Kıyma Makinesi

için 1,044 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kıyma Makinesi

Etin çok ince şekilde makinede çekilmesinden veya özel bıçaklarla el ile çekilmesinden sonra elde edilen haline 'kıyma' denilmektedir. Kıyma, ülkemizde yaygın olarak dana, koyun ve kuzu etinden elde edilmektedir. Kıyma makinesi, eti ince halde çekebilen makinelere verilen isimdir. Günümüzde hindi ve tavuk etinden de kıyma et üretilmektedir. Kıyma etinin çekilmesi veya üretilmesi, kıyma makineleri ile yapılmaktadır. Ülkemizde kıyma, birçok yemekte kullanılmakta ve çok sık tüketilmektedir. Kıyma makineleri evlerde, kasaplarda, manavlarda, kısacası etin üretildiği ve tüketildiği birçok alanda kullanılmaktadır. Kıyma çekme makineleri ile, parça eti kıyma haline getirmek oldukça kolay bir işlemdir. Kıyma makinesinin özellikleri arasında eti çok ince çekilmiş bir hale getirebilmek yer almaktadır.

Sunny, Blue House, Telefunken, Sinbo, Arzum, Beko, Goldmaster gibi markalar, kıyma makinesi üreticisi olan firmalar arasındadır. Kıyma makinelerinin el il çevrilen döküm modelleri de bulunmaktadır. En ucuz kıyma makineleri, el ile çevrilebilen kollu modellerdir. Tefal kıyma makinesi ve Moulinex kıyma makinesi, en pahalı kıyma makineleri arasında yer almaktadır. Braun kıyma makinesi, Bosch kıyma makinesi ve Conti kıyma makinesi, ev hanımlarının en çok tercih ettiği modeller arasındadır. King marka kıyma makineleri ile evinizde bulunan parça etleri, yemeklerinizde kullanmak üzere saniyeler içinde kıyma haline getirebilir ve lezzetli ev yemekleri yapabilirsiniz. Korkmaz marka paslanmaz çelik kıyma makinesi ile etlerinizi güvenle kıyma şeklinde çekebilir ve cihazınızı kolaylıkla elde temizleyebilirsiniz. Kıyma makinesi fiyatları, ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kıyma makinesi ile çekilen et, kolay hazmedildiği için birçok yemekte kullanılmaktadır. Kıyma; içli köfte, pide çeşitleri ve lahmacun gibi yöresel yemeklerin hazırlanmasında oldukça fazla kullanılmaktadır. Çekilecek et, kıyma makinesinin haznesine yerleştirildikten sonra et bastırma aletiyle ittirilir ve etin makineden çekilerek çıkması sağlanır. Kıyma makinesi kullanırken çok dikkatli olmak gerekir, aksi halde istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Kıyma makineleri gün aşırı temizlenmeli ve içerisinde et parçaları bırakılmamalıdır. Kıyma makinesinin temizliği yapılırken, bıçaklar ve metal oynar aparatlar bulaşık makinesinde veya elde yıkanmalıdır. Kıyma makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında, makinenin bıçaklarının çelik olması gelmelidir. Kıyma makinesi çeşitlerini inceleyerek sizin için en uygun olanı satın alabilirsiniz.

Sanayi Tipi Kıyma Makinesi

Sanayi Tipi Kıyma Makinesi

Sanayi tipi kıyma makinesi çeşitleri, büyük boyutludur ve kilolarca eti kısa sürede kıyma özelliğine sahiptir. Kasap kıyma makinesi olarak da bilinirler. Marketlerde ve kasaplarda genellikle bu tip kıyma makineleri kullanılmaktadır. Soğutuculu ve soğutucusuz sanayi tipi kıyma makineleri bulunmaktadır.

Kollu Kıyma Makinesi

Kollu Kıyma Makinesi

Manuel kıyma makineleri, kenarında bulunan kol yardımıyla çalıştırılmaktadır. Manuel kıyma makinesi, aynı zamanda kollu kıyma makinesi olarak da bilinmektedir. Elektrik ya da pil ihtiyacına gerek olmadan kullanılmaktadır. Keskin döner bıçaklara sahip olan kollu kıyma makineleri masaya monte edildiği için oldukça rahat kullanım imkanı sunar. Kollu kıyma makineleri, salça yapımında da rahatlıkla kullanılabilir.

Elektrikli Kıyma Makinesi

Elektrikli Kıyma Makinesi

Elektrikli ev tipi kıyma makinesi son derece pratik yapısı ile pek çok kişi tarafından tercih edilen bir üründür. Genellikle çelikten üretilen keskin bıçaklara sahip olan elektrikli ev tipi kıyma makineleri, sahip oldukları farklı aparatlar ile de birçok türde et kesimine olanak sağlamaktadır. Elektrikli kıyma makinesi sayesinde kısa sürede yorulmadan işlem yapılabilmektedir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(250)
Fakir (40)
Kenwood (38)
Sinbo (36)
Arnica (27)
Bluehouse (25)
Tefal (25)
Arzum (23)
Goldmaster (21)
Cvs (18)
Korkmaz (18)
Profilo (18)
Stilevs (14)
Arçelik (12)
Silit (12)
Moulinex (11)
Beko (8)
Braun (8)
Bosch (7)
Premier (6)
(5)
(4)
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(61)
ve üzeri (88)
ve üzeri (97)
ve üzeri (97)
ve üzeri (99)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL