DESTEK MERKEZİ

Hangi konuda bilgi almak istersiniz?

Satın Alma Sonrası

No Soru Başlıkları
1 28.05.2014 tarihinden önce satın alınan ürünlerde Cayma Hakkı nasıl kullanılır?

28.05.2014 tarihinden önce satın alınan ürünler için 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun geçerlidir. Bu kanuna göre, alıcıların teslimat tarihinde itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkı süresi dışında kalan iade talepleri için geçerli süre ise 30 gündür.

2 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ne zaman yürürlüğe girdi?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 28.05.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

3 Aynı sepette aldığım aynı üründen bir tanesini iade etmek için ne yapmam gerekiyor?
İade talebi yapıldığında iade yapılacak ürün adedini seçebilirsiniz.
1. Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu  başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş bölümünden Ürün İade butonuna basın. 
2. Açılan sayfada sağ üst kısımda yer alan ""Adet"" alanından iade etmek istediğiniz ürün adedini belirleyin.
3. İade nedeni, kargo bilgileri ve kargo takip numarası girişi yapıldıktan sonra  İade Et butonuna basın. 

Önemli Not: Taşıma esnasında oluşan hasarlar için kargo görevlisine zabıt tutturduktan sonra ürünü aynı kargo şirketi ile mağazaya göndermeniz gerekmektedir. Bu durumlarda Kapıda İade tıklayarak işlem yapmanız gerekmektedir.


4 Cayma hakkı nasıl kullanılır?
Alıcının (müşterinin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde  cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini satıcıya (mağazaya) bildirmesi gerekmektedir. Mağaza, müşterinin talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini müşteriye hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür. n11.com Ödeme Koruma Sistemine göre ürün bedeli mağazaya aktarılmış olsa bile, cayma hakkı gereğince müşteri, ürünü iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir. 
5 Cayma hakkı nedir?
6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların (müşterilerin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir.