SÜTYEN

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Sütyen

Kadınların iç giyim ürünleri olarak kullandıkları parçalar estetik ve işlevsel özellikleriyle, kullanıcılarının günlük konforunu etkileyebilirler. Gün boyu, kadın vücudunun özel bölgelerine temas eden bu iç giyim ürünlerinin rahatlık düzeyleri düşük olduğunda yaşanabilecek sorunlar genel sağlık problemlerine dahi dönüşebilmektedir. Bu nedenle de bir sütyen seçimi yaparken, tercih edilen ürünün bileşenlerine, tasarım özelliklerine ve fiziksel yapınızla uyumluluğuna dikkat etmeniz gerekir. Piyasada kadın iç giyim ürünleri üreten birçok markanın ürün yelpazesi içerisinde bulunabilen sütyenleri birçok farklı görsel, teknik, işlev farklılığıyla tercih edebilirsiniz. Sizin için uygun olan sütyen çeşitleri arasından beğendiğiniz alternatifi edinerek hem gün boyu rahat edebilir hem de ileriye dönük çeşitli sağlık sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz.

Sütyen Seçiminde Hassas Konular

Sütyen Seçiminde Hassas Konular

Göğüs bölgesi, kadınların özel bölgeleri olmakla beraber cilt ve doku yapısı itibarıyla bu bölgenin vücudun diğer noktalarından farklı ihtiyaçları vardır. Göğsün kapatılmasında kullanılan sütyenlerde bu nedenle seçim konusunu hassaslaştıran bir takım unsurlar vardır. Kişiden kişiye değişen göğüs büyüklüğü, göğüs şekli ve cilt yapısına göre isabetli bir sütyen seçimi yapmak gerekir. Sütyen seçimi için piyasada yer alan ürün alternatifleri incelendiğinde, pamuklu kumaşla üretilen alternatifler göze çarpıyor. Cildinizin gözenekli yapısı gün içerisinde nefes alıp vermeye ihtiyaç duyar. Sütyen iç giyim parçası olarak kıyafetlerinizin altından kaldığından ve gün boyu göğsünüzle temas halinde olduğundan kendinizi rahat hissetmek istediğinizde pamuklu malzemeden üretilen seçenekler öne çıkıyorlar. Nefes alabilir yapıları, terletmeyen konforlu dokuları ve esneklik özellikleriyle size birçok açıdan faydası olabilecek bu alternatiflerle sütyenin rahatlığını her an hissetme şansına sahip olabilirsiniz. Sütyen askıları da sütyenin göğüs bölgesine temas eden kısmı kadar oldukça önemlidir. Sütyenin vücutta sabit kalmasını sağlayan askıların esnek olması, günlük rutinde fiziksel aktivitelerinizin kısıtlanmaması anlamına gelir. Kollarınızı ve gövdenizi rahat bir şekilde hareket ettirebilmek adına piyasadaki esnek askı özelliklerine sahip alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Sırt kısmında kopçanın yer aldığı nokta ve askılar genellikle benzer malzemelerle üretilirler. Bu açıdan piyasadaki sütyenler esnek yapılarını her noktalarında kullanıcılarıyla buluşturuyorlar. Sütyen bedeni konusu da kullanım rahatlığı açısından kullanıcıların dikkat etmeleri gereken bir faktördür. Kendi vücut ölçülerinize göre bir sütyen seçmeniz oldukça önemlidir çünkü eğer kendi ölçülerinizden büyük bir sütyen alacak olursanız, kullandığınız ürün gün boyunca hareket ederek sizi rahatsız edebilir. Diğer yandan eğer kendi ölçülerinize göre daha küçük bir sütyeni edinecek olursanız, bu durumda da sütyen göğsünüzü aşırı sıkıştırarak sizi rahatsız edebilir; ciltte tahrişe neden olabilir. Bu nedenlerle kullanıcıların sütyen seçimi yaparken bu faktörleri dikkate almaları ve bu detaylara göre ürün seçimi yaparak sütyen edinmeleri gerekir. Siz de sütyen ölçüleri , kumaş tipleri ve işlevsel özellikleri hakkında bilgi edinerek kendiniz için ideal olan alternatife sahip olabilirsiniz.

Sütyen Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sütyen Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Giyim ürünleri, genellikle üreticiler tarafından belirli alanlarda kullanıma özel olarak dizayn edilirler. Günlük ve spor giyim ürünlerinde hem estetik hem de fonksiyonel özelliklerin farklı olması gibi bir ayrım sütyenlerde de söz konusudur. Klasik ve spor tarzda dizayn edilen sütyenler, kullanıcılarına ilgili kullanım alanlarına göre ekstra konfor sağlayabiliyor, arzu ettikleri görsel özelliklere sahip olabilmelerini mümkün kılabiliyorlar. Sporcu sütyeni alternatifleri, piyasada spor faaliyetleriyle uğraşırken kendisini maksimum düzeyde rahat hissetmek isteyen kadınlar için tasarlanıyorlar. Antrenman sırasında veya müsabakalarda, kadınların göğüslerini sabitleme ihtiyacı olur. Hem konsantrasyonu arttırmak hem de fiziksel açıdan rahat hissetmek için ortaya çıkan bu ihtiyacın karşılığında ise sporcu sütyenlerinin faydaları ortaya çıkıyor. Sporcu sütyenleri, çoğunlukla göğüs altında lastikli bir şeride sahip olan; geniş yüzeyleriyle göğüsleri hareketsiz ancak rahat kılan ürünlerdir. Spor sütyen çeşitleri çoğunlukla yüksek esnekliğe sahip kumaş malzemelerle tasarlanırlar ve görsel özellikleri itibarıyla uygun alanlarda herhangi bir üst parça kullanmayı gerektirmeyen kapatıcı özellikler taşırlar. V yaka ve yuvarlak yaka alternatifleri bulunan sporcu sütyenleriyle yoğun fiziksel aktivite gerçekleştirirken büyük rahatlığa sahip olabiliyorsunuz. Piyasada kullanım özellikleri açısından farklılık gösteren şeffaf sütyen modelleri de bulunuyor. Şeffaf sütyen seçeneklerinin kullanıcılar açısından tercih edildikleri alanlar genellikle kullanılan elbiseyle alakalıdır. Straplez bir elbise giyerken veya geniş sırt dekoltesi bulunan bir abiyeyi giyerken, elbisenizin açıklığında sütyenin askılarının görünmesini istemediğinizde şeffaf sütyenler büyük avantaj sağlıyorlar. Şeffaf askı ve kopçalarıyla görünürlüğü kaybolan sütyen modelleri, kullanıcıların estetik açıdan ihtiyacı olan görünümü yakalayabilmelerini sağlıyorlar. Sütyen modelleri arasında değiştirilebilir askıya sahip çeşitler de bulunuyor. Bu sütyenleri edindiğinizde ayrıca beğendiğiniz askıları edinerek görsel açıdan arzu ettiğiniz çizgideki sütyeni kendi imkanlarınızla yaratabiliyorsunuz. Sütyen fiyatları incelendiğinde, piyasada ürünlerini tanıtan markaların çok geniş bir fiyat aralığında sütyenleri satışa sundukları görülüyor. Modellerin kumaş cinsi, teknik özellikleri ve tasarımları modellerde fiyat farklılığına yol açarken, piyasada her bütçeye uygun sütyen alternatiflerinin bulunabildiği görülebiliyor. Bu açıdan siz tasarımı ve özellikleriyle size hitap eden modeli Kadın Giyim & Aksesuar kategorisi üzerinden belirleyerek edinebilirsiniz.

Sütyen Tasarımlarına Göz Atın

Sütyen Tasarımlarına Göz Atın

Modern dönemin gelişen teknolojik olanaklarıyla beraber ortaya çıkardığı önemli faydalardan birisi de üretim tekniklerinde yaşanan büyük değişimlerdir. Bu değişimler paralelinde üretici firmalar, piyasaya sundukları ürünlerde hem görsel hem de fonksiyonel açıdan oldukça çeşitli standartları sunabiliyorlar. Sizlere sunulan sütyen takımları arasında markaların farklı özelliklerle karşınıza çıkardığı ürünler bulunuyor. Kendinizi özel hissetmek için özgün tasarım çizgileri taşıyan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Düz renkli sütyenlerde oldukça geniş bir renk paleti karşınıza çıkıyor. Siyah, beyaz, kırmızı, pembe, mor, yeşil, mavi ve daha birçok renk alternatifiyle renklenen modellerin yanı sıra desenli seçenekleri de piyasada bulabiliyorsunuz. Çizgili, kareli ve puantiyeli sütyen modelleriyle tarzınızı iç giyim ürünlerinizle de taşıyabilirsiniz. Sütyen modelleri dantelli tasarımlarla da karşınıza çıkıyorlar. Yüzeyinde ve kenarlarında dantel işlemeler bulunan sütyen çeşitleri, zarif görünümleriyle kullanıcıların tercih ettikleri şık alternatifler arasında yer alıyorlar. Yine çok sayıda renk seçeneğini bulabileceğiniz dantelli modellerle, dekolteli kombinlerinizde şıklığınızı sütyeninizle de açığa çıkarabilirsiniz. Sütyenler, klasik olarak göğüsleri kavrayacak şekilde tasarlanırlar ancak yapısal açıdan sadece oval hatlarla dizayn edilmezler. Piyasada üçgen sütyen alternatifleri de bulunuyor. Göğsün yüzeyini kapalı tutacak şekilde tasarlanan üçgen sütyen alternatiflerinde farklı genişlk ölçüleri bulunuyor. Böylece kullanıcılar kendi ölçüleri için ideal olan üçgen formdaki sütyeni edinebiliyorlar. Sütyenlerde kullanıcıların estetik açıdan arzu ettikleri çeşitli görünümleri yakalayabilmelerini sağlayan özellikler de bulunuyor. Dolgulu sütyen alternatifleri, göğüslerinizin daha büyük ve dolgun görünmesini sağlayabiliyorlar; destekli modeller ise göğüslerinizi alt kısımdan sıkıştırarak daha dik ve daha büyük görünmesini mümkün kılabiliyorlar. Küçültücü özelliğe sahip sütyen alternatifleriyse göğüslerinizi rahatsız etmeden sıkıştırarak, bir beden daha küçük görünmesini sağlayabiliyorlar. Bu ayrımları ile değerlendirildiğinde, kullanıcılar sütyen seçiminde arzu ettikleri görünümü yakalamak üzere de ürün seçimi yapabiliyorlar denilebilir. Ürünler geniş bir aralıkla ele alınarak incelendiklerinde, piyasada farlı kullanıcı tiplerine ve kullanım ihtiyaçlarına göre birbirlerinden ayrılarak satışa sunuluyorlar. Siz de şimdi İç Giyim & Uyku Giyim inceleyerek sütyen takımı modelleri hakkında bilgi alabilir, kendi kullanım ihtiyacınıza uygun olan seçeneği hemen sipariş edebilirsiniz.