GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Tom Ford Güneş Gözlüğü

2005 yılında kurulan ünlü moda markası Tom Ford, yaratıcı ve başarılı ürünleriyle öne çıkmaktadır. Aksesuar alanında da dünyada adını duyurmuş olan Tom Ford güneş gözlüğü çeşitleriyle güçlü ve kalıcı bir moda markası yaratmıştır. Tasarım konusunda öne çıkan marka, modayı bir sanat olarak yansıtmayı amaçlamaktadır. Tom Ford güneş gözlüğü modelleri çağdaş kültürü ve ideal tasarımları bir araya getirmektedir. Amerikan moda tarzını ifade eden güneş gözlükleri bugün yediden yetmişe her yaştan insan tarafından sevilmektedir. Tom Ford erkek güneş gözlüğü çeşitleri cesur ve şık koleksiyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında Tom Ford bayan güneş gözlüğü alanında da zarif ve şık modelleri bir araya getirmektedir.

Tom Ford Güneş Gözlüğünün Birbirinden Farklı Şık Tasarımları

Tom Ford Güneş Gözlüğünün Birbirinden Farklı Şık Tasarımları

Tom Ford güneş gözlüğü erkek koleksiyonunda çeşitli modeller yer almaktadır. Hem yaz hem de kış ayları için kullanabilen koleksiyonlar her zevke hitap etmektedir. Tom Ford erkek güneş gözlüğü çeşitleri arasında yer alan bazı köşeli modeller polikarbonat cama sahiptir. Sarı, yeşil, pembe, gri ve bakır renklerine sahip köşeli model, erkekler tarafından çok sevilmektedir. Polikarbonat cam yapısında bulunan güçlü karbon bağları sayesinde kırılmaya karşı fazlasıyla dirençli camlardır. Tom Ford güneş gözlüğü kadın modelleri de zarif ve şık tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Cat-eye, yuvarlak, kare, dikdörtgen ve geometrik gibi cam şekillerine sahiptir. Koleksiyona yeni eklenecek modeller arasında yer alan güneş gözlükleri kelebek cam şekline sahiptir. Yüzde yüz UV ışınlarından koruma sağlayan model parlak metal detaylar ile işlenmiştir. Tom Ford kelebek güneş gözlüğü fiyatı detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Damla şekline sahip bir diğer Tom Ford güneş gözlüğü de Antibes serisidir. Swarovski taşlarla detaylandırılmış model oldukça şık ve özgündür. Tom Ford markasının ürettiği ve kadınların çok sevdiği bir modeldir. Marka kadınlar ve erkekler için birçok zevkli tasarıma sahiptir. Yüz şeklinize uyumlu bir güneş gözlüğü modeli seçmek istiyorsanız yapacağınız tek şey özelliklerinizi dengeleyecek bir tasarıma yönelmektir. Her insanın yüz tipi ayrıdır. Örneğin yuvarlak güneş gözlüklerini, yüzü daha kare ve karakteristik olanlar tercih etmektedir. Tom Ford güneş gözlüğü fiyatları da tüm bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bu şekilde yüz görünümünü etkileyen Tom Ford güneş gözlüğü en çok satan gözlük markalarından biri haline gelmektedir Yuvarlak yüz tipleri için ise sivri, dikdörtgen ve kare gözlükler daha çok tercih edilmektedir. Fakat yuvarlak yüz tipine sahip insanların yuvarlak çerçeveli gözlükler kullanmaması da önerilmektedir. Kolay takılabilir modelli gözlükler, çerçeve ve renk uyumları sağlandıktan sonra şık bir görünüm de sağlamaktadır. Eğer gösterişi sevmiyor ya da fazla sade gözlüklerden sıkılıyorsanız günlük kullanım için tasarlanmış gözlükleri tercih edebilirsiniz. Tom Ford güneş gözlüğü çeşitleri arasında her kıyafete uyacak şekilde tasarlanmış birçok model var.

Tom Ford Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tom Ford Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tom Ford güneş gözlükleri nasıl bizleri güneşten koruyor derseniz, cevabımız polarize cam olacaktır. Polarize cam türüne sahip birçok Tom Ford güneş gözlüğü güneşten gelen zararlı ışınları emerek göz sağlınızı korumaya yardımcı olmaktadır. Açık alanda meydana gelen yansıma ve parlamaları emme özelliği sayesinde polarize cama olan ilgi günden güne artmaktadır. Kış aylarında karlı bir zeminde veya yolda yürürken önünüze çıkan bir su birikintisi üzerinde oluşan yansıma bu cam sayesinde giderilmektedir. Tom Ford erkek güneş gözlüğü modelleri arasında sıkça yer alan polarize cam doğa sporlarında çok geniş bir kullanım hacmine sahiptir. Kaliteli ve net bir görüş sağlayan cam göze gelen ışık miktarını azaltarak sağlığınızı korumaya yardımcı olmaktadır. Tom Ford bayan güneş gözlüğü modelleri arasında da bulunan polarize camlar genellikle diğer camlara göre daha koyu renkte olmaktadır. Tom Ford güneş gözlüğü modelleri arasında kendine yer bulan bir başka cam türü de organiktir. Organik camlar, polarize gibi son dönemlerle sık sık tercih edilmektedir. Plastik içeren yapısıyla kırılmalara karşı fazlasıyla dayanıklıdır. Görsel olarak oldukça estetik duran organik camlar hafif yapısıyla da dikkat çekmektedir. Çok ağır olmadığı için göze ya da yüze baskı yapmaz. Eğer cam türünüzü organik seçerseniz üzerine ekstra kaplama da yaptırabiliyorsunuz. Ekstra kaplama sayesinde gözlüğünüz hem az çiziliyor hem de darbelere karşı daha dayanıklı oluyor. Tom Ford güneş gözlüğü kadın ve erkekler için özgün tasarımlarla donattığı güneş gözlüklerini darbelere karşı dayanıklı üretiyor. Hatta bazı modeller şiddetli darbelere karşılık camın kırılarak göze sıçramasını bile engelliyor. Mineral cam da güneş gözlükleri için sıkça kullanılmaktadır. Tom Ford güneş gözlüğü modelleri mineral camları sayesinde kolay kolay kir tutmamaktadır. Kir ve tozu üzerinde barındırmayan camın temizlenmesi de oldukça kolaydır. Ilık bir su yardımıyla kolayca kirden arınmaktadır. Mineral camların çizilme oranı diğer camlara göre oldukça azdır. Uzun süre dayanan ve sürekli kullanıma elverişli güneş gözlüğü Tom Ford markasında bol seçenekleriyle birlikte mevcuttur. Elegant ve zarif modeller ile modayı daha yakından takip edecek, kaliteden ödün vermeyeceksiniz. Tom Ford güneş gözlüğü fiyatları seçilen modele göre değişiklik göstermektedir. Cam rengi, çerçeve kalınlığı ve tasarım fiyatı etkileyen detaylardan birkaçıdır. Fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tom Ford Güneş Gözlüğü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tom Ford Güneş Gözlüğü Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş ışınları gözlerimiz için bazen oldukça zararlı olabilmektedir. Özellikle yaz günlerinde güneş ışınlarından kendimizi korumak için yanımızda güneş gözlüğü taşımamız gerekmektedir. Tom Ford güneş gözlüğü nasıl güneş ışınlarından koruma sağlıyor derseniz, UV denilen, göze zarar veren ışınları engelleyici camlara sahiptirler. Bu camlar sayesinde gözleriniz korunurken aynı zamanda cildiniz de zarar görmemektedir. Stil sahibi ve çağdaş detaylarla tasarlanmış güneş gözlükleri çok yönlü kullanım sağlamaktadır. Tom Ford güneş gözlüğü sağlık açısından birçok avantaja sahip olabilmektedir. Çünkü göze güneş dışında farklı birçok ışık kaynağı da zarar verebilmektedir. Kum, toz ve rüzgârdan da korunmak gerekiyor. Tom Ford bayan güneş gözlüğü çeşitleri bu anlamda en yüksek korumayı sağlamaktadır. Erkekler için de aynı hassasiyeti gösteren marka, herkes için konfor ve sağlığı ön planda tutmaktadır. Güneş gözlüğü kullanmak aynı zamanda baş ağrısı ve migreni azaltmaktadır. Hem rüzgârdan hem güneşten korunan gözler daha sağlıklı ve ağrısız bir hayat sürmektedir. Güneş gözlüğünü en verimli şekilde kullanabilmek için yüze en uygun modeli seçmek gerekiyor. Tom Ford güneş gözlüğü kadın ve erkeklerin seçmesi gereken birçok detayı içinde barındırır. Mesela cam koyuluğu karar verilmesi gereken başlıca etkenlerden biridir. Kişinin ışığa olan hassasiyeti ve güneş gözlüğünün tam olarak nerede kullanılacağına dikkat etmek gerekiyor. Bazı kullanıcılar güneş gözlüğünü kapalı alanda kullanmayı da tercih ediyor. Bunun sebebi mağaza ve mekân ışıklarından korunmak. Sağlığına düşkün olanlar kapalı alanlarda da kullanabilir. Kullanılan güneş gözlüğünün yüze tam uyum sağlaması oldukça önemlidir. Tom Ford erkek güneş gözlüğü modelleri her yüz tipine uyum sağlayacak şekilde üretilmektedir. Kadınlar için de yüz tipine dair çeşitler sunan marka, güneş gözlüğünün kişiye olan uygunluğuna çok dikkat etmektedir. Gözde Tom Ford güneş gözlüğü varken uyunmaması da gerekiyor. Gözlüğün yamulmaması ve uzun ömürlü olması için bunlara dikkat edilmelidir. Güneş gözlüğünün kırılmaması için uzun yolculuklarda gözlük kabıyla birlikte taşınmalıdır. Kap içindeki mendil de gözlüğün temizliği için yardımcı olacaktır.