ERKEK POSTACI ÇANTA

Daha Fazla Filtre+
Tümünü Temizle
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Erkek Postacı Çanta

Yanında fazla eşya taşıyan ya da kişisel eşyalarını yanından mümkün oldujça ayırmayan erkek kullanıcılar tarafından tercih edilen postacı çanta modelleri, çokça tercih edilen erkek çanta modelleri arasında yer almaktadır. Tasarımları itibariyle evrak çantalarını hatırlatan bu çantalar, genelde dar olarak tasarlanmakla birlikte geniş model yelpazesi bulunmaktadır. Postacı çanta modelleri, hem spor tarzda hem de klasik tarzda üretilebilmektedir. Genellikle astarlı ve su geçirmeyen şekilde tasarlanan bu erkek çanta modelleri, sonbahar ve kış aylarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Postacı Çanta Tasarımı ve Boyutları

Postacı Çanta Tasarımları ve Boyutları

Postacı çantaları genellikle fermuarlı ya da cırt cırtlı olarak tasarlanmaktadır. Her iki tasarım şekli de kullanıcıların rahat kullanım yapmasını sağlamak amacıyla üretilmiştir. Cırt cırtlı modeller suyla fazla temas ettiği takdirde körelme yapabildiğinden dolayı, fermuarlı modelleri daha uzun ömürlüdür. Erkek postacı çanta modelleri, çok fazla kullanım bölmesine sahip olacak şekilde tasarlanmaktadır. Fazla kullanım bölmesi sayesinde, çanta içerisinde daha düzenli kullanım elde edilmektedir. Bazı postacı çantası modellerinde, kalem ve kartlara uyacak şekilde bölmeler de yer almaktadır. Standart olarak bir postacı çanta; 30 santimetre genişlikte, 40 santimetre yükseklikte ve 10 santimetre derinliktedir. Buna ek olarak, genişliği ya da yüksekliği farklılık gösteren erkek postacı çanta modelleri de bulunmaktadır.

Postacı Çantası Kullanım Alanları

Postacı Çantası Kullanım Alanları

Fazla kullanım bölmeleri ve düzenli olmaları sebebiyle günlük hayatta sıkça tercih edilen postacı çantası modelleri, tasarımı sayesinde içine konan ağır eşyalardan dolayı sarkma yapmamaktadır. Çarpma, ezilme vb. gibi durumlarda sert yapısı dolayısıyla koruma sağlamaktadır. Oldukça fonksiyonel olan postacı tipi çanta; okul, iş hayatı ve günlük kullanımlarda tercih edilmektedir. Geniş olarak tasarlanmış postacı çantalar, okullarda ve iş hayatında kullanılmaktadır. Böylece dosyalar, kitaplar, kalemler vb. gibi gerekli olan diğer eşyalar rahatça çanta içerisine sığmaktadır. Günlük kullanılan postacı çanta modelleri ise genelde daha küçük boyutlarda olmaktadır. Anahtarlık, kalem, kimlik kartı gibi eşyalar konduğundan dolayı kolayca taşınmakta ve fazla yer kaplamamaktadır. Diğer modellere göre günlük kullanımda kullanılan postacı çantalar daha kullanışlıdır.

Postacı Çanta Modelleri ve Fiyatları

Postacı Çanta Modelleri ve Fiyatları

Postacı tipi çanta modelleri, genellikle omuz askı yardımıyla kullanılmaktadır. Çapraz olarak takılabildiği gibi tek omuza takılarak da kullanılabilmektedir. İş ortamında kullanılan postacı çantaları, sıklıkla koyu renklerde üretilmektedir. Siyah, gri, kahverengi gibi çanta renkleri genellikle çalışanlar tarafından tercih edilmektedir. Postacı çanta modelleri, farklı materyallerden üretilmekte ve üretildiği materyale bağlı olarak fiyatında değişiklikler meydana gelmektedir. Kumaştan üretilen postacı çantalar, deri çanta modellerine göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Yapısı itibariyle su geçirmeyen modelleri de bulunmakta ve bu faktör fiyatı doğrudan etkilemektedir. Çantalar içerisinde yer alan kullanım bölmesi sayısı da önemlidir. Çok fazla kullanım bölmesi bulunan çantalar, az bölmeli çantalara göre daha kullanışlı ve daha fazla bütçe ayrılmasını gerektirecek niteliktedir. Daha fazla erkek çanta modelleri için Erkek Çanta kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.