Alkanay
Alkanay
Şirket Ünvanı: Yıldıray Ay
İşletme Adı: Alkanay Store
Tescilli Marka: -
KEP Adresi: -
Vergi No: 32620904512
Mersis No: -
Mağaza merkez adresi ve onaylanmış telefon numarası n11.com kayıtlarında mevcuttur.
%92

Mağazalar son 3 ay içindeki gönderim süresi, sipariş durumu, kullanıcı yorumu gibi kriterlere göre değerlendirilir ve 100 üzerinden bir puan alır. Detaylı bilgi için tıklayın

  • Hızlı Gönderim
    Bu mağaza, siparişleri en fazla 2 iş günü içinde gönderdi.

Mağaza Performansı

Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibiydi 42 5
Mağaza ürün paketine özen göstermişti 42 5
Mağazanın iletişiminden memnunum 43 3
Tüm yorumları gör

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.

Konum Seç

Puzzle

için 1 sonuç bulundu.

Puzzle

Ailecek eğlenebileceğiniz bir etkinlik bulmak kimi zaman zorlayıcı olabiliyor. Her yaş grubuna hitap eden birbirinden eşlenceli aynı zamanda zihin egzersizi yaptırdığı için son derece öğretici puzzle seçenekleriyle aileniz için eşlenceyi başka yerde aramanıza artık gerek yok. Hem zorlayan hem de keşfetmenin eşlencesini yaşatan yapbozlar hem sizin hem de çocuğunuzun alışkın olduğu eşlencesiyle gününüzü aydınlatsın. Görsel zekanızı kullanmanızı sağlarken zihin egzersizleriyle hafızanızı canlı tutmanıza da olanak veren puzzle oyunları ile evinize renk getirin. Küçük çocuklar için az parçalı yetişkinler ve okul çağındaki çocuklar için çok parçalı seçenekleriyle hem çocuğunuzun zamanını hem de kendi zamanınızı akıllıca deşerlendirmenin yolu yapbozdan geçiyor.

Puzzle ile Eşlencenin Akıllı Yolunu Keşfedin

Puzzle ile Eşlencenin Akıllı Yolunu Keşfedin

İngilizce adıyla puzzlelar bulmaca, bilmece ya da bilinmeyeni çözme gibi anlamlara gelen bir kelimeyle isimlendirilmiş olup birçok parçadan oluşan bir fotoğrafın veya resmin parçaların bir araya getirilmesiyle bütünlenmesi amacını taşımaktadır. Genellikle kalın kağıt veya ince kartondan yapılan puzzle çeşitleri özellikle küçük çocuklara hitap eden türlerinde bilgilendirici resimlerle eşlenirken öğretmeyi hedeflemekte olup farklı yaş gruplarının gelişimlerine farklı ürünlerle katkıda bulunuyor. Örneğin üç yaş grubu çocuklar için 10-15 parça yapbozlar tahta gibi sert materyallerden yapılarak hem dayanıklı hem de kullanışlı hale getirilirken parça sayısı yaş grubuna başlı olarak deşişmektedir. Tüm aileye önerilen yapbozlar 250 parça ila bin parça arasında değişiklik göstermekte olup çocukların yaş grubuna ve daha önce yapboz yapıp yapmadıklarına başlı olarak deşişebilmektedir. Basit bir düzenekle çocuklara tümevarım yapmayı öğreten yapbozlar aynı zamanda analitik düşünmeye de katkıda bulunmaktadır. Bir parçayı bütünüyle ele alarak yerini saptayan küçük çocuklar zaman içinde daha hızlı analiz ederek sonuca ulaşmayı yalnızca nesnelere değil durumlara da uyarlamayı öğrenebilirler. Başta görsel hafızayı geliştiren yapbozlarda kullanılan parçalara göre çocukların hayvanlar alemini, çeşitli şehirleri, coğrafi bilgileri ve gezegenler öğrenmeleri bu görsellerle sağlanabilir. Alacağınız yapbozun türüne göre farklı bilgiler edinen çocuğunuz öğrendiğinin farkına bile varmadan bilgiyi özümsemekte zorlanmayacaktır. Puzzle modelleri yalnızca çocukların değil yetişkinlerin de bilgi dağarcığını genişletebilir. Örneğin hiç bilmediğiniz bir portrenin yapboz haline getirilmesiyle daha önce keşfetmediğiniz bir ressamı keşfedebilir, yapbozda kullanılan sıra dışı bir fotoğrafla dünyanın bir yerini, bir filmi veya bir fotoğrafçıyı tanıyabilirsiniz. Öğreticiliği keşfetmenin eşlencesiyle birleştiren yapbozlar sayesinde kimi zaman sadece bir akşam kimi zamansa günlere sürecek bir maceranın içine maaile atılmanız işten bile değildir. Yapbozlar eşlenceli olmalarının ve zihin egzersizleriyle aklı canlı tutmalarının yanı sıra sağlıklı materyallerle yapıldıkları için de sıkça tercih edilmektedirler. Teknolojinin geliştişi ve her geçen gün yeni bir bilgisayar oyununun üretildiği modern çağda zararsız bir aile eşlencesi olarak tanımlanabilen yapbozlar teknolojik detoksifikasyon yapmak isteyen aileler için son derece etkili bir hobi oluyor. Pek çok farklı modeliyle her yaş grubundan kullanıcıya hitap etmeyi hedefleyen yapbozlar yepyeni özellikleriyle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflerken ailesi için sağlıklı bir aktivite arayanları eşlenceye çaşırıyor. Kitap, Müzik, Film, Oyun üzerinden detaylı inceleme yapabilirsiniz.

Puzzle Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Puzzle Motosiklet Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hem yetişkinler hem de çocuklar için mükemmel bir eşlence yaratırken öğretmeyi de unutmayan yapbozların farklı yaş gruplarına ve zevklere göre farklı tasarlanmış türlerini bulmak mümkündür. Tek bir resmin veya fotoğrafın kimi zaman onlarca kimi zamansa binlerce parçaya ayrılarak farklı zorluk seviyelerinde hafıza güçlendirici eşlencelerin önünü açtışı yapboz puzzle modellerini parça sayısına, konusuna veya türüne göre gruplandırmak mümkündür. Yetişkinler ve daha önce yapboz yapmış çocuklar için ortak bir eşlence sunan 500 parça ila 3000 parça arasında deşişen yapbozlar zihnini zorlamayı seven çeşitli yaş grubundan kullanıcılara hitap ederken, çok küçük yaş grupları için daha büyük ve kalın parçalarla yırtılma ve yutma gibi tehlikelere yol açmayan büyük ve az parçalı puzzlelar önerilmektedir. Tahta mini yapbozlar genellikle bir iki yaş grubunun zeka gelişimi için kullanılırken dört, altı, sekiz parça gibi fazla zorlamayan parça sayıları tercih edilmektedir. Son derece kolay bir oyun olan yapbozların giderek zorlaşması ve günler süren bir eşlenceye dönüşmesi parça seviyesiyle bağlantılıdır. İşlenen konuya veya resmin türüne göre gruplandırıldığında yapbozları çeşitli yaş gruplarından çocuklara nesneleri, hayvanları, sayılar ve bunun gibi temel bilgileri bir oyun gibi sunarak öğretebilen seçenekler ve daha çok parçalı olup ünlü tabloları, fotoğrafları veya manzaraları içeren çok parçalı çeşitler olarak ayırmak mümkündür. Öğretici modeller hem yapbozun zihin egzersiziyle hem de görsel hafızayla çalışma sağlayarak çok yönlü bir öğrenimin yolunu açarken yetişkinlere yönelik ürünler görsel hazzı ve bilgiyi artırarak yeni bir kültür kazanılmasını sağlayabilirler. Çok renkli bir resmin yapboz haline geldiği seçenekler son derece zorlayıcı olabilirken parça sayısına başlı olarak az renkli ürünleri yapmak da kimi zaman aklı daha çok zorlamak gerekebilir. Örneğin beş yüz parçalık çok renkli bir yapboz, birkaç rengin ya da desenin kullanıldığı 1000 lik puzzle türüne göre daha kısa sürede tamamlanabilir. Son yıllarda üç boyutlu modellerle de gündeme gelen puzzleların bu türlerinde bir resim değil bir nesne minik parçalar halinde kullanıcıya sunularak kullanıcıdan çok boyutlu düşünme yoluyla nesneyi tamamlaması beklenmektedir. Pek çok farklı özelliğiyle her yaş grubuna hitap eden puzzle fiyatları ile ilgili aklında soru işaretleri olan kullanıcılar sayfamızı inceleyebilir.

Puzzle ile Hafızanız Daha Güçlü

Puzzle ile Hafızanız Daha Güçlü

Yalnızca eşlenceli oluşuyla değil öğreticiliğiyle de yetişkinlerin ve çocukların gölünü kazanan yapbozların pek çok farklı modeli her yaştan kullanıcıya hitap etmek üzere geliştirilmiş olup farklı zorluk seviyeleriyle yaşınıza uygun aktiviteler yapmanın keyfine varmanız sağlanır. Birbirinden eşlenceli türleriyle zihninizi sürekli canlı tutarak hızlı çözümler üretmenizi sağlayan resimli puzzle seçenekleri ilerleyen dönemlerde hafızanın daha iyi çalışmasına katkıda bulunarak Alzeimer riskini minimize eder. Özellikle küçük çocukların sorumluluk kazanmasında etkili olan yapbozların bir dişer özelliği de sebep sonuç ilişkisi oluşturmayı küçük yaş gruplarına öğreterek analitik düşünmenin erken yaşlarda kazanılmasını sağlaması oluyor. Görsel hafızayı güçlendiren yapbozlar erken yaşta yapılmaya başlandığında kullanıcının olayları farklı açılarıyla deşerlendirmelerinin kolaylaştışı ve daha doğru kararlar alabildikleri iddia edilmektedir. Yavaş ilerleyen bir süreçte yapılan yapbozlar sayesinde sabırlı olmayı öğrenen çocukların daha olgun davranışlar sergiledikleri sıkça gözlemleniyor. Yapboz halısı, yapıştırıcısı gibi ek ürünlerle alışkanlık haline getirilebilen yapboz yapma aktivitesi tüm aile için eşlenceli olurken başta az parçalı ürünlerle başlayan bu aktivite zaman içinde 2000 parça puzzle, 3000 parça puzzle gibi zorlayıcı ürünlere doğru evrilebilir. Pek çok farklı modeli bulunan yapbozların tahtadan yapılan ilk formları artık nadiren de olsa üretilse de daha hafif kağıt veya kalın kartondan yapılan çeşitler dişerlerine göre çok daha sık kullanılmaktadır. Birbirinden eşlenceli ve öğretici yapbozlarla ailenizle eşlenmenin, eşlenirken öğrenmenin tadını çıkarmak sizin elinizde. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için Yetişkin Hobi & Oyun sayfamız üzerinden yeni bir eşlence anlayışına puzzlelarla ulaşın.