Sterilizatör

Bebeğinizin sağlığını korumak için hijyene son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Bebeğinizin mama saati geldiğinde yapmanız gereken en önemli adımlardan biri biberon temizliğini gerçekleştirmektir. İyi temizlenmemiş bir biberon, bakterilerin rahatça üremesi anlamına gelir. Bu nedenle biberon kullanmaya başladığınız ilk günden itibaren biberonun hijyenik olmasına dikkat etmek gerekir. Eğer biberon ve emzikler yeterli derecede temizlenmezse, buralarda bakteriler çoğalır ve bu da birçok hastalığa davetiye çıkarır. Biberon temizliğini gerçekleştirirken sterilizatör cihazlarından yardım alabilirsiniz.

Sterilizatör nedir diye soracak olursanız: sterilizatör, sterilizasyon işlemi için kullanılan ev tipi alettir. Sterilizasyon: bir ürün ya da bir cisim üzerindeki tüm mikropları kalıcı olarak temizlemek anlamına gelir. Sterilizasyon ve dezenfeksiyon çok karıştırılsa da aslında farklı anlamlara gelmektedir. Dezenfeksiyon: bir obje ya da nesne üzerindeki zararlı maddelerin kimyasal maddeler kullanılarak yok edilmesidir. Strelizasyon ise morötesi ışınlar kullanarak tüm zararlı/zararsız mikroorganizmaların yok edilmesidir. Günümüzde birçok anne bebeğinin sağlığını korumak için evinde strelizatör kullanmakta. Bu alet, elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirir. Isı enerjisinin amacı mikroorganizmaların üremeleri değildir, aksine hastalık yapan ve yapmayan mikroorganizmaların tamamını ortadan kaldırmak için kullanılır.

Sterilizatör kullanımı son derece kolaydır. Üzerindeki düğme yardımıyla 1000 ile 3000C arasındaki ısılara ayarlanabilir. Sterilizatör, yapısı gereği etüve benzemektedir; fakat etüv sabit ısıda uzun süre çalıştırılır, strelizatör ise ısı dercesine göre 2,3,4 saat gibi zaman dilimlerinde çalıştırılır. Biberon sterilizatör cihazlarının ısıtıcıları, kullanılan hacmin dış yüzeyindedir ve kabin içini homojen olarak ısıtır. Mamajoo, Weewell, Nuk, Loobex, Chicco, Beurer, Philips Avent gibi birçok marka tarafından biberon sterilizatör cihazları üretilmektedir. Birçok annenin sterilizatör tavsiyeleri arasında, Chicco sterilizatör ve Arzum sterilizatör yer almaktadır. Arzum sterilizatör cihazının, farklı boyutlardaki biberonları steril edebilme özelliği vardır ve 5-8 adet biberon alabilme kapasitesi vardır. Üstelik besinleri buharda pişirebilme ve yumurta haşlayabilme özelliği ile bebek bakımında ve mutfakta en büyük yardımcınız olma niyetinde. 20-25 dakika kadar kısa sürede bebeğinizin biberonunu sterilize edebilir. Sterilizatör fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Sterilizatör

için 224 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(2)
(1)
(2)
(5)
(1)
Bebedor (6)
(4)
Bremed (8)
(4)
(2)
(3)
(78)
(2)
(2)
Mamajoo (15)
(5)
(1)
(1)
(2)
Weewell (53)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Set

(5)
(3)
(2)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

(4)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(24)
ve üzeri (27)
ve üzeri (29)
ve üzeri (30)
ve üzeri (31)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL