Üyelik & Hesap Bilgileri

Neden e-posta adresimin kayıtlı olduğuna dair uyarı alıyorum?

Aynı e-posta adresi ile daha önce siteye kaydolmuş olabilirsiniz. Daha önce üyeliğiniz olmamasına rağmen böyle bir uyarı alıyorsanız Mağaza Destek Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size konu hakkında bilgi verilecektir.

API servislerinden nasıl faydalanabilirim?

n11.com API servisleri, mağazaların işlemlerini, toplu halde kolayca yapabilmeleri için geliştirilmiştir. n11.com'daki mağaza sahiplerinin, API servislerini kullanarak yapabileceği işlemler;

API Servisleri kullanılarak yapılabilecek işlemler:
1. Genel Servisler
Kategori Listeleme : n11.com üzerinde tanımlanmış tüm kategorileri görmek için bu metot kullanılır. Kategoriler, tüm alt kategorileri ile birlikte ağaç yapısında listelenmektedir.
Kategori Getir: Tek bir kategori bilgisine ulaşmak için bu metot kullanılmalıdır. 
Alt Kategorileri Getir: Kodu verilen kategorinin birinci seviye alt kategorilerine ulaşmak için bu metot kullanılmalıdır. 
Üst Kategoriyi Getir: Kodu verilen kategorinin birinci seviye üst kategorilerine ulaşmak için bu metot kullanılmalıdır. 
Kategori Özelliklerini Getir : Kodu verilen kategorinin sahip olduğu özellikleri (attribute) listelemek için bu metot kullanılmalıdır. Ürün ekleme sırasında girilmesi zorunlu olan özellik kodu (attribute id) bu servis aracılığı ile alınır.
Şehir Listeleme : Sistemde kayıtlı şehirlerin kodları ve plaka numaraları ile birlikte listelenmesi için bu metot kullanılmalıdır. 
Şehir Getir : Sistemde kayıtlı şehirlerin kodları ve plaka numaraları ile birlikte listelenmesi için bu metot kullanılmalıdır. Adres ile ilgili işlem yapmak istenildiği zaman bu servis aracılığı ile elde edilen şehir kodları kullanılmalıdır.
İlçe Listele: Plaka kodu verilen şehre ait ilçelerinin listelenmesi için bu metot kullanılmalıdır.
Kargo Firması Listeleme: Sisteme kayıtlı olan kargo firmalarının listelenmesi için bu metot kullanılmalıdır.

2. Ürün Servisleri
Ürün Resmini Güncelle: Sisteme kayıtlı olan ürün resmini güncellemek için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün Resmi Ekle: Sistemde kayıtlı olan ürüne yeni resim eklemek için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün Fiyatını Güncelle: Sistemde kayıtlı olan ürünün fiyatını güncellemek için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün Satışını Durdur: Sistemde kayıtlı olan ürünün satışını durdurmak için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün Stok Durumunu Güncelle: Sistemde kayıtlı olan ürünün stok durumunu güncellemek için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün Listeleme: Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait ürünleri listelemek için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün Detayı Getir: Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait ilgili ürünün detaylarını görüntülemek için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün Silme: Sistemde kayıtlı olan ürünü silmek için bu metot kullanılmalıdır.
Ürün İndirim Güncelleme: Id’si verilen ürünün indirim bilgilerini güncellemek için kullanılmalıdır.
Ürün Oluşturma: Girilen bilgiler ile ürün oluşturma işlemini yapar.
Ürün Güncelleme: Ürün oluşturma methodu ile aynı işlevdedir. Ürün resmi gönderilmesi zorunlu değildir.

