Çeviklik

için 3 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Çeviklik

Alanında uzman köpek eğitmenleri, her köpek sahibinin köpeğine çeviklik eğitimi vermesi durumunda köpeklerin dünyasının çok daha iyi bir yer olacağını savunuyor. Köpeklerde çeviklik hem sağlıkları hem de güçleri açısından büyük önem taşır. Köpeğinize çeviklik eğitimi verirken yardım alabileceğiniz pek çok ürün bulunuyor.

Köpeklerde Çevikliğin Faydaları Nelerdir?

Köpeklerde Çevikliğin Faydaları Nelerdir?

Çeviklik eğitimi alan köpekler, kısa ve uzun vadede bu eğitimin saymakla bitmeyen avantajlarının kaymağını yiyor. Köpeklerde davranışsal sorunları çözmesi, vücudunu ve zihnini çalıştıracak düzeyde bir egzersiz sağlaması, tasmasız güvenilirliği artırması ve sahibi ile köpek arasındaki bağı güçlendirmesi, bu avantajlardan yalnızca birkaçı. Bununla birlikte eğitim sürecinde iletişimi kuvvetlendirmesi, köpeğinize gerçekten kurtarıcı bir özellik kazandırması ve eğitim boyunca bol bol eğlendirmesi, çeviklik eğitiminin diğer yararlarından. İşin aslına bakarsanız çeviklik eğitiminin en temelinde köpek ile sahibi arasında ortak bir dil oluşturmak yatıyor. Bu eğitim sayesinde net ve efektif bir şekilde vücut dili üzerinden iletişim kurmayı öğreniyor ve öğretmiş oluyorsunuz.

Köpeklerde Çeviklik Neden Önemlidir?

Köpeklerde Çeviklik Neden Önemlidir?

Köpeklerin çeviklik eğitimi süresince sarf ettiği çaba ve tamamladığı egzersizler, uzun vadede davranışlarını törpüler ve geliştirir, bu da herhangi bir dönemde davranışsal sorunların ortaya çıkma ihtimalini en aza indirir. Şöyle düşünebilirsiniz: Köpeğinizle uzun ve tempolu bir koşuya çıktınız, ancak eve döndükten sonra köpeğiniz daha da hareketli ve hiper bir hal almaya başladı. Bunun sebebi, koşunun yalnızca köpeğin vücuduna etki etmesi, ancak beynini hiç yormaması. Çeviklik eğitimi tam olarak da burada devreye giriyor ve köpeğinizin hem bedeninin, hem zihninin yorulmasını ve çalışmasını sağlıyor. Başka bir deyişle çevik köpeklerde fiziksel egzersiz ve zihinsel dürtü mükemmel bir biçimde dengelenmiş oluyor. Bunlara ek olarak çeviklik eğitimi, özellikle köpeklerine söz geçirme sorunu yaşayan köpek sahiplerine özellikle öneriliyor, çünkü ondan yapmanızı istediğiniz şeyler onun için gerçekten eğlenceli.

Köpeklerde Çeviklik Eğitimi İçin Hangi Ürünler Kullanılabilir?

Köpeklerde Çeviklik Eğitimi İçin Hangi Ürünler Kullanılabilir?

Çeviklik eğitimi nedir diye baktığımız zaman aslında temelde köpekler için engelli koşu niteliğinde olduğunu söylemek mümkün. Köpek, sahibinin navigasyonu eşliğinde bir parkur içerisine yerleştirilmiş çeşitli engeller arasından geçerek parkuru tamamlamak zorunda. Standart bir çeviklik parkurunda ortalama 12-18 engel bulunur. Bu engeller tünellerden, atlama bariyerlerinden, art arda sıralanmış çubuklardan, atlama lastiklerinden ve rampalardan oluşur. Köpeklere çeviklik eğitimi verirken bu engelleri olabildiğince çeşitlendirmekte ve farklılaştırmakta fayda var. Bununla birlikte eğitim süresince engellerin yerlerini, pozisyonlarını ve ebatlarını da değiştirdiğiniz takdirde köpeğinizin parkura alışmasını önler, her seferinde farklı bir formül ile karşılaşmasını sağlarsınız. Bununla birlikte parkur içerisinde köpek frizbi oyuncağı gibi yardımcı araçlarla eğitim öncesi ısınma hareketleri de yapabilirsiniz. Köpeğinizin eğitimi için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ürünlere Eğitim & İtaat kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)
ve üzeri (0)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL