Sterilizatör

Yeni doğan bebeklerin sağlığı oldukça hassastır. Siz fark etmeseniz bile ortamdaki birçok patojen veya alerjenden etkilenebilirler. O yüzden, güvenlik kadar hijyen de özellikle ilk yıllarda büyük önem taşır. Neyse ki biberonlar için sterilizatörler var.

Sterilizatör Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Sterilizatör Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Biberon sterilizatörü biberonlardaki mikropları öldüren küçük elektrikli alettir. Biberonlar sterilize edilmezse zamanla bakteriler çoğalabilir ve bunların bebeğinizi hasta etme riski ortaya çıkar. Sterilizatör çeşitleri arasında en yaygın olanları elektrikli buharlı sterilizatör, mikrodalga buharlı sterilizatör, UV sterilizatör ve kurutuculu sterilizatör. Genel olarak buharlı sterilizatörler mikropları buhar ısısıyla yok eder. Kurutuculu cihazlar önce buharla hijyeni sağlanan biberonlardaki damlaları buharlaştırır. UV sterilizatörler ise ultraviyole ışınları kullanarak bakteri, virüs ve mantarları ortadan kaldırır. Ürünler, birçok biberon boyutuna uygundur. Burada bir parantez açmakta fayda var. Sterilizatörü biberon ısıtıcı ile karıştırmayın. Isıtıcı, içi süt ve mama dolu olan biberonları bebek için ideal sıcaklığa getirmeye yararken sterilizatör cihazı boş biberonlara hijyen sağlamakta kullanılır. Ama her iki özelliğe birden sahip olan cihazları bulmanız da mümkün.

Sterilizatör Nasıl Kullanılır?

Sterilizatör Nasıl Kullanılır?

Biberon sterilizatörü oldukça pratik. Boş biberon cihaza yerleştirip gerekli ayarları yaparak çalıştırmanız yeterli. Ama onun bulaşık makinesi olmadığını unutmayın. Mamadan sonra boşalan biberonu biberon temizleme fırçası ve bebek dostu bulaşık deterjanıyla temizleyip duruladıktan sonra gözle görülmeyen kirleticiler için sterilizatörü kullanmalısınız. Hangi sterilizatör makinası olursa olsun, önce kullanım kılavuzunu dikkatle okuyun. Elbette sadece kullanılmış biberonları değil yeni aldığınız biberonları da sterilize etmeniz lazım çünkü ürünün size gelene kadar neler geçirdiğini bilemezsiniz. Plastikler kaliteli de olsa uzun vadede sık sık ısıtıldığında zararlı hale gelebilir. O yüzden, kılavuzda aksi belirtilmedikçe cam biberonlarla daha sağlıklı sonuçlar elde etmeniz olası. Yine kılavuzda aksi belirtilmedikçe ve cihazda yer varsa emzik gibi bebeğin ağzına değen benzer parçaları da mikroplardan arındırmak mümkün olabilir. Böyle bir ihtimal varsa bebeğiniz büyüdükten sonra da cihaz kullanım alanı bulabilir.

Sterilizatör Fiyatları Ne Kadar?

Sterilizatör Fiyatları Ne Kadar?

Biberon sterilizatör fiyatları küçük ev aletleri ortalamasında seyretmekte. Elbette markaya ve ürün özelliklerine bağlı fiyat dalgalanmaları normal. Bebek malzemelerinin birçoğu kullanıp atıldığı için çekince yaşamanız doğal. Hiçbir şey bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesinden önemli değil. Yine de, kullanım kılavuzlarını okuyarak ya da marka veya satıcıyla iletişime geçerek ürünün biberon dışında sterilizasyon için kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi deneyebilirsiniz. Loobex sterilizatör, Chicco biberon sterilizatör, Arzum biberon sterilizatör, Philips biberon sterilizatör, Avent, Weewell, Mamajoo ve diğer markaların sterilizatörleri burada sizi bekliyor. Bebeğinizin sağlığı için gereken ateş ölçer, burun aspiratörü, tırnak makası, buhar makinesi, sinek koruyucu ve baskülleri de sağlık ürünleri kategorimizde bulmanız mümkün. Biberonların hijyenini sağladınız, şimdi sıra bebeğinizi beslemekte. Rahat bir beslenme süreci için mama sandalyesi kullanımı hakkındaki blog yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Sterilizatör

için 185 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(1)
(1)
Bebedor (6)
(3)
(4)
Chicco (7)
(44)
(1)
(1)
Mamajoo (13)
(1)
(4)
Nuk (9)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Weewell (62)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Set

(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(19)
ve üzeri (21)
ve üzeri (22)
ve üzeri (23)
ve üzeri (23)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL