MAYO, BİKİNİ, PAREO

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Mayo, Bikini, Pareo

Mayo ve bikiniler herkesin bildiği üzere yüzme gibi su sporlarında kolaylık sağlamak için üretilen kıyafetlerdir. Pareolar ise bu kıyafetlerin üstüne giyilen ve sahilde dolaşmayı daha rahat bir hale getiren kıyafetlerdir. Farklı yapıları sayesinde hijyen sunan kadın mayo ve bikini modellerini ve pareo modellerini kategorimizi inceleyerek bulabilirsiniz. Böylece rahatlıkla denizde veya havuzda yüzebilirsiniz.

Kadın Mayo Modelleri

Mayo Modelleri

Kadın mayoları bikinilere göre daha kapalı, vücudu tamamen ve sıkıca saran bir yapıya sahiptir. Yine de bacakları, kolları ve sırtı açık bulunduran mayolar, çeşitli modellerde üretilmiştir. Kimi askılı bir yapıya sahipken kimi kısa kollu kimi de şortlu yapıdadırlar. Yüzme sırasında konfor sağlayan bu giysiler özel kumaşlardan üretildiği için iç göstermezler. Aynı zamanda kullanılan kumaşın su tutmayan ve hızlı kuruma özelliği bulunur. Özellikle bir kadın mayosu alacağınız için göğüslerinizi toparlayan, sıkıca sarmalı fakat bunu yaparken baskı ve rahatsızlık hissi vermemelidir. Bu noktada mayonun sırt kesimi son derece önemlidir. Çünkü sırttan geçen bağlar göğsünüzü de destekler.

Bikini Modelleri

Bikini Modelleri

Bikiniler bilindiği üzere mayoların aksine bir altlık ve bir sütyen olmak üzere iki kısımdan oluşur. Yüzmeyi konforlu hale getiren bu ürün güneşlenmeyi de kolaylaştırır. Genel olarak bikiniler leğen kemiğini tamamen kapatsa da G şerit bikiniler daha az alanı kapatmaktadır. Bikini seçimlerinde ise suya dayanıklı kumaştan üretilen modeller tercih edilmelidir. Üstelik tanga, transparan, straplez, etekli ve helenistik başta olmak üzere birçok bikini modeli bulunur. Bu modellere ek bir de mayo ile bikinin birleşiminden ortaya çıkan ve tek parça olan mayokiniler bulunmaktadır. Bu bikini türlerinden sahillerde genellikle tercih edilen boyunda farklı şekillerde bağlanan ipleri bulunan Helenistik modellerdir. Tanga bikini modelleri ise onlara göre biraz daha az tercih edilir ve genellikle dergilerde kullanılır. Yine yaygın olan bir başka model etekli bikinilerdir. Etekli bikiniler genelde kalça kısımdaki deformeleri ve fazlalıkları gizleyerek fit bir görüntü oluşturur.

Pareo Modelleri

Pareo Modelleri

Pareolar ilk olarak mayoların veya bikinilerin üstüne giymek için üretilip belden bağlanarak kullanılsa da farklı bağlama teknikleri ile sıcak yaz günlerinde kafelerde de konfor sunmuştur. Yine de pareonuzu sadece sahilde bikini üstü kullanmak istiyorsanız birkaç bağlama tekniğinden bahsedilebilir. Bunlardan ilki pareonuzu vücudunuza dolayarak ön tarafta, göğüs kısmından bağlamak. İkinci olarak da pareonuzu boynunuzdan ya da omuzunuzdan askılı olacak şekilde bağlamak. Straplez, şık bir elbise gibi görünmesini isterseniz de pareonuzu arkadan öne sarıp ön tarafta uçlarını birbirine doladıktan sonra göğüslerinizden geçirin ve sonra sırtınızda bağlayın. Eğer omzunuzun üstünden bağlamak ve aynı zamanda eteğinin açılmasını engellemek istiyorsanız da pareonuzu arkadan öne getirin ve bir ucunu omuzunuzdan diğer ucunu belinizden geçirerek bağlayın. Böylece pareonuz harika kıyafetlere dönüşecektir. Tabi tüm bunlarla vakit kaybetmek istemiyorum diyorsanız dikilmiş hazır halde bulunan modelleri de tercih edebilirsiniz. Mayo, bikini, pareo dışındaki kadın giyim ve aksesuarlara da Kadın Giyim & Aksesuar kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Mayo ve Bikini Bakımı İçin Bunları Yapın

  • Soğuk suda ve elinizde yıkamalısınız.
  • Gölgede ve mandalsız bir şekilde kurutmalısınız.
  • Kullanmadığınızda lastik veya delikli poşette korumalısınız.

Bunları Yapmayın!

  • Yıkamadan bekletmeyin, aksi halde lekelenir.
  • Bikiniyi yıkadıktan sonra sıkmayın.
  • Bikinileri kozmetik ve kimyasal ürünlerle temas ettirmeyin.