Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Termostat

için 592 sonuç bulundu.

Termostat

Odanızın sıcaklığını kolay ve hızlı bir şekilde ayarlayabilmenizi sağlayan oda termostatları, mekanınızda istediğiniz sıcaklığı yaşamanıza olanak sağlar. Termostatlar, odanızın sıcaklığını ölçer ve en ufak bir sıcaklık değişiminde kombiyi çalıştırarak oda sıcaklığının tanımladığınız ve arzu ettiğiniz dereceye getirilmesini sağlar. Termostatlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Termostat Nedir?

Termostat Nedir?

Termostatlarla ilgili detaylı bilgiye değinmeden önce termostat nedir, sorusunun cevabını vereceğiz. Termostat, genellikle ısıtıcı ve soğutucu sistemlerinde kullanılan, dış ortam sıcaklığı göz önünde bulundurularak soğutucunun iç bölmelerinin sıcaklığının arzu edilen düzeyde tutulmasını sağlayan elektronik cihazdır. Termostatların çalışma prensibi çeşitlerine göre farklılık gösterse de temelde şu şekilde anlatabiliriz: Termostatlar genel olarak ortamdaki ısı seviyesi belli bir değerin üzerine çıktığında ya da belirli bir değerin altına indiğinde termostatlar devreye girer ve ısıtma sistemini çalıştırır veya durdurur. Termostatlara kısaca ortam etkisi ile konum değiştiren röleler de diyebiliriz. Termostatların temel kullanım amacının ise ortamın sıcaklığını sabit tutmak olduğunu söyleyebiliriz.

Termostat Nasıl Çalışır?

Termostat Nasıl Çalışır?

Oda termostatlarının çalışma prensibi özellikleri ve kullanım biçimlerine göre iki gruba ayrılmaktadır. Termostatlar temel olarak ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılmasına göre 2’ye ayrılsa da her iki işi yani hem ısıtma hem soğutma işini yapabilen termostat çeşitleri de bulunur. Isıtma sistemlerinde kullanılan termostatlar, herhangi bir arıza durumunda tank içindeki suyun aşırı yükselmesi halinde ısıtıcıya giden enerjiyi keserek devre elemanı gib teknik bir amaca hizmet eder. Termostatlar bu sayede suyun daha fazla ısınmasının önüne geçerek güvenli ve verimli bir kullanım olanağı sağlar. Soğutucu sistemlerinde kullanılan termostatlarda ise, soğutucu yeteri kadar soğukluğa ulaştığı zaman kompresörü devreden çıkartır. Daha sonra cıcaklık yükseldiğinde de kompresörü çalıştırır. Dolayısıyla gereksiz yere elektrik tüketilmesini önleyerek enerji tasarrufu elde eldilmesini sağlar.

Termostat Markaları

Termostat Markaları

Kategorimizde geniş bir termostat ürün ve marka çeşitliliği yer almaktadır. Kategorimizde yer alan termostat markaları arasında Vaillant, Siemens, Buderus, Demirdöküm, Bosch, General Electric, Viessmann, Ferroli ve çok daha fazlası yer almaktadır. Termostat fiyatları, ürünün özelliklerine ve markasına göre farklılık göstermektedir. Kategorimizde en uygun termostat fiyatlarını inceleyebilir, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan ürnü sitemizden güvenle sipariş edebilirsiniz. Bunların yanı sıra oda termostatı satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, termostat satın alırken kombiniz ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmeniz gerektiğidir. Zira oda termostatları eğer bağladığınız cihazla uyumluluk sağlamazsa işlevini gerçekleştiremez. Ayrıca eğer “Dijital Programlanabilir” ibaresi olan oda termostatlarını tercih edersiniz bunları haftalık olarak programlayabilirsiniz. Manuel oda termostatları tercih ettiğinizde ise termostatınız ile sadece anlık olarak oda sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Termostatların yanı sıra diğer ısıtma ve soğutma ürünlerine göz atmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

General (54)
Buderus (19)
Bosch (38)
Viessmann (13)
Baymak (15)
Vaillant (62)
Cosa (14)
Mars (67)
Honeywell (36)
E.C.A. (50)
Siemens (31)
Rcon (30)
Danfoss (26)
Imit (15)
Syntech (9)
Smallart (8)
Protherm (7)
In-Therm (6)
Redblue (4)
Anself (3)
Inferno (3)
Ariston (2)
Daikin (2)
Lexcia (2)
Tecasa (2)
Termolog (2)
Westterm (2)
Aldağ (1)
Alpsmart (1)
Arçelik (1)
Beko (1)
Campini (1)
Devi (1)
Dixell (1)
Heat Plus (1)
Rexva (1)
Thermex (1)
Warmhaus (1)
Wika (1)
York (1)
Özmak (1)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Bağlantı Şekli

Kablosuz (284)
Kablolu (211)
Başka bir kelime deneyin

Çalışma Şekli

(383)
(61)
Başka bir kelime deneyin

Cihaz Tipi

Dijital (434)
Analog (83)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(182)
ve üzeri (252)
ve üzeri (254)
ve üzeri (255)
ve üzeri (256)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL