Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Bilgisayar Kasası

için 5,898 sonuç bulundu.

Bilgisayar Kasası

Bir bilgisayar sisteminin sağladığı konfigürasyonu içerisinde barındıracak ve bu konfigürasyonu tek bir noktada muhafaza ederek koruyacak bilgisayar parçası, bilgisayar kasası olarak adlandırılır. Kasa aslında masaüstü bilgisayar olarak adlandırılan sistemin temelini oluşturmaktadır. Çünkü kasa içerisinde bilgisayarın birleşimini oluşturan anakart, işlemci, bellek ve sürücülerin hepsi bir arada bulunmaktadır. Özel bir nokta olarak kasa ürünleri bilgisayar kullanımında kullanıcının talep ettiği estetik, sahip olduğu alan gibi özelliklere göre de farklı modeller ve çeşitler oluşturur. Bu nedenle bilgisayar kasası özellikleri denildiğinde, akla sadece sistematik ve konfigürasyon özellikleri değil geometri ve boyut özellikleri de gelmelidir. Bu ayrıntılar ile birlikte masaüstü bilgisayar kasası temel bir bilgisayar parçası olarak aynı zamanda en önemli parçalardan birisidir.

Bilgisayar Kasası Seçiminde Teknik Ayrıntılar

Bilgisayar Kasası Seçiminde Teknik Ayrıntılar

Bilgisayarlarınızın sağladığınız konfigürasyon ile birlikte çalışma gösterebilmesi için öncelikle kasa seçimini doğru yapmamız gerekir. Bu noktada özellikle günümüzde onlarca farklı işlemci türü ve anakart türü bulunduğu için bu parçaları göz önüne almalısınız. Özellikle sahip olduğunuz anakart boyutlarına uygun bir şekilde kasa boyutları belirlenmelidir. Bu kapsamda büyük bilgisayar kasası seçimleri yapabileceğiniz gibi mini bilgisayar kasası seçimleri de gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü işlemci özelliklerine bağlı bir şekilde günümüzde üretilen anakartlar kimi zaman çok küçük boyutlarda kimi zaman çok büyük boyutlarda olabilmektedir. Yine bu anakart ve işlemci konfigürasyonu ve RAM bellek konfigürasyonuna uygun bir şekilde ihtiyaç duyulan güç kaynağı, soğutucu & fan ve ekran kartı seçeneklerine bağlı olarak da kasa boyutları değişim gösterebilir. Genellikle markalar tarafından üretilen kasalar belirli özellikleri stabil olarak sağlayabilmektedir. Bu tür özellikler arasında kasa üzerinde power supply yer alması, kart okuyucu bulunması, ışıklandırma ve fan sistemlerinin yer alması gibi noktalar bulunmaktadır. Teknik özelliklere bağlı bir şekilde de bilgisayar kasası ölçüleri genellikle değişim gösterir. Özellikle kullanacağınız bilgisayarın sağladığı özellikler ve ne kadar yüksek bir performans göstereceği gibi noktalar da göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü bu ayrıntılara bağlı şekilde kullanacağınız her bilgisayar parçası kasa içerisinde belirli bir yer işgal edecektir. Örneğin, video veya çizim programları kullanan bir tasarımcı tarafından çok yüksek konfigürasyonlu bir bilgisayar kullanımı tercih edilir. Böyle bir bilgisayar içerisinde yer alan her parça büyük boyutlar gerektirdiği gibi iyi bir soğutma ve fan sistemi kullanılması önemlidir. Bu tür bir bilgisayar için de kullanılacak kasa çok yüksek boyutlara sahip olabilir. Bu nedenler kasa ölçüleri değişim gösterebilir. Yine teknik açıdan önemli noktalardan birisi de seçeceğiniz kasanın ne kadar estetik olduğudur. Çünkü ister bilgisayar oyunlarına meraklı olun ister iş için bilgisayarınızı kullanın gün boyunca gözünüzün önünde olacak ve özen göstereceğiniz bilgisayarınızın sahip olduğu kasa, estetik bir görüntü sağlamalıdır. Bu nedenle kasa temin ederken, renk özellikleri, boyut özellikleri ve küçük bilgisayar kasası gibi geometrik özellikler göz önünde bulundurulabilir.

Bilgisayar Kasası Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Bilgisayar Kasası Modelleri, Özellikleri, Fiyatları

Kasa ürünlerinde modeller göz önünde bulundurulduğunda, özellikle yatay veya dikey olmak üzere iki farklı kasa tipi göze çarpmaktadır. Genellikle yatay kasa tipi çok kullanılan bir tür olmasa dahi özellikle daha az yer kaplaması istenen işyerlerinde, banka ve resmi kurum gibi noktalarda tercih edilebilir. Soğutma işleminin sağlanması ve yalıtım oluşturulması açısından yatay kasalar daha zor özelliklere sahip olsa da ev kullanıcıları içinde ideal olabilmektedir. Bu nedenle yatay bilgisayar kasası günümüzde birçok marka tarafından özellikle üretilmektedir. Dikey sistemler ise her türlü konfigürasyonda bilgisayarın kolaylık ve kurulumunu gerçekleştirebileceğiniz pratik bir kullanım oluşturmaktadır. Kasa denildiğinde renk açısından da özellikler ve modeller değişim gösterebilir. Günümüzde dünya genelinde bilgisayarlar için kullanılan kasa rengi genellikle siyah olarak bilinmektedir. Ancak bazı kullanıcılar tarafından yapılan taleplere uygun bir şekilde beyaz bilgisayar kasası gibi üretimler de sağlanmaktadır. Beyaz kasa kullanımında temizliğin doğru gerçekleştirilmesi ve lekelere karşı hassasiyetin bulunması ile birlikte yine aynı estetik kullanım elde edilebilir. Renk özellikleri açısından beyaz veya siyah gibi ön plana çıkan renkler dışında ışıklandırma ve süsleme gibi ayrıntılar ile birlikte birçok farklı renk sağlanması mümkündür. Günümüzde renklerden uzak durmak isteyen kullanıcılar için şeffaf kasa üretimleri dahi sağlanmaktadır. Renk özellikleri dışında kasalarda en önemli noktalardan birisi kullanıcı tipine göre kas seçilmesidir. Bu konuda özellikle yüksek konfigürasyon ile en iyi grafikleri ve hızı elde etmek isteyen bilgisayar kullanıcıları için oyuncu bilgisayar kasası gibi üretimler gerçekleştirilmektedir. Bu ürünler soğutma işlemini çok iyi gerçekleştirebilmek için fan eklentileri ve soğutucu eklentileri ile daha büyük boyutlu kasalar ortaya çıkarmaktadır. Kim zaman daha estetik ve renkli bir görüntü elde edilebilmesi açısından bu tip kasalar ışıklı bilgisayar kasası şeklinde de üretilebilmektedir. Işıklı kasalarda genellikle tek bir kanat üzerinden şeffaf bir görüntü ortaya çıkarılması gibi ayrıntılar da yer almaktadır. Bilgisayarlar üzerinde arka ve yan kısımlardan sağlanan havalandırma bölgeleri sayesinde çok daha sağlıklı bir soğutma elde edilebilir. Tüm bu özelliklere bağlı bir şekilde genel olarak kasa fiyatları incelendiğinde, modeller ve markalara göre değişimler ortaya çıkmaktadır.

Kullanıcılara Göre En İyi Bilgisayar Kasası Seçimleri

Kullanıcılara Göre En İyi Bilgisayar Kasası Seçimleri

Bilgisayar kullanımında özellikle kullanıcı tipine göre her ayrıntının özel bir şekilde seçilmesi gerekir. Ev tipi ve çok yoğun kullanım göstermeyen bir bilgisayar kullanıcısı için çok büyük boyutlu ve kapsamlı bir bilgisayar ihtiyacı bulunmayacaktır. Bu durumda bu tip bir kullanıcı için kullanılacak kasa ürünün küçük boyutlara sahip olması yeterli olacaktır. Bu nedenle markalar tarafından üretilen küçük bilgisayar kasası ürünleri bir ev kullanıcısı için yeterli sonucu oluşturabilir. Ancak çok daha profesyonel bir şekilde farklı yazılımlar ile birlikte iş bilgisayarı kullanıcıları için bilgisayarın her parçası ayrı bir önem oluşturur. Grafik çizimler, video animasyon, mimari çizimler veya yazılım üretimi gibi meslekler ile uğraşan kişilerin kullandıkları bilgisayarlarda çok yüksek konfigürasyonlar gereklidir. Bu nedenle kasa içerisinde birleştirilen her parça büyük boyutlara sahip olmakla birlikte her parçanın iyi bir soğutma ile korunması gerekir. Bu nedenle profesyonel şekilde seçilecek bir kasa için bilgisayar kasası fiyatları da değişimler oluşturabilir. Eğer tercih ettiğiniz kasa sadece boş yani konfigürasyon bulunmayan bir kasa ise öncelikle kuracağınız sisteme bağlı şekilde seçim yapmanız gerekir. Ancak bazı markalar tarafından sadece kasa konfigürasyonu ile veya bazı kişiler tarafından toplama bilgisayar adı verilen sistemler ile yine kasa ürünleri satışa sunulmaktadır. Bu durumda özellikle bilgisayar kasası dolu fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Çünkü dolu olarak adlandırılan kasalar içerisinde bilgisayar konfigürasyonu kurulur ve bu kasa elektrik bağlantısı ile kullanıma hazırdır. Yani kasa içerisinde anakart, işlemci, RAM bellek, hard disk ve power supply gibi her ayrıntı hazır bir halde size sunulacaktır. Ancak genellikle konfigürasyon kurulumu gerçekleştirmek isteyen veya toplama bilgisayar kullanmak isteyen kişiler boş kasa ürünleri temin etmektedir. Bu ürünlerde de renk ayrıntılarına, boyut ayrıntılarına ve kullanım şekline bağlı seçimler yapılır. Örneğin bilgisayar oyunları ile sıklıkla ilgilenen bir kişi bilgisayar kasası oyuncu seçenekleri arasından seçimlerini gerçekleştirebilir. Bu durumda seçeceğiniz ürünlerin marka ve modellerine göre araştırma gerçekleştirmek içim sayfamızı inceleyebilirsiniz. Dilerseniz Bilgisayar Bileşenleri kategorimizi ziyaret edebilir, bilgisayarınızla uyumlu diğer ürünleri de inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar Kasasını Temizlerken...

  • Kasanın temizliğini açık havada yapın.
  • Temizliğe başlamadan önce kasaya takılı istisnasız her kabloyu çıkartın.
  • Kasadan çıkan gürültüyü azaltmak için filtreleri tozdan arındırın.
  • Görüntü kartını temizlerken karta zarar vermemek için kulak çubuğu kullanın.

Uzun Ömürlü Bilgisayar Kasası Kullanımı İçin...

  • Kasayı düzenli aralıklarla tozdan ve kirden temizleyin.
  • Bilgisayarı tuttuğunuz oda sıcaklığının serin olmasına dikkat edin.
  • Kasa çalışır durumdayken onu olabildiğince hareket ettirmeyin.
  • Kasayı en az 2 günde bir kapatıp yeniden açın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Corsair (341)
Asus (206)
Msi (214)
Aerocool (241)
Thermaltake (168)
Xigmatek (46)
Zalman (216)
Dark (335)
Frisby (332)
Boost (162)
Everest (143)
Nzxt (140)
Rampage (113)
tx (113)
Morex (64)
DEEP COOL (59)
Rush (37)
Gametech (31)
Gamepower (28)
Gigabyte (24)
REDROCK (24)
Turbox (20)
Phanteks (19)
Gamecase (18)
Gameforce (16)
Izoly (15)
Canar (14)
DarkFlash (13)
HP (11)
Antec (10)
Akasa (9)
Performax (6)
Oyunkolik (3)
RAIDMAX (3)
Lian Li (2)
Powergate (1)
XPG (1)
(2400)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çıkış Gücü (Watt)

(3131)
(437)
(400)
(384)
(226)
(170)
(161)
(157)
(148)
(129)
(111)
(67)
(58)
(58)
(52)
(47)
(22)
(17)
(14)
(9)
(5)
(4)
(4)
(3)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kasa Materyali

Midi Tower (539)
Atx (527)
Full Tower (62)
Micro Atx (59)
Slim Kasa (42)
Mini Itx (31)
Midi Atx (26)
Mini Tower (26)
Matx (6)
(5)
(4)
(3)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kasa Malzemesi

Metal (274)
Çelik (257)
Alüminyum (240)
Kore Sacı (93)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(234)
ve üzeri (333)
ve üzeri (354)
ve üzeri (358)
ve üzeri (369)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL