Ödeme

Faturam ulaşmadı, ne yapabilirim?

n11'de sipariş verirken teslimat ve fatura adresi girmeniz istenir. Faturanın gönderileceği adres için teslimat adresinden farklı bir adres seçip seçmediğinizi kontrol edin. Eğer sorun adres seçiminden kaynaklanmıyorsa Ürün detay veya Mevcut Sipariş sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Hesabım menüsünü tıklayıp Canlı Destek uzmanından da yardım alabilirsiniz. 

Kişi sayısı seçtiğimde turun fiyatı neden artıyor?

Yayınlanan ilk fiyat, 2 kişilik odada kişi başı konaklama fiyatıdır. 2 kişi seçildiğinde, tur fiyatı 2 ile çarpılır. Tek kişi seçildiğinde ise 2 kişilik oda için tek kişi konaklama farkı eklenir. Örneğin yayınlanan fiyat 500 TL, 2 kişi seçildiğinde 500 TL x 2 Yetişkin = 1000 TL toplam fiyat olacaktır.

Kredili kargo paketimi nasıl yükleyeceğim?

İlk kez kredili kargo paketi satın aldıysanız cep telefonunuza gelen SMS’i kullanarak e-posta adresinize gönderilen linkten yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Daha önce kredili kargo kullandıysanız cep telefonu numaranızı girdiğinizde paket hesabınıza otomatik olarak yüklenecektir.

Kredili kargo paketlerini sadece n11 siparişleri için mi kullanabilirim?

Kredili kargo paketleriyle tüm kargo gönderilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. n11 siparişi olmayan gönderileriniz, satın aldığınız paketlerin gönderim fiyatlarıyla hesaplanacaktır.

Mağaza siparişi onaylamadı, para iadesi ne zaman yapılır?

İade tutarı, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Mevcut siparişlerimi nasıl görüntüleyebilirim?

n11'e üye girişi yapıp Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sekmesini tıklayın. Mevcut Sipariş sayfasından tüm siparişlerinizi görebilir, kargo takibi yapabilir ve iptal, iade, değişim talebinizi iletebilirsiniz. 

Mevcut siparişlerimin görüntülenmesini engelleyebilir miyim?

Siparişlerin görünmesini engelleyemezsiniz ancak sağ üstteki Listele alanından "Son 6 Ay" seçimi yaparak önceki siparişleri gizleyebilirsiniz.

Nasıl yorum yazarım?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ilgili ürünün yanında yer alan Yorum Yap butonuna basarak yorum yazabilirsiniz. Yorum alanından hem mağaza hem de ürünle ilgili görüşlerinizi paylaşarak diğer kullanıcılara yardımcı olursunuz. Mağaza hakkında yaptığınız değerlendirme, mağazanın puanını etkiler.
Misafir kullanıcıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayın, ürünün yanındaki Yorum Yap butonuna basarak yorum yapabilirsiniz.

Onay sürecini ertelediğimde ne olacak?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ertele butonuna bastığınızda sipariş onay süreci, 3 iş günü + 24 saat daha uzatılır. Bu süre içerisinde siparişinizi onayladığınızda alışveriş tamamlanır ve ürün bedeli, mağazaya aktarılır. Siparişi onaylamadığınızda sistem otomatik olarak onaylar.  
Misafir kullanıcıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp açılan sayfadaki Ertele butonuna basarak onay sürecini 3 iş günü + 24 saat uzatabilirsiniz. 

Siparişe nasıl onay veriyorum?

Üye olarak alışveriş yaptıysanız siparişe onay vermek için; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Alışverişi Tamamla butonuna basmanız yeterli. 
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp ürünün yanındaki Alışverişi Tamamla butonuna basmanız yeterli. 
Onayınızın ardından ürün bedeli, mağazanın hesabına aktarılır. Ürünü beğenmezseniz alışverişi tamamladıktan sonra iade veya değişim yapabilirsiniz. İade Sürecini Gör

Siparişi onayla butonu görünmüyor. Neden?

Teslim aldığınız üründe herhangi bir sorun yoksa ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde ödemeye onay vermeniz gerekir. Bu süre sonunda ödemeye hâlâ onay vermediyseniz sistem tarafından size hatırlatma uyarısı gönderilir ve son 24 saat süreci başlatılır. Teslim alınan üründe herhangi bir sorun yoksa ve ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü ve 24 saat içinde siparişi onaylamadıysanız sipariş sistem tarafından otomatik olarak onaylanır. Otomatik onaydan sonra Alışverişi Tamamla butonu ekranda gözükmez. Satın Alma Sürecini Gör

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Siparişiniz onaylandığı halde ürün elinize ulaşmadıysa ürün sayfasında yer alan Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Mağazaya ulaşamıyorsanız n11'e üye girişi yapıp Hesabım menüsüne tıklayıp Canlı Destek uzmanıyla görüşebilirsiniz. 
Sipariş kargolandıysa gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Kargo Takip linkini tıklayarak siparişinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. 
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki veya Sipariş Detayı linkindeki Kargo Takip numarasıyla siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz.  

Siparişimdeki ürünler ayrı ayrı mı onaylanıyor?

Mağazaların ürünleri tedarik süreleri farklılık gösterir. Bu nedenle siparişinizdeki bazı ürünler daha kısa süre içinde onaylanıp kargolanabilir. 
Üye olarak alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından; misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp siparişinizdeki tüm ürünlerin durumunu görebilirsiniz. 

Siparişimle ilgili bilgiye nasıl ulaşabilirim?

n11 üyesi olarak alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından siparişinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden siparişinizim durumunu takip edebilirsiniz.   

TC kimlik numarası yazılması neden zorunludur?

Ürünlerin faturasının adınıza kesilmesi ve kargonun doğru kişiye teslim edilmesi için alıcıların alışverişlerinde TC kimlik numarası yazması zorunludur.

Tamamlanan siparişe ürün ekleyebilir miyim?

Ödeme tamamlandıktan ve siparişiniz onaylandıktan sonra  ürün ekleyemezsiniz. Yeni ürün için tekrar sipariş vermeniz gerekir. 

Ödeme sırasında hata alıyorum?

Satın alma sırasında hata olmasının sebebi; kartınızın internet alışverişlerine açık olmaması, yeterli limitinizin bulunmaması, kartın son kullanma tarihinin geçmiş olması ya da 3D şifrenizle ilgili olabileceği gibi farklı sebepleri olabilmektedir. Farklı bir kartla ödeme yapmayı deneyebilir ya da bankanızla görüşerek durumu iletebilirsiniz.

Ön bilgilendirme ve satış sözleşmesini indirebilir miyim?

Ön bilgilendirme ve satış sözleşmesini açtıktan sonra İndir butonuna basarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.