Fatihin Harem Notları - Mehmet Ferit Ulusoy

Fatihin Harem Notları - Mehmet Ferit Ulusoy

Mehmet Ferit Ulusoy - Truva Yayınları

Ürün yorumu yok
4,25 TL - Sürat Teslimat Detayı
Alıcı Öder 3 iş günü içinde kargoya verilir.
9,90 TLKDV
DAHİL
  • Ürün Bilgileri

  • Taksit Seçenekleri

  • Ürün Yorumları (0)

  • Soru ve Cevap

Ayrıntılar

Osmanlı Hanedanı Saray Notları, bir dönemin yazılmamış tarihi olarak, 1. ciltte toplanmış bulunuyordu. Bu notlar, pek çok Osmanlı Saray adamı ve kadınının katkısı ile oluşmuş, fakat üç kişinin kalem çalışmaları ile vücut bulmuştur: Abdülkerim Osmanoğlu, M. Ferit Ulusoy ve Hanzade Ulusoy (Bozdağ). Bana aktarıldığına göre; Sonradan yazmak fikri, Abdülkadir Efendi ile İkbal Pesend Hanım arasında yapılan bir görüşme sırasında düşünülmüş, bilgilerin ve belgelerin toplanmasına girişilmiş, fakat Hanedanın yurt dışına çıkmaları gerekince, o güne kadar toparlanan bilgi ve belgeleri Abdülkadir Efendi yanına alarak yurt dışına çıkmış; ama pek vakit bulamadığından, üzerinde çalışamamış ve oğlu Mehmet Ferit, Devletler Hukuku üzerinde doktorasını verip Budapeşte Üniversitesinde göreve başlayınca belge ve bilgileri kendisine aktarmıştır. Babası gibi, Sarayın yaşamını ayrıntıları ile bilen M. Ferit, belge-lerin aydınlığında monografileri hazırlamış, daha sonra babasının başladığı -Birinci ciltte yayımlanan- bölüme geldiği zaman devreye, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde okuyan kızı Hanzade girmiştir. Bu, sadece Hanedan mensupları arasında okunmak için yazılmış özel bir çalışmayı kamuya ve TARİHe açmakta hakkım olup olmadığını uzun uzun düşündüm. Sonunda, tarihin Ayrıntılara kadar her şeyi bilmek hakkı olduğunu düşünerek, yayımlanmasına karar verdim.


Yazar : Mehmet Ferit Ulusoy
Yayınevi : Truva Yayınları
Isbn : 9786055416119
Yayın Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 160
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cilt Tipi : Ciltsiz
Ebat : 14 x 20 cm
Basım Yeri : İstanbul

Teslimat Bilgileri

Kargolariniz maximum 2 is gunu icerisinde kargoya verilecektir.

İade / Değişim Bilgileri

“Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları", “6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun” ve “Mesafeli Satışlara Dair Yönetmelik” hükümlerine tabi olacaktır.

Bilgi için tıklayınız.


İade veya değişim yapılacak ürünün, Mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilmesini rica ederiz. Anlaşmalı kargo hakkında detaylı bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından iletişime geçebilirsiniz.

30 TL ve üstü ürünlere taksit uygulanmaktadır.

n11.com’dan satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor