Aksesuar

Erkek giyim özellikle dini kıyafetler içerisinde birçok aksesuarı barındırır. Bu dini aksesuarların neler olduğunu ve ne işe yaradığını kategorimizden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Üstelik farklı modellerdeki bu ürünleri sorunsuz bir şekilde satın alarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Çorap Mestler & Tespihler

Çorap Mestler & Tespihler

Çorap mest, ayağın yıkanması farz olan yerleri örten, su geçirmez ayakkabı anlamına gelir. Büyük olur ve parmaklarınız mestin ucuna değmez, boş yer kalırsa giydiğiniz mest caiz olmaz. Bu sebeple mestin ölçülerine dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda mestin uzun süre yol yürüseniz bile ayağınızdan çıkmayacak kalitede olması gerekir. Ayrıca yolculuk halinde olanlar mest üzerine mesh yaparak kolaylık sağlayabilirler. Hafif kısa konçlu yumuşak deriden üretilen bu mest ayakkabılar ev içinde giyilerek konforlu bir kullanım sunar. Namaz tespihleri ise namaz sırasında kullanılır ve çeşitli taş, kemik, boncuk gibi materyallerden üretilir. Ayrıca namaz tespihleriin 33’lü, 99’lu, 500’lü ve 1000’li modelleri de bulunmaktadır. Tespihlerin kullanımlarına bakıldığında ise kimileri sıkıntı atmak için kimiler dua etmek kimileri de dua etmek için kullanır. Kategorimizde mest ve tespih dışında sarık ve takke modellerini de bulabiliyorsunuz.

Mest Şartları

Mest Şartları

Mest ayakkabısını tam anlamı ile kullanabilmek için belirli şartlar bulunur. Bunlardan ilki abdest için ayaklar yıkandıktan sonra giyilmesidir. Mest ayağınızdayken abdestiniz bozulursa mesh bozulur, fakat abdest aldıktan sonra tekrar giyilebilir. Mestler ayaklarınızın topuklarını örtmelidir. Eğer mestinizde ayak parmağınızın en küçüğü itibari ile üç parmağınızın gireceği şekilde yırtık bulunursa mestler üzerine mesh caiz olmaz. Mestler bağlanmadan ayaklar üzerinde kendiliğinden durabilmeli ve suyu altına geçiren yapıda yapılmamalıdır. Mesh süresi ise mukim olanlar için bir gün bir gece olurken yolcular için üç gün ve üç gecedir. Bu süreyi aşan ve mestlerin en az birinin ayaktan çıkması durumunda meshler bozulur. Ayrıca ayağınızda herhangi bir yara varsa ve üzerindeki sargı çıkarılmayacak biçimdeyse üzerine mesh yapabilirsiniz. Termal yapıya sahip olan mest modelleri ise sıcak tutmaları, elastik yapısı ile ayağı sarıp kas ve eklem ağrılarını gidermesi amacıyla tercih edilir.

Dini Aksesuar Fiyatları

Dini Aksesuar Fiyatları

Mest fiyatları ve tespih fiyatları oldukça farklılık gösterir. Mestin fiyat farklılığında kullanılan derinin özellikleri etkili olurken tespihin fiyatında kullanılan taş etkili olmaktadır. Doğal taşlardan yapılan bir tespih her zaman diğerlerine göre yüksek fiyatta yer alır. Doğal taşlardan üretilen bu tespihlerin ekstra olarak sağlığınıza da önemli katkıları bulunmaktadır. Örneğin kuka ağacından yapılan tespih eldeki bakteri oluşumunu engellerken, kehribar tespihler tiroitlerin çalışmasına yardımcı olur. Dini kıyafet aksesuarları dışında diğer kıyafet ihtiyaçlarınızı karışlayabilmek adına Dini Kıyafetler kategorimizi ziyaret edebilir, ürün çeşitliliğini görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Aksesuar

için 86 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Sezon

(5)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Desen

(8)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Marka

Dukkan (4)
shOepi (2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(7)
ve üzeri (16)
ve üzeri (19)
ve üzeri (20)
ve üzeri (20)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL