Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Akülü Araba

için 16 sonuç bulundu.
Yaş Aralığı seçiniz

Aliş Akülü Araba

Özellikle erkek çocukların küçük yaştan itibaren araba tutkularıdır. Anne baba araç kullanırken çok dikkat ederler. Belirli bir yaştan sonra da teknik olarak da araba ile ilgilenirler. Aliş akülü araba, 2 ila 7 yaş arasına kadar çocuklar için tasarlanmıştır. Cinsiyet olarak erkek ve unisex olarak üretilmiştir. Model olarak cip, binek araç, uzaktan kumandalı araba, motosiklet, USB’li araç gibi modelleri vardır. Çalışma voltajı olarak 6 volt ve 12 volt ile çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Direksiyon kornası, araba vitesi, kontak takımı, direksiyon takozu gibiAliş akülü araba yedek parçaları kolaylıkla piyasada bulunabilir. Akülü araba alırken önemli konulardan biri çocuğun yaşına ve kilosuna uygun olmasıdır. Ayrıca arabayı kontrol edemeyecek yaşta olan çocuklar için uzaktan kumandalı araç tercih edilebilir. Araç kontrolü anne babanın elinde olacağı için kontrolsüz kullanımın da önüne geçilmiş olur. Çocukların hayali olan akülü arabaların kullanımı oldukça kolaydır. Anne babalar teknik olarak aracı çocuklarına tanıttıktan sonra güvenli sürüş alanında akülü araba kullanma deneyinin tadını çıkarmak çocuklara kalır.

Aliş Akülü Araba ile Trafik Eğitimi

Aliş Akülü Araba ile Trafik Eğitimi

Akülü araba modellerinden 3 ila 10 yaş arası için olan çeşitlerin boyutları 120x74x68 cm’dir. Ağırlığı 24 kg olan modelin taşıma kapasitesi maksimum 45 kg’dır. İleri geri olmak üzere 2 vitesi vardır. Vites konum ışıkları, tam turlu direksiyon sistemi çocuklara kullanım kolaylığı sağlar. Gerçek bir arabada olduğu gibi kontak anahtarının da olması gerçek araba deneyim hissi verir. Işıklı farlar, ışıklı stop lamba, elektrikli fren ile büyük araçların prototipidir. Çift motor ve çift şanzıman vardır. Elektronik korna, emniyet kemeri ve uzaktan kumada modelin diğer detaylarıdır. Çocuklar araba kullanırken, bir yandan koordinasyon yeteneklerini geliştirirken biryanda da reflekslerini kontrol etmeyi öğrenirler. Trafik tabelalarının anlamı sağ sol, ileri geri gibi yön duygularının gelişmesi akülü araba kullanırken onlar fark etmeden gelişir. Aliş akülü araba modelleri her yaşa uygun ve piyasada yer lan birçok küçük araç modelinde ve farklı renklerde üretilmiştir. Boyut olarak küçük tasarlanmış Aliş marka akülü araba çocukların kolaylıkla kontrol edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanılan malzemelerin sağlam olması akülü arabaların farklı yaşa sahip çocuklar tarafından uzun yıllar kullanılmasını garantiler. Yedek parça temini kolay olduğundan bozulan ya da hasar gören paçalar yenisi ile değiştirildiğinde büyük kardeşten küçük kardeşe veya komşu çocuğuna rahatça aktarılır. Bazı modelleri çok bilinen markalara benzer görsellerde tasarlanmıştır. Bu modeller 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için uygundur. Boyutları 110x70x62 cm olan modelin ağırlığı 20 kg olup 40 kg ağırlığına kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Akü seçenekleri genelde 12V-12AH, hız 4km/h-8 km/h’dır. Akü dayanma süresi ise maksimum 90 dakikadır. Çocuğun oyun süresi için oldukça yeterli bir süre olduğu söylenebilir. İleri ve geri vitesi vardır. Elektrikli fren ve çift motor çift şanzıman araç elektronik korna, tam tur özellikli direksiyon ve LED ışık far ve spor lamba gibi parçaları ile çocuklara araba kullanmanın keyfini yaşatır.

Aliş Akülü Araba Trafik Deneyimi

Aliş Akülü Araba Trafik Deneyimi

Çocuklar spor, klasik, arazi aracı, motosiklet gibi farklı araç modelleri ile erkenden tanışmanın avantajını yaşarken, trafik eğitimin de erkenden almış olur. Kumandalı USB’li model de 3+ yaş çocukların rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir. 18 kg ağırlığı, 116x68x58 cm boyutları ile 48 kg taşıma kapasitesine sahiptir. 12 voltluk akü ile çalışır. Saatteki hızı 4 km ve 8 km aralığından değişkenlik gösterir. Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de arabalarda bulunan temel gereksinim ileri geri vitesi, kontak anahtarı, emniyet kemeri, fren, ışıklı stop ve far gibi parçalar bulunur. Çocuklar 90 dakika boyunca araç kullanmanın keyfine varır. Aliş 2 kişilik akülü araba kategorisinin çift kişi taşıyabilme özelliğinin yanında 5-7 yaş aralığı için tasarlanmıştır. Boyutları çift kişi sığabilecek şekilde 130 x 85 x 80 cm’dir. Araç, 28 kg ağırlığı ile maksimum 55 kg taşıma kapasitesine sahiptir. 12 voltluk akü ile çalışır. Akü dayanma süresi diğer araçlarda olduğu gibi 90 dakikadır. Çift koltuk ve çift emniyet kemeri bulunur. Tam turlu direksiyon sistemi saatte 4 km ila 9 km hız yapabilen aracın kontrolünü kolaylaştırır. İler geri vitesi, normal ve turbo olmak üzere kademeli gaz pedalı, elektrikli fren ve elektronik polifonik korna gibi özellikleri aracı keyifli kılar. Çocuklar direksiyon hakimiyeti ve vites, pedal kullanımı sırasında el-ayak koordinasyonu kazanır. Aliş akülü araba 12 volt ile çalışma prensibi ile üretilen diğer model araç spor modeldir. 3+ yaş için üretilen modelin ağırlığı 20 kg’dır. 4 farklı renk seçeneği ile çocukların ilgisini çeker. Taşıma kapasitesi 40 kg’dır. Vites, akü dayanma süresi, fren ve özellikleri diğer modeller ile benzerdir. Unisex kullanım için tasarlanmıştır. 6 volt güç ile çalışan diğer model cip olarak kırmızı ve mavi renklerde üretilmiş modeldir. Araçta 2 farklı seçenekte kontak anahtarı mevcuttur. Boyutlar 95 x 55 x 55 cm olan aracın ağırlığı 9 kg’dır. Maksimum taşıma kapasitesi 30 kg olup, 3+ arası yaş grubu çocukları için uygundur. Uzaktan kumanda edilebilmesi bu yaş grubu çocukların koordinasyon yeteneği henüz gelişmediği için önemli bir ayrıntıdır. İleri geri vitesi olan aracın akü dayanma süresi maksimum 1 saattir ki o yaştaki çocuğun enerjisini boşaltması, keyifli zaman geçirmesi için bu süre yeterlidir.

 Aliş Akülü Araba Çocukları Sokağa Çıkarır

Aliş Akülü Araba Çocukları Sokağa Çıkarır

3 yaş çocuğunda birçok koordinasyon özelliği henüz gelişmemişken, yaş biraz daha büyümeye başladığında yavaş yavaş çocukta bazı özelliklerinde de gelişmeye başladığı gözlenir. Aliş marka akülü araba faklı yaş grubuna özel ürettiği akülü arabalarda çocuk anatomik yapısı ve refleks gelişimi dikkate alarak tasarımlar yapmıştır. Özellikle şehir hayatının getirdiği koşullar çocukların uzun saateler evlerde ya da kreşlerde vakit geçirmesine sebep olur. Eskiden çocuklar sokaklarda oynadıkları sokak oyunları ile hem sosyalleşir hem de yeteneklerini geliştirebilirken günümüz koşullarında sokakların artık güvenli birer oyun alanı olmaması çocukları eve kapatır. Akülü arabalar çocukların evlerden çıkarak parklarda ve trafiğe kapalı alanlarda anne babaları ile keyifli vakit geçirebilmeleri için önemli bir araçtır. 6 volt ile çalışanlar saatte 4 km hız yapabilirken 12 volt ile çalışanlar saatte 8 km hıza çıkarak çocuklarda araç kullanma heyecanı yaratır. Vites, LED ışıklandırma, direksiyon gibi ayrıntılar gerçek araç sürme deneyimi benzeri bir deneyim yaşamalarına olanak sağlar. Bu arada ileri geri vitesi, direksiyon hakimiyeti sırasında yolu da kontrol edebilmeleri sayesinde birçok işi bir arada yapabilmenin heyecanı yaşanır. Motosiklet, küçük araç, cip gibi farklı alternatiflerinin olması çocuklara seçme imkanı da sağlar. Pedallarda yer alan normal gaz sisteminin yanında alternatif olarak turbo sisteminde bulunması kullanıcıya hızı ayarlama olanağı sunar. Araçlarda güvenliğin de göz ardı edilmediği görülmektedir. Emniyet kemeri ve elektrikli fren sistemi herhangi bir kazada çocukları maksimum seviyede korumak için tasarlanmıştır. Fonksiyonel özelliklerinin yanında görsel olarak da başarılı tasarımı olan Aliş oyuncak akülü araba kategorisi sarı, kırmızı, beyaz, mavi gibi farklı renklerde ürettiği araçları gelişmiş ve güne uyarlanmış teknolojileri ile kullanıcılarını beğenisine sunar. Çocuklar bir yandan araç fonksiyonlarını sürüş sırasında öğrenirken bir yandan da görsel olarak da beğendikleri aracı kullanmanın keyfini yaşar. Anne babalara da çocukları ile birlikte sokağa çımanın ve diğer anne babalar ile bir arada çocuklarını izlemenin keyfi kalır. Temiz hava ve sokak her yaştan birey için keyifli vakit geçirilebilecek alanlardan oluşur. Parklar, bahçeler, ağaç altları bu alanlardan bazılarıdır. Akülü araba bu alanların varlığını hatırlatır.

 Aliş Akülü Araba Çocukların Güvenliğini Düşünür

Aliş Akülü Araba Çocukların Güvenliğini Düşünür

Havaların ısınmaya başlaması ve güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte çocuklar parka ya da açık alanlara gitmek ister. Kucak çocuğu denilen 3 yaş altı çocuklar parklarda, salıncak ve kaykaylarda vakit geçirirken, 3 yaş üzeri çocuklar biraz daha heyecanlı bir şey yapmak ister. Bisiklet, kaykay gibi araçlar çocukları eğlendirmek için yeterli olurken, gerçek arabaya benzeyen akülü araçları kullanmak hemen hemen tüm çocukların en büyük hayalidir. Akülü arabalar sadece bir oyun aracı olmanın dışında çocukların kendine güvenlerini de yerine getirecek birer ekipmandır diyebiliriz. Akülü arabasının uzaktan kumanda ile kumanda edilme yaşını geçen çocuk, araca bindiğinde tek başına olduğunu bilir. Araçtaki ileri geri vitesi kullandığı sırada, sağ sol dönüşleri yaptığı sırada tek başınadır. Aldığı karar kendi kararı olacağından bağımsız davranma ve karar verme yeteneğinin gelişmesi için oldukça anlamlıdır. Aliş 12v akülü araba saatte 8 km hıza çıkarak çocuklara turbo pedal yardımı ile gerektiği yerde hızlanma gerektiği yerde yavaşlama olanağı sunar. Bu sırada bile çocuk ne zaman hızlanacağına ne zaman yavaşlayacağına kendisi karar verir. Araca bindiği zaman emniyet kemerinin takılı olması, frene ne zaman basacağı, stop ışıkları, kontak anahtarı gibi birçok detaya da hakim olan küçük kullanıcının motor becerileri de gelişecektir. Akülü arabalar çocukları sokağa çıkararak, ev ortamında ve bilgisayar oyunlarından uzaklaştırmayı başarabilen araçlardır. Bu noktada da çocuklara hem fiziksel hem de zihinsel olarak destekleri yadsınamaz. Aliş akülü araba 6 volt tasarımı daha çok uzaktan kumanda ile anne babaların kontrolündeki araçlar içindir. Anne babalar bir yandan kontrolü çocuklarına bırakmış gibi görünerek onların bazı yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olurken biryandan da riskli gördükleri alanlarda kontrolü hemen alarak güvenli sürüş sağlarlar. Anne babaların da güvenle çocuklarını emanet edebileceği bu araçlar, günümüz çocuklarının yaşadığı koşullar düşünülerek üretilmiş başarılı tasarımlardır. Farklı renk ve modeli ile çocuklara sürüş deneyimi yaşatırken aynı zamanda öğreten ürünler her yaş çocuğun hayallerini süsler.

 Aliş Akülü Araba Uzun Süre Kullanıma Uygundur

Aliş Akülü Araba Uzun Süre Kullanıma Uygundur

Akülü araba şarjlarını 60 ila 90 dakika arasında dayanabiliyor olması çocuk oyun süresi için de ideal bir zamanlamadır. Aliş akülü araba aküsü şarj edildikten sonra ise artık yeni bir oyun içi hazırdır. Farklı alanlarda yeni deneyimler yaşayan çocuk arabadan kolay kolay sıkılmaz. Özellikle bu deneyimi yaşıtlarının da olduğu alanlarda yaşadığında özeni ve dikkati bir kat daha artacaktır ki ileriki hayatında bu deneyim önemli olacaktır. İkili olarak kullanılabilen ürünlerde iki çocuğun birlikte bir yolculuğa çıkması her ikisi için de paylaşım, sabır ve güven duygusunu geliştirmesi bakımından kıymetlidir. Çevre koşulları uygun olduğu sürece ürünler güvenlidir denilebilir. Çevrede su yatağı, tümsek, yokuş gibi yüzey farklarının olması çocuklar için risk oluştursa da anne babanın da yönlendirmesi ile bu tip alanlarda nasıl araç kullanacaklarını öğrenirler. Mavi renkte üretilen otomatik kumandalı turbo jeep modelinde manuel 2 ileri 1 geri vites vardır. Sökülebilir akü kolay şarj imkanı sağlar. LED ışıklı farlar, elektronik korna ve ayarlanabilen koltuk mesafesi kullanıcı konforu içindir. Özel kodlanmış uzaktan kumanda sayesinde ister manuel ister kumandalı kullanıma uygundur. Kademeli hızlanma özelliğinin yanında 20 metre gibi bir alanda kumanda oldukça rahat algılar ve çalışır. Çift kişilik olarak tasarlanmış olan ürünün ağırlığı 35 kg’dır. Taşıma kapasitesi 55 kg’dır. Bu tip araçlar uzaktan kumandalı da kullanılabildiği için hem küçük hem de büyük çocuklar için uygundur. Dileyen anne baba aldığı bu aracı emniyet kemerini bağlayarak 2 yaşındaki çocuğunu araca koyarak aracı kumanda edebilir, isterse 8 yaşındaki çocuğunun manuel kullanımına bırakabilir. Uzun süre dayanabilen araçlar kardeşlerin de kullanımına uygundur. Çocuklar büyüdükten sonra da akraba ya da komşu çocuklarına verilebilir. Aliş akülü araba vites kolu, direksiyon takozu, rot başı, araba vitesi, şanzıman dişlisi, şarj aleti gibi parçaların zarar görmesi ya da kaybolması durumunda kolay temin edilebiliyor olması uzun süreli kullanımı garantileyerek ilk sahibinin dışında da birçok çocuğun hayallerini gerçekleştirir. Bu hali ile de bütçeye uygun olduğu söylenebilir.

 Aliş Akülü Arabayı Talimata Uygun Kullanma ve Muhafaza Etmenin Önemi

Aliş Akülü Arabayı Talimata Uygun Kullanma ve Muhafaza Etmenin Önemi

Aliş araba, keyifli olmasının yanında doğru yaş aralığına ve ağırlığa göre seçildiğinde uzun yıllar farklı çocuklar tarafından kullanılabilir. Küçük kullanıcılar için uzaktan kumandalı modeller uygun olurken, daha büyük kullanıcıların kilosu doğru aracı seçmekte erkendir. Uzun süreli kullanım için çocuğun yaş aralığına göre seçim yapılması önerilir. 3 yaşında uzaktan kumanda ile kullanılabilecek bir araç 5 yaşına geldiğinde çocuğun kendi başına kullanabileceği bir araç olacaktır. Dolayısı ile bütçe yapmak isteyen ailelerin tercihlerini bu doğrultuda yapmaları önerilir. Akü şarjının süresi diğer bir dikkat edilmesi gereken özelliktir. Her ne kadar şarjların maksimum 90 dakika minimum 60 dakika dayanıyor olduğu bilinse de bunu teyit etmek ve denemek önemlidir. Bunun yanında doğa dostu tekrar doldurulabilen piller kullanarak doğal kaynakları koruma sorumluluğu da yerine getirilmiş olur. Çocukların araç kullanırken trafiğe kapalı alanlarda olması, tehlikeli alanlardan uzakta kullanması önemlidir. Ayrıca mutlaka emniyet kemeri takmanın önemi hatırlatılmalı ve alışkanlık haline gelmesi sağlanmalıdır. Çocuklara aracın hareketini sağlayan güç düğmesi, ileri geri gitmeyi sağlayan vites kolu, gaz pedalları gibi parçaların tanıtılması ve işlevlerinin anlatılması önemlidir. 12 volt güç ile çalışan motosiklette elden hız kontrolü, zorlanmalara karşı sigortanın olması kategorinin güvenliğe verdiği önemi gösterir. Akülü arabalarda farklı güvenlik tedbirleri ile çocukların güvenliği alınmış olsa da anne babaların araç kullanımından önce mutlaka kullanma talimatını okuması, talimatta yer alan uyarılara dikkat etmesi önemlidir. Devrilme ve çarpmanın önüne geçmek çocukların motivasyonunu düşürmemek için oldukça önemlidir. Yağmur çamura maruz bırakılmaması, sıcak ortamlarda muhafaza edilmemesi, temizlikte tahriş edici temizleyicilerin kullanılmaması oyuncağın uzun ömürlü olmasına katkı sağlar. Kullanma talimatında belirtilen kullanım ve muhafaza şartlarına dikkat edilmediği durumlarda aracın aküsünde ya da aksamlarında problem oluşur. Bu durum aracın performansını ve kullanım süresini etkiler. Dolayısı ile her cihazda olduğu gibi uzun araştırmalar sonucunda oluşturulmuş kullanma talimatları, akülü araba kullanmaya başlamadan önceki başvuru dokümanıdır. Aliş akülü araba fiyatları modele değişkenlik gösterir. Fiyatlar ve teknik detaylar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için çocuk oyuncakları ve parti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Arama Kriterleriniz

Aliş
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Pilsan (146)
Dolu (9)
Aliş (16)
Kraft (3)
Babyhope (58)
Rollplay (10)
Uj Toys (8)
Feber (7)
Baby2Go (5)
Baby&Toys (4)
Dukaddo (4)
Andcar (2)
Ford (2)
Jusso (2)
Ctrl (1)
Henes (1)
Injusa (1)
Kamarot (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Taşıma Kapasitesi

(7)
(5)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Yaş Aralığı

(11)
(4)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL