KADIN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kadın Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüklerinde bulunan geniş model seçeneği kadınlara kadın güneş gözlüğü seçimi konusunda kolaylık sağlıyor. Aksesuar olarak da kullanılan güneş gözlüğünün asıl amacı, elbette güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarından gözünüzü korumaktır. Bu kategoride hem göz sağlığınızı koruma altına alan hem de şıklığı ise göz kamaştıran kadın güneş gözlüğü modelleri beğeninize sunuluyor.

Yüz Hattına Göre Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Yüz Hattına Göre Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri

Kadın güneş gözlüğü çeşitleri arasından seçim yaparken gözlüğü yüz tipinize uygun olacak şekilde seçmezseniz, rahat bir kullanım sağlamaz. Bu yüzden gözlük seçimini yüz hatlarınıza göre yapmak işinizi kolaylaştırır. Alın yapısı geniş olan kadınlar köşeli güneş gözlüğü modellerinin keskin hatlarından faydalanabilir. Köşeli bir yüz tipine sahip bayanlar ise oval, çekik ya da yuvarlak gözlük modelleri arasından seçim yapabilir. Dikdörtgen bir yüz hattınız varsa ince saplı olan güneş gözlüklerinden satın alabilirsiniz. Kare yüz hattı olanlar ise daha çok kalın saplı güneş gözlüklerini tercih etmelidir. Köşeli, çekik ve oval çerçeveli güneş gözlükleri daha çok yuvarlak hatlı bir yüze sahip kadınlara yakışırken, Büyük çerçeveli gözlükler yüz yapısı küçük olan kadınlarda kullanıldığında yüz hatlarını kapatabilir ve estetikten uzak bir görüntüye yol açabilir. Güneş gözlüğü seçimi yaparken yüzünüzün büyüklük küçüklük durumunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Kadın Güneş Gözlüğü Kullanmanın Faydaları

Kadın Güneş Gözlüğü Özellikleri & Kullanım Faydaları

Kaliteli bir kadın güneş gözlüğü markasından tavsiye edilen bir güneş gözlüğü modeli temin ederseniz, bu gözlük size pek çok faydalı da beraberinde getirir. Örneğin bir güneş gözlüğünden birincil beklentiniz, UV ışınlarına karşı gözlerinizi koruma altına almasıdır. Ultraviyole ya da morötesi olarak adlandırılan ışınlar, güneşten yeryüzüne inen zararlı radyasyon içerikli ışınlardır. Göz sağlığınızı korumak açısından ultraviyole koruması olan gözlükleri tercih etmeniz elzemdir. Bunun için seçtiğiniz gözlükte bu özelliğin olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer çok güneşli havalarda, karlı havalarda, dağ gibi yüksek rakımlı yerlerde uzun süreli olarak bulunacaksanız, gözlüğünüzün camını koyu tonda seçebilirsiniz. Koyu ton gözlükler UV ışınlarını engellemek için maksimum destek sağlar. Ultraviyole koruması olmayan güneş gözlüğü kullanırsanız da ilerde sarı nokta, katarakt, göz kuruması, göz sulanması vb. pek çok göz hastalığına karşı riske girebilirsiniz.

Kadın Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kadın Güneş Gözlüğü Seçerken Bunlara Dikkat!

Kadın güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli noktanın UV ışınlarına karşı koruması olduğunu belirtmiştik. Elbette kadın güneş gözlüğü modelleri arasında gezinirken dikkat etmeniz gereken tek nokta bu değil. Güneş gözlüğü satın alırken camın polarize özellikte olmasına da dikkat etmenizde fayda var. Polarize cam, güneş ışığının gözünüzü kamaştırmasını engeller. Yansıma ve parlama gibi olumsuz durumlarla sizi karşı karşıya getirmeyen polarize cam, güneş gözlüğü camının üzerine yerleştirilen bir film tabakası ile oluşur. Henüz işlenmemiş olan camın hamuruna bu film tabakası eklenir. Polarize güneş gözlüğü kullanmanız göz sağlığınız açısından en az UV koruması kadar önemlidir.

Kadın Güneş Gözlüğü Temizliği & Bakımı

Kadın Güneş Gözlüğü Temizliği & Bakımı

Gazete, peçete gibi araç gereçler güneş gözlüğünüze zarar verir ve çizilmesine neden olur. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için sadece güneş gözlükleri için özel olarak hazırlanan bezlerle temizliğini yapmanız gerekir. Gözlüğünüzün camları çok kirliyse su ile de yıkayabilir, ancak bunu yaparken camı çatlatacak yüksek debili su akımlarından uzak durmalısınız. Ardından kurulamak için güneş gözlüğünüzün bezini kullanabilirsiniz. Temizleme işlemi yaparken gözlüğün cam ya da sap kısmından değil, tam ortasından tutmanız gerekir. Kadın gözlük çerçevelerinde siyah, kahverengi, gümüş, metal, altın, sarı, gri, mavi, lacivert, füme, beyaz, mor, bordo, yeşil, kırmızı, pembe, krem ve turuncu renkte çeşitli modelleri bulabilirsiniz. Ray_Ban, Tommy Hilfiger ve Roberto Cavalli gibi kadın güneş gözlüğü markalarının en trend modelleri burada beğeninize sunuluyor. Diğer güneş gözlüğü modelleri için ise Güneş Gözlüğü sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli.