BiSistem
BiSistem
Şirket Ünvanı: BİSİSTEM BİLİŞİM İLETİŞİM SİSTEMLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
İşletme Adı: BİSİSTEM BİLİŞİM İLETİŞİM SİSTEMLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Tescilli Marka: -
KEP Adresi: -
Vergi No: 1780824249
Mersis No: 0178082424900001
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
%100

Mağazalar son 3 ay içindeki gönderim süresi, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Detaylı bilgi için tıklayın

 • Hızlı Gönderim
  Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.
 • Başarılı Mağaza
  1 iş günü içinde gönderiyor.
  Yüksek Mağaza Puanı var.
  Düzenli satış yapıyor.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 901 29
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 886 44
Mağazanın iletişiminden memnunum 834 41
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

Adaptör & Çevirici

için 1 sonuç bulundu.

Adaptör & Çevirici

Bilgisayar aksesuar ve yedek parçaları arasında yer alan adaptörler ve çeviriciler, her an ihtiyacınız olabilen küçük ama çok etkili donanım unsurlarındandır. Özellikle çok sayıda bilgisayar parçasıyla çalışıyorsanız ve bu parçalar arasında veri veya akım farkı varsa adaptör ve çeviricilere göz atmanızda fayda var. Şarj aletine karşılık gelen bilgisayar yedek parçası çeşidini ilgili kategoriden bulabilirsiniz.

Çevirici ve Adaptör Nedir?

Çevirici ve Adaptör Nedir?

Bilgisayar alanında, adaptör hem donanım unsuru hem yazılım bileşeni olabilir. Adaptörler, aktarılan veriyi bir cihazdan diğer cihaza geçerken dönüştürür, bir nevi köprü işlevi görür. Bu veriler cihazların birbirine gönderdiği bir ileti de olabilir, bir ağ dahilinde gönderilen bir paket veya uygulama da. Bu yedek parçalar, bilgisayarınıza daha fazla işlevsellik ve uyumluluk katar. Örneğin, bir video adaptörü bilgisayarınıza monitörde video oynatma özelliği verir. Adaptörler genişleme kartı formunda da olabilse de bilgisayarınızla veya kabloyla bütünleşik de olabilir. Mesela, fare kablonuzun ucunda, USB’ye taktığınız kısım aslında bir adaptördür. Birçok farklı adaptör çeşidi var, o yüzden hangi adaptöre ihtiyacınız olduğunu bilmeniz önemli.

Çevirici ve Adaptör Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çevirici ve Adaptör Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Adaptör ve çevirici alışverişi yaparken bunların sizin bilgisayarınız için en uygun ürünler olduklarından emin olmalısınız. Ürünlerin bilgisayar markanızla ve o markanın bizzat o modeliyle uyumlu olup olmadığını ürünün özelliklerine bakarak veya mağazaya mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca, bu özellikler arasında geçerli sertifikaların olup olmadığını kontrol etmeniz de güvenlik açısından önemli. Varsa bilgisayarınızın kendi markasının ürünlerine öncelik tanıyabilirsiniz. Çevirici ve adaptörlerde dikkat etmeniz gereken bir nokta da menşei. Amerikan girişli adaptörlerde Türkiye’de ve Avrupa’da kullanılanlardan farklı olarak ikisi düz, biri yuvarlak olmak üzere üçlü fiş yapısı bulunur. Bilgisayarınızı yurt dışında da kullanmak için yanınızda buna uygun bir adaptör dönüştürücü taşımanız gerekir.

Çevirici ve Adaptör Fiyatları Ne Kadar?

Çevirici ve Adaptör Fiyatları Ne Kadar?

Çevirici veya dönüştürücü, adaptör ile birlikte kullanılan bir terimdir ama aralarında ufak farklar bulunur ve elektronik, televizyon, bilgi teknolojileri gibi birçok alanda kullanılır. Dönüştürücü aynı tür veriler arasında değişiklik ve ayarlamalar yapar. Örneğin, bir voltaj çevirici bir elektrik kaynağının voltajını değiştirir. Dönüştürücüler tek başlarına kullanılabilecekleri gibi adaptörlerle birlikte kullanılabilir veya halihazırda onların bir bileşeni olabilir. Çevirici ve adaptör fiyatları genelde makul seviyelerdedir. Acer, HP, S-Link, Dark, Fujitsu, Oem, Packard Bell, LG, Exper, Samsung, Dell, Asus, Toshiba, Sony, Casper ve Lenovo dahil bilgisayar dünyasından tanıdığınız ünlü markaların adaptör ve çeviricilerini kategorimizde bulabilirsiniz. Diğer aksesuarlar için Aksesuar & Yedek Parça kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bunları Biliyor Muydunuz?

 • Volt biriminin V, VAC ya da VCD olarak da ifade edilebilir.
 • Adaptör etiketinde bulunan düz ve noktalı çizgiler DC çıkışını ifade eder.
 • 100 ila 120V arası cihazlar tek voltajlı cihazlar olarak anılır.
 • Amerikan tipi adaptörler için çevirici temin etmeniz gerekir.

Adaptör Seçimi Yapmadan Önce...

 • Adaptör ile cihaz arasındaki voltaj değerlerinin aynı olduğundan emin olmalısınız, yoksa cihazın anakartını yakabilirsiniz.
 • Aşırı ısınma durumunda adaptörü fişten çıkartmalı ve dinlendirmelisiniz.
 • Farklı ülkelerdeki priz voltajları birbirinden ayrılabilir; seyahatinizden önce araştırma yapmanızda fayda var.