bilisimajans
bilisimajans
Şirket Ünvanı: Aydın DEMİREL
İşletme Adı: Bilişim Ajans
Tescilli Marka: -
KEP Adresi: aydindemirel@gmail.com
Vergi No: 50098543026
Mersis No: -
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
%100

Mağazalar son 3 ay içindeki gönderim süresi, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Detaylı bilgi için tıklayın

 • Hızlı Gönderim
  Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.
 • Başarılı Mağaza
  1 iş günü içinde gönderiyor.
  Yüksek Mağaza Puanı var.
  Düzenli satış yapıyor.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 13
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 11 2
Mağazanın iletişiminden memnunum 12
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

Sunucu ve Aksesuarları

için 1 sonuç bulundu.

Sunucu ve Aksesuarları

Bilgisayar ağlarının bel kemiğini oluşturan server'lar, bildiğimiz adıyla sunucular şirket, hastane, okul gibi çok nüfuslu merkezlerin tüm iletişim altyapılarının merkezini oluşturmaktadır. Dell, IBM, HP gibi uluslararası firmaların ürettiği birçok sunucu modeli, bilgisayar kullanıcılarının çoğu ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmaktadır.

Sunucu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sunucu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sunucu aslında daha yaygın adıyla server olarak anılır ve bilinir. Server nedir sorusunun cevabına baktığımız zaman aslında iletişim altyapısının temelini oluşturan bilgisayar bileşeni olduğunu söyleyebiliriz.Sunucular beraberlerinde birçok aksesuarla birlikte kullanılmaktadır. Bu aksesuarların başında tabii ki kabinetler gelmektedir. Kabinetler, sunucuları barındıran ve sunucuların bilgisayar ağlarından gelen ethernet kablolarını düzenleyen aksesuarlardır; dikey, yatay ve duvar tipi kabinetlerle kullanılabilen sunucular, orijinal ve sağlam ethernet kablolarla kullanılmalıdır.

Sunucu Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Sunucu Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Sunucularda aksesuar olarak modem, ethernet kartı, patch panel, güç destekleyici olarak bilinen power supply gibi birçok parça kullanılmaktadır. Herhangi bir lokasyonda server tanıtımı yapmadan önce tüm bu aksesuarların ve gerekli yedek parçaların da mevcutta bulunduğundan emin olmak gerekir. Sunucuların güç kaynağı olan power supply'lar için HP markasına ait power supply çeşitleri kullanabilir; Airties marka modem ve WiFi genişleticilerle de ağınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Tüm sunucu aksesuarları için buraya tıklamanız yeterli.

Sunucu Markaları ve Modelleri Nelerdir?

Sunucu Markaları ve Modelleri Nelerdir?

Söz konusu sunucu markaları ve server modelleri olduğu zaman seçeneğiniz bol ve çeşitli. Sunucu satın alırken tabii ki dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar vardır. İş yerinizdeki sunucuların veri trafiğini hızlandırmak için HP Redundant marka fanları kullanarak sunucunuzun sıcaklığını koruyabilirsiniz. Web sitenizin video arşivini arttırmak ve sunucunuzu daha da genişletmek için IBM marka Sata HDD ile sunucu kapasitenizi genişletebilirsiniz. Ayrıca sunucular için önemli olan RAM hafızasının güçlendirilmesi için, IBM firmasının ürettiği 4gb'lık RAM'leri de tercih edebilirsiniz. Eğer orta veya büyük ölçekli bir işletmeniz varsa Fijutsu firmasının ürettiği Primergy model hazır sunucu kasası ile hazır ve hızlı bir şekilde kurumunuza sunucu kurabilirsiniz. Bu kategoride tüm sunucu aksesuarlarını en uygun sunucu fiyatları ile beraber bulabilirsiniz.

Sunucularla İlgili Bunları Biliyor Muydunuz?

 • Bir ağdaki en pahalı ekipman her zaman sunucudur.
 • Sunucu satın aldıktan sonra bir UPS cihazı satın almanız gerekebilir. BU cihaz sunucunun bölgenizdeki voltaj düzensizliklerinden elektrik kesintilerinden minimum düzeyde etkilenmesini sağlar.

Sunucu Almadan Önce...

 • Her zaman ihtiyaç olandan daha yüksek kapasitede bir sunucu almak yararlı olacaktır; çünkü 1 yıl sonra o sunucunun ihtiyaçlarınızı karşılamamaya başlayacağı kesindir.
 • Dikkat etmeniz gereken en önemli dört faktör şöyledir: Ölçeklenebilirlik, dayanıklılık, uygunluk ve destek hizmetleri.