Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Akülü Araba

için 295 sonuç bulundu.
Marka seçiniz

Akülü Araba

Çocuklar için eğlence anlayışı teknolojinin büyük etkisi ile farklı boyutlara ilerlemeye devam etmektedir. Eski zamanlarda çocuklar için bu anlayış, topraktan yapılan çanak çömlek, sokakta oynanan futbol, seksek, beş taş gibi oyunları içermekteydi. Bir süre sonra bu oyunların yerini erkek çocukları için oyuncak araba, kız çocukları için bebekler ve minyatür mutfak takımları almıştır. Çocukların oyuncak sevgisini dikkate alan birçok firma, her geçen gün birbirinden farklı ve ilgi çekici modelde oyuncak üretmeye devam etmektedir. Günümüzde hem vakit geçirmek, hem de çocuğun motor becerilerini geliştirmesi amacı ile birçok özelliğe sahip akülü araba modelleri, kız ya da erkek çocuğu farketmeksizin bütün çocukların yoğun ilgisini çekmeyi başarmıştır. Gerçek bir araba ile hemen hemen aynı özellikleri taşıyan bu minyatür araçlar, yetişkin dünyasını merak eden her çocuk için ilgi çekici bir konu haline gelmiştir. Günümüzde akülü arabalar her çocuğun hayali olmuştur. Çocuğunuzun kendi başına akülü araba sürdüğünde aldığı keyfi gözlerinde göreceksiniz. Çocukların bu tür doğru oyuncaklarla buluşup zaman geçirmesi onların hem zihinsel faaliyetlerinin gelişmesine hem de parkta, bahçede, ebeveyni ile gidebildiği her yerde sosyalleşme imkanı sunar. Çocukların bu araba tutkusu anne ve babayı da etkiler, eğlenceli vakit geçirirken bir yandan da öğrenen çocukları için en uygun akülü arabayı tercih etmek isterler. Bu şekilde çocuklarınızı büyük ölçüde mutlu edebilirsiniz.

Çocuklarınız İçin En Güzel Hediye Akülü Araba

Çocuklarınız İçin En Güzel Hediye Akülü Araba

Doğum günü ve karne günü gibi özel günlerde ya da çocuğunuzu mutlu etmek istediğiniz herhangi bir anda oyuncak akülü araba modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Akülü araba tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki çocuğunuzun 3 yaş ve üzeri olması gerektiğidir. 3 yaş altı çocuklarda motor beceri ve hareket kabiliyeti tam olarak gelişmediğinden dolayı, anne ve babaların bu tür oyuncakları kesinlikle tercih etmemeleri gerekir. 3 ve 8 yaş aralığında olan çocukların fiziksel gelişimi ile doğru orantılı olarak farklı model akülü araba tercihi yapmak mümkündür. Bu yaş aralığındaki çocuklar için tercih edeceğiniz akülü arabaların gaz, fren ve direksiyon sistemi çocuklarınızın kontrolünde olacaktır, bu sebeple alınması gereken güvenlik önlemlerine dikkat etmek gerekir. Fakat günümüzde uzaktan kumandalı akülü araba modelleri oldukça revaçtadır. Bu araçlar şarjlı olup arabanın yönlendirilmesi anne ya da babanın elinde bulunan uzaktan kumanda kontrolü ile sağlanır. Uzaktan kumandalı araba tercihi yapacaksanız, güvenlik önlemlerini tam olarak yerine getirdiğinizde yeni yürümeye başlayan bebeklerinize bile sürücülük keyfini yaşatabilirsiniz. Uzaktan kumandalı akülü araba sayesinde yaşı daha çok küçük bebeklerinizin araba kullanma kontrolü tamamen sizin elinizde olur ve çocuğunuzun eğlenmesini güvenle izleyebilirsiniz. Henüz gaz, fren ve direksiyon sistemini algılama yetisine sahip olmayan çocuklar, elini hiçbir şeye atmadan araba kullanmanın keyfini çıkarabilir. Çocuklarınızın güvenliğini üst seviyede tutmak için akülü arabasını kullanmadan önce mutlaka emniyet kemerini bağlamasını sağlayın. Bu tür araçların düşük hızda çalışanları için kemer önemsiz bir detay gibi görünebilir fakat içiniz rahat olur. Akülü arabalar, çocukların sahilde, parkta kullandığı yüksek hızlı araçlardan çok daha güvenlidir. Çocuğunuzun emniyet kemeri taktığından emin olduktan sonra kafa yapısına uygun bir kask takmak, güvenliğini daha da arttıracak seçeneklerden biri olacaktır. Akülü arabalarda, özellikle yeni yürümeye başlayan çocukların ağzına atacakları küçük parçalar bulunmaz. Böylece boğulma tehlikesi yaşamazlar.

Güvenli Sürüş Keyfi İçin Akülü Araba Tercihi

Güvenli Sürüş Keyfi İçin Akülü Araba Tercihi

Hangi yaş aralığında olursa olsun, çocuk akülü araba kullandığı anda anne ve babasının görüş mesafesinde olması çok önemlidir. Çocuğunuz o an geçirdiği eğlenceli vakte odaklandığı için hangi yolların tehlikeli olacağını kavrayamayabilir. Bu sebeple ebeveynlerin gözü sürekli çocuğun üzerinde olmalıdır. Akülü arabalar, ana caddelerde, arabaların aniden çıkabileceği ara sokaklarda ya da insanların yoğunlukta olduğu alanlarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Park, site bahçeleri, sahil ve gezinti yolları gibi yaş grubunun çoğunlukta olduğu güvenli alanlar kullanılması gerekir. Akülü araba kullanımında güvenli alanlar tercih edildikten sonra o alanın yapısına da dikkat etmek gerekir. Su kenarı ya da fazla engebe ve eğime sahip yollar çocuğunuzun güvenliğini tehlikeye atarken akülü arabaya da zarar vererek ömrünü büyük ölçüde kısaltır. Aynı zamanda aracın tasarımında çocuğunuza zarar verebilecek herhangi bir sivri, kesin köşenin olmamasına özen gösteriniz. Daha küçük çocukların yutabileceği çıkarılabilir küçük parçalar olmaması da dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır. Özellikle kız akülü araba modellerinde, dış görünüş biraz daha ilgi çekici olması gerektiğinden dolayı, küçük parça kullanılıp kullanılmadığına dikkat edilmelidir. Kız çocuklarının arabalarını süsleyen taş, ip gibi materyaller bulunuyorsa sökülmeli, çocuğunuzun arabasını sürerken sokakta bulma ihtimali olan küçük parçaları alıp almadığını dikkatle izlemek gerekir. Akülü araba aküsü bulunan bölgenin vidalarla sıkıca sabitlendiğinden ve çocuğunuz tarafından ulaşılmadığına emin olunmalıdır. Arabanın tasarımında kullanılan materyallerin çocuğunuzun sağlığını tehdit etmeyecek şekilde üretildiğinden emin olmak gerekir. Akü kapasitesi ve sürüş gücünün yüksek olması, çocuğunuzun akülü arabasını daha uzun yıllar boyunca kullanmasını sağlayacaktır. Araba dahil olmak üzere akü ile çalışan her ürünün içerisinde bulunan kimyasalın dışarıya akmaması çok önemlidir. Bu nedenle kimyasal maddeleri çevreleyen bölgelerdeki materyallerin dayanıklı olduğundan emin olmanız güvenlik açısından önemli bir adım olacaktır. Çocuğunuzla birlikte araba sürmeye çıkmadan önce akünün dolu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bu şekilde çocuğunuzla birlikte geçirceğiniz hoş vakit bölünmemiş olacak ve araba kullanımında çocuğunuza yol göstererek sürüş becerilerini geliştirecek, sorumluluk sahibi bir birey olmasını sağlayacaksınız.

Geçmişten Günümüze Akülü Araç

Geçmişten Günümüze Akülü Araç

Akülü araba modelleri, yeni çıktığı zamanlarda anne baba ve çocukların ilgisini çeken bir oyuncak olmuştur. Durum böyle olunca yoğun ilgi gören arabalar, ilk çıktığı anda bütçenizi sarsabilen fiyatlarda satılmaktaydı. Gün geçtikçe yeni model ve özelliklerle tasarlanan akülü arabalar, her cebe ve her zevke uygun olarak piyasaya sürülmektedir. Bu durum, akülü arabala modellerine daha rahat bir ulaşım imkanı sağlayarak sizi ve çocuğunuzu büyük ölçüde mutlu eder. Çocuklar, anne ve babalarının yaptığı her davranışı örnek alır ve taklit etmek ister. Mesleğinizi, davranışlarınızı, söylediğiniz sözleri, hatta mimiklerinizi bile dikkatle inceleyen minikler sizin gibi araba kullanmak da isterler. Bu sebeple çocuklarınıza hareket özgürlüğü sağlamak amacı ile yaşlarına ve boyutlarına uygun bir akülü araba seçimi yapmak mantıklı bir seçenek olacaktır. Çocuğunuz yürümeyi yeni öğrendiyse akülü araba kumandalı ve küçük boya sahip modellerini tercih etmeniz gerekir. Eğer çocuğunuz 5 yaşından büyükse gaz, pedal ve direksiyon sisteminin yanında büyük akülü araba modellerinden biri olması, çocuğunuzun hareket kabiliyetini arttırarak arabasında tam hakimiyet kurmasına yardımcı olacaktır. Akülü aracın çalıştırılması ve kullanımı sanılanın aksine çok rahattır. Çocuğunuz deneme yanılma yolu sayesinde kendi başına da rahatlıkla çözebilir. Çocuğunuz akülü aracına bindiğinde emniyet kemerinin yeteri kadar kavradığından emin olun. Sadece belden takılan kemerden ziyade, göğüs üzerinden takılan kemerleri tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Çocuğunuz oturduğu yerden kolay kolay kalkamıyorsa bu durum kemeri doğru ayarda taktığınızın bir göstergesidir. Çocuğunuzun kafasına kaskını da geçirdikten sonra artık arabayı çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Güç düğmesine bastığınız anca araba çalışacaktır. Arabayı kullanmadan önce direksiyon çevirimini, hangi pedalın gaz hangi pedalın fren olduğunu ve vitesin ne işe yaradığını çocuğunuza anlatın ve uygulamalı olarak gösterin. akülü araba modelleri içerisinde bulunan gaz sistemi kademeli olarak çalışır. Diğer bir deyişle gaza az basıldığı takdirde araba yavaş, çok basıldığında ise aniden hızlanacaktır. Bu bilgileri çocuğunuza aktardıktan ve siz yanı başındayken denemesini izledikten sonra çocuğunuz artık özgür sürüş keyfine hazır olacaktır.

Akülü Araba Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Akülü Araba Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Akülü araba sürmenin keyif verici bir aktivite olmasının yanında miniklerinize birden fazla faydası bulunmaktadır. Çocuklar için oyun oynamak; o anda geçirilen eğlenceli vakit olarak değerlendirilse de aslında ilerleyen yaşlarda problem çözme, duygusal, sosyal zeka, zorluklara karşı göğüs germe ve sorumluluk almak gibi hayatını büyük ölçüde etkileyecek olan yetenekler için ilk adımı atmasında yardımcı olur. Özellikle küçük çocukların benzersiz becerilerini eğlenceli yolla geliştirir. Çocuklara 18 yaşına geldikten sonra bağımsızlık imkanı kazandırmak yerine, küçük görevlerle ve sorumluluklarla şimdiden özgüvenli bireyler yetiştirmek daha sağlıklı olacaktır. Güvenli koşulları sağladıktan itibaren arabanın kontrolünü tamamen çocuğunuza vermek, karar verme bilincini arttırmasını sağlayacaktır. Hangi yoldan ve hangi hızda gitmesi gerektiğini, hafif yokuşlarda ne yapması gerektiğini ve engebeli yollarda direksiyon hakimiyetini nasıl sağlayacağı konusunda hızlı kararlar almak, ilerde hayatının her alanında kullanacağı önemli özelliklerden biri olacaktır. Bu şekilde karar verdiği her düşüncenin sonuçlarına katlanacak ve doğru ya da yanlış fark etmeksizin kararlarının arkasında durmayı öğrenecektir. çocuklar için akülü araba çeşitleri, hareket kısıtlılığı sağlayacağından dolayı evde kullanıma elverişli değildir. Bu durum çocuğunuzu dışarı çıkmaya teşvik edecektir. Günümüz çocuklarının en sevdiği bilgisayar ya da tablet oyunlarından bir süre de olsa uzaklaşmak, hem size hem de çocuğunuza çok iyi gelecektir. Aynı mekanda birden fazla akülü araca binen çocuk varsa, birbirlerinin yoluna çıkmadan ve kazaya sebebiyet vermeden nasıl gideceklerini öğrenmeleri için faydalı bir durum olacaktır. Akülü arabalar, yeni yeni yürümeye başlayan çocuklarınızdan daha büyük yaştakilere kadar her çocuğun severek kullanacağı bir oyuncaktır. Bu tür arabalar oyuncak olmaktan çıkmış, çocuklarınızı gerçek hayata hazırlayan, eğitici, öğretici aynı zamanla eğlenceli araçlar haline gelmiştir. Her geçen gün yüksek kalite ve özellikte yepyeni akülü arabalar piyasaya sürülmektedir. Akülü araba fiyatları kulanılan materyallere, özelliklere, tasarıma, güvenliğine, bir o kadar da çocuğun yaşına ve boyutuna göre çeşitlilik gösterir. Sizin ve özellikle çocuğunuzun tercihlerine göre şekillenen modellere sayfamız üzerinden ulaşabilir, kullanıcı yorumlarını da dikkatli bir şekilde inceleyerek fiyat- performans karşılaştırması yapabilirsiniz.

Akülü Arabada Bulunması Gerekenler

Akülü Arabada Bulunması Gerekenler

Akülü arabaları tek başına sürmek bazı durumlarda sıkıcı bir hal alabilmektedir. Sosyalleşmeyi seven ya da kardeşi olan çocuklar için özel olarak tasarlanmış 2 kişilik akülü araba modelleri oldukça tercih edilen arabalardan biri olmuştur. Bu tip modellerde çocuğunuzun paylaşmayı ve sabırla beklemeyi öğrenmesi, ömrü boyunca saygılı ve hoşgörü bir birey olması için önemli bir adımdır. Kardeşi ya da arkadaşı çift kişilik akülü araba modellerinden birini sürerken çocuğunuz yan koltukta güvenmeyi öğrenecek ve bu durum, kardeşler arası güven bağının oluşmasına yardımcı olacaktır. Akülü arabalar, çocuklarınızın uzun süre güvenle kullanacağı oyuncaklardır. Kullan-at tipi oyuncaklar gibi çabuk sıkılmayacak, istediği her gün ebeveynleri ile birlikte gezintiye çıkarak aranızdaki bağın daha da güçlenmesi sağlanacaktır. Akülü araç seçiminde CE belgesi bulunan modellerden tercih etmeniz tercih edilir. Bu belge, akülü arabanın Avrupa Standartlarına uygun olarak üretildiğini belgeler niteliktedir. Bu sebeple aracın güvenliğinden emin olup, çocuklarınız için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Çocuklar bir süre sonra aynı görüntüden sıkılabileceği için günümüzde akülü arabalar, sadece otomobil şeklinde tasarlanmakla kalmaz, birçok farklı ulaşım aracına benzer modelleriyle de sıklıkla tercih edilir. Traktör, tren, uçak, üstü açık spor arabalar hatta motosiklet şeklinde bile üretilmektedir. Çocuğunuzun ilgisini çeken farklı modelde araçlar ile çocuğunuz bir gün pilot, diğer gün motosiklet yarışçısı olmak isteyecektir. Bazı akülü araba modellerinde bulunan thermoprotector özelliği, aşırı ısıya ve akıma karşı araçtaki devreleri koruyarak kısa devre riskine engel olur. Bu durum çocuklar için güvenli bir sürüş keyfi anlamına gelir. Araç, ileri ya da geri vites değişikliklerinde 1 saniye gecikmeli olarak devreye girer, bu şekilde aracın ani hızlanmasının önüne geçer. Bazı modellerinde bulunan paneldeki SD kart, FM radyo ve USB girişi ile çocuğunuz bir yandan araba sürerken diğer yandan gerçek bir araba sürüyormuşçasına müzik dinlemenin keyfini çıkarır. Arabanın iki yanında bulunan hareketli aynalar ile çocuğunuz arkasını rahatlıkla izleyebilir, elektronik korna sistemi sayesinde yoldan geçenleri uyarabilir. Işıklı anahtar sistemi, renkli led ışıklar gibi görsel şölen yaratan özellikler aracın dikkat çekici olmasını sağlar.

Akülü Araba Volt Çeşitleri

Akülü Araba Volt Çeşitleri

Akülü aracın güvenliğini sağlayan bir diğer özellik ise yavaş hareket ederek kalkış sağlamasıdır. Buna ek olarak çocuğunuz gazdan ayağını çektiği anda otomatik fren sistemi devreye girer ve tekrar frene basmasına gerek kalmadan araba yavaşlar. Çocuğunuz aracı kendisi kullanıyor olsa bile bazı modellerde ekstradan uzaktan kumanda bulunur. Bu sayede olası tehlikeli durumlarda, çocuğunuz ne yapacağını bilemediği anlarda uzaktan kumanda ile hemen müdahale edebilirsiniz. Bunun yanında çocuğunuzun hızlı gittiğini düşünüyorsanız fakat sizi dinlemeyi tercih etmiyorsa, yine uzaktan kumanda yardımıyla hızını 3 kademeye kadar azaltabilir ya da arttırabilirsiniz. 3 kademe arasındaki hız geçişi fark edilmeyecek kadar azdır, bu sebeple anne ve babalar için sorun teşkil etmeyecektir. Araç, hareket ettiği anda yanan farları sayesinde hava kararmaya yakın maksimum görüş açısı elde edebilirsiniz. Park, bahçe, site gibi alanlarda birden fazla çocuk akülü araçlarıyla gezintiye çıkacaklardır. Bazı modellerde bulunan frekans sabitleme özelliği sayesinde diğer akülü araçların uzaktan kumandalarıyla sizin kumandanız karışmaz böylelikle olası güvenlik problemlerinin önüne geçebilme şansınız olur. Bebekler ve çocuklar için farklı özelliklere sahip akülü araba modeli seçilmesi önerilir. Yaş grubuna göre seçilmesi gereken arabalar 6 V ile 12 V olarak iki kısma ayrılır. Bu iki seçeneği birbirinden ayıran özellik hızlarıdır. 6 V akülü arabalar, 1 ile 3 yaş arası en fazla 25 kg olan çocuklar için tercih edilen modellerdir. Bu yaş grubu, duydukları seslere duyarlı olacağından dolayı müzik sistemi ya da USB girişi olan akülü araçları tercih etmek gerekir. bebek akülü araba modelini kesinlikle uzaktan kumandası mevcut olandan seçmelisiniz. Emniyet kemerinin göğüs üzerinden bağlanan model olması da bir o kadar önemlidir. 3 yaşından büyük bir çocuk için 12 V akülü araç daha uygun olacaktır. Ancak 12 V akülü araç tercih edilirken 2 kademeli hız seçeneğine sahip, yani hızlı ve yavaş mod içeren bir model olmasına özen göstermek gerekir. 12 V bir akülü arabanın maliyeti 6 V olana göre bir miktar değişiklik gösterir. Akülü arabaların yanı sıra çocuğunuz için tercih edebileceğiniz diğer oyuncakları Çocuk Oyuncakları & Parti kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bunları Bilmekte Fayda Var.

  • Akülü arabalarda gaz pedalları kademeli olarak çalışmaktadır. Dolayısıyla gaza az basıldığında yavaş, daha çok basıldığında ise hızlı gitmektedir.
  • 1-3 yaş aralığı için uzaktan kumandalı modeller 3-8 yaş arası ise pedallı ve gazlı modeller daha uygundur.
  • Uzaktan kumandalı akülü araba modelleri genellikle 6-12 volt arasında çalışmaktadır. Ve akü dolduktan sonra 1-2 saat daha çalışabilirler.

Bunlara Dikkat!

  • Çocuğunuzun ilk sürüş deneyiminden önce akülü arabaların çalışma prensibini çocuğunuza dikkatlice anlatın.
  • Akülü arabalar akü ile çalıştığından içinde bulunan kimyasalın dışarıya akmadığından emin olun.
  • Akünün konumlandırıldığı yerin vidalarla iyi bir şekilde kapatıldığından emin olun.
  • Çocuğunuz arabaya bindiğinde ilk yapması gereken şeyin emniyet kemerini takmak olduğunu ona öğretin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Pilsan (146)
Dolu (9)
Aliş (16)
Kraft (3)
Babyhope (58)
Rollplay (10)
Uj Toys (8)
Feber (7)
Baby2Go (5)
Baby&Toys (4)
Dukaddo (4)
Andcar (2)
Ford (2)
Jusso (2)
Ctrl (1)
Henes (1)
Injusa (1)
Kamarot (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Taşıma Kapasitesi

(145)
(50)
(28)
(18)
(10)
(7)
(5)
(3)
(3)
(3)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş Aralığı

(159)
(43)
(23)
(16)
(15)
(9)
(9)
(8)
(4)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Vites Sayısı

(174)
(64)
(12)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Unisex (239)
Erkek (27)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(22)
ve üzeri (41)
ve üzeri (47)
ve üzeri (50)
ve üzeri (53)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL