Pierre Cardin

n11.com için özel olarak tasarlanan saat ile zamanınız artık daha değerli...

n11.com'a özel tasarlandı

Pierre Cardin tarafından n11.com için sınırlı sayıda üretilen tasarım saat, hem şık hem spor tarzda tasarlandı. Özel iç kadran yapısı ve kronometre özelliği ile dikkat çeken ürün, Pierre Cardin saat fiyatları skalasında uygun fiyatı ile öne çıkıyor.

Sınırlı sayıda

Pierre Cardin kalitesi, özgün tasarım ve n11.com'a özel fiyat üçgeninde tasarlanan erkek kol saati, ilk kez ve sadece n11.com'da sizin beğeninize sunuluyor. Zaman kaybetmeden en iyisine sahip olun, Pierre Cardin saat ile farkı yaşayın!

Kadran Rengi Siyah
Kadran Şekli Oval
Kordon Rengi Siyah
Kordon Tipi Silikon
Kasa Tipi Çelik
Kasa Rengi Metal
Kronometre Var
Takvim Var
Alarm Yok
Pil Ömrü 3 Yıl
Kasa Çapı 43,9 mm
Kasa Kalınlığı 11,4 mm
Kasa Yüksekliği 47 mm
Suya Dayanıklığı 5 atm
Ürüne Git

Teknik Özellikler

Erkekler için özel olarak üretilen saatin hem kadranı hem de kordonu, gücün ve prestijin simgesi olan siyah renk ile tasarlanmıştır. Kadran şekli oval olarak tasarlanan ürünün, yuvarlak saat seven erkeklerin kalbini fethedeceğine eminiz. Çelik kordonlu saatlere alternatif olarak üretilen silikon kordon tipleri, çelik kullanmak istemeyen ve casaul smart tarzı benimseyen erkekler için öncelikli tercih olacaktır. Kasa tipi çelik ve kasa rengi metal olan saatin, bu özellikleri ile spor-şık tarzı ön plana çıkıyor.

50 metreye kadar suya dayanıklı olan saatte, kronometre ve takvim özellikleri de bulunuyor. Ürün, 3 yıl pil ömrüne sahip. Kasa çapı 43,9 mm ve kasa yüksekliği 47 mm olan saatin, kasa kalınlığı 11,4 mm, ağırlığı ise 160 gram'dır.

Pierre Cardin Hakkında

Pierre Cardin, 1922 yılında Venedik'te dünyaya gelir. 1945 yılında Paris'e yerleşen ünlü modacı, La Paix'deki modaevinde dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmaya başlar. 1950 yılında kendi şirketini kuran Pierre Cardin, tiyatro kostümleri tasarlayarak işe başlar. 1953 yılında, tasarladığı "ready-to-wear” hazır giyim koleksiyonu ile kadınları buluşturur. 1954 yılında ise Paris'te ilk butiğini açar. 1960 yılı ona uğurlu gelir ve dünyaca tanınmaya başlar. Aynı yıl erkekler için koleksiyonlar hazırlamaya başlar. 1963 yılında Cosmo Corps Koleksiyonu ile dünyayı tayt ile tanıştırır.

İlk çocuk koleksiyonun 1966 yılında hazırlar ve Amerika'da en çok satan markalar arasında yer alır. 1967 yılında Beatles grubu ve onların hayranları için tasarlasığı kıyafetler, o dönemin simgesi haline gelir. 1970 yılında, Paris'in merkezinde genç sanatçılar, heykeltıraşlar ve tasarımcılar için Espace Pierre Cardin adında bir kültür merkezi açar. "Resrospektif Cardin” sergisi ilk kez 1982'de Tokyo'da düzenlenir. Aynı sergi daha sonra Montreal, Milano, Atina ve İstanbul'da düzenlenir. 1985'te Milano'da "En Yatarıcı Adam”, Ascot Brun ödülünü alır; Fransız Moda Endüstrisi'nden ise "Moda Oscarı” ödülünü alır.

1991'de Unesco Onur Elçisi olur ve Çernobil'e dikkat çekmek için mücevher ve madalya tasarlar. 1993 yılında Vietnam'da çok özel bir defile düzenleyerek tüm dünyanın dikkatini Vietnamlı çocuklara çeker. 2001'de Marquis de Sade'ın kalesi Lacoste'u satın alıp onararak aynı yıl kaleyi Marquis de Sade'ın anısına bir sahne olarak düzenler. 2007 yılında Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi tarafından kendisine moda ödülü verilir. "60 Years of Inovation” adlı 3. Kitabını 2010'da çıkartır. Aynı yıl Fashion Group tarafından moda kariyerine ithafen Efsanevi Ödülü'nü alır.