ERKEK DİNİ KIYAFETLER ALT GİYİM

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Erkek Dini Kıyafetler Alt Giyim

Dini kıyafetler arasında yer alan mest ve keten pantolonlar alt giyimi oluşturan en önemli unsurlardandır. Kategorimizi inceleyerek farklı mest ve pantolon modellerini görebilir, ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz.

Pantolon ve Mest Modelleri

Pantolon ve Mest Modelleri

Keten pantolonlar normal giyimde kullanılabileceği gibi cübbelerin altında dahi rahatlıkla kullanılır. Farklı renklerde üretilen keten pantolonlardan tercihleriniz doğrultusunda rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Mest modelleri ise termal ve deri olmak üzere ikiye ayrılır. Termal mest, yumuşak ve elastik olmasının yanında sudan ve soğuktan koruyan yapısı ile oldukça tercih edilen ürünlerdendir. Elastik olan bu yapısı ayağı sardığı için kas ve eklem ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. Termal çorap diye de geçen bu ürünler yaklaşık 2.5 mm kalınlığında olması ile ayakkabı ve botların içine de rahatlıkla giyilebilir. Deri mestler ise yine termal mest modelleri gibi su geçirmez ve ayağı saran yapıda olmalıdır. Deri mestlerin geneli fermuarlı ve içi sıcak tutan miflon kaplamalı bir yapıya sahiptir. İkisinde de ortak olması gereken ise uzun süre kullanıldığında bile ayaktan çıkmamasıdır.

Mest Şartları

Mest Şartları

Mest ayakkabısını kullanmak, belirli yükümlülükleri beraberinde getirir. Bu gerekli şartlardan ilki ve en önemlisi ayaklarınızı yıkandıktan sonra giymenizdir. Meshi bozan durumlardan biri ise abdestinizin bozulmasıdır. Mest ayağınızdayken bozulan abdestiniz mesh’i de bozar fakat tekrar abdest alıp giymenizde hiçbir sakında bulunmaz. Mestlerin kullanımında geri döndüğümüzde ise ayaklarınızın topuklarını örtmesi gerekir. Eğer mestinizde ayak parmağınızın en küçüğü itibari ile üç parmağınızın gireceği şekilde yırtık bulunursa mestler üzerine mesh caiz olmaz. Ayrıca bağcıklı yapıda olmayan bu ayakkabılar kendiliğinden ayağınızın üzerinde durabilmeli ve su geçiren yapıya sahip olmamalıdır. Mesh süresi ise mukim olanlar için bir gün bir geceyken yolcular için üç gün ve üç gecedir. Bu süreyi aşan ve mestlerin en az birinin ayaktan çıkması durumunda meshler bozulur. Ayrıca ayağınızda herhangi bir yara varsa ve üzerindeki sargı çıkarılmayacak biçimdeyse üzerine mesh yapabilirsiniz.

Keten Pantolon ve Mest Fiyatları

Keten Pantolon ve Mest Fiyatları

Keten pantolon fiyatları, pantolonun kumaş özelliğine göre farklılık gösterir. Mest fiyatları ise modele, eğer deri ise derinin kalitesine göre çeşitlenir. Hakiki derilerin fiyatı diğerlerine göre yüksek olsa da daha uzun kullanım ömrü ve dayanıklılığı ile konfor sunar. Dilerseniz Dini Kıyafetler kategorimizi ziyaret ederek diğer kıyafetleri de inceleyebilirsiniz.