PARDESÜ

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kadın Pardesü

Dış giyim alanında öne çıkan kıyafetlerden biri olan kadın pardesü birçok insanın tercih ettiği ve diğer kıyafetlerle rahatça uyumluluk içine girebilen bir dış giyim ürünüdür. Farklı mevsimlerde farklı çeşitleriyle öne çıkan bu kıyafet, genel olarak omuzdan ayak bileğine kadar uzanan tek parça bir kıyafettir. Yazlık ve kışlık çeşitleriyle kullanışlı bir dış giyim tercihi olabilir. Mevsimlik olarak tercih edilebilen bu ürün tesettür giyiminde de öne çıkan bir seçenektir. Tüm kadınların yaygın olarak tercih etmesi ile dış giyim alanında öne çıkmaktadır. Pamuk içerikli pardesülerin yanında polyester içerikli pardesüler de üretilmektedir. Bunların yanında tercihe ve kıyafetin bütünlüğüne göre farklı kumaş tercihleri de mümkündür. Genel olarak dört temel çeşidiyle öne çıkarlar. Bu çeşitler temel olarak benzerdir sadece kesim ve kalıp açısından farklılık gösterirler. Bu çeşitler bol kesim yani regular fit kalıp, dar kesim yani slim fit kalıp ve uzunluk açısından uzun kesim ile kısa kesim kalıplardır. Kıyafet seçiminde bol kesim veya dar kesim kalıplar uzun veya kısa kesim kalıplar ile eşleştirilerek kullanılır. Bu nedenle birçok kadının kendi tercihine uygun seçimi kolayca yapması mümkün olabilmektedir. Giyim tarzınıza göre beden ölçülerinize ve kişisel seçiminize göre ürün seçimi yapılabilir. Birçok farklı zevke farklı açılardan hitap edebilen bir kıyafet seçimi olduğu için kadın giyimde oldukça tercih edilen bir kıyafet olarak öne çıkmaktadır. Genel olarak pamuk ve polyester pardesüler tercih edilebilmektedir. Pamuk pardesüler dokusal olarak sık ve bu sıklığın yanında yumuşak bir his dokuya sahiptir. Pamuk ürünlerin giyim sektöründe tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri terleme yapmaması ve terleme olduğunda teri emebilme özelliğidir. Sağlık açısından bu doğrultuda oldukça önemli bir özelliktir. Tercihen kışın da oldukça kullanılan bir kıyafet olması sebebiyle özellikle kışın soğukta terleme yapmaması mevsimsel hastalıklara yakalanma ihtimalini azaltmaktadır. Kadın pardesü kışlık olarak kullanılacak ise terleme yapmayan modellerin tercih edilmesi oldukça faydalı olacaktır. Pamuk içerikli pardesüler de bu açıdan tercihe oldukça açıktır. Diğer yandan sentetik olarak üretilen liflerin bir araya getirilmesiyle oluşan polyester kumaştan üretilen pardesüler de tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır.

Kadın Pardesü Modellleri ile Konforlu Şıklık Mümkün

Kadın Pardesü Modelleri ile Konforlu Şıklık Mümkün

Kadın pardesüler hem tamamen sırtı ve bacakları kapsadığı için ve özellikle kışın rüzgarı ve beraberinde gelen soğuk havayı engellediği için kullanımı oldukça konforlu olabilmektedir. Hem boy açısından uzunluğu ile hem de oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olması sebebiyle kışlık kombinlere kolayca uyum sağlayabilmektedir. Kadın pardesü modelleri farklı renk ve farklı modelleri ile tam olarak istenilen tercihi yapmak için önemli bir avantaj sağlamaktadır. Polyester içerikli modellerin içeriğindeki sentetik lifler dolayısıyla kullanışlı bir deneyim sunmaktadır. Kumaş yapısı itibariyle buruşma ya da kırışma gibi durumlarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz azalabilecektir. Yüzeysel olarak basınç ve sürtünmeye karşı da dayanıklı olduğu için uzun süre kullanılabilme avantajı sağlamaktadır. Kışlık ve yazlık modeller arasında pardesü üretiminde bu avantajlardan dolayı polyester kumaşın kullanılması oldukça yaygındır. Kışın hem soğuktan korunmak hem de şık görünmek için kadın pardesü modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Pardesüler soğuktan etkilenmeden ve günlük kombininizin şıklığından ödün vermeden dış mekanda giyilmeye oldukça elverişlidir. Diğer taraftan yazın kullanımı da sıklıkla tercih edilen bu kıyafetler yaz mevsiminin hava şartlarına uyumlu modellere de sahiptir. Kadın pardesü yazlık kullanımda da kombinlerde sağlanan şıklık ve uyum sebebiyle tercih edilmektedir. Serin yaz akşamı gezintilerinde, yazlık bir pardesü şıklığınıza şıklık katacaktır. Aynı zamanda omuzdan bacaklara kadar uzanan bu kıyafet yürüyüşünüze de farklı bir hava katabilir. Bacak hareketiyle paralel olarak yürüyüşünüze uyum sağlayan bu kıyafetler duruşunuza zarif bir şıklık getirebilir. Yazın kullanıma uygun olarak daha ince ve yazlık bir kumaştan üretilen yazlık pardesüler havanın sıcaklığından negatif olarak etkilenmenize engel olabilmektedir. Yaka şekli olarak da farklı tercih imkanları sunarlar. Örneğin resmi ya da iş kıyafetlerinize uyumlu olarak gömlek yaka modelleri bulunmaktadır. Gömlek yakalı pardesüler dik bir yaka görüntüsüne sahiptir. Üst kısımda bir düğme bulunmaktadır, bu düğme iliklendiğinde gömlek modeline benzer bir görünüme sahip olur. Diğer yandan şal yaka modelleri de mevcuttur. Şal yaka pardesülerin boynu tamamen çevreleyen yakaları boyundan göğüs bölgesine doğru uzanmaktadır. Bu şekilde boyun ve göğüs bölgesinin bir kısmı açıkta kalmaktadır. Bu özelliği nedeniyle boyna takılan aksesuarlar ya da pardesü altına giyilen kıyafetin ön plana çıkmasına imkan sağlamaktadır. Dilerseniz kadın mont modellerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Kadın Pardesü Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Kadın Pardesü Fiyatları

Kadın pardesü modelleri pek çok tekstil ürününde olduğu gibi üretimden dizayna birçok farklı parametreye dayanmaktadır. Dizayn ve üretim süreçleri ürünün fiyatını belirlemede en önemli faktörlerdendir. Kadın pardesü fiyatları tüm bunlara ek olarak modaya bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Ürünün üretilme sürecinde kullanılan hammaddeler yani kumaş, boya ve benzeri diğer malzemeler ürün fiyatına etki etmektedir. Pardesü üretiminde pek çok farklı kumaş çeşidine başvurulduğundan dolayı fiyat yelpazesi oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Aynı zamanda kullanılan boyaların maliyeti ve kullanılan boya miktarı da fiyatlandırma da etkilidir. Pek çok farklı üretici olması ve pek çok boya seçeneği olmasında dolayı da farklı fiyatlarda pek çok model bulunabilmektedir. Aynı zamanda üretim sürecinde etkili olan işçilik masrafı da fiyatlandırmada etkili olmaktadır. El işçiliği üretimlerin yanında fabrika üretimi de öne çıktığı için değişken fiyatlar bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak tasarım açısından dizayn faktörü de fiyatlara etkili olmaktadır. Dizayn edilen modelin tercih edilme oranı ve dizayn eden kişilere bağlı olarak da çeşitli fiyatlar öne çıkmaktadır. Üreticilerin toplumun tamamına erişebilmesi için her bütçeye uygun ürünler üretmesi de istenilen modelin bütçeye uygun bir çeşidini edinmeye imkan sağlamaktadır. Üretici ve satıcıların çeşitliliği de her bütçeye uygun ürünlerin üretilmesinin sebeplerinden biridir. Tercih ettiğiniz modelin bütçenize uygun olması fiyatların çeşitli olmasından dolayı mümkün olduğundan uygun bir fiyata ihtiyaç duyduğunuz bir modelini edinebilirsiniz. Dilerseniz sayfamıza göz atarak geniş ürün skalası ve çeşitli fiyatlardaki ürünlerden zevkinize uygun bir model tercih edebilirsiniz. Dış giyim unsuru olduğu için dayanıklı ve uzun süre kullanımı mümkün olan pardesüler, bütçenize uygun olarak uzun ömürlü bir tercih olabilecektir. Yapılan tercihte dikkat edilmesi gereken pek çok önemli faktör vardır. Kışlık ya da yazlık kullanıma uygun olan pardesüler boyut ve kumaş türüne göre farklı ayrıcalıklar sunmaktadır. Örnek olarak kadın kısa pardesü modelleri çeşitli kumaşlardan üretilir ve de farklı genişlikleri vardır. Omuz yapınıza ve boyunuza uygun olarak ya da hava şartlarına bağlı olarak üretilen modeller arasında pek çok seçenek bulunmaktadır. Koton kadın kaban seçenekleri de tüm alternatifleri ile sizleri bekliyor!

Kadın Pardesü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın Pardesü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm kadınların tercihi olan, çeşitli renk ve modelleriyle pek çok kombine uyum sağlayan pardesüler dış giyim kıyafetler arasında öne çıkmaktadır. Renk çeşitliliği oldukça geniştir. Ana renklerin yanı sıra ara renkler ve bu renklerin çeşitli tonlarıyla tercihinize en uygun renkteki pardesüyü bulabilirsiniz. Yaz mevsiminde ise alt kısmında ince kıyafetlerle birlikte tercih edilen yazlık pardesüler de yaygındır. Yaka ve cep modelleri de çeşitlilik göstermektedir. Cepli, dantel işlemeli, baskılı veya özel kesimli pek çok türde model bulunmaktadır. Dış giyimde öne çıkan pardesülerin kullanılmasıyla ilgili pek çok faktör vardır. Bu faktörlere hakim olmak ürün kullanımında pek çok püf noktayı öne çıkaracaktır. Özellikle pardesünün rengi ile bütünlüğü olan kıyafetler duruşa ve estetiğe önemli bir katkı yapabilmektedir. Pardesü altına giyilen eteklerin ya da pantolonların pardesü ile uyumlu renklerde olması şıklığınıza önemli bir katkı sunabilmektedir. Örnek olarak siyah kadın pardesü ile giyilecek etek ya da pantolonlar benzer tonlarda ya da farklı renklerin koyu tonlarında olması uyumu arttırabilmektedir. Yapılan gözlemlere göre giyilen kıyafetlerin renkleri arasındaki uyum gözü daha az yorduğundan dolayı göze daha şık gelebilmektedir. Giyilen pardesünün kesimi eğer dar ise altına tercih edilen kıyafetin de dar kesim olması iki kıyafet arasındaki uyumu arttırabilmektedir. Kullanılan pardesünün kumaş çeşidi ve buna bağlı olarak ağırlığı ve yapısı da oldukça önemli olabilmektedir. Ağırlık olarak birbirine yakın kumaştan üretilen kıyafetler uyumu arttırabilmektedir. Ürünün yapısına uygun olacak şekilde yıkanması gerekmektedir. Uygun şekilde yıkandığında kullanım süresi de uzayabilmektedir. Yazlık pardesüler kumaş olarak keten içerikli kumaşlardan üretilmektedir. Bu tür kumaştan üretilen pardesüler çamaşır makinesinde yıkanmaya oldukça elverişlidir. Beraberinde yıkanan kıyafetlerin yakın tonlarda olması boyaların karışmasını engelleyecektir. Makinenin program süresi kısa seçilirse faydalı olacaktır. Keten içerikli bir pardesü uzun süre yıkanmada zarar görebilmektedir. Kurutma için ise kurutma makinesi veya doğal kurutmaya uygundur. Pardesüleri tam kurumadan, bir miktar nemli iken ütülemek daha işlevli olacaktır. Tercih edilen pardesünün kumaş türüne göre uygun yıkama koşullarına dikkat edilmelidir. Ürün seçiminde kullanıcının vücut ölçülerine göre geniş ya da dar olmaması kıyafetin vücut ile uyumuna katkı sağlayacaktır.

Kadın Pardesü Çeşitlerinin Kullanıcıya Sunduğu Avantajlar

Kadın Pardesü Çeşitlerinin Kullanıcıya Sunduğu Avantajlar

Pardesüler yapısı bakımından kolay giyilebilen bir kıyafet olmasının yanı sıra işlevli ve aynı zamanda da şık tasarımlara sahiptir. Boy olarak uzun olmaları soğuk havalarda soğuktan koruma sağlamakta etkilidirler. Boy ve kalıp olarak çeşitli olmasının yanı sıra kumaş çeşitliliği de pek çok farklı modelin ortaya çıkmasını sağlar. Farklı modeller ile farklı ortamlara ve farklı kombinlere uyumlu seçimler yapmak mümkündür. Örnek olarak kadın kaşe pardesü çeşitleri kaşe kumaştan imal edilmektedirler ve kışın kullanım açısından elverişlidirler. Genellikle gömlek yaka ya da hakim yakalıdırlar. Önden fermuarlı veya düğmeli modelleri mevcuttur. Kapşonlu ve kapşonsuz olarak da model tercihi yapılabilmektedirler. Kapşonları çıkarılıp takılabilen modeller de öne çıkmaktadır. Kaşe kumaş sayesinde hem şık hem de koruyucu bir ürün kullanımı sağlamaktadırlar. Diğer bir açıdan öne çıkan pardesü modelleri de kadın trençkot pardesü modelleridir. Kanvas, pamuk, polyester gibi kumaşlardan üretilen bu modeller de oldukça tercih edilen ürünler arasındadır. Geniş cepli ve düğmeli modellerinin yanı sıra su geçirmez kumaştan üretilen ve ısı yalıtımlı trençkotlar da öne çıkmaktadır. Kumaşın cinsine göre kimi modeller dolgulu bir dizayna sahip olabilmektedir. Uzun kollu ve düğme kuşak ile kapatılabilen modellerin yanında fermuarlı modeller de mevcuttur. Sivri yakalı ya da düz yakalı modeller ve gömlek yakalı modeller de zevkinize hitap edebilir. Modern bir stil ve klasik çizgilerin bir araya getirildiği bu modeller arasından kemerli ya da kuşaklı olanlar görünüşe şık bir katkı sağlayabilmektedir. Karışık kumaş ile sadece pamuk ya da sadece polyester kullanılarak üretilen modeller de mevcuttur. Su geçirmez kumaşlı modeller yağmurlu havalarda pardesünüzün içine giydiğiniz kıyafetin ıslanmasını engeller ve soğuktan olabilidiğince az etkilenmenize yardımcı olabilir. Tüm bunlara ek olarak kadın deri pardesü modelleri de tercih edilen diğer modellerden biridir. Bu modellerde suni deri ya da gerçek deri tercihinin yanında renk seçenekleri de bulunmaktadır. Yumuşak ya da sert deriler kullanılarak üretilen modeller de ayrı bir tercih seçeneğidir. Dize kadar uzanarak soğuğa karşı da oldukça faydalı olmaktadırlar. Kendine has tarzıyla deri pardesüler özel kesim ve ayrıntı tasarımlı modelleriyle göze çarpmaktadır. Yırtmaç seçeneği de bulunan bu pardesüler düğmeli ya da kemerli modellerle öne çıkmaktadırlar. Aynı zamanda yaz akşamları serin havalarda kullanım için de ideal bir seçenek olabilirler.

Kadın Pardesü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın Pardesü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pardesü alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar genel olarak renk, giyilecek yer ya da etkinlik, boy ve vücut ölçüleridir. Renk olarak oldukça geniş bir tercih aralığı sunan bu kıyafetler, tam olarak isteğinize uygun bir ürüne sahip olma imkanı sağlar. Genel itibariyle bej, kahverengi, haki ya da lacivert renklerdeki pardesüler öne çıkmaktadır. Fuşya, kırmızı ya da desenli modeller beraberinde giyeceğiniz pantolon ya da eteğin rengine bağlı olarak şık bir görünüm imkanı sunabilmektedir. Pardesünün en faydalı yanlarından biri şıklık katmasının yanı sıra kolaylıkla kombin yapabilme şansı sunmalarıdır. Bej, kahverengi ya da lacivert tonlardaki pardesüleri zevkinize göre diğer kıyafetlerle kolayca bir araya getirmeniz mümkündür. Kadınların moda tercihleri arasında önemli bir yere sahip olan pardesüler, giyilecek ortama ya da etkinliğe göre de farklı şekilde tercih edilebilirler. Örnek olarak iş günlerinde kullanmak istediğiniz bir pardesü almak istiyorsanız koyu ya da mat kıyafetlerle uyum sağlayacak bir renk tercih edebilirsiniz. Böylece hem resmi hem de şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ya da buna alternatif olarak aynı pardesüyü renkli bir çanta ya da eşarpla beraber bir araya getirerek de resmi bir tarz yerine günlük hayata uygun bir tarza da sahip olmanız mümkündür. Boy ve kiloya dikkat edilmeden tercih yapılması tavsiye edilen bir seçim yöntemi değildir. Kısa boylu kişiler için tamamen dize kadar uzanan modeller yerine daha uzun modeller tercih edilebilmektedir. Uzun boylu kullanıcılar için ise uzun ya da kısa modeller kullanılabilmektedir. Kilo faktörü de tercihlerde etkili bir faktördür. Eğer ideal kilonuzda değilseniz trençkotun kemerini bağlamayarak daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Böylece olduğunuzdan daha kilolu gözükme ihtimaliniz azalabilir. Pardesünün kol boyu da önemli bir tercih faktörüdür. Bu kıyafet genel olarak uzun ve geniş bir alan kaplamaktadır bu nedenle kol boyunuzdan kısa kollu pardesüler tercih etmeniz kıyafetin üstünüzdeki duruşunun bütünlüğünü etkileyeblir. Kadın kot pardesü modellerinde kumaş kalın olduğundan kolları katlanmadan giymek de şık bir tercih olacaktır. Bu modellerde genellikle lacivert renkler ön plandadır. Kumaş içerikleri çoğunluk pamuktur. Düğmeli ya da fermuarlı modelleri mevcut olan bu modeller astarlı ya da astarsız olarak üretilmektedirler. Yaka seçenekleri de geniş olmakla beraber yazlık ya da kışlık tercihler yapmak da mümkündür. Tüm bunlara ek olarak vücut ölçüleri de tercih yaparken dikkat edilmesi gereken bir etkendir. Göğüs ve bel boyutuna uygun modeller tercih edilebilir. Göğsünde cep bulunan modellerin tercihi de göğüs boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Düğmeleri ilikleyerek kullanmak ya da önü açık kullanmak da seçim yaparken düşünülmesi gereken bir diğer noktadır.