyla daha sağlıklı şekilde tercih yapmasına yardımcı olacaktır. Spor ayakkabıların yanı sıra ihtiyacınız olan spor giyim ürünlerine de Spor Giyim & Ayakkabı kategorimizden ulaşabilirsiniz.