3. Sipariş Servisleri:
Sipariş Listeleme : Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait siparişleri listelemek için bu metot kullanılmalıdır. Servis sipariş ile ilgili özet bilgi getirmektedir.
Sipariş Kaleminin Kabul Edilmesi: Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait sipariş kaleminin durumunun Kabul Edildi olarak güncellenmesi için bu metot kullanılmalıdır.
Sipariş Kaleminin Reddedilmesi: Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait sipariş kaleminin durumunun Reddedildi olarak güncellenmesi için bu metot kullanılmalıdır.
Sipariş Kaleminin Kargoya Verilmesi: Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait sipariş kaleminin durumunun Kargoya Verildi olarak güncellenmesi için bu metot kullanılmalıdır. 
Sipariş Kargo Güncelleme: Id’si verilen kargo bilgisini günceller. 
Sipariş Detayı Getir: Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait sipariş detayını görüntülemek için bu metot kullanılmalıdır.
Mağaza Adres Listesi Getir: Sistemde appkey ile eşleşen mağazaya ait adres kayıtlarını listelemek için bu metot kullanılmalıdır.
Mağaza Adresi Ekleme: Sistemde kayıtlı olan mağaza yeni adres eklemek için bu metodu kullanmalıdır.
Mağaza Adresi Güncelleme: Sistemde kayıtlı olan mağaza mevcut bir adresi güncellemek için bu metodu kullanmalıdır.
Mağaza Adresinin Silinmesi: Sistemde kayıtlı olan mağaza mevcut bir adresi silmek için bu metodu kullanmalıdır.


Aktivasyon e-postasındaki link çalışmıyor, ne yapabilirim?

Aktivasyon e-postasındaki linki kopyalayıp tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırın ve Enter tuşuna basın. Üyeliğinizin aktif olduğunu belirten sayfa açılacaktır.

Banka hesabı bilgilerini değiştirebilir miyim?

Banka hesap bilgi değişikliği için n11.com'a evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi gerçekleştirilecektir.

Bilgilerim sayfasından neler yapabilirim?

Mağaza Yönetim Paneli menüsündeki Bilgilerim başlığından;

 • Üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir
 • Yeni teslimat şablonu ekleyebilir
 • Gelişmiş Mağaza açabilir
 • Mağaza Karnenize ulaşabilir
 • n11.com'a sorduğunuz soru ve cevapları görebilir
 • Üyeliğinizi iptal edebilir
 • API Hesapları sayfasına gidebilirsiniz.

Birden fazla üyelik oluşturabilir miyim?

Aynı vergi numarası ile birden fazla üyelik oluşturamamaktasınız.

Hızlı Mağaza nedir?

n11.com'a üye olan tüm mağazalar, teslimat hızlarına göre sınıflandırılmaktadır. n11.com ortalama teslimat hızından daha düşük sürelerde teslimat yapan mağazalar "Hızlı Mağaza" olarak adlandırılmaktadır. 


Kayıt işleminde verdiğim kişisel bilgilere başkaları ulaşabilir mi?

n11.com'a üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler, onayınız dışında, Kullanıcı Sözleşmesi'nde tanımlanan haller haricinde, diğer üyelere ve üçüncü kişilere açılmayacaktır. SATICI İLAN SÖZLEŞMESİ'nde ve Gizlilik Politikamızda, gizlilik haklarınız hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Kayıtlı e-posta adresimi nasıl değiştiririm?

Kayıtlı e-posta adresinizi, Mağaza Yönetim Paneli menüsündeki Bilgilerim başlığı altında yer alan Üyelik Bilgilerimi Güncelle sekmesinden değiştirebilirsiniz.

Kullandığım bilgisayarın IP adresini nasıl öğrenebilirim?

IP adresi (Internet Protocol Address), internete bağlanan bütün iletişim cihazları ve o iletişim cihazlarına bağlı bilgisayarlarda bulunan adrestir. IP adresinizi öğrenmek için;  

1- Network bağlantılarından bulma yöntemi
Başlat → Kontrol Paneli → Network Bağlantısı 
2- "Local area network"e çift tıklayın
3- "Destek"ten IP adresine bakın
4- DOS'dan öğrenme yöntemi
başlat →  çalıştır'a "cmd"  yazdıktan sonra Enter'a basın. Çıkan DOS ekranına "ipconfig" yazdıktan sonra Enter'a bastığınızda açılan ekranda IP Address yazan yerde çıkacaktır. Otomatik IP adresi ise internet bağlantınızı kesip tekrar bağlandığınızda IP adresi değişebilir.

Kullanıcı adımı unuttum, ne yapmalıyım?

Lütfen Mağaza Yönetim Paneli üye girişi sayfasındaki “Kullanıcı Adımı unuttum” linkini tıklayın. Açılan penceredeki kutuya siteye kaydolurken girdiğiniz e-posta adresinizi yazın ve Gönder butonuna basın. Kullanıcı adınız, e-posta adresinize gönderilecektir. 

MERSIS No’mu değiştirebilir miyim?

MERSIS No değişikliği için n11.com'a evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi gerçekleştirilecektir.

Mağaza Destek Merkezi nedir?

Mağaza Destek Merkezi, n11.com üye mağazalarına yönelik profesyonel hizmetlerin sunulduğu bir servistir.Mağaza Destek Merkezi aracılığı ile;

 • Mağazalar için düzenlenen eğitim programlarına katılabilir,
 • n11.com eğitim metaryellerini bilgisayarınıza indirebilir, 
 • Ürünlerinizin fotoğraf çekimlerini n11.com stüdyolarında yaptırabilir,
 • Mağazalara özel ya da genel tüm duyuruları kolayca takip edebilir,
 • n11.com ve mağazanızla ilgili tüm sorularınızı iletebilirsiniz.


Mağaza Yükümlülükleri nelerdir?

bk.Mağazaların Dikkat Etmesi gereken Kurallar

Mağaza adı nedir?

Her mağaza sahibi, n11.com'a üye olurken kendi seçeceği bir mağaza adı tanımlamak zorundadır. Müşteriler, sitede kullanıcı adınızı değil, seçtiğiniz mağaza adını görür. 

Mağaza adımı değiştirebilir miyim?

Mağaza adı, üyelik aşamasında belirlenip daha sonra değiştirilememektedir. 

Mağaza kategorilerim açılmadı (güncellenmedi) ne yapmalıyım?

n11.com'da satış yapabilmeniz için Onaylı Mağaza olmanız gerekmektedir. Üyelik formunu doldurulduktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle mağaza girişi yapıp "Bilgilerim" başlığı altında bulunan "Evrak Yönetimi" sekmesinden evraklarınızı yükleyebilirsiniz. Evraklar incelenip onaylandıktan sonra Kategori Yöneticileri tarafından komisyon oranlarının belirtildiği sözleşme size gönderilecektir. Komisyon anlaşmasını kabul etmeniz durumunda ilgili belgeyi, imzalayıp kaşeleyerek aynı alandan sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Mağaza Onaylı Mağaza statüsüne geçtikten sonra sitede ürün satışına başlayabilirsiniz. Onaylı Mağaza olmadığınız durumda, yüklediğiniz ürünler n11.com'da görüntülenemeyecek ve satışı yapılamayacaktır.

Mağazayı geçici olarak nasıl kapatabilirim?

Mağaza Yönetim Paneli'ne üye girişi yaptıktan sonra menüdeki Bilgilerim başlığı altındaki Gelişmiş Mağaza sekmesini tıklayın. Açılan sayfada "Pasif" seçeneğine tıklayarak mağazanızı kapatabilirsiniz.


Nasıl API hesabı açılır?

n11.com API servisleri, mağazaların işlemlerini, toplu halde kolayca yapabilmeleri için geliştirilmiştir. Mağaza sahipleri, API servisleri ile ürün girişlerini yapar, ürün bilgilerine ulaşıp güncelleme yapar, satış rakamlarına erişebilir ve kargo bilgilerini girebilir. Bunun için API servislerine geliştirici (Developer) olarak kaydolduktan sonra yazacağı her uygulamayı servislere kaydettirir. Daha sonra kendisine verilen API anahtarı (API Key) ve şifre yerine geçen gizli anahtarını (Secret Key) ile servislere erişim sağlar. 

Nasıl Seçkin Mağaza olabilirim?

Seçkin Mağazalar, n11.com tarafından belirlenmektedir.

Nasıl üye olurum?

n11.com ana sayfasının üst bölümünde yer alan Mağaza Girişi başlığını tıklayın. Mağaza Yönetim Paneli ana sayfası açılacaktır. "Ücretsiz üye olabilirsiniz" butonuna basıp üyelik formunu doldurarak kolay ve güvenli bir şekilde platformumuza kaydolabilirsiniz.   
Önemli Not: Üyelik formu doldurduktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle mağaza girişi yapıp "Bilgilerim" başlığı altında bulunan "Evrak Yönetimi" sekmesinden evraklarınızı yükleyebilirsiniz. Evraklar incelenip onaylandıktan sonra Kategori Yöneticileri tarafından komisyon oranlarının belirtildiği sözleşme gönderilecektir. Komisyon anlaşmasını kabul etmeniz durumunda ilgili belgeyi, imzalayıp kaşeleyerek aynı alandan sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Mağaza Onaylı Mağaza statüsüne geçtikten sonra sitede ürün satışına başlayabilirsiniz.

Onay e-postası nedir?

Üye olurken adresinizi doğrulamak için belirttiğiniz adrese gönderilen e-postaya onay e-postası denmektedir.

Seçkin Mağaza nedir?

n11.com tarafından belirlenen kısıtlı sayıdaki firmanın yer aldığı özel mağaza tipidir. Seçkin Mağazaların  özel sayfa tasarımları ve kategori ağaçları bulunmaktadır.

Soru ve Cevaplarıma nasıl ulaşacağım?

Soru ve Cevaplarınıza, Mağaza Yönetim Paneli menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Soru ve Cevap sekmesinden ulaşabilirsiniz.


TC No veya Vergi No’yu değiştirebilir miyim?

Şahıs, Limited ya da Anonim şirketlerinde vergi numarası değişikliği yapılamamaktadır. Yeniden mağaza açılması gerekmektedir. 

Telefon bilgilerimi değiştirebilir miyim?

Telefon bilgilerinizi, Mağaza Yönetim Paneli menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Üyelik Bilgilerimi Güncelle sekmesinden değiştirebilirsiniz

Ticaret Sicil Numarasını değiştirebilir miyim?

Ticaret Sicil Numarası değişikliği için n11.com'a evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi gerçekleştirilecektir.

Vergi Dairesini değiştirebilir miyim?

Vergi Dairesi değişikliği için n11.com'a evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi gerçekleştirilecektir.

Yabancı uyruklu olanlar üye olabilir mi?

Şahıs Şirketi (Kolektif, adi komandit) veya Sermaye Şirketi (Limited, anonim, hisseli komandit) olan; “Mağaza Açılışı Gerekli Doküman Listesi”nde yer alan evrakları tam ve eksiksiz olarak temin eden tüm şirketler, n11'e ücretsiz üye olabilir.

Üye girişi sırasında TC kimlik numarasını belirten yabancı uyruklu kişiler de n11'e üye olabilmektedir.


Sanal Mağaza Açılışı İçin Talep Edilecek Evrak Listesi:
-Vergi Levhası Fotokopisi
-Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
-İmza Sirküleri Fotokopisi 
-Ticaret Sicilinden alınacak son 6 aylık Faaliyet Belgesi

Şahıs Şirketi, Tacir veya Adi Ortaklık iseniz: 
-Birden fazla ortak olması halinde Ortaklık Sözleşmesi 
-Nüfus Cüzdan Sureti 
-Sicile kayıtlı olunması halinde son 6 ayda alınmış güncel Faaliyet Belgesi 
-İmza Sirküleri
-Vergi Levhası 

Yukarıda sayılan belgelere ek olarak, ayrıca belge talep edilebilecek ve üyelik kabul kararını nihai olarak verme yetkisi Doğuş Planet’de olacaktır.

Yıldız Mağaza nedir?

n11.com'a üye olan tüm mağazalar; işlem hızı (ürün hazırlama ve kargolama süreci), teslimat hızı, müşterilerden gelen olumlu yorumlar ve satış performansına  göre sınıflandırılmaktadır. Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile güvenilirlik anlamında öne çıkan mağazalar "Yıldız Mağaza" olarak adlandırılır.

n11.com’da mağaza tipini değiştirebilir miyim?

"n11.com'da 3 mağaza tipi vardır. 
- Mağaza
- Gelişmiş Mağaza
- Seçkin Mağaza

Gelişmiş Mağazadan, mağazaya geçiş yapılabilir. Seçkin Mağazadan Gelişmiş Mağaza veya Mağazaya geçiş  ise n11.com bilgisi dahilinde olmaktadır."

n11.com’da mağaza tipleri ve ücretleri nelerdir?

n11.com'da 3 mağaza tipi vardır. 


 Mağaza
 Gelişmiş Mağaza
 Seçkin Mağaza


Bu mağazalar için bir ücretlendirme yoktur. Mağaza ücretlendirmelerinde değişiklik olması durumunda bilgilendirme yapılacaktır.

Üye girişi yapamıyorum, ne yapmalıyım?

Kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz doğru olduğu halde üye girişi yapamıyorsanız lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

1. İnternet tarayıcısının üst menüsünden Araçlar > İnternet seçenekleri > Genel sekmesinden "Arama geçmişi"ni silin. Ayarlara girip açılan sayfaları kaydetme gün sayısını 0'a ayarlayın. 
2. İnternet tarayıcısının üst menüsünden Araçlar > İnternet ayarları > Bağlantılar sekmesinden "LAN ayarları" başlığına tıklayın. "Proxy server" kısmındaki işareti kaldırın.
3. İnternet tarayıcısının üst menüsünden Araçlar > İnternet ayaları > Gelişmiş sekmesinden "SSL 2.0 kullan" ve "SSL 3.0 kullan"ı işaretleyin.

Sorun hâlâ devam ediyorsa n11.com Çağrı Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. 

Üye girişi yaparken güvenlik uyarı ekranı çıkıyor, neden?

Üye girişi yaparken güvenlik ekranı çıkması durumunda, internet tarayıcısının üst menüsünden; 

Araçlar → İnternet Seçenekleri → Gelişmiş sekmesinden "Güvenli ve güvensiz mod arasında değiştirme uyar" kısmı işaretli ise lütfen kaldırın.

Sorun hâlâ devam ediyorsa n11.com Çağrı Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. 

Üye girişi yaparken neden tekrar aynı ekrana dönüyorum?

Internet Explorer 7.x ve 8.x

- Explorer'ın üst kısmında yer alan "Araçlar" (Tools) menüsüne girin.
- "Internet Seçenekleri" (Internet Options) bölümüne girin. "Gizlilik" (Privacy) sekmesine tıklayın. "Gelişmiş" (Advanced) bölümüne girin. "Otomatik tanımlama bilgisi işlemeyi geçersiz kıl" (Override automatic cookie handling) seçeneğini işaretleyin.
- "Birinci Şahıs Tanımlama Bilgileri" (First-party Cookies) ve "Üçüncü Şahıs Tanımlama Bilgileri" ('Third-party Cookies) altındaki "Kabul Et" (Accept) seçeneklerini işaretleyin.
 
Mozilla Firefox

- Explorer'ın üst kısmında yer alan "Araçlar" (Tools) menüsüne girin.
- "Seçenekler" (Options) bölümüne girin.
- "Gizlilik" (Privacy) sekmesine tıklayın.
- "Çerezler" (Cookies) başlığı altında yer alan, "Sitelerin çerez bırakmasına izin ver" (Accept cookies from sites) kutucuğunu işaretleyin.
 
Safari

- Safari'nin üst köşesinde yer alan "Araçlar" (Tools) menüsüne girin.
- "Tercihler" (Preferences) bölümüne girin.
- "Güvenlik" (Security) butonuna tıklayın.
- "Çerezleri kabul et" (Accept cookies) başlığı altında yer alan, "Her zaman" (Always) seçeneğini işaretleyin.
 
Chrome

- Chrome'un sağ üst köşesinde yer alan "Araçlar" (Tools) menüsüne girin.
- "Seçenekler" (Options) bölümüne girin.
- "Gelişmiş seçenekler" (Advanced options) sekmesine tıklayın.
- "Gizlilik" (Privacy) başlığı altında yer alan "Çerez ayarı" (Cookie settings) açılır menüsünden "Tüm çerezlere izin ver" (Allow all cookies) seçeneğini seçin.
 
Opera

- Opera'nın üst kısmında yer alan "Araçlar" (Tools) menüsüne girin.
- "Tercihler" (Preferences) bölümüne girin.
- "Gelişmiş" (Advanced) sekmesine tıklayın.
- "Çerezler" (Cookies) başlığı altında yer alan, "Çerezleri kabul et" (Accept cookies) seçeneğini işaretleyin.
 
Bilgisayarınızdaki internet tarayıcısı (web browser) sürümü eski olabilir. Bu linklerden Internet Explorer veya Mozilla Firefox tarayıcılarının son sürümlerini indirebilirsiniz. 

Üye oldum, ürün ekledim ama sitede görünmüyor. Neden?

Üyelik formunu doldurduktan sonra Mağaza Açılışı Gerekli Doküman Listesinde yer alan evrakların, tam ve eksiksiz olarak n11.com'a gönderilmesi gerekmektedir. Evraklar incelenip onaylandıktan sonra satış işlemi başlatılacaktır.

Sanal Mağaza Açılışı İçin Talep Edilecek Evrak Listesi:

- Vergi Levhası Fotokopisi

- Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi

- İmza Sirküleri Fotokopisi 

- Ticaret Sicilinden alınacak son 6 aylık Faaliyet Belgesi


Şahıs Şirketi, Tacir veya Adi Ortaklık iseniz: 

- Birden fazla ortak olması halinde Ortaklık Sözleşmesi 

- Nüfus Cüzdan Sureti 

- Sicile kayıtlı olunması halinde son 6 ayda alınmış güncel Faaliyet Belgesi 

- İmza Sirküleri

- Vergi Levhası 


Yukarıda sayılan belgelere ek olarak, ayrıca belge talep edilebilecek ve üyelik kabul kararını nihai olarak verme yetkisi Doğuş Planet’de olacaktır.


Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyeceğim?

Mağaza Yönetim Paneli üst menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Üyelik Bilgilerimi Güncelle bölümünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. 

Üyelik durdurulma nedenleri nelerdir?

n11.com'de tüm üyeler, eşit ve güvenli alışveriş için gerekli kurallara uymalıdır. 
İhlal durumlarından bazıları şöyledir; 
 Başkasının kişisel bilgilerini çalmak,
 Kredibilitesini manipüle etmek, 
 Adil olmayan alışveriş, 
 Satışı yasak olan ürünleri yüklemek ve satmak, 
 Yasak olan reklamlar yayınlamak, 
 Kanunlara ve site kurallarına uygun olmayan davranışlar.
bk. Mağazaların Dikkat Etmesi gereken Kurallar

Üyelik işlemini onaylarken hata veriyor, ne yapmam lazım?

Onay linkini tıkladığınızda hata alınıyorsa linkte veya sistemde geçici bir hata olmuş olabilir. Bir süre sonra onay linkini tekrar tıklayın veya linkteki adresi kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın ve Enter'a basın. Sorun hâlâ devam ediyorsa n11.com Çağrı Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. 

Üyelik ücretli midir?

n11'e üye olmak ücretsizdir. n11 satışları artırmaya yönelik olarak gerçekleştireceği reklam, pazarlama, tanıtım ve sair hizmetlerinden (“Hizmetler”) yararlanma ve Hizmetler’in karşılığı olarak tamamlanan her satışınız üzerinden Doğuş Planet nezdinde bulunan cari hesabınızdan, sipariş tutarının %0.5 oranında Hizmet bedeli tahsil etmektedir.

Üyeliğimi iptal ettikten sonra tekrar kayıt yaptırabilir miyim?

Üyeliğinizi iptal ettikten sonra n11.com'a tekrar kaydolabilirsiniz. Ancak yeni üyelikteki tüm süreçlerin yeniden yapılması gerekmektedir. 

Üyeliğimi nasıl iptal edeceğim?

Üyeliğinizi geçici bir süreyle kullanmayacaksanız kapatmayıp daha sonra n11.com'dan satışa kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 
n11.com üyeliğinizi, Mağaza Yönetim Paneli menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Üyeliğimi İptal Et  sekmesinden iptal edebilirsiniz. 

Üyeliğiniz askıya alınmıştır uyarısı alıyorum, ne yapmalıyım?

n11.com'un belirttiği kuralların ihlal edilmesi durumunda üyeliğiniz askıya alınabilir ya da iptal edilebilir.SATICI  İLAN SÖZLEŞMESİ'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.bk. Mağazaların Dikkat Etmesi Gereken Kurallar

Şifremi nasıl değiştiririm?

Şifrenizi, Mağaza Yönetim Paneli menüsündeki Bilgilerim başlığının altında yer alan Şifre Değiştir sekmesinden değiştirebilirsiniz. Belirlediğiniz şifreniz;  

 • En az 6, en fazla 15 karakterden oluşmalı, 
 • Sadece rakamlardan oluşmamalı,
 • Türkçe karakterler bulunmamalı,
 • Kullanıcı adı ile  aynı 4 veya daha fazla ardışık karakter bulunmamalı,
 • Aynı karakterden art arda 3 veya daha fazla yer almamalıdır. 

Şifrede büyük, küçük harf hassasiyeti vardır. Lütfen üye girişi yaparken Caps lock tuşunun açık olup olmadığını kontrol edin. 
Belirlediğiniz şifrede !, @, $, %, ^, &, * gibi karakterler  yer alabilir.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Lütfen Mağaza Yönetim Paneli üye girişi sayfasındaki "Şifremi unuttum" linkini tıklayın. Açılan penceredeki kutuya siteye kaydolurken girdiğiniz e-posta adresinizi yazın ve Gönder butonuna basın. Şifre yenileme linki, e-posta adresinize gönderilecektir. Linki tıkladığınızda sizden yeni şifrenizi girmeniz istenecektir. 

Şifremin hatalı olduğuna dair uyarı alıyorum, ne yapmalıyım?

Lütfen şifrenizi tekrar kontrol edin. Caps lock tuşunuz açık olabilir veya yanlış bir harf girmiş olabilirsiniz.   

Kontrol ettiğiniz halde hata alıyorsanız Mağaza Yönetim Paneli Üye Girişi sayfasındaki "Şifremi unuttum” linkini tıklayın. Açılan penceredeki kututa siteye kaydolurken girdiğiniz e-posta adresini yazın ve Gönder butonuna basın. Şifre yenileme linki, e-posta adresinize gönderilecektir. Bu linki tıklayıp yeni şifrenizi girebilirsiniz.

Şirket Adı (Unvan) değiştirebilir miyim?

Şirket Adı (Unvan) değişikliği için n11.com'a evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi gerçekleştirilecektir.

Şirket bilgilerimi değiştirebilir miyim?

Şirket belge ve bilgilerindeki her türlü değişikliğin, meydana gelmesinden itibaren en geç 15 gün içinde n11.com'a ilgili evraklarla birlikte iletilmesi gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi için bk. SATICI İLAN SÖZLEŞMESİŞirket üyelik tipini değiştirebilir miyim?

Şirket üyelik tipi değişikliği için n11.com'a evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra değişiklik işlemi gerçekleştirilecektir.