GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Bilgisayar Ekran Gözlüğü + Güneş Gözlüğü 2 Si 1 Arada Tek Fiyat

  169,99 TL

  SEPETTE %33 İNDİRİM

  113,89 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Arcturus Damla Erkek Güneş Gözlüğü

  89,99 TL

  SEPETTE %33 İNDİRİM

  60,29 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Hera Kadın Dinlendirici Bilgisayar Ekran Gözlüğü

  99,99 TL

  SEPETTE %33 İNDİRİM

  66,99 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dinlendirici Bilgisayar Ekran Gözlüğü

  150,99 TL

  SEPETTE %33 İNDİRİM

  101,16 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Dunlop 3490 C4 56-18 Güneş Gözlüğü

  720,00 TL

  684,00 TL

  SEPETTE %7 İNDİRİM

  636,12 TL

Güneş Gözlüğü

Güneşin pırıl pırıl yüzünü gösterdiği aydınlık yaz günlerinin ya da insana dışarı çıkma isteği veren soğuk fakat güneşli kış günlerinin tadını çıkarmak herkesin hakkıdır. Fakat bazen hassas gözleriniz yüzünden dışarı çıkmak istemeyebilir ya da güneşin parlaklığından etkilenmemek için sürekli gözlerinizi kısarak yürümek zorunda kalabilirsiniz. Güneşin tadını gözlerinizin de çıkarmasını sağlayan güneş gözlüğü çeşitleriyle artık parlaklık sizi etkileyemiyor. Hem şık hem de pratik güneş gözlükleri başta ışığa karşı hassasiyeti olan kullanıcılar olmak üzere her yaş grubundan kullanıcıya geniş ürün yelpazesiyle sunulurken birbirinden kaliteli güneş gözlükleri arasından birini seçmek kimi zaman kullanıcıları zorlayabiliyor. Güneşin yüzünü daima gösterdiği sıcak yaz günlerinde de kışın yapılan kayak gezilerinde de son derece kullanışlı olan bu ürünün farklı tasarımları geniş kullanıcı kitlesinin farklı zevklerine ve ihtiyaçlarına hitap ediyor. Kadın kullanıcılar için farklı erkek kullanıcılar için farklı modelleriyle kullanıcıya sunulan güneş gözlükleri sayesinde hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde hassas gözlerinizi korurken gönül rahatlığıyla güneşlenebilir ya da diğer açık hava etkinliklerinde boy gösterebilirsiniz. Yalnızca açık havada değil ışığın gözünüzü yorduğu her alanda kullanabileceğiniz güneş gözlüklerini yanınızdan eksik etmek istemeyebilirsiniz. Gözünüzün dostu olduğu kadar şık tarzınızın bir parçası da olan güneş gözlükleriyle gününüzü tam kıvamında aydınlatarak göz sağlığınızı korumak sizin elinizde. Erkek, kadın veya çocuk için üretilen güneş gözlükleri, göz sağlığınızı korumanız için son derece kullanışlı bir ürün olarak siz kullanıcılara sunuluyor.

Güneş Gözlüğü ile Gözleriniz Sağlıkla Işıldasın

Güneş Gözlüğü ile Gözleriniz Sağlıkla Işıldasın

Gün ışığı almak hem vücudun sağlıklı gelişimi açısından hem de cildin sağlığı açısından son derece önemli olsa da fazla alınan her şey gibi güneş ışığının da fazlası zararlı olabilir. Özellikle son yıllarda incelen ozon tabakası atmosferin zararlı ışınlara karşı direncini azaltarak kimi zararlı ışınların dünyaya daha yüksek oranlarda ulaşmasına sebep olarak hem cilt için hem de vücudun hassas bir bölgesi olan göz için hem uzun vadede hem de kısa vadede zararlı olabilmektedir. Güneşten alınması gereken vitamin ve mineralleri alırken gözünüzü korumanız için geliştirilen güneş gözlüğü modelleri sayesinde gönül rahatlığıyla güneşlenebilir ve dilediğinizce gün ışığından faydalanabilirsiniz. Üç temel grubuyla dünyaya ulaşmaktan olan ultraviyole ya da UV ışınlarının başta UVA ve UVB olmak üzere göze zarar veren türlerinden sizi tam anlamıyla koruyan güneş gözlüklerini belirmek için yapmanız gereken şey güneş gözlüğünün cam koyuluğuna ve UV blokaj derecesine bakmak olacaktır. Günümüzde üretilen güneş gözlüklerinin hemen hemen hepsinde UV ışınlarını belli bir oranda bloke edebilen camlar kullanılmakta olup bazı güneş gözlükleri özel kaplamalarla daha etkili koruma sağlayacak seviyeye getirilmiştir. UVA ve UVB ışınlarını %99 ila %100’e kadar engelleyen camların kullanılması güneş gözlüğünün göz sağlığını tamamen koruması için yeterli olurken aynalı kaplamalar da gün ışığını yüksek oranda engellemekle birlikte bu tarz ürünleri seçerken ayrıca ultraviyole ışınlara karşı koruma oranının araştırılması faydalı olacaktır. Birden fazla güneş gözlüğünüzün olması özellikle farklı hava koşullarında ve coğrafi şekillerde farklı oranlarda ultraviyole ışın salınımı olduğu göz önünde bulundurulursa göz sağlığınızı daha etkili korumanızı sağlayabiliyor. Örneğin kumda, karda, dağlık alanlarda ve suda güneşin yaydığı ultraviyole ışınların oranı yükseliyor. Bu yüzden farklı dış koşullarda farklı UV koruma derecelerine sahip güneş gözlüklerini kullanmak daha yararlı oluyor. Uzmanlar UV oranı yükselen bölgelerde büyük çerçeveli ve gözleri kenardan da saran ürün çeşitlerinin gözü koruma oranının arttığına dikkat çekerken polarize güneş gözlüğü seçenekleri ışın yansımalarının etkisini azalttığı için su kenarlarında veya karda; amber ya da kahverengi camların parlak ışıklı alanlarda; gri veya siyah renkli camlarınsa göz kamaşmasını veya sudan yansıyan ışınları azalttığı için deniz kenarında kullanılmasının daha sağlıklı olacağını belirtiyor. Sağlığınızı korurken şıklığınızdan ödün vermemek için farklı tasarımlara göz atmanız gerekebiliyor.

Güneş Gözlüğü ile Tarzınızı Tamamlayın

Güneş Gözlüğü ile Tarzınızı Tamamlayın

Güneş gözlüğünün göz sağlığını koruyan pratik bir ürün olarak kullanılması bu ürünün giyim tarzınıza ve zevklerinize uyum sağlamaması gerektiği anlamına gelmiyor zira yüzlerce farklı tasarımıyla kullanıcıya sunulan güneş gözlükleri sayesinde şıklığınız katlanıyor. Erkek güneş gözlüğü seçenekleri kadınlar için üretilen güneş gözlüklerine nazaran daha keskin hatları ve asi çizgileriyle dikkat çekiyor. Pek çok klasikleşmiş tasarımıyla dikkat çeken güneş gözlüklerinin seçiminde kadınlar için de erkekler için de belirleyici unsur aslında yüzün şekli oluyor. Örneğin geniş alınlı ve daha dar çeneli kalp şeklinde bir yüze sahip erkekler renkli ve ince çerçeveli ürünlerle yüz hatlarını belirginleştirebilirken kare yüze sahip keskin yüz hatlarına sahip erkeklerin daha yuvarlak güneş gözlüğü seçeneklerine yönelmesi faydalı olacaktır. Yüz şekli kadar önemli olan bir başka etken de genel giyim tarzını ve gözlüğü nerede ve ne sıklıkla kullanacağınız oluyor. Örneğin Türkiye’de güneş gözlüğünün yayılmasını sağlayan pilot tipi güneş gözlükleri bir dönem pek çok erkeğin günlük kullanımda tercih ettiği bir tasarım olarak dikkat çekmekte olup hala pek çok kullanıcının yöneldiği ürünler arasında hem kullanışlılığı hem de her giyim tarzına yakışmasıyla bulunmaya devam ediyor. Süpermen filmlerinin ardından ünlenen ve popülerleşen kemik gözlükler son yıllarda güneş gözlüklerinde de aranan bir tasarım olmakla birlikte yüzün şekline göre ince veya kalın seçenekleri bulunuyor. Kemik gözlüklerin özellikle giyimde ciddi ya da klasik bir tarz yakalayan kullanıcılar tarafından tercih edildiğini belirtmekte fayda var. Yuvarlak güneş gözlüğü seçenekleri bohem tarzıyla göz önünde olan kullanıcılar için son derece uyumlu tasarımlarıyla hem ince çerçeveli hem de kalın çerçeveli ürünler olarak piyasada mevcuttur. Ünlü müzisyen ve aktivist John Lennon’la popülerite kazanan yuvarlak gözlük modasının bir ürünü olan yuvarlak güneş gözlüklerinden tercih etmeden önce son derece şık bir gözlük seçeneği olan bu modelin özellikle yuvarlak yüzlü kullanıcılar yüzün yuvarlaklığını belirginleştirmesi açısından pek de yakışmayacağını belirtmekte fayda var. Köşeli, geometrik ürünlerin yuvarlak, oval gibi daha köşesiz yüzlerde şık dururken yuvarlak, köşesiz güneş gözlüklerinin keskin yüz hatlarına sahip kare, kalp şeklindeki yüzleri yumuşatması açısından daha kullanışlı olacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Göz sağlığınızı korurken tarzınızı bütünleyen hem şık hem de kullanışlı güneş gözlükleri sayesinde her mevsim dışarı güvenle çıkmanın keyfini yaşarken güneş gözlüklerinin farklı modellerini keşfederek gözlük deneyiminizi daha kaliteli hale getirmek artık çok kolay. Güneş gözlüklerini gruplandırırken gözlük camı tipine, rengine ve çerçeve türüne ve şekline dikkat etmek gerekir. Güneş gözlüğü erkek ya da kadın fark etmeksizin UV korumalı cam seçeneklerine sahip oluyor. Tam göz koruması için UV100 camlı ürünler UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı yüzde yüz koruma sağlaması açısından kullanışlı oluyor. Polarize mercekler ışık yansımalarını filtre ederek özellikle kum, kar, su ve cam gibi ortamlarda göze daha yüksek oranlarda gönderilen yansımalardan maksimum oranda korunmanızı sağlamayı amaçlamaktadır. Özellikle sahilde, karlı kışlarda ve araç kullanılırken tercih edilen polarize mercekli güneş gözlükleri günlük kullanıma son derece uygundur. Tek renkli camlar kişinin tercihine göre gri, kahverengi, siyah, sarı gibi pek çok renk seçeneğine sahip olan klasikleşmiş camlar olmakla birlikte degrade mercekler gözlüğün alt kısmına doğru açılan bir renk tasarımına sahip oluşlarıyla dikkat çekmektedir. Kendinden renklenerek UV ışınlarına bağlı olarak renklenen mercekler ışık oranına bağlı olarak açılan veya koyulaşan renkleriyle dikkat çekmektedir. Çerçeve türleri metal, plastik gibi farklı maddelerden üretilmekte olup kalın çerçeveli, ince çerçeveli veya çerçevesiz güneş gözlükleri kullanıcılara sunulur. Yüzünün şekline, giyim tarzına veya zevklerine uygun olarak çerçeve tercihi yapan kullanıcılar için güneş gözlükleri farklı şekillerle kullanıcıya sunulmaktadır. Yuvarlak, oval, damla şeklinde, kare, çokgen gibi farklı seçenekleriyle kullanıldığı duruma göre tercih edilebilen güneş gözlüklerinin büyük modelleri özellikle çok güneşli alanlarda kullanılmaya uygun olmakla birlikte küçük güneş gözlüklerinin günlük kullanımda şıklığı yakalamak için kullanılması son derece yaygındır. Genellikle farklı cam renkleriyle kullanıcıya sunulan farklı tasarımlarıyla güneş gözlüklerinin görme bozuklukları için özel camlarla üretilmiş seçeneklerine rastlamak mümkündür. Numaralı güneş gözlüğü modelleri kullanıcının aradığı özelliğe göre tasarlanabilmektedir. Metal veya kemik çerçeve, köşeli veya köşesiz şekiller ve Uv koruması her güneş gözlüğünde olduğu gibi numaralı ürünlerde de mevcuttur. Yüzlerce farklı tasarımıyla ve sıra dışı özellikleriyle geniş kullanıcı kitlelerinin değişken ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilen güneş gözlüklerinin farklı modelleri farklı fiyatlandırılarak kullanıcıya sunulmaktadır.

Güneş Gözlüğü ile Dünyaya Renkli Bakın

Güneş Gözlüğü ile Dünyaya Renkli Bakın

Elli yılı aşkın bir süredir gözleri gün ışığının zararlı etkilerine karşı koruyarak güneşli günleri daha sağlıklı ve daha şık geçirmenizi sağlayan güneş gözlükleri üretildikleri ilk yıllarda başta pilotlar ve kış sporlarıyla meşgul sporcular olmak üzere güneş yansımasından maksimum oranda etkilenen insanların gözlerini korumak amacıyla yani tamamen pratik sebeplerden dolayı icat edilmiş ürünlerdir. Günümüzde ise yalnızca sağlık için değil modayı takip etmek için de farklı güneş gözlüğü tasarımları günlük kullanımda şıklığı yakalamak için kullanılmaktadır. Hem kullanışlı hem de tarzınıza yakın olan stillerde güneş gözlüğü bayan ve erkek kullanıcılar tarafından yaz veya kış demeden güneşin yüzünü gösterdiği her mevsimde kullanılıyor. Güneş gözlükleri şekilleri, cam türleri, malzemeleri dışında cam renkleriyle de sınıflandırılabiliyor. Kahverengi, yeşil ya da gri gibi nötr renklere sahip gözlük camları objelerin rengini minimum oranda bozmasının veya rengi tamamen korumasının yanı sıra parlaklığı keserek yüksek oranda parlaklığa sahip ortamlarda gözü koruyarak gözlerin yorulmasını yüksek ölçüde azaltıyor. Kehribari, sarı veya altın renkli mercekli güneş gözlükleri ışık yalıtımı konusunda yüksek performans sağlamamakla birlikte son derece şık bir aksesuar olarak akşamüzeri veya gece kullanılırken düşük parlaklıktaki aydınlığa karşı koruma sağlayabilmektedir. Öte yandan sarı tonlarıyla güneş gözlükleri özellikle derinlik algısını artırmaları açısından kış sporlarında kullanıldıkları taktirde son derece kullanışlı oluyor. Düşük ışıklı ortamlarda görünürlüğü artıran ve kullanıcıya yüksek renk kontrastı sunan pembe ve kırmızı camlı güneş gözlükleri özellikle mavi, yeşil gibi renklerin ağırlıkta olduğu ortamlarda objelerin daha iyi görünmesini sağlayarak başta doğa gezileri olmak üzere pek çok açık alanda kullanışlı oluyor. Tüm bu renklerle kullanılabilen aynalı güneş gözlüğü seçenekleri dış yüzeyinde bulunan ışık yansıtıcı film tabaka sayesinde daha yüksek oranda ışığı yansıtarak gözleri korurken bu özelliği nedeniyle nesneleri daha karanlık göstermektedir. Karanlık ortamlarda kullanımı zor olmakla birlikte ayna tabakalı güneş gözlükleri ışık yansımasının yüksek olduğu karlı, sulu, kumlu ya da rakımı yüksek alanlarda son derece kullanışlıdır. Yalnızca yetişkinlerin değil gözleri çok daha hassas olan çocukların ve bebeklerin de göz sağlığı için elzem olan güneş gözlükleri küçük yaş grupları için tasarlanan seçenekleriyle maaile sağlıklı gözlere kavuşmanızı sağlıyor.

Güneş Gözlüğü ile Çocuklarınız Sağlıkla Bakıyor

Güneş Gözlüğü ile Çocuklarınız Sağlıkla Bakıyor

Pek çok ebeveyn için güneş gözlüğü yetişkinlerin kullandığı bir aksesuar olarak çocuklar ve bebekler için gereksiz bir ürün olarak görülebiliyor. Öte yandan çocukların gözleri ve göz kapakları on yaşına kadar gelişmeye devam eden ve son derece hassas olan bir yapıya sahip oldukları için aslında güneş gözlükleri çocukların ilerleyen yıllarda pek çok göz hastalığından korunmaları için son derece gerekli oluyor. Bebek güneş gözlüğü seçenekleri altı aydan itibaren bebeklerin kafa ve göz yapısına uyum sağlayan tasarımlarıyla kullanıma uygun olmakla birlikte henüz çok küçük olan bu yaş grubunun gözlerine takılan bu ürünü çıkarıp atmaya çalışmaları muhtemeldir. Günlük kullanım için uygun olmamakla birlikte iki yaş öncesi bebekler için başta kumsal gibi yüksek ışık yansımalı alanlarda kullanılan ve bebeklerin hassas gözlerini güneşin küçük dalga boyuna sahip ışınlarından koruyarak göz retinasının etkilemesi engelleyen kafa arkasına sabitlenen güneş gözlükleri son yıllarda farklı boyutlarıyla üretiliyor. Genellikle küçük yapılı ve UV100 korumalı olan bu güneş gözlükleri sayesinde bebekler güneş altında korunmasız olarak geçirilen zamana bağlı olarak gelişebilen katarakt, göz kuruluğu, göz bebeği büyümesi gibi problemlerden korunuyor. İki yaş döneminin ardından daha sıra dışı tasarımlara bürünerek çocukların yaş grubuna bağlı olarak farklı boyutlarda ve şekillerde satılan çocuk güneş gözlüğü seçenekler kız çocuklar için farklı erkek çocuklar için farklı modelleriyle küçüklere sunuluyor. Çocuklar için seçilen güneş gözlüklerinin cam renklerinin koyu olmaması çocuğun daha iyi görmesi ve ailesiyle göz iletişimi kurmaya devam etmesi açısından mühim olmakla birlikte kaliteli ve yüksek korumalı camların seçilmesi çocuğun gözünün korunmasını sağlamaktadır. Çocukların yetişkinlere nazaran daha hareketli ve daha dikkatsiz oldukları göz önünde bulundurularak sağlam malzemelerden üretilen, zor kırılan ve çizilen güneş gözlükleri tercih edilmelidir. Çocuk için alınan güneş gözlükleri çocuğun yüzüne tamamen oturmalıdır aksi taktirde güneş gözlüğü rahatsız edici olabilir. Yüzlerce farklı modeliyle küçük yaş gruplarına sunulan çocuklar ve bebekler için güneş gözlükleri genellikle hafif malzemelerden yapılarak küçüğün yüzünü yormazken pek çok farklı tasarımıyla çocuklara sunulan güneş gözlükleri farklı renkleriyle ve desenleriyle minik kullanıcıların vazgeçilmezleri arasına giriyor.

Güneş Gözlüğü Modellerini Uzun Süre Kullanmak İçin

Güneş Gözlüğü Modellerini Uzun Süre Kullanmak İçin

Güneş gözlüğünüzü seçerken uzun ömürlü bir kullanım sizin için modaya veya tarzınıza uymasından daha önemliyse dikkat etmeniz gereken kaliteyi belirleyen birkaç unsur ve zamansız bir tasarım olabilir. Sağlam camlarla yapılan yüksek UV koruması sağlayarak gözü koruyan erkek ya da bayan güneş gözlüğü seçenekleri gözünüzün sağlığını korumanız için son derece önemli olmakla birlikte güneş gözlüklerinin UV koruması minimumdan maksimuma kadar beş farklı kademeyle ölçülüyor. Gözlüğünüzü nasıl bir ortamda kullanacağınıza göre değişen UV koruma oranının yanı sıra camın polarize olması güneş gözlüğünün yüksek ışık yansıması olan alanlarda daha kullanılışlı olmasını sağlıyor. Camın kırılmaya veya çizilmeye karşı dayanıklı olması mercek rengi fark etmeksizin uzun ömürlü bir kullanım sağlamadığı için avantajlı olurken tasarımda yüze yüksek ölçüde yakışan, hafif yapılı malzemelerden üretilmiş güneş gözlüklerinin tercih edilmesi ürünün ömrünü uzatırken farklı mevsimler ya da ürünün kullanılacağı değişik alanlar için farklı ürünlerin tercih edilmesi yalnızca ürünün ömrünü uzatmakla kalmaz aynı zamanda göz sağlığının da korunmasına katkıda bulunur. Güneş gözlüğünün belli bir kalite sınırının üzerinde olması yani CE (Conformite Europeene) sertifikalı olması kullanım süresini uzatmakla birlikte özellikle dereceli gözlük kullananların yine gözlük numaralarına uygun güneş gözlüğü camı almaları ürünü daha kullanışlı ve uzun ömürlü kılarken ışık emilim oranını incelemek güneş gözlüğünün doğru seçilmesini sağlayabilir. Gün ışığının yüksek parlaklıklarda olmadığı şehir içi günlük kullanımda %40-50; gün ışığının göze dik geldiği yüksek rakımlarda %50-70; su kenarlarında ya da karda ise %70-85 emilim oranlarına sahip güneş gözlüklerinin kullanılması uygundur. Güneş gözlüklerini yalnızca alırken değil kullanırken de dikkatli davranmak gözlüğün ömrünü uzun kılıyor. Örneğin gözlüğün dengesini korumak için iki elle takılıp çıkarılması, gözlüğün kullanılmadığı zamanlarda gözlük kutusunda muhafaza edilerek çizilmelere karşı korunması, kılıf içinde taşınması, nazikçe ve cam temizlemeye uygun malzemelerle temizlenmesi gibi unsurlar güneş gözlüğünün ömrüne ömür katıyor. Güneş gözlüğü fiyatları ve modelleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve ihtiyacınız olan ürünler arasından doğru seçimi yapmak için Giyim & Ayakkabı sayfamızı inceleyebilirsiniz.