Garanti

Süper Garanti Sigortası

Süper Garanti Sigortası, üretici veya ithalatçı firma tarafından satın aldığınız ürün için verilen yasal garanti süresinin* sona ermesinin ardından bir (1) yıl boyunca yasal garantinizi aynı şartlarla uzatmanızı sağlar. Yasal garantinizi bir (1) yıl süresince uzattığınızda size sağlanacak Sigortalar:

Süper Garanti’nin Kapsamı

  • Üretici Kaynaklı Arızalar
  • Ücretsiz Tamir Sigortası
  • Ücretsiz Yerinde Servis Sigortası
  • 4. kez Arızalanmada Ürün Değişimi
  • Pil, Batarya Değişimi*
  • Uzaktan Kumanda Değişimi*
  • Devredilebilme Özelliği

Üretici Kaynaklı Arızalar ve Ücretsiz Tamir Sigortası

Süper Garanti Sigortası ile üretici kaynaklı arızalar, ücretsiz olarak tamir edilir. Garanti kapsamındaki arızalar için hiçbir tamir ücreti ödemezsiniz. Garanti kapsamı dahilinde ürün tamir edilemediği takdirde size, ürün için fiilen ödediğiniz ve faturada gösterilen bedeli aşmayacak, aynı tür, kalite ve benzer performansa sahip başka bir ürünü n11’den almanızı sağlayacak tutarda Hediye Çeki verilmektedir.

Yerinde Servis Hizmeti

Sözleşme kapsamında yer alan arızalarda 21” (inç) ekran ve üzerindeki televizyonlar, monitörler ile büyük beyaz eşyalar için yerinde servis Sigortası verilmektedir.

4. Kez Arızalanmada Ürün Değişimi

Süper Garanti Sigortası süresi boyunca garanti kapsamındaki arızalar sebebi ile ürünün üç (3) onarım Sigortası tamamlandıktan sonra söz konusu ürüne dördüncü (4.) kez arızadan ötürü onarım gerektiğinde Süper Garanti kapsamındaki ürün için fiilen ödediğiniz ve faturada gösterilen bedeli aşmayacak, aynı tür, kalite ve benzer performansa sahip başka bir ürünü n11’den almanızı sağlayacak tutarda Hediye Çeki verilmektedir.

Pil, Batarya Değişim Hizmeti

MP3/4, Kamera, dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve dijital fotoğraf makinası ürünleri ile ilk satın alma anında ürünün kutusu içinde verilen şarj edilebilir pil/batarya ile ilgili Uzatılmış Garanti Süresi içerisinde üreticiden kaynaklı bir problem yaşanması halinde pil/bataryanın arızalı olduğu belirlendiğinde bir kez olmak kaydıyla yenisi ile değiştirilmesinden doğan giderler Süper Garanti kapsamında değerlendirilmektedir.

Not: Pil ve bataryaların normal kullanımından kaynaklanan kullanım ömrü, performans azalmaları ve pil akmaları garanti kapsamı dâhilinde değildir.

Uzaktan Kumanda Değişim Hizmeti

Televizyonların orijinal uzaktan kumandalarında ortaya çıkacak üretici hatasından kaynaklı işçiik ve mekanik arızalarda, uzaktan kumandanın Sigorta süresi olan 1 yıl boyunca bir kez olmak kaydıyla yenisi ile değiştirilmesinden doğan giderler Süper Garanti kapsamında karşılanmaktadır.

Devredilebilme Özelliği

Ürününüzü satmak isterseniz, Süper Garanti’yi de ürününüzle birlikte devredebilirsiniz. Böylelikle Süper Garanti için vermiş olduğunuz bedelin karşılığını alır ya da ürününüzü satmak istediğinizde size satış kolaylığı sağlar.

*Sadece üretici kaynaklı arızalarda geçerlidir ve bir (1) defaya mahsustur. Yukarıda belirtilen durumlardan biri dolaysıyla Sigorta’dan faydalanmanız gerektiğinde tek yapmanız gereken (0850) 252 52 63 numaralı telefonu aramaktır.

*Süper Garanti Sigortası, n11.com üzerinden satın alınan bazı ürünlere ilişkin olarak karşılaşılacak olan risklere karşı oluşturulan, n11.com üyeleri için Gulf Sigorta A.Ş. tarafından özel olarak hazırlanmış ihtiyari bir sigorta ürünüdür. Süper Garanti Sigortası kapsamında yapılacak sözleşme, yalnızca Gulf Sigorta A.Ş. ve ürünü satın alan arasında yapılacak olup, n11.com hiçbir şekilde sözleşmenin tarafı olmayacaktır. Söz konusu sigorta, sadece Gulf Sigorta A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

*Süper Garanti Sigortası’nı yalnızca n11.com üzerinden belirli ürünleri satın alıp, beraberinde de bu garantiyi satın almayı kabul eden kişiler satın alabilir. Bunun için, ürünü satın alırken “Süper Garanti Sigortası’ndan yararlanmak istiyorum” seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir.