TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Eğitim Tasması

için 491 sonuç bulundu.

Eğitim Tasması

Köpek eğitimi ve itaat sağlamak amacıyla kullanılan köpek ürünlerinden biri de eğitim tasmasıdır. Eğitim tasması, hem eğitim sürecini hızlandıran hem de köpeğinizin kontrolünün daha kolay sağlanmasına yardımcı olan bir üründür. Siz de kategorimizde yer alan köpek eğitim tasması modellerini inceleyebilir ve köpeğinizin için uygun olanını seçebilirsiniz.

Köpek Eğitim Tasması Ne İşe Yarar?

Köpek Eğitim Tasması Ne İşe Yarar?

Köpeklerin eğitiminde kullanılan farklı modellerdeki eğitim tasmalarının farklı işlevleri bulunmaktadır. Bu yüzden köpek eğitim tasması ne işe yarar sorusunun cevabını genel olarak açıklayacağız. Eğitim tasması köpeklerin havlama alışkanlığının giderilmesinde, temel itaat eğitimini kolaylaştırmak amacıyla ve bazı küçük öğretilerde kullanılabilir. Eğitim tasmaları kullanırken dikkat edilmesi gereken husus, tasmanın şiddetinin doğru ayarlanmasıdır. Çünkü fazla sert kuvvetle kullanılan tasmalar köpeğinizi agresif ve inatçı yapabilir. Ayrıca köpeğinizin için eğitim tasmasın eğitim amacıyla kullanmaya başlamadan önce küçük eğitim kurallarını öğrenmenizi öneririz. Böylece köpeğinizi eğitmek daha kolay olacaktır.

Eğitim Tasması Çeşitleri

Eğitim Tasması Çeşitleri

Kategorimizde de bulabileceğiniz çok sayıda tasma çeşidi bulunmaktadır. Köpek eğitim tasması çeşitleri arasında; dikenli eğitim tasmaları, boğma eğitim tasmaları, elektro şok eğitim tasmaları, titreşimli eğitim tasmaları gibi modeller bulunmaktadır. Bunlardan boğma tasma, daha çok yürüyüşlerde köpeğinizin size itaat ederek yürümesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra otur kalk yat gibi küçük komutları öğretirken de sıklıkla kullanılan tasma çeşitlerindendir. Boğma tasmanın etkisi köpeğin çekme ile gırtlak kısmına uyguladığı basınçla kısa süreli ağrı hissederek itaati sağlamasıdır. Dikenli tasmada ise tasma üzerinde dikensi çıkıntılar bulunur. Bu tasmanın etkisi çıkıntıların köpeğin gırtlağına baskı yapması sonucu ortaya çıkar. Son olarak elektrikli ve titreşimli tasmalar ise köpeklerin ev içindeki istemsiz ve gereksiz havlamalarının önüne geçmek amacıyla kullanılır.

Köpek Eğitim Tasması Kullanırken Dikkat!

Köpek Eğitim Tasması Kullanırken Dikkat!

Günümüzde hala birçok insan köpek eğitim tasmasının nasıl kullanılması gerektiğini bilmemektedir. Ancak bunu bilmek, köpeklere zarar vermemek açısından son derece önemlidir. Eğitim tasmasını almadan önce de köpeğinize zarar vermeyecek şekilde olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca unutmamalıdır ki köpek tasması köpeğe takıldığı zaman köpeğinizin hemen eğitimli olacak diye bir kural yoktur. Köpeğin eğitimi hele de yavru değilse (yavru köpeklerin eğitimi daha kısa süreli olabilir) bir süreç gerektitir. Köpek eğitimi tasması çeşitlerinden hangisini kullanırsanız kullanın en önemlki nokta tasmanın verdiği şiddetin doğru ayarlanmasıdır. Köpeklere verilen uyarının dozu çok önemlidir. Aksi taktirde köpeğiniz zarar görebilir ve kurallara uymak bir yana saldırgan tavırlar gösterebilir. Ayrıca eğitimin daha kısa süreli olması için tasmaları düzenli olarak kullanmak önemlidir. İlk başlarda tasmayı sürekli kullanmanız gerekir. Daha sonra ise tasmaları sadece belirli zamanlarda kullanabilirsiniz. Köpek eğitim ve itaati için gerekli olan diğer ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

8 in 1 (1)
A-Bone (1)
Bende (9)
(263)
Doggie (69)
Dr.Sacchi (1)
Eastland (9)
EzyDog (4)
Flamingo (1)
Flip (2)
INSTANT (1)
Karlie (1)
Lion (3)
M-pets (4)
MAS (2)
Mascot (1)
Parisdog (1)
Percell (3)
Pet Safe (17)
Pet Zoom (35)
Royalist (11)
Sprenger (1)
Trexie (2)
Trixie (37)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(18)
ve üzeri (27)
ve üzeri (28)
ve üzeri (28)
ve üzeri (32)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL