belisamatalisman
belisamatalisman
Şirket Ünvanı: NİHAT YALÇIN SÜMAN
İşletme Adı: Belisama Talisman
Tescilli Marka: -
KEP Adresi: gekasuman@yahoo.de
Vergi No: 44584398702
Mersis No: -
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
%100

Mağazalar son 3 ay içindeki gönderim süresi, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Detaylı bilgi için tıklayın

  • Hızlı Gönderim
    Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.
  • Başarılı Mağaza
    1 iş günü içinde gönderiyor.
    Yüksek Mağaza Puanı var.
    Düzenli satış yapıyor.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 199 9
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 204 4
Mağazanın iletişiminden memnunum 189 5
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Dönem

(4)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Malzeme

(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

2.El Antika & Koleksiyon

için 6 sonuç bulundu.

2.El Antika & Koleksiyon

Maddi değeri bulunan eski eşya bütününe antika adı verilir. Bir eşyanın ya da yapıtın antika olarak kabul edilebilmesi için uzun yıllar önce üretilmiş olması ve piyasada nadir bulunması gibi özelliklere sahip olması gerekir. Her eski eşya antika olarak kabul edilmeyebilir, yalnızca iyi korunmuş eşyalar zamanla antika değeri kazanır. Resim, heykel, mobilya gibi ürünler, zaman geçtikçe antika değeri taşıyabilir.

Hem Koleksiyon Hem Yatırım Amacı İle Kullanılabilen Antika Eşyalar

Hem Koleksiyon Hem Yatırım Amacı İle Kullanılabilen Antika Eşyalar

Antika eşyalar ünlü bir kişiye ait olabileceği gibi, belirli bir tarihsel döneme de ait olabilir. Bu tür eşyalar günümüze korunmuş bir şekilde geldiği takdirde, değeri paha biçilemez olur. Özellikle ünlü kişilerin resim ya da heykel gibi sanat yapıları, özel üretim mobilyalar ya da ev eşyaları gibi kategoriler, en çok değere sahip ürünlerin arasına girmektedir. Birçok farklı özelliği bakımından tercih edilen antika ürünler bazı insanlar tarafından sadece güzel görüntü sergilemesi amacı ile, bazı kişiler tarafından da değer kazanması sebebiyle yatırım aracı olarak kullanılır. Aradan uzun bir süre geçtiği zaman bu parçalar, değerlenerek antika özelliği kazanır. Bu antika parçalar, yıllar geçtikçe daha ender bulunacağı için her koleksiyonerin arşivinde bulunmasını istediği ürünlerdir. Koleksiyonerlerin en çok ilgi gösterdiği eşyalar arasında cam eşya, özel üretim saatler, seramik ve porselen eşya, halı ve kilim, çeşitli mobilyalar, işlemeli ve kadife bezler, bakır eşyalar, avizeler, tablolar, pul koleksiyonları, eski madeni ve kağıt paralar, kılıç, kama, eski madalya ve nişanlar bulunur. Mücevher & Saat kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Bir Ürünün Antika Olarak Kabul Edilmesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir Ürünün Antika Olarak Kabul Edilmesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir antika ürün yapıldığı döneme, yere ve zamana göre adlandırılabilir. Antikalar, o dönemde ülkenin başında kim varsa, o kişinin ismi ile anılabilir. Örnek olarak, İngilizlere ait bir antika, Kraliçe Victoria döneminde yapıldığı için o isim ile anılabilir. Bir Fransız antikası, Napolyon döneminde üretildiyse, o isim ile ilişkilendirilebilir. Bir eşyanın antika sayılması için sadece eski ve ender bulunur bir ürün olması yetmez, aynı zamanda antikanın yapıldığı yerin ve zamanın kanıtlanmış olması gerekir. Pek çok sayıda ürünün hangi fabrikada yapıldığı ya da hangi üreticinin elinden çıktığını belirten bir işaret bulunur. Bu imzalar sayesinde eşyanın antika olup olmadığı kolayca anlaşılır. Üzerinde herhangi bir işaret bulunmayan ya da yıllar geçtikçe silinmiş olan antikaların hangi dönemde, nerede ve ne zaman yapıldığını ise uzmanlar, ürünün malzemesine, modeline, kalitesine, renklerine ve yapımındaki ustalığa bakarak kolayca anlayabilirler. Sizde antika bir ürün satın almak istiyorsanız antika fiyatları ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamız üzerinden inceleyebilir, istediğiniz özelliklere uygun geniş ürün skalasına göz atabilirsiniz.

Her Yaştan Bireyin Severek Kullanacağı Antika Hediyelikler

Her Yaştan Bireyin Severek Kullanacağı Antika Hediyelikler

Çoğu insan için ''hediye'' kavramı, belli başlı kalıplaşmış ürünlerden ibarettir. Bu ürünlerin içerisinde genellikle gömlek, ayakkabı, parfüm gibi eşyalar bulunur. Bu tarz hediyeler yeri geldiğinde iyi bir alternatif oluştursa da, bir süre sonra daha farklı arayışlar içerisinde olabilirsiniz. Bu sebeple tercih edilen antika hediyelik eşyalar, yaşı büyük kişilere hediye edildiğinde onları geçmişe götüren duygusal bir yolculuğa çıkarabilir, küçük çocuklarınız için de ilk defa göreceği hoş bir hediye alternatifi sunabilir. Nostaljik arabalar, antika hediyeler kategorisinin başında gelen ürünlerden bir tanesidir. Her yaştan bireyin sevdiği bu hediyelerin farklı renk ve model seçenekleri mevcuttur. Nostaljik tasarıma sahip ürünleri yılbaşı, sevgililer günü, doğum günü, anne ve babalar günü gibi zamanlarda tercih ederek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Nostaljik telefon kulübesi, motor, plak çalar, bisiklet, fotoğraf çerçevesi ve tramvay gibi tasarımlar, eski zamanları özleyen herkesin seveceği hediye alternatiflerinden sadece birkaç tanesidir. Ürünler hem bayanların, hem de erkeklerin yoğun ilgi gösterdiği, evinizde hoş bir obje olarak kullanabileceğiniz şık ve değerli parçalardır.