DİNİ KIYAFETLER

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Dini Kıyafetler

Erkek giyim kategorisi içerisinde yer alan dini kıyafetler, alt üst giyim ürünlerinden ve aksesuarlardan oluşmaktadır. İbadet sırasında kullanılmakla birlikte, imam gibi meslek gruplarına ait kıyafetlerdendir. Seccade ve tesbih gibi aksesuarlar, ibadet esnasında kullanılan aksesuarlardandır. Dini kıyafetler arasında mest çorap, takke, cübbe, ihram gibi ürünler de bulunmaktadır.

Mest Çorap

Mest Çorap

Dini aksesuarlar arasında yer alan mest çorapları, ayakları bileklere kadar örten bir çorap türüdür. Genellikle soğuk günlerde kullanım kolaylığı sunan mest çorap, abdest alırken kullanılan aksesuarlardandır. Ayakları yıkamak yerine mest ederek kolaylık sağlamaktadır. Kış aylarında daha yaygın olarak kullanıldığından dolayı çoğunlukla termal özellikli olmaktadır. Termal mest çorap modelleri, aynı zamanda ayakların sıcak durmasını ve üşümemesini de sağlamaktadır. Termal özellikli olmasının yanı sıra deri malzemeden üretilen modellerine de rastlanmaktadır. Termal mest çorap fiyatları, deri mest çoraplarına göre daha fazla bütçe ayrılmasını gerektirmektedir.

Takke

Takke

İslam dininde sünnet olarak kabul edilen takkeler, namaz esnasında kullanılan dini aksesuarlardan biridir. Başın saç kısmını kapatmakta ve alnı açık bırakmaktadır. Genellikle beyaz renkte olmakla birlikte, yeşil gibi farklı renklerden de üretilmektedir. Takke modelleri, farklı desenlerde olabilmektedir. Sadece kumaştan üretilen düz modelleri olduğu gibi, dantelli ve örgü modelleri de bulunmaktadır. Takke fiyatları, üretildikleri materyallere ve desenlerine göre değişiklik göstermektedir. Düz takke modelleri, işlemeli takke modellerine göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır.

Cübbe

Cübbe

Erkek namaz kıyafeti modelleri arasında yer alan cübbeler, genellikle din adamları tarafından kullanılmaktadır. Tasarımı itibariyle düğmesiz olarak üretilmektedir. Bu sayede kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Cübbeler, alt üst takım dini kıyafetlerin üzerine giyilmektedir. Cübbe fiyatları, modellerine ve üretildikleri malzemelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bileğe kadar olan modelleri bulunmakla birlikte, diz üstünde biten modelleri de bulunmaktadır. Ayrıca yakalı olmakta ve şapka bulunmamaktadır.

İhram

İhram

İhramlar, iki parçadan oluşan ve dikişsiz olan bir çeşit örtü türüdür. Hac ya da umre yolculuğu yaparken kullanılmakta ve beyaz renkte tasarlanmaktadır. İhram kıyafeti, vücudun komple temizlenmesinden sonra giyilmekte olup, erkekler tarafından kullanılmaktadır. Beyaz renkli olması, bedenin temizliğini ve arınmışlığı simgelemektedir. İslami erkek giyim kıyafetlerinden olan ihramlar, bedenin üst kısmından ayak bileğine kadar hemen hemen tüm vücudu kapatmaktadır. Her iki kısmı da farklı olarak bağlanmaktadır. Üst kısmı ise tek omuz açıkta kalacak şekilde tutturulmaktadır.

Tesbih

Tesbih

İpe dizilmiş olan boncuklardan meydana gelen tesbihler, namaz esnasında ya da bunun dışında kullanılan ibadet araçlarından biridir. Namazlarda kullanılan tesbihler toplamda 99 adet boncuktan oluşmaktadır. 1 adet imameyle bir araya getirilmektedir. Tesbih boncukları, Allah’ın 99 ismini simgelemekte ve namazlardan sonra yapılan dualarda saymak amacıyla kullanılmaktadır. 100 taneli modellerine ek olarak 15,18 ya da 64 taneli modelleri de bulunmaktadır. Dini aksesuarlar arasında yer alan tesbihler, ibadet sırasında dini kıyafetleri tamamlamaktadır. Dilerseniz Aksesuar kategorimizi ziyaret ederek diğer dini aksesuarları da detaylı olarak inceleyebilirsiniz.