Filtreleri Temizle
Yazar
Jane Austen

Kategoriler

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Basım Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Editör

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kitap

için 222 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Jane Austen

16 Aralık 1775 yılında İngiltere, Hempshire’da doğan Jane Austen bir papazon 7. çocuğudur. İlk eğitimini babası tarafından almıştır. Çocukluktan itibaren edebiyata ve yazmaya ilgi duyan Jane Austen ilk romanını çok uzun süre sonra yayımlayabilmiştir. Aşk romanlarıyla bilinen yazar hayatında hiç evlenmemiştir. 8 Haziran 1817 yılında göğüs kanserinden hayatını kaybetmiştir.

Jane Austen ve Edebi Kişiliği

19. Yüzyılda yaşamış olan Jane Austen Oxford’da eğitim görmüştür. Daha sonrasında eğitim hayatına Southampton’da devam etmiştir. Son olarak kadınlara özel bir okul olan Abbey’de eğitimini tamamlamıştır. Jane Austen’ın tüm romanları filme ya da televizyon dizilerine uyarlanmıştır. Dünyanın en ünlü yazarlarından biri olarak kabul edilen yazarın eserleri birçok dile çevrilmiştir. Jane Austen’ın edebi kişiliğinin oturmasında babasının rolü çok büyüktür. Babası sayesinde aldığı eğitim o dönemin diğer kadınlarına göre daha ileri seviyedeydi. Babası evin ahırını küçük bir tiyatro sahnesine çevirdikten sonra Jane Austen daha fazla yazmak istemiş ve 12 yaşındayken kendine ait hikayeler yazmıştır. Jane Austen eserleri içerisinde daima kadın baş karakterler kullanmıştır. Bu kadın karakterler kitapların en sonunda mutlu bir evlilik yaşamıştır. 1811 yılında ilk eseri olan Sağduyu ve Duyarlılık kitabını yazmıştır. 41 yaşında hayatını kaybeden Jane Austen mizahi bir anlatım biçimine sahiptir. Hayattayken yayımlanan eserlerin yanı sıra öldükten sonra yayımlanan eserleri de mevcuttur.

Jane Austen Aşk ve Gurur ve Emma

Jane Austen Aşk ve Gurur kitabını ilk romanından sonra 28 Ocak 1813 tarihinde yayımlamıştır. Aşk ve Gurur kitabında Elizabeth Bennett ve Fitzwilliam Darcy arasındaki duygusal ilişki anlatılır. Jane Austen bu eserinde gerçek aşktan daha önemli hiçbir şeyin olmadığını vurgular. Yazar, ne kadar gururlu olunursa olunsun aşk her zaman kazanır düşüncesini benimsemiştir. Austen’ın bu eserine birçok uyarlama yapılmıştır. Aynı isimle birçok uyarlama film yapılmıştır fakat aralarından en ünlüsü 2005 yapımı Aşk ve Gurur filmidir. Jane Austen Emma eserini 23 Aralık 1815 yılında yayımlamıştır. Bir kasabada yaşayan 3 tane genç kızın gerçek aşkı aramasını konu edinmiştir. Bunun yanı sıra 19. Yüzyılda İngiltrene’nin katı geleneklerine de vurgu yapmıştır. Emma ilk yayınlandığında okuyucular tarafından fazla beğenilmemiş olmasına rağmen yazarın ölümünden sonra ünlü olmuştur. Birçok dile çevrilen Emma’nın birçok uyarlaması da bulunur. Aynı isimle üç tane uyarlama olmasına rağmen 1995 yılında yapılan Fırlama Kızlar filmi Emma eserinden esinlenilmiştir.

Jane Austen ve Diğer Önemli Eserleri

Jane Austen İkna kitabını 1818 yılında yayımlamıştır. Ölümünden önce yazdığı İkna eserinde Bath kentinde yaşanan bir aşk hikayesini konu edinir. Eserde Anne Elliot isimli genç bir kızın maddi ve ailevi sebeplerden dolayı evlenmekten vazgeçtiği Yüzbaşı Wentworth ile ilişki anlatılır. İkna kitabı da diğer eserlerde olduğu gibi birçok yabancı dile çevrilmiştir. Dört tane uyarlamaya sahip olan bu eserin son filmi 2007 yılında çıkan İkinci Şans filmidir. Jane Austen Hayata Geç Kalma eserini hayattayken yayımlayamamıştır. Eserlerinden derlenmiş olan bu kitap 2016 yılında yayımlanmıştır. Yazar hakkında daha fazla bilgi ve bakış açısı sunan Hayata Geç Kalma önemli eserler arasında yer alır. Jane Austen kitapları arasında en önemlilerden bir tanesi olarak kabul edilen Northanger Manastırı’da yazarın ölümünden sonra yayımlanan eserlerden bir tanesidir. Kitap 17 yaşında Catherin’i konu edinir. Catherine’in sosyete girmesi ve Northanger Manastırı’na gitmesini anlatan yazar orada geçen olaylara değinir. İkna ile beraber yayımlanan Northanger Manastırı, Manastırda Aşk(2007) gibi filmlere uyarlanmıştır.