TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Gramajlı

için 249 sonuç bulundu.

Gramajlı

Yazıcı ve fotokopi kağıtları kategorisinde, baskı ve fotokopi ihtiyaçlarınızı karşılayacak türlü türlü kağıtlar bulmanız mümkün. Bilhassa kalite ve dayanıklılık arayışındaysanız gramajlı kağıt çeşitlerini gözden geçirmenizi öneririz.

Gramajlı Kağıt Nedir?

Gramajlı Kağıt Nedir?

Gramajlı kağıt ilginç bir ürün ismi çünkü bütün kağıtların aslında belli bir gramajı vardır. Gramaj, kağıdın metrekaresinin gram cinsiden ağırlığıdır ve gr/m2 olarak belirtilir. Bir kağıdın gramajı önemlidir çünkü gramaj arttıkça kalınlık artar, kalınlık arttıkça da dayanıklılık artar. Kağıt ürünleri gramajlarına göre üçe ayrılır. Kağıt olarak nitelendirilen ürünler 40-170 gr/m2 aralığında, karton olarak değerlendirdiğimiz ürünler 170-600 gr/m2 aralığında ve mukavva olarak değerlendirdiğimiz ürünler ise 600 gr/m2 üzerindedir. Fotokopi kağıdı gramajları genelde 70 ile 80 gr/m2 kare arasındadır. Bunun dışındaki fotokopi kağıtları gramajlı fotokopi kağıdı olarak adlandırılır. Diğer gramajlı kağıt çeşitleri arasında aydınger kağıdı, ambalaj kağıdı ve kuşe kağıt gibi çok çeşiti kağıt ürünlerini bulmanız mümkün.

Gramajlı Kağıt Nerelerde, Nasıl Kullanılır?

Gramajlı Kağıt Nerelerde, Nasıl Kullanılır?

Gramajlı kağıdı kullanımı kağıdın çeşidine ve yapılacak işe bağlıdır. En yaygın kullanılan gramajlı fotokopi kağıtları hakkında ilgili kategoriden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Gramajlı fotokopi kağıtları dışında kuşe kağıtlar da oldukça sık kullanılan ürünlerden. Kuşe kağıtlar, kaliteli baskının olmazsa olmazlarından biri biridir ve fotoğraf kartonu gibi renkli basımlar için idealdir. Kuşe kağıt, kağıdın üstüne ekstra bir tabaka kaplanmasıyla meydana gelir ve zaten standart kağıtlardan daha ağırdır. Kuşe kağıtlarda 200, 250 ve 350 gr gibi gramajları bulabilirsiniz. Aydınger kağıdı, kopyala işlerinde kullanılan yarı saydam ve yağlı bir kağıttır. Baskıcılıkta kitapların ve diğer yayınların matbaadan önceki son kontrolleri aydınger kağıdı üstünde yapılır. Bunun içinde yüksek gramajlı aydınger kağıtları kullanmak gerekir.

Gramajlı Kağıt Fiyatları Ne Kadar?

Gramajlı Kağıt Fiyatları Ne Kadar?

Gramajlı kağıt fiyatları kağıdın çeşidine ve ölçülerine göre farklılık gösterir ama genelde standart kağıt çeşitlerinden daha yüksektir. Dolayısıyla, ister gramajlı A4 kağıt ister A3 gramajlı kağıt olsun, kalın gramajlı kağıt almadan önce mutlaka ona ihtiyacınız olduğundan emin olun. Gramajlı kağıtlara sık sık ihtiyaç duyuyorsanız 800, 500 veya 250 adetlik paketlerle toplu alım yapmak sizin için daha ekonomik olacaktır. Ama gramajlı kağıtları ara sıra kullanacaksanız 100, 50 veya 10 adetlik paketlere göz atmayı düşünebilirsiniz. Gramajlı kağıtlar yapıları gereği daha kaliteli ve daha dayanıklı kağıtlardır ama Alex Schoeller, Xerox ve Oki gibi ünlü markaların ürünleri de aynı markaların diğer kağıt ürünleri gibi gönül rahatlığıyla hemen satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Adet

(88)
(60)
(46)
(44)
(7)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Alex (9)
Bigpoint (1)
Das (1)
(87)
Dns (2)
DNS Color (9)
Epson (1)
Exxo (1)
Folia (1)
Gateway (1)
Gp (1)
HP (3)
Mondi (29)
Navigator (19)
Nec (12)
Paperline (3)
Red Apple (1)
Rubenis (1)
Südor (2)
Umur (1)
Voxart (2)
Xerox (38)
Özkan (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(21)
ve üzeri (28)
ve üzeri (29)
ve üzeri (30)
ve üzeri (31)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL