ERKEK GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Santa Barbara Polo & Racquet Club Erkek Güneş Gözlüğü

  349,00 TL

  314,10 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Santa Barbara Polo & Racquet Club Erkek Güneş Gözlüğü

  349,00 TL

  314,10 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Daniel Klein Erkek Gözlük DK1260BCOL05

  (1)

  249,00 TL

  149,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Daniel Klein Erkek Güneş Gözlüğü

  249,00 TL

  149,90 TL

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Santa Barbara Polo & Racquet Club Erkek Güneş Gözlüğü

  349,00 TL

  314,10 TL

Erkek Güneş Gözlüğü

Klasik olarak gözlük gündelik hayatta en çok kullanılan aksesuarlardan biri olmak ile birlikte dereceli gözlük dışında da güneş gözlüğü hem erkekler hem kadınlar için tercih edilen bir üründür. Ancak özellikle erkekler tarafından kullanılan aksesuarlar düşünüldüğünde, erkek güneş gözlüğü çok daha önemli bir aksesuar yapısı oluşturmaktadır. Çok uzun yıllardan bu yana dünya genelinde erkekler tarafından kullanılan bu ürünler, özellikle güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma, daha iyi bir görüş açısı elde etme ve estetik açıdan tercih edilmektedir. Bu nedenle dört mevsim boyunca kullanım imkanı sağlayan bu ürünlerde onlarca farklı marka tarafından modeller ve seçenekler oldukça geniş tutulmaktadır. Araç kullanımı, çalışma, tatil veya yürüyüşler sırasında açık alanlarda kullanılabilecek erkek güneş gözlüğü modelleri arasından seçimler yapmak mümkündür. Bilhassa estetik kullanımı ve aksesuar kullanımı dışında güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve göz yapısını korumak için de polarize erkek güneş gözlüğü gibi ürünler tercih edilmektedir.

Erkek Güneş Gözlüğü Ürünlerinde Estetik Seçenekler

Erkek Güneş Gözlüğü Ürünlerinde Estetik Seçenekler

Bir aksesuar olarak giyim modası ile uyumlu şekilde kullanılacak ve estetik kaygılar ile kullanımı tercih edilen bu gözlüklerde özellikle model seçenekleri ve malzeme yapılarının sunduğu özellikler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu konuda birçok kişi dünya genelindeki ve Türkiye üzerindeki en iyi markaları tercih ederek, erkek güneş gözlüğü orijinal ürünlerini kullanmayı tercih etmektedir. Lisanslı bir şeklinde üretilen bu ürünler kullanılan cam yapısı ve çerçeve yapısı ile birlikte tam bir sağlamlık ve görsel kalite sağlayabilir. Kullanıcının giyim türüne, iş yaşamı ve gündelik yaşamına uygun bir şekilde de spor tip veya klasik tip gözlük seçimleri gerçekleştirmek mümkündür. Bu nedenle erkek güneş gözlüğü spor gibi seçenekler de en önemli seçenekler arasında bulunmaktadır. Her yaşta kullanımı görülebilecek bu ürünlerde genç erkek güneş gözlüğü ürünleri de daha özel ve estetik kaygılara bağlı olarak üretim yapılan ürünlerdir. Ürünlerin renk yapıları göz önünde bulundurulduğunda ise farklı çerçeve renkleri ve cam renkleri ile tercihler gerçekleştirmek de mümkündür. Örneğin renk açısından en çok tercih edilen gözlükler arasında siyah erkek güneş gözlüğü gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler spor giyim, klasik giyim veya plaj giyimi gibi her kombin ile birlikte uyumlu bir aksesuar kullanımı oluşturabilir. Yine tercihlere ve zevklere uygun bir şekilde renkli erkek güneş gözlüğü ürünleri de temin edilmesi mümkündür. Özellikle polarize cam kullanımı seçilmiş olan gözlük modellerinde cam rengi orijinal malzemelerin rengi gereği ayna gibi bir yansıma da oluşturabilir. Her gözlük bu tip farklı yapılara bağlı olmak ile birlikte değişen renkler arasında kahverengi gibi farklı renkleri de bulundurabilir. Zira birçok marka tarafından sunulan klasik gözlükler arasında kahverengi erkek Güneş Gözlüğü gibi ürünler de yer almaktadır. Yine ürünlerde çerçeve açısından değişen renk özellikleri ile birlikte farklı kullanımlar elde edilebilir.

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Dünya genelinde yüksek tanınırlık sağlamış ve kalitesi ile kendini ispat etmiş birçok marka bulunmak ile birlikte bu markalar tarafından üretilen gözlüklerde onlarca farklı model ortaya çıkarılmaktadır. Bu modellere bağlı şekilde örnek olarak kemik erkek güneş gözlüğü gibi ürünler yer almaktadır. Bu noktada kemik özelliği gösteren parça, gözlüğün çerçevesi sayesinde elde edilmektedir. Kemik çerçeve, klasik olarak dereceli gözlüklerde tercih edilen bir yapı oluştursa dahi günümüzde güneş gözlükleri için de kullanılan bir yapı göstermektedir. Bu ürünler görünüş açısından çok daha farklı bir yapıya sahip olmakla birlikte aynı zamanda dereceli güneş gözlüğü kullanımları için de tercih edilebilir. Özellikle kullanılan diğer gündelik aksesuarlar olarak saat ve yüzük gibi farklı ürünlerin uyumu tercih edildiğinde, kemik çerçeve veya tel çerçeve gibi ürünlere de dikkat etmek önemlidir. Temel olarak güneş gözlüklerinde en önemli ayrıntılar cam rengi, çerçeve türü ve ürünün filtre özellikleridir. Ürünün fitre özelliklerine göre model değişimleri açısından da bilhassa erkek güneş gözlüğü polarize ürünleri tercih edilmektedir. Polarize ürünler, güneş ışıklarını çok daha iyi bir şekilde uzaklaştırması sayesinde göz sağlığını korumak açısından çok daha etkin bir kullanım oluşturmaktadır. Bu yapı çerçeve dışında cam yapısı sayesinde elde edildiği için erkek güneş gözlüğü kemik ürünlerinde de kolaylıkla görülebilir. Aslında bu ürünler farklı bir noktada aynalı erkek güneş gözlüğü şeklinde da adlandırılan bir yapı oluşturmaktadır. Aynalı gözlükler ise güneş ışınlarını yansıttığı için ışığın cam içerisinden geçmesini engeller ve dış kısımda parlayarak ayna gibi bir görüntü oluşturur. Yani gözlük camının arkasından tüm çevreyi net bir şekilde görürken, dış taraftan bakan kişiler gözlüklerde sadece ayna görüntüsü ile karşılaşır. İster klasik gözlüklerde ister spor erkek güneş gözlüğü gibi ürünlerde tercih edilebilir. Kemik çerçeveler kadar sıklıkla tercih edilen çerçeve özelliklerinden biri de çerçevesiz erkek güneş gözlüğü olarak ön plana çıkmaktadır. Çerçevesiz denilen sistemler, gözlük camına vida ile tutturulan gözlük kulplarının farklı bir tasarım oluşturmasından kaynaklanır. Yani çerçevesiz kısım gözlüğün cam kısmıdır. Gözlük camını çerçeveleyen bir parça olmadığı için bu kullanım da son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Değişen bu yapılar ve ürün türleri ile birlikte seçeceğiniz modelleri göz önüne aldığınızda, erkek güneş gözlüğü modelleri ve fiyatları bilhassa markaların sağladığı özelliklere göre değişim göstermektedir.

Erkek Güneş Gözlüğü Günlerinde Geometrik Özellikler

Erkek Güneş Gözlüğü Günlerinde Geometrik Özellikler

Seçilen güneş gözlüğü ürünlerinde en önemli noktalardan birisi de geometrik yapıyı ele almaktır. Çünkü gözlüğün sahip olduğu geometrik yapı, kullanıcının yüz tipi ve göz tipine uygun bir yapı oluşturmalıdır. Örneğin uzun bir yüz tipine sahip erkekte kullanılacak gözlüğün en uygun modeli oluşturması önemlidir. Bu tip bir yüz yapısına sahip olan kişinin yuvarlak ve küçük gözlükler kullanması doğru olmayacaktır. Bu nedenle seçilecek orijinal erkek güneş gözlüğü ürünü çok daha geniş çerçeveli ve uzun bir yapı göstermelidir. Ancak küçük bir yüz yapısına sahip ve genellikle yuvarlak çehreli kişilerde damla erkek güneş gözlüğü gibi ürünler tercih edilebilir. Bu ürünler yapı gereği gözlük camlarının damla gibi bir şekil oluşturması yani tahminen 3 köşe gibi bir görüntü ortaya çıkarmasından kaynaklanır. Tabii buna benzer şekilde tamamen yuvarlak çerçeveli yani cam kesimlerinin tamamen yuvarlak şeklinde yapılmış güneş gözlükleri de tercih edilebilir. Bu tip seçimler ister erkek güneş gözlüğü aynalı ürünlerinde ister renkli güneş gözlüğü ürünlerinde yapılabilir. Önemli gözlük seçeneklerinden biri de geometrik açıdan erkek güneş gözlüğü kare modeli olarak görülmektedir. Yine bu üründe de çerçeve yapısı ve cam yapısı kare bir şekil oluşturduğu için genellikle yüzde çok daha geniş bir görüntü sağlar. Aslında yüzün geometrik yapısına uyum sağlaması dışında da kişilerin kullanım tercihlerine ve zevklerine göre de damla, kare veya oval güneş gözlük tercihleri gerçekleştirilebilir. Önemli olan seçilen gözlüğün geometrik özellikleri ile birlikte gözü ultraviyole ışınlarından iyi bir şekilde koruması ve kullanım sırasında estetik bir sonuç ortaya çıkarmasıdır. Çünkü güneş gözlüğü sadece bir aksesuar olmaktan çok göz sağlığını koruyan bir yapı oluşturur. Bu nedenle erkek güneş gözlüğü fiyatları açısından tüm bu ayrılıkları göz önünde bulundurarak, seçimlerinizi sağlayabilmek için Giyim & Ayakkabı sayfamız üzerinden güneş gözlüğü kategorisinde detaylı inceleme yapabilirsiniz